|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Veličina garderobice... ?!
12.4.2012 14:05:50   
lolic
Zdravo svima...citam sad sve ovo i skroz sam zbunjena...sedmi sam mesec tek,ali vec sam pocela da kupujem.U svim prodavnicama bebi opreme u mom gradu sva garderobica je domaca proizvodnja.Sto se tice velicina ni ja nisam znala kako se to gleda jer mi je ovo prva trudnoca,ali zena u butiku mi je rekla da je najbolje da odmah kupujem vel.68 jer beba za mesec dana preraste 56,neke i 62,zavisi od velicine bebe na rodjenju,a moze da se desi da je samo malko vece ili sire sto je po meni ok jer ne vidim razlog da utezem bebu u nesto usko i knap...jedino one prve benkice sam uzela 62 velicinu,ali dokupicu i 68.Posto nisam iskusna ne mogu bas da razglabam o ovoj temi,tek za jedno cetri,pet meseci... user posted image

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Veličina garderobice... ?!
12.4.2012 14:45:50   
Lilla
Oj, 68? user posted image Mislim da su ti brojevi isti kao i ovdje. H puni 5 mjeseci za par dana i nosi 68 velicinu (prije 10 dana imao 6,5 kg) tako da mislim da bi ti to bilo preveliko za prve mjesece. 62 i nekako. No ako je beba teska 5 kg na rodjenju onda je mozda ta zena u pravu user posted image

_____________________________

"Divno je biti nekome nesto, divno je biti tebi sve...Sve dok te drzim cvrsto za ruku, nikog na svijetu ja se ne bojim!"

(odgovor članu lolic)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Veličina garderobice... ?!
12.4.2012 14:50:16   
*Alexx*
Koliko se sećam, Andrej je prvih mesec-dva nosio i ponešto 56.
62 je do 3 meseca, 68 do 6 meseci... Tako idu veličine (naravno, nisu sve bebe, a ni svi modeli po JUS-u).

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Lilla)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Veličina garderobice... ?!
12.4.2012 21:31:56   
Azra_
Mi imamo oko 6,5kg, dugacki 65cm, 3,5mes. i od skoro smo sa 62 presli na broj 68. Preveliko je kupovati 68. Moja beba je bila 3550 i 56 i broj 56 je nosila mesec dana...

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Veličina garderobice... ?!
21.4.2012 17:00:56   
Sanchy
Ja sam i danas kupila malo 56 malo 62 posto vidim da su i ovde misljenja podeljena koji broj je najadekvatnije kad je u pitanju novorodjence...

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Veličina garderobice... ?!
21.4.2012 23:17:04   
Anoniman
Mnogo zavisi i od proizvođača. Ariljski bodi 80 je Neveni komotan a Zarine 80 smo povukli jer su joj mali. Chicco 74 pantalone su duže od pantalona 80 iz Turbolimača...

(odgovor članu Sanchy)
  Direktna veza do poruke: 31
   RE: Veličina garderobice... ?!
22.4.2012 12:59:39   
Sesilija 83
e nervira me sto proizvodjaci ne postuju JUS znaci nijedan proizvodjac nema ispravne brojeve
Jedan bodi 56 joj je jos uvek super a jedan 74 nema sanse da zakopcamo ... mnog ome to nervira
I posle ispada da neznas ni koliko ti je dete pa mu kupis veliko...ili malouser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Veličina garderobice... ?!
22.4.2012 13:49:42   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Lilla

Oj, 68? user posted image Mislim da su ti brojevi isti kao i ovdje. H puni 5 mjeseci za par dana i nosi 68 velicinu (prije 10 dana imao 6,5 kg) tako da mislim da bi ti to bilo preveliko za prve mjesece. 62 i nekako. No ako je beba teska 5 kg na rodjenju onda je mozda ta zena u pravu user posted image

Baš vala! 68 će novorođenčetu biti dekoltirano do pupka, a u onaj deo među nogama će da zapetljava pete.
Šta mislite, zašto se u poslednje vreme pojavila veličina 50? Sigurno zato jer novorođenčad nose 68.

