|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Veličina garderobice... ?!
22.12.2008 12:43:01   
Anoniman
Ako sam dobro upućena, veličina garderobice za bebe je VEĆINOM ispisana brojevima 56, 62, 68, 74, 80, 86... i tu su u pitanju cm... 56cm, 62cm... Kako je onda moguće da se garderoba po radnjama, u veličini 62cm razlikuje? user posted image  Pa majku mu njegovu, cm je cm, zar ne?! user posted image

Jel vas to frustrira?
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Veličina garderobice... ?!
22.12.2008 12:48:22   
Jeca*
hahaha...sjajna tema! ne da me frustrira nego sam stotinu puta popiuser posted image . To ti je ono "kupujmo domaće", a onda ti je dete ili u garderobici 2 broja veće ili mučeniku ramenca padnu ako mu obučeš npr zekicu na tregere, pa mu se zategne gore i na stopalima user posted image  Mm je kupio 2 para pantalonica sa stopicama, u istoj radnji, isti broj, iste, samo u različitim bojama. Jedne su mu super, a u drugima je kao baletan user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Veličina garderobice... ?!
22.12.2008 13:25:12   
Anoniman
Takođe ne razumem zašto su rukavi toliko dugački... da bi mu širina majce i dužina bile odgovarajuće, rukavi mu budu extra dugački... pa nije on majmun da se rukama pridržava za pod, pa da mu trebaju toliki rukavi! user posted image

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Veličina garderobice... ?!
22.12.2008 22:32:18   
MERYEN
IZVORNA PORUKA: Jeca
"kupujmo domaće" Mm je kupio 2 para pantalonica sa stopicama, u istoj radnji, isti broj, iste, samo u različitim bojama. Jedne su mu super, a u drugima je kao baletan user posted image
IZVORNA PORUKA Tasha
....pa nije on majmun da se rukavima pridrzava za pod,pa da mu trebaju toliki rukavi!user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image slazem se sa vama a stvarno je smesno i zalosno.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Veličina garderobice... ?!
22.12.2008 23:22:23   
Anoniman
Eto, zbog toga ja volim da kupujem u C&A i H&M (koje u svetu kao važe za marke za široke ljudske mase... jeftina je roba...), jer je makar proporcionalno i drugačije. U NS su deca kao uniformisana. user posted image

(odgovor članu MERYEN)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Veličina garderobice... ?!
23.12.2008 14:46:14   
prase
Ja sam mega isfrustrirana tim brojevima koje lupetaju, a tek dodatnim objašnjenjima - tipa za koji je to uzrast u mesecima, to je strašno. Prve stvari koje je Uroš nosio bile su broj 56. S' tim što je bodiće nosio do skoro, a odelca i zekice smo odložili odavno u stranu, za neku novu bebu... Jednostavno, fizički su manji. Usput, oznaka na odelcima: 56/3M (= 3 months). Uroš je na rođenju imao 53 cm, a 56 sa mesec dana. Toliko o 3 meseca... Sada, sa 2 meseca i malo jače, dugačak je 62 cm. Naravno, na garderobici koja mu odgovara je širok dijapazon oznaka, od 62 do 74 u centimetrima, od 6 meseci pa do godinu dana u uzrastu?! To za predugačke rukave mi je i te kako poznato: ako su mu rukavi taman kako treba, ne može mukica da ispruži noge do kraja jer su nogavice sa stopicama prekratke. Ako su nogavice dobre - u najvećem broju slučajeva pada zavrtanje rukava. Mi garderobicu kupujemo gde stignemo, pokušavamo u širokom luku da zaobiđemo preskupe radnje jer nas privlače preskupe stvari iz njih... A mnogo bismo voleli da imamo H&M u Beogradu, jer sam videla šta ima tamo kada sam bila u Nici - jeste za široke mase, ali je i izuzetno kvalitetno i lepo. Još su onda bili božićni popusti, baš mi bilo krivo što nema sitne dece puno oko mene da im sve pokupujem user posted image Sećam se da su cene bile tipa 1, 2, 3 eura a odelca prelepauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Veličina garderobice... ?!
23.12.2008 15:00:05   
Anoniman
Čitale ste moj problem o Skafanderu (tako se tema zove koga zanima)... U NS... cene nebu pod oblake, modeli - bezveze. Nađem jedan NO NAME skafander - fenomenalan, cena - fenomenalna! Probam Luki... rukavi i nogavice ok, ali stoji raširenih nogu i pokazuje da ga seče među nogama (kratko mu od ramena do piše). Veći br? Nema. kroz koji dan slučajno u drugoj radnji naletim na isti skafander - imaju sve brojeve - JUPIIII! Probamo br veći, rukavi i nogavice duže, i dalje seče na istom mestu. Još br veće, opet ista priča. Poređam sve veličine jedno na drugo - deo od ramena do piše se ne menja user posted image , samo rukavi i nogavice rastu! user posted image

