|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
26.1.2010 19:04:39   
Anoniman
Pa ja sam krvarila kad sam prestala sa utrogestanom...al ispalo je da je to chista sluchajnost....mada...opet postoji mogutjnost da je od manjka progesteona....

Lekar treba da ti kaze kako da smanjujesh progesteron...ne smesh ga iskljuchiti odjednom....

Ja jesam...jer sam preshla na partusisten....ali prvi put sam ga postepeno prestajala koristiti....

To je ono shto ja znam da ti odgovorim... user posted image

(odgovor članu cipiripi)
  Direktna veza do poruke: 151
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
26.1.2010 21:29:18   
Nensi*
Meni moja dr nije rekla da moram postepeno da izbacim Utrogestan,ja sam samo prestala da ga uzimam i presla na Ginipral...I nista mi nije falilo...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
26.1.2010 21:32:09   
magnetic
Ja sam isto sa 3x1 samo prestala uzimati Utrogestan i presla samo na Mamavit.Tako mi je rekla doktorica i za sada je sve ok.

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
26.1.2010 21:53:00   
engimengi
Ja pijem jos uvek 2x2 i tako cu do 35.ned.rekao mi je dr,zato sto su bebe iz vto i u takvim trudnocama se proizvodi manje progesterona!A uglavnom svi postepeno prestaju da ga piju i nista ne bude strasno!

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
26.1.2010 21:54:56   
anajid
Isto tako Nensi sam i ja,sve proslo bez ikakvih problema!Samo sto sam ja pila Partusisten umesto Giniprala.

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
26.1.2010 22:35:59   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: magnetic

Ja sam isto sa 3x1 samo prestala uzimati Utrogestan i presla samo na Mamavit.Tako mi je rekla doktorica i za sada je sve ok.


Natasha ti je rekla tako? user posted image  Bash me chudi...poshto je meni rekla da postepeno ukidam...jer npr mamavit je samo vitamin....a prezak sa jednog leka za odrzavanje trudnoce na drugi je druga stvar....

(odgovor članu magnetic)
  Direktna veza do poruke: 156
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
27.1.2010 0:19:21   
gina
Pila sam ga u blizanačkoj trudnoći do 36. nedelje 3x1!
Nisam imala nekih problema tipa vrtoglavice, mučnina itd.
Jedino su mi grudi bile jako bolne i osetljive i užasno su narasle!!!
Karleuša je za mene bila pravi početnik user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
27.1.2010 13:04:24   
Daca88
Da,ali vi ste presle sa utrogestana na taj drugi lek za odrzavanje trudnoce,ali ja verovatno necu trebati da pijem taj lek*ili oba,jer cujem da uglavnom prepisuju jedan uz drugi*.Tako da ja bi samo trebala da prekinem utrogestan bez prelaska na drugi lek,pa se zato malo plasim jer se plasim da ostanem bez zastite.Zvala sam da se raspitam za analizu progesterona preko krvi,i kazu mi da to ne rade trudnicama jer kao prvo bila bi mozda lazna slika zbog jos uvek prisutnog utrogestana u krvotoku,a kazu da je progesteron razlicit ujutru,u podne i uvece.Tako da nista...pa kako onda da znam da li bi bilo ok da prekinem utrogestan,stalno bi bila u frci da li imam dosta svog progesterona,da li ga posteljica luci u dovoljnoj meri,da li cu prokrvariti itd.Cak razmisljam i ako mi kaze da moram prekinuti upotrebu utrogestana da cu ga ipak piti,makar jednom dnevnouser posted image

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu gina)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
27.1.2010 13:14:51   
bebablue
Koristim Utrogestan od pocetka trudnoce, jer sam u prethodnoj trudnoci imala krvarenje koje je zavrseno spontanim.
Kako sam izasla iz 12. nedelje Dr mi je rekla da iskoristim sta imama i polako prestanem sa Utrogestanom. Naravno, strah me da to uradim, ali nekako, pokusavam...Posto koristim vaginalno uvece po 2, pocela sam recimo 3 puta svako drugo vece, pa sad sam na svakoj trecoj veceri, ali moram prestati nekako user posted image

(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
27.1.2010 13:15:16   
lenaa
Ja koristim utrogestan vaginalno ujutru i uvece po jednu od 200 mg, pocela sam od kako mi se pojavilo krvarenje
tacnije od 13januara inace sam od zadnjeg ciklusa racunajuci u devetoj nedelji a u stvari sam sedma.U ponedeljak
sam bila na kontrolu i dr mi je rekao da smanjim sada dozu posto nema krvarenja i da koristim samo jednu uvece.
Mislim da treba postepeno da se prekine mada o tome nista ne pise u uputstvu.Ja nisam jos ni dozu smanjila jer
jos uvek imam jake bolove, tek kad sama osetim da mi je bolje smanjicu dozu.