(odgovor članu Lilla)
  Direktna veza do poruke: 33
   RE: Veličina garderobice... ?!
22.4.2012 14:58:53   
vukosava
Ja mislim da pre svega treba da znate koliki ste bili kao beba - oboje - i mama i tata. Velika je sansa da ce beba da bude ili jedne ili druge duzine. Npr. moje dete je bilo isto kao muz na rodjenju - 56.5 cm. Sve sto mi je mama poslala za bebe od 52 cm i 56 cm njoj je bilo automatski kratko (pretpostavljala je da ce biti kao ja - 51 cm). Kao i ovde sve sto je velicine "newborn". Nosila je broj 0-3 meseca prve dve nedelje (do 58.5 cm) i onda je presla u broj 3-6 meseci (do 66 cm). Ja licno mislim bolje da se kupi bar po jedno od svake velicine i kad se vidi kolika je beba onda u nabavku. Ja imam punu kesu garderobice - 35 bodija i odelaca u koje moje dete uopste nije moglo da udje ni sa nula dana.

< Poruku je uredio vukosava -- 22.4.2012 15:07:36 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Veličina garderobice... ?!
22.4.2012 20:49:00   
Anoniman
Zavisi i od toga koji je deo garderobe u pitanju. Nevena nosi pantalone 80, bodiće 86, zeke 92 a majice i suknje 74.

(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 35
   RE: Veličina garderobice... ?!
7.6.2012 18:51:43   
red3lilu
svratila malo da se podsetim veličina i sad sam zbunjena...
sva sreća pa sam sačuvala sve Nidžine stvari pa ću se podsetiti, sigurna sam da sam kupovala sve stvari za nijansu veće u početku i nisam se prevarila jer mm ima jaaako duge noge i ruke, a takav se i bebac rodio..
nego, meni je nekako i logično da različiti modeli u istoj veličini budu drugačiji...isto kao i odrasli ni bebe nisu sve isto građene...(ja prva nisam po JUS-u)user posted image imam dobar primer kad uporedim mog malog i drugaricinog malog, 7 dana je razlika između njih... dok je moj bio mršav, a dugačkog tela i ruku i nogu, njen je bio sušta suprotnost sa debelim stomačićem, ručicama i nožicama i kratkog trupa...logično mi je da njih dvojica nisu nikada nosili iste modele garderobe, a veličine svakako jesu..

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Veličina garderobice... ?!
7.6.2012 20:01:12   
Sanchy
Ja sam sve kupila 56 i 62 nista vece nemam ali ja mislim da ce 62 biti ok,bratanica je sad pocela da nosi 68 a napunila je sest meseci....

(odgovor članu red3lilu)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Veličina garderobice... ?!
7.6.2012 21:37:37   
ishler
Treba mi savet idem kod bebe koja ima tri meseca i oko 6,7kg,koju velicinu da nosim(moja beka je bila puno sitnija)?

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Veličina garderobice... ?!
7.6.2012 21:38:08   
New Mom
To toliko zavisi! Meni nijedno nije moglo bukvalno od prvog dana ni blizu br.56 da obuku (uzimam C&A i H&M za merilo). Nosili su 68 prvih 6 nedelja zbog širokog povoja, i tada je to bilo knap. Rukavi jesu bili duži. Ćerka je onda po skidanju toga nosila 62 neke 3 nedelje, a evo sin ne može, sve mu se urezuje okovratnik koliko je zategnut, već smo nastavili 68. Sad ima 8 nedelja. Nisu mu ni rukavi dugački više.
KL je u avgustu te godine (tada je imala 3 - 3 i po meseca prešla na 74).

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Veličina garderobice... ?!
7.6.2012 21:41:00   
New Mom

IZVORNA PORUKA: ishler

Treba mi savet idem kod bebe koja ima tri meseca i oko 6,7kg,koju velicinu da nosim(moja beka je bila puno sitnija)?