Onda kupim one pantalonice šuškave... bla bla... neću o tome, nego mi onda donese baka fenomenalan skafander iz Pešte iz H&M, za celih 20eur! user posted image  I to lepo kažem baki, uzmi veličinu 86 i biće mu dobro, i žena kupi na slepo i dobro mu je.

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Veličina garderobice... ?!
23.12.2008 18:49:54   
guppy RR
Razlikuju se, da... Mada mene to ne nervira. Obično uvek kupim odelca da su malo veća, pa ako nisu OK za sad, sačekaju par meseci u ormaru. 

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Veličina garderobice... ?!
23.12.2008 19:01:56   
prase
Ono što mene izluđuje na ovu temu nije to što odelca nemaju blage veze sa brojevima po dimenziji, nego što su proporcije skroz loše, jednostavno su skrojena tako da nikada ne može da bude fit - ili dugački rukavi, ili dugačke nogavice, ili sve zajedno visi pa ćemo već ustanoviti šta je tačno dugačko kada torzo doraste... Mislim, kako bi to bilo frustrirajuće da svuda moram da probam cipele od 38 do 42 tražeći pravi broj, a nosim broj 40? Obično tražim taj broj, ako nisu dobre onda jesu broj manje ili broj veće i kraj. Volela bih prosto da je tako i sa garderobicom za bebce.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Veličina garderobice... ?!
23.12.2008 19:45:34   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: prase

Mislim, kako bi to bilo frustrirajuće da svuda moram da probam cipele od 38 do 42 tražeći pravi broj, a nosim broj 40?


user posted image

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Veličina garderobice... ?!
30.12.2008 22:31:01   
Makili
U celoj ovoj prici najveci problem mi je sto moje dete spada u grupu mrsave dece i kad mu uzmem nesto od garderobe sto mu odgovara po duzini ispostavi se da mu je siroko ali i za to smo nasli lek ili kupujem pantalonoce koje u struku imaju onu gumicu na podesavanje ili one pak koje nemaju ali u koje je moguce uvuci tu gumicu pa sam cak nasla i mesto gde se kupuje na metar i onda ako su nam siroke pantalonice to nasa super baka resi....user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Veličina garderobice... ?!
30.12.2008 23:19:17   
Anoniman
Pa majku mu, dečije stvari tooooooooliko koštaju, da mi je prosto suludo da posle još treba da ih prekrajaš! user posted image

(odgovor članu Makili)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Veličina garderobice... ?!
31.12.2008 7:38:57   
guppy RR
Ma.. koštaju i ne koštaju...
ja sam im celu prvu godinu skoro oblačila body + hulahopkice i slično... a bodići se dobiju u nekim hipermarketima i po ceni 1€/komad. Ne znam, ja nisam "firmirana" mama pa mi ne smeta što je dete u pamučnom no name bodiju user posted image

A ustvari se slažem sa vaam u vezi brojeva i veličine, ali samo htedoh reći da to mene ne nervira... jer, ako ne mogu sad da nose, nosiće za dva meseca...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Veličina garderobice... ?!
31.12.2008 14:19:50   
Anoniman
Ma ni ja nekupujem firmirano... ne patim od toga, ali kada naletim na "firmirano sniženje" (tipa u Zari), uvek kupim nešto, jer zaista spuste cene.

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Veličina garderobice... ?!
25.3.2011 11:06:03   
Anoniman
Temo user posted image
Tash kad vidis molim te mi napisi koje su velicine u h&m i c&a za bebu od 7,8,9,10,11,12 meseci ? Kako si ti uzimala , gledam sad mojoj bebi odgovara nesto 68 nesto 74  , nisam pametna kako da narucujem ?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Veličina garderobice... ?!
25.3.2011 12:03:30   
nencydrew
Ovako i ja.Sad sam uzela preslatku zekicu na Bulevaru, u onoj prodavnicic hrvatskih čarapa

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Veličina garderobice... ?!
26.11.2011 18:47:44   
Ljishka
Viktoru je 90% stvari H&M i Bebi Club(C&A). Imamo par stvari velicina 50, to mu je malo, sada nosi 56 bodice i zekice. Farmerice takodje 56. Ima mesec mesec i 5 dana. H&M ima stvarno divne stvari, a dosta povoljne i cini mi se da velicine odgovaraju uzrastu, tj. onome sto pise na etiketici ispod velicine, 1-2 meseca. :) Ja sam nekako navikla da se vodim tim njihovim velicinama. Na poklon je podobijao svasta, velicina isto 56 ali moze da pliva u tome :D

_____________________________

Ti si ucinio moj zivot savrsenim... V <3

(odgovor članu nencydrew)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Veličina garderobice... ?!
9.12.2011 23:06:17   
beboni
Jel ima u NS negde H&M i C&A? Vidim da svi hvalite i da ste zadovoljni i kvalitetom i cenom...

(odgovor članu Ljishka)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Veličina garderobice... ?!
9.12.2011 23:17:23   
isidora88
nema nigde u NS, ima u Segedinu i Temisvaru,to je najblize cini mi se, ali se isplati otici negde preko ako se na vise kupujeuser posted image
ja sam nakupovala dosta stvari za sina i planiram ponovo da idem uskoro,obozavam h&m i c&auser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu beboni)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Veličina garderobice... ?!
10.12.2011 3:55:00   
vukosava
IZVORNA PORUKA: Anoniman

Ako sam dobro upućena, veličina garderobice za bebe je VEĆINOM ispisana brojevima 56, 62, 68, 74, 80, 86... i tu su u pitanju cm... 56cm, 62cm... Kako je onda moguće da se garderoba po radnjama, u veličini 62cm razlikuje? user posted image  Pa majku mu njegovu, cm je cm, zar ne?! user posted image

Jel vas to frustrira?


Mene jako nervira velicina decije garderobice jer mi beba ima sad oko 85 cm a samo godinu dana. Vec joj je mala odeca za decu od 24 meseca (ovde u SAD se odeca prodaje po mesecima a ne centimetrima ili incima). Odeca za decu od 2 godine ima posle broj samo za decu od 3 godine a dete od tri godine je drugacijih proporcija u odnosu na bebu od godinu dana. Grrrr. Kako ne prave te velicine po mesecima u kombinaciji sa duzinama i sirinama...

Rodila se sa 56.5 cm i sve za velicinu newborn joj je bilo premalo, a 0-3 meseca je nosila prve nedelje. Posle odmah od 3-6 meseci. Sve newborn stvari sam kupila bezveze a nisam nikad ni koristila npr gomilu odece sto mi je mama poslala jer je sve bilo malo, cini mi se 56...

< Poruku je uredio vukosava -- 10.12.2011 4:00:06 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Veličina garderobice... ?!
13.12.2011 14:51:23   
Azra_
Ja sam danas kupila neka dva kompletica, kao za izlazak iz porodilista. Jedan je 56, drugi 62, isti proizvodjac, ali mi deluje da je razlika izmedju 56 i 62 veca nego sto bi trebalo da bude. Nisam pametna. Deluje mi da ce ovo 56 biti malo, a 62 veliko. Joj, bas nemam neki osecaj. Valjda ce nesto nositi, a ako ne platila sam merak i malo radosti u ovom kisnom danu.user posted image

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Veličina garderobice... ?!
13.12.2011 18:03:12   
vukosava

IZVORNA PORUKA: Azra_

Ja sam danas kupila neka dva kompletica, kao za izlazak iz porodilista. Jedan je 56, drugi 62, isti proizvodjac, ali mi deluje da je razlika izmedju 56 i 62 veca nego sto bi trebalo da bude. Nisam pametna. Deluje mi da ce ovo 56 biti malo, a 62 veliko. Joj, bas nemam neki osecaj. Valjda ce nesto nositi, a ako ne platila sam merak i malo radosti u ovom kisnom danu.user posted image


Koliko si visoka i koliki ti je muz, od toga ce ti najverovatnije zavisiti. Meni nije mogla da udje u taj 56 uopste jer je bila duza. Bolje nabavi vece brzo oni porastu a da im visi bolje je nego da ne mogu da udju...

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Veličina garderobice... ?!
4.3.2012 12:34:41   
soni
jedva nadjoh ovu temicu user posted image


ja se plasim da ne pogresim velicinu.. vidim da uglavnom kupujete za islazak iz bolnice i u tim prvim nedeljama 62 pa cu i ja , mada mi jako veliko deluje.. ali necu da preterujem sa stvarcicama, kad se coca rodi lako cemo uzeti sve



_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Veličina garderobice... ?!
4.3.2012 13:05:48   
cockic
soni jeste vece a i bolje ja koliko sam svatila to su velicine po duzini bebe.

npr 56 se nosi dok bekane ne bude toliko duga a tako i ostale velicine znaci
sve zavisi od duzine bebe.
ali bolje vece jer ovaj siroki povoj dosta skrati odelce.
ali svakako kad se sa 4 meseca skine taj povoj te stvari ce opet moci da se nose.

moj savet vise uzmi od 62-68 samo mozes jedan 56

moja mala je rodjena sa 51cm i jos moze u dvodelnu 56 a jednodelnu mislim
da bi joj tesko navukla.jer ja imam samo tu jednu 56 majcicu i pantalone sa stopicama.

bez sirokog povoja bi mogla sigurno jos mesec dana tu 56cu ali posto se skida tek sa min 4meseca
bice joj malo.

jer joj vec knap donji deo kazem sve zbog tog povoja.

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Veličina garderobice... ?!
4.3.2012 21:58:22   
Bebilina
I mi smo imali problema sa velicinama, uglavnom u smislu da razliciti proizvodjaci sa razlicitih podneblja imaju drugacije velicine. Za bebe do 6 meseci jos i ok, ali kasnije problem. Francusko sve smo izrastali a da nismo ni obukli, a americko nam je od starta bilo kratko a siroko... Imali smo par marki kojima smo bili verni, al ne moze se sve u istoj radnji kupovati.
A inace imamo i visinu i tezinu prosek za uzrast oduvek, al nam recimo bluze traju krace od pantalona... I nismo jedini, sve mame okolo mi se zale na isto, pa kad stigne komplet na poklon gornji deo taman, donji dugacak.
Mi to resavamo tako sto nosimo haljinice, suknje i sorceve sa unihopima user posted image

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Koliko carskih rezova možete imati i kolik...
Svaka žena je drugačija. Neke se oporavljaju na sličan način nakon svakog carskog reza, dok drugim ženama treba više vre...
Regenerativna medicina i matične ćelije
Matične ćelije su osnovne ćelije ljudskog organizma, od kojih tokom razvoja nastaju sva tkiva i organi (neuroni, kosti, ...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here