(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
27.1.2010 19:57:28   
Anoniman
cao,devojke. meni je doktor rekao da pijem utrogestan 2x1. ja nemam ni krvarenja niti bolove,verovatno mi je dao preventivno. jel bolje koristiti ga oralno ili vaginalno?

(odgovor članu lenaa)
  Direktna veza do poruke: 161
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
27.1.2010 20:17:17   
bojana87
meni je lekarka rekla da je vaginalno delotvornije,ja npr ne mogu da stavljam vaginalno jer jako cesto mokrim,ali pijem 2x2 a uvece pred spavanje stavjam 2 vaginalno

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
27.1.2010 21:07:16   
Anoniman
ufffffff,ja ne znam sta cu...pa poslusacu ginija i picu ,ako je vec on tako rekao..
hvala,bojana user posted image


(odgovor članu bojana87)
  Direktna veza do poruke: 163
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
27.1.2010 21:09:50   
Snelle
Zašto bi ti dao preventivno? Meni je dr preporučila jer mi je materica bila tvrda user posted image

(odgovor članu bojana87)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
27.1.2010 21:26:19   
Anoniman
ne znam...samo mi je rekao da kupim to...inace,nemam bolove,krvarenja niti neke druge probleme.... 

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 165
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
27.1.2010 21:40:48   
Daca88
Meni je ginekolog rekao da koristim oralno utrogestan tj da ga pijem,ali kazu da je vaginalno delotvorniji.Mada ti ces najbolje osetiti kako ti vise odgovara.Nekim zenama koje ga koriste vaginalno se zna pojaviti svrab i otecenost,peckanje.A nekima koje ga koriste oralno se zna javiti mucnina,vrtoglavica,povracanje,blaze lupanje srca.Ti ces da osetis na koji nacin ti vise odgovara.Isprobaj prvo kako ti je ginekolog preporucio,pa ako imala nekih neugodnih nuspojava predji na oralnu primenu.Meni je ginekolog u 4 nedelji trudnoce prepisao utrogestan takodje preventivno jer nisam imala ni krvarenje ni kontrakcije.On je tada rekao da je to zato da bi se plod bolje ugnezdio u matericu,i da imam dovoljno progesterona dok ne proradi posteljica.Prvo sam ga koristila 2x1.Kasnije sam imala i bolove,i grceve,i krvarenja,i prelezanu gripu,omeksao mi je grlic itd pa mi je povecao dozu na 3x1.Kasnije kada su bolovi prestali i kada je nestalo krvarenje nastavila sam ga koristiti 2x1 ponovo.Sada sam 15 nedelja i jos uvek ga koristim isto tako.Trebali bi mi ga ukinuti ili barem smanjiti na 1x1.

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
27.1.2010 22:07:09   
Anoniman
da,daco,koristicu ga oralno pa ako budem imala neke smetnje ja cu preci na vaginalno... dobro je da ti je sad sve ok,verovatno ce ti jos malo i ukinuti user posted image
hvala na savetu user posted image

(odgovor članu Daca88)
  Direktna veza do poruke: 167
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
27.1.2010 22:25:34   
Anoniman
Daco.... ako sada pijesh 2x1...kada ti kaze da prestanesh...nemoj naglo...ma shta ti on rekao...nego prvo 3-4 dana uzimaj 1 dnevno...pa onda svaki drugi dan....i onda prestani.... Usput tjesh imati vremena da vidish kako ti telo reaguje...pa ako je ok nastavi da smanjujesh...a ako nije....javi se lekaru..... znachi.....ako te bude boleo stomak, budesh imala tamniji iscedak....ili neke slichne probleme...javi se lekaru.... ali ja ti savetujem da me poslushash i postepeno izbacish utrogestan kada ti lekar to kaze....user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 168
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
27.1.2010 22:32:13   
Daca88
user posted image Hocu,ma ja bi volela da ga izbacim jer ga grozno podnosim,a u zadnje vreme onaj sto pijem uvece uglavnom ispovracam.Vrati mi se nagore tecnost sa kojom sam ga popila i dobijem nagon za povracanje,puno puta sam videla polurastopljen lek u wc soljiuser posted image .Neznam da li mi ne prija ili...
Ja sam bila jako velik protivnik utrogestana u pocetku,onda su me ubedili u suprotno,i sada se uzasno bojim da ga prekinem uzimati,jer cu ostati bez zastite,ja neverujem da cu dobiti ona dva druga leka kao ti,jer mislim da nemam razloge da ih dobijem.
Razmisljala sam cak da uzmem onaj tvrdi utrogestan u roza pakovanju pa da ga prepolovim na pola i da uzimam barem 50mg dnevno.Usla mi neka panika u kostiuser posted image

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
27.1.2010 22:45:10   
Anoniman
Nemoj da panichish....nema razloga....samo ga lepo postepeno izbaci iz upotrebe...i zaboravitjesh i da si ga koristila.... user posted image

I ja sam mislila da nema potrebe da pijem partusisten....al kad sam pochela da ga pijem....skontala sam da je bilo potrebe...poshto me vishe ne boli stomak....izgleda sam imala neke slabe kontrakcije....a da nisam ni bila svesna toga...ja mislila rasteze mi se materica.... Tako da prijavi svaki bol svom lekaru i objasni na koji nachin i gde tachno te boli.... eto moja dr je procenila da su to kontrakcije...i bila je u pravu...jer ih vishe nemam otkad pijem partusisten....user posted image

(odgovor članu Daca88)
  Direktna veza do poruke: 170
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
28.1.2010 0:24:19   
lothroniell
Ja sam ga koristila na pocetku i kada sam popila prvu kutiju nisam vise mogla da ga nadjem i dr. mi rekla da nema veze user posted image i tako sam zavrsila sa njim. Pa su mi kontrakcije opet pocele posle nekih mesec dana i od tada pijem partusisten...

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
29.1.2010 12:44:01   
stasha77
ja utrogestan koristim vaginalno od 5. nedelje, a juce mi je na kontroli dr. smanjila dozu sa 3x2 na 2x1 i rekla da cu ga koristiti sve do 30.nedelje. ali ja sam imala i spontani pre ove trudnoce, krvarila u ovoj, imam hematome itd.. moje prijateljice su ga sve koristile mnogo krace i uglavnom u prvom trimestru
posto me je sticajem okolnosti pregledalo vise lekara mogu da vam kazem da je svaki imao drugaciji stav o nacinu primene i doziranju i to bez nekog pravog objasnjenja. postoje i razni clanci koji govore o tome da je pozitivan efekat progesterona na odrzavanje trudnoce u najvecem broju relativan i nedokazan, i da se on mnogo cesce primenjuje kod nas nego u drugim zemljama, ali sa druge strane sigurno je da ne moze da deluje negativno pa ce ga svako radije uzeti nego ne.

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
31.1.2010 12:02:36   
sunce30
Da li neko zna gde u Beogradu ili okolini moze da se kupi Dabroston?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
2.2.2010 19:13:48   
dakana
I ja sam takodje dobila da pijem Utrogestan 3x1 preventivno. Inace sam u 6 nedelji trudnoce i doktorka mi je dala preventivno zbog mioma koji imam na prednjem zidu materice. Pre trudnoce je bio 15x15mm, a sada je 30x30mm. Dokle cu ga piti videcemo. Inace, pila sam ga i u prvoj trudnoci, ali tada zato sto mi se pojavio braonkast iscedak...

(odgovor članu sunce30)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
2.2.2010 19:16:41   
lothroniell
A ja sam u tako maloj trudnoci dobijala injekcije progesterona pa mi je tek posle toga dala da pijem Utrogestan... user posted image

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu dakana)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Regenerativna medicina i matične ćelije
Matične ćelije su osnovne ćelije ljudskog organizma, od kojih tokom razvoja nastaju sva tkiva i organi (neuroni, kosti, ...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here