Kolja sada ima 7kg i br.68 je trenutno aktuelan.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Veličina garderobice... ?!
7.6.2012 21:54:56   
cockic
mi sad nosimo isto 68 a imali smo 6150 pre dve nedelje.ali je duga beba sa dva je bila 60 sad je sigurno i visa.mada mislim da sve zavisi od proizvodjaca kao sto rece NM.ja nemam neku odredjenu marku u zadnje vreme kupujem u panteru ko zivi u bg-u ,ima ih u jos dosta gradova zna ko su.i jako sam zadovoljna njihovim kvalitetom ali da nisu jeftini nisu.mislim za sopstveni brend da im je skupo ali po meni jako kvalitetno siju user posted image ma koju god velicinu od 68 pa i 74 da uzme neko ne bi pogresio za taj uzrast ja sam u fazonu bolje malo vece nego tesno.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Veličina garderobice... ?!
8.6.2012 11:23:40   
Sashica82
E ovako... Imamo 8 meseci i, mislim, 10 kg. Nosimo C&A bodiće vel. 92, i neke pantalonice domaće proizvodnje vel. 74. Toliko o veličinama...
Ja sve merim "odokativno" ili prislonim na dete.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Veličina garderobice... ?!
8.6.2012 21:44:49   
ishler
Hvala pretpostavila sam da je 68,ali nisam bila sigurna,pa bolje vece,nego manje.user posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Veličina garderobice... ?!
8.6.2012 22:14:30   
Anoniman
Zavisi koji odevni predmet kupuješ: bodi uvek nosimo broj do dva veći nego pantalone, haljine rastegljive nosimo baš za naš uzrast a one nerastegljive za broj veće, pantalone bebi od tri meseca mogu da budu i veće a bebi koja puzi ne da se ne sapliće, majice možemo i broj manje... Ako je odeća za leto ja bih uzela 74 jer leti ništa ne treba da bude knap a 68 ne verujem da će moći do septembra da izgura.

(odgovor članu ishler)
  Direktna veza do poruke: 44
   RE: Veličina garderobice... ?!
11.8.2012 0:57:25   
Bebilina
Sincic nam je rodjen sa 4440gr i 55cm i nista, ali bas nista nam 56 nije bilo taman. Htela sam da mu za poredjenje obucem sekin prvi kompletic (unisex) i nogice su mu bile povijene, oko guze nisam mogla da ga zakopcam, a rukavici 3/4 user posted image
To je bilo sa jednokratnom pelenom, sad kad smo u nasim pufnastim visekratnim i od vel 62 nam je ponesto kratko u torzu... Isli smo juce da kupujemo bodice 68 i garderobicu sto moze da se podesava- tregerasice, pantalonice bez stopica, bluzice, duksice i dzemperice. Uhvatio me nespremnu, mislila sam 56 i 62 ce nam trajati neko vreme. A pokloni su tek problematicni- moracu par stvari da menjam...
Al dobro, samo neka raste, kojoj mami smeta da ide u bebi shoping user posted image

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Veličina garderobice... ?!
11.8.2012 8:44:06   
Anoniman
Nama je odmah u školici rečeno da uzmemo 62/68.... Doduše ja sam dobila masu nasleđene garderobe i to onih veličina 0-3 meseca. E sad ne znam koliko to dođe, ali pošto je moj Miško bio 49cm mi smo morali i dvoje malenih štramplica da kupimo jer mu je sve bilo ogromno... Ovaj put sam opremljena za sve dimenzije user posted image

(odgovor članu Bebilina)
  Direktna veza do poruke: 46
   RE: Veličina garderobice... ?!
30.8.2012 10:29:59   
Pai Mei
Ima li neka od vas savet koju velicinu skafandera uzeti bebi koja bi trebalo da se rodi u novembru, kaze dr da je malo krupniji, mada ja u to ne verujem : ), da mu traje ove zime, dakle da ga ne preraste za mesec dana, nego da izgura do aprila?
U pitanju je Beneton skafander, ako nekom to ista znaci, zbog velicina, jer su svuda razlicite a ja sam togalno zbunjena... Da li je ok da uzmem npr 68? Shvatam da ce mu u pocetku biti malo veci, ali je skafander zgodan za navlacenje jako, i za bebe je super, jer donji deo je kao iz jednog dela a moze se drikercicicma napraviti da ima i za svaku nogicu posebno...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Veličina garderobice... ?!
30.8.2012 10:33:43   
anajid
Pai Mei ja mislim da je to OK velicina svakako.Da mu ne bude na knap,a ako mu i bude malo veci u pocetku,pa sta ima veze,brzo ce ga dorasti.

(odgovor članu Pai Mei)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Veličina garderobice... ?!
30.8.2012 10:41:12   
maslackic
i ja mislimd aje to ok velicina da uzmes da mu traje par meseci user posted image

_____________________________

"Sundjer Bobe, nista te ne cujem previse je mracno !"

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Veličina garderobice... ?!
30.8.2012 10:41:50   
Pai Mei
Pa da, hvala anajid... Svesna sam da ne moze da mu bude ok i na rodjenju i za dva meseca i za sest meseci, trazim zlatnu sredinu : )

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
Regenerativna medicina i matične ćelije
Matične ćelije su osnovne ćelije ljudskog organizma, od kojih tokom razvoja nastaju sva tkiva i organi (neuroni, kosti, ...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here