|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Homeopatija
11.3.2014 15:23:28   
Torbica
Nasa dr je pedijatar homeopata. Uvek se "cujemo" SMS za sta god. Ako proceni da treba da dovedem dete, to uradim. U 90% slucajeva sve se zavrsi na SMS-u. E sad, oni su svi dobili svoj konstitucioni lek i to ih drzi. Otprilike dva puta godisnje posisaju te bombonice i to je sve. Poenta je da se ne razboljevaju, a i ako se razbole sve se zavrsi brze i lakse. Nekad dobiju homeopatski lek da im potakne imunitet, a svakako inhalacije uvek odrade posao.user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Homeopatija
11.3.2014 17:58:33   
jovicaa
ni inhalacije nisu bezazlene. ako dodajes berodual i nesto slicno, nije antibiotik, ali kortiko i to je terapija i to nikako bezazlena.
meni je problem sto ne znam kako da ja dodjem do takvog homeopate koji bi lecio moju decu.
ja znam samo jednu zenu koja je zavrsila medicinu i homeopata je, ali koliko sam ja shvatila ona leci po tom principu da se samo recimo jednom godisnje pije neki homeopatski lek....

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Homeopatija
11.3.2014 22:32:33   
Torbica
Berodual nije kortikosteroid, obe supstance su bronhodilatatori.
Inace je kortiko strogo kontraindikovan tj zabranjen u homeopatiji, narusava osnovni princip da se organizam izbori sopstvenim snagama. Homeopatija samo pojacava te snage. Mislila sam na inhalacije u smislu bezbednosti jer ipak imaju prevashodno lokalno dejstvo. Zanemarljive kolicine mogu dospeti u krvotok i to kod velikih doza.

Nasa dr uvek kaze, sve mi javljajte, u kontaktu smo uvek, cak i kad imamo stomacni, jer smatram da treba da je u toku, i iscaskamo se, a prodje bez njene intervencije. Ali isprati uvek sta nam se desava.

< Poruku je uredio Torbica -- 11.3.2014 22:34:36 >


_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Homeopatija
12.3.2014 8:58:16   
Didy
Torbice, ti i ja ko da dobijamo od Basare procenat što je preporučujemo. user posted image
Jovice, toplo ti preporučujem da vas leči dr Basara iz Novog Sada ako ste se opredelili za homeopatiju. Jednom - dva puta godišnje možete skoknuti, nije vam preko sveta, tako i mi radimo, a sve ostalo, što reče Torbica, obavimo SMS-om.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Homeopatija
12.3.2014 9:02:04   
jovicaa
nisam znala torbice, koliko ja znam berodual je kortikosteroid.
da zvuci super, a koliko se placa?
mi imamo naseg pedijatra u zru kod koga idemo privatno i on je isto jako protiv lekova i svih terapija, isto se cujemo kad god, tako da je nama sto se toga tice vec super. jedino sto se on ne bavi homeopatijom... ali mozda mogu i njega pitati, mozda zna nekog u zru.
meni deluje nemoguce da mi leci dete neko iz nsa, ili gresimuser posted image

< Poruku je uredio jovicaa -- 12.3.2014 9:03:47 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Homeopatija
12.3.2014 9:11:41   
Didy
Jovice, pročitaj moje postove na ovoj temi, pisala sam cene, sad se više tačno ne sećam, ali znam da je bilo baš malo sve ukupno. Opisala sam i kako nas leči - odvedem ih ovde kod pedijatra i njoj javim šta je rekao i koju je terapiju dao, a onda ona da svoje mišljenje i terapiju koja je svaki put bila bez i najmanje greške, tačnije i preciznije nego mišljenje pedijatra koji je video dete. Ako te još nešto zanima, slobodno pitaj. Poenta je da sarađuješ s njom i javljaš joj sve promene koje dete ima, a viđate se po potrebi, to je otprilike jednom u pola godine, nekad i ređe, zavisi od imuniteta deteta.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Homeopatija
12.3.2014 10:56:26   
Torbica

IZVORNA PORUKA: jovicaa

nisam znala torbice, koliko ja znam berodual je kortikosteroid.
da zvuci super, a koliko se placa?
mi imamo naseg pedijatra u zru kod koga idemo privatno i on je isto jako protiv lekova i svih terapija, isto se cujemo kad god, tako da je nama sto se toga tice vec super. jedino sto se on ne bavi homeopatijom... ali mozda mogu i njega pitati, mozda zna nekog u zru.
meni deluje nemoguce da mi leci dete neko iz nsa, ili gresimuser posted image

Draga, ne znas dobro, Berodual nije kortikosteroid. On se sastoji od ipratropijum bromida koji je antiholinergik i fenoterola koji je adrenergicki beta dva agonist. Da ne produbljujem, ne znaci ti nista, ali svakako nije kortiko.
Divno je kad imamo dobrog pedijatra, tome svi tezimo, ali kod nje se sa tom homeopatijom dete poprilicno ojaca. Ona napravi sutuaciju da nemas potrebe da se javljas cesto. user posted image Ti proceni sama, ovde smo da podelimo iskustva, opet, meni je kudikamo lakse jer ja pride sa strucne strane objasnim i jos redje je vidjam nego ostali.
Mislim da je 3300, pregled i konstitucioni lek i to ti je sav trosak. Kada ti zatreba neki akutni lek, sto se nama desilo par puta do sada (za njih troje) onda placas samo u Zelenoj apoteci 150 din.
Didy user posted image . Meni je drago da podelim i da je sto vise decice zdravo!

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Homeopatija
12.3.2014 11:39:02   
pocahontas
Torbice jel bi mi poslala molim te pp kako se kod Basare zakazuje pregled, mislim na br. telefona i da li moramo kod nje da imamo i redovan karton da bi zakazali homeopatski pregled?

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Homeopatija
12.3.2014 12:08:12   
Sanjica26 RR
Kako bih ja volela da odvedem moju Teodoru kod vase dr Basare. Bas joj je slab imunitet. Posebno od kako ide u vrtic.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Homeopatija
12.3.2014 13:24:11   
Janncica
Jovice,pa i nije ti daleko do NS. Mi smo odavde vodili u Becej kod pulmologa. Ima 130km. Ako nam ovaj dr u Beceju ne pomogne prelazim na NS i tu doktorku. Ovo smo dobili preporuku od poznanice kojoj je dete bilo bolesno kao i S.Sve isto. Njima je pomogla.
Sutra idem na kontolu kod orl da vidimo jesu li se usi bar malo otpusile.Za 10 dana idemo na kontrolu u Becej da vidi da li mu treba jos jedna doza leka za ciscenje.Mada ja nesto ne primecujem da se on cisti.Mozda jedino kroz stolicu. Ovako je zdrav skroz.

_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Homeopatija
12.3.2014 13:41:55   
Torbica
Poslala Poc, ne treba da prebacujes karton! user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Homeopatija
12.3.2014 15:12:30   
jovicaa
da, da moja greska torbice... a ja zivela u ubedjenju da je berodual kortiko.
ma nije problem put, nego ako vec postoji dobar homeopata i u zru, sto bi putovali do nsa.. videcemo, ako ne, icicemo kod vase doktorice.

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Homeopatija
31.3.2014 13:39:13   
bubulence
Torbice hvala puno za pp, ne znam zbog cega ne mogu tamo da ti odgovorim. svakako vec duze vreme planiram da je vodim kod homeopate, tako da cemo verovatno uskoro i otici...

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Homeopatija
31.3.2014 13:47:54   
Torbica
user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Homeopatija
17.4.2014 13:21:09   
Crina75
Dobar dan. Nova sam na ovom forumu,po prvi put se javljam. Dete moje prijatelice 17 og novembar prosle godine,prilikom dobianja vakcine dobio nefrotski sindrom,to e veoma retka i teska bolest koja spada u tih neizlecive. Vakcina e data pre uzimanja krv na analizu a kad su analize bile gotove po nijma on imao bakterije u bubreg i nije smeo da prima vakcinu . Trenutno e stabilan na lekove. Jucer sam cula za mogucinosti lecenja homeopatskom medicinom,potreban mi je direktan kontakt broj tel. od nekog doktora ili doktorke sa kim bih mogla direktno da kontaktiram da bih joj iznela detalje i da saznam da li je moguce da ga izlecimo ovom metodom. Molim vas i nadam se vasem odgovoru. Hvala vam.

(odgovor članu AndreaK)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Homeopatija
21.4.2014 15:02:49   
Jeca.V
Negde procitah da je nekome dr Basara preporucila homeopatu u Bg-u,ali sad ne mogu da nadjem gde sam to procitala.Bila bih jako zahvalna za tu informaciju.Mi imamo homeopatu u Beogradu,vec sam pisala na prethodnim stranama,vodili smo starije dete kod nje godinama.Sada bih vodila i mladjeg ali je doktorka malo preterala sa cenama.Prvi pregled 10000 hiljada,svaka kontrola 5000 hiljada.Malo mi je skup taj sportuser posted image .Hvala u napred.....user posted image

(odgovor članu Crina75)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Homeopatija
21.4.2014 21:48:19   
superm
I mene isto zanima!!!

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu Jeca.V)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Homeopatija
21.4.2014 21:52:02   
Janncica
Sanjica je pisala da je dobila preporuku od dr Basare.

Jeco user posted image cene su user posted image user posted image

_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Homeopatija
21.4.2014 21:58:09   
Sanjica26 RR
Meni je dr Basara preporucila homeopatu u Bg-u. Poslacu vam na pp ako zelite broj te dr.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Homeopatija
21.4.2014 22:00:16   
madre
zelim i ja sanjiceuser posted image nisam citala da li si pisala kako si zadovoljna? je l u pitanju pedijatar homeopata?

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Homeopatija
21.4.2014 22:01:38   
Sanjica26 RR
Madre jos uvek nismo zakazali, jer su praznici. Posle praznika cu da zovem.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Homeopatija
21.4.2014 22:04:53   
Jeca.V
Moze i meni Sanjiceuser posted image

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Homeopatija
21.4.2014 22:21:07   
superm
i meni, hvala!

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu Jeca.V)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Homeopatija
31.8.2014 23:38:20   
Dada81

IZVORNA PORUKA: World

Ja sam imala problema sa alergijama koje su mucile bas dugo, polen, trave, budj i sl, a prije otprilike 2 godine sam otisla kod dr koja se bavi homeopatijom, dala mi je neke tabletice koje sam konzumirala 3 mjeseca, ako se dobro sjecam uzimala sam ih 3x sedmicno i od tada vise nemam alergije apsolutno ni na sta. Vjerujem da pomaze, vise nego klasicna medicina, jer sam godinama uzimala flonidane i ostale lijekove za alergije. Uglavnom su ljudi skepticni pa je bilo komentara tipa sve si ti to umislila i to je placebo i sl, ali meni, u sustini, nije bitno. Ako sam i umislila, dobro sam umislila, pa sad vise nemam problema bar sa tim.


Medju prvim postovima naletim na ovaj,i svidelo mi se,bas budi nadu!
Odmah bih nasla tu dr.
Jer mi dete (4.god.) eno ima dva velika Flonidan sirupa jos, sto je dobio u rezervi,kako rece ova u apoteci-nek mu se nadje user posted image

_____________________________

U trenutku,ceo svet je stao,kada me je gledalo lice malo ..I moj ceo svet u jednom trenu što sam baš ja majka njemu!

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Homeopatija
31.8.2014 23:52:57   
Dada81

IZVORNA PORUKA: Torbica

Viviveki, ja sam vodila svo troje dece istovremeno! user posted image Potpisujem sve sto je Didy rekla, samo sto ja osim njenog ne trazim misljenje drugog pedijatra, nema potrebe.user posted image


Sada sve iscitala! Vidim dosta vas vodilo decicu i pomaze! To stvarno zvuci dobro user posted image Moracu se sa mm dogovoriti oko dolaska u NS.
A,nestrpljiva da citam dalje,Torbice,ti i Didy ste vodile decu kod iste dr.?

_____________________________

U trenutku,ceo svet je stao,kada me je gledalo lice malo ..I moj ceo svet u jednom trenu što sam baš ja majka njemu!

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here