|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Dijeta u trudnoći
25.3.2009 14:56:41   
Anoniman
Malo sam se iznenadila kada sam saznala da neke žene drže dijetu u trudnoći. ne kažem da treba da se tovimo i ne brinemo, ali baš dijeta... nije li to malo sumanuto? user posted image
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Dijeta u trudnoći
25.3.2009 14:59:24   
Anoniman
Sumanuto, nego sta! Pa u trudnoci mora da se jede, ne preterano, ali se mora jesti svasta. 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Dijeta u trudnoći
25.3.2009 14:59:26   
Lilly*
slazem se tasho, to je sumanuto i opasno

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Dijeta u trudnoći
25.3.2009 15:03:56   
eugenija
Može svaka trudnica otići kod nutricioniste da se posavetuje oko ishrane, ali to ne bi trebalo da je dijeta, već prosto način ishrane u trudnoći...
A izgladnjivanje i dijete sa papirića, tipa "smršajmo za 3 dana 78 kg" user posted image .. i ovako, a kamoli u trudnoći...



_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Dijeta u trudnoći
25.3.2009 15:08:15   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: eugenija

"smršajmo za 3 dana 78 kg" 


user posted image

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Dijeta u trudnoći
25.3.2009 15:10:25   
Lilly*
samo jesti vise puta pomalo i ne preterivati sa slatkim i grickalicama, ne jesti za dvoje ali ne biti nikada gladan.. ja se nisam ugojila ni jednu kilu tokom trudnoce, mislim nije mi ni jedna ostala viska posle porodjaja a sin je bio tezak 3850.. znaci, smatram da je dijeta apsolutno nepotrebna cak stetna

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Dijeta u trudnoći
25.3.2009 15:11:20   
Jeca*
Slažem se sa svim gore napisanim, ali samo da kažem nešto što vidim da se nepravilno koristi. Reč DIJETA znači POSEBAN REŽIM ISHRANE. Ali se, nažalost, kod nas koristi samo kad neko hoće da smrša. Pogrešno rabimo tu reč!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Dijeta u trudnoći
25.3.2009 15:16:03   
Lilly*
da, mozda mi pogresno koristimo tu rec a mozda i amerikanci koji nemaju drugi izraz nego isti za ishranu i dijetu kod nas

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Dijeta u trudnoći
25.3.2009 15:21:47   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Jeca RR

Reč DIJETA znači POSEBAN REŽIM ISHRANE. Ali se, nažalost, kod nas koristi samo kad neko hoće da smrša. Pogrešno rabimo tu reč!


user posted image

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Dijeta u trudnoći
25.3.2009 15:22:17   
Mery
Ja sam upoznala djevojku koja je imala toliko prekomjernu tezinu da kada je ostala trudna njen dr koji joj je vodio trudnocu joj je postavio dijetu, nije se smjela udebljati ni grama cak je morala izgubiti neke kilograme da bi se mogla poroditi, jer ta tezina je bila rizicna i za nju i za dijete.
Inace mislim da je dijeta kao i prejedanje u trudnoci suvisno, naravno iskljucujem ovakve ekstremne slucajeve, to je ipak rijetkost.

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Dijeta u trudnoći
25.3.2009 15:28:04   
Anoniman
Jadna ta devojka... user posted image

(odgovor članu Mery)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Dijeta u trudnoći
25.3.2009 15:29:26   
eugenija
IZVORNA PORUKA: Jeca RR

Slažem se sa svim gore napisanim, ali samo da kažem nešto što vidim da se nepravilno koristi. Reč DIJETA znači POSEBAN REŽIM ISHRANE. Ali se, nažalost, kod nas koristi samo kad neko hoće da smrša. Pogrešno rabimo tu reč!


Moj nutricionista ne voli taj termin DIJETA.. Ona smatra da je to kultura zdravog življenja, i način ishrane.. Ukoliko se odrekneš suncokretovog ulja, smanjiš unos soli, koristiš devičansko maslinovo ulje u razumnim količinama, umesto da pečeš, kuhaš i dinstaš.. Unosiš 500 grama povrća i 300 grama voća svaki dan.. to nije dijeta... To je zaista zdrav način ishrane.. Inače ko se zdravo hrani, ispada da je na dijeti ceo život... A nije... Zaista jeste stvar u terminologiji, a evo verovatno zavisi i od nutricioniste do nutricioniste, kao što je slučaj ovde...


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Dijeta u trudnoći
25.3.2009 15:32:54   
afrodita
Ja sam upoznala djevojku koja je imala toliko prekomjernu tezinu da kada je ostala trudna njen dr koji joj je vodio trudnocu joj je postavio dijetu,


Mery, jel ti mene poznajes?
Meni je lekar ispisao nekoliko puta dijetu,
pa strogu dijetu, pa dijeta podvuceno,
zato sto sam se ugojila 35kg
Nikad ga nisam poslusala, user posted image svaki put sam
dosla na pregled sa 2-3kg vise a zahtevao je da
zadrzim i da ne povecavam tezinu.
Nikad nisam imala problema sa viskom kg
osim u trudnociuser posted image

(odgovor članu Mery)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Dijeta u trudnoći
25.3.2009 15:35:26   
Mery
Naravno da te poznajem, mi smo drugarice sa rr-a. user posted image user posted image user posted image
Ona je bila krupna puno prije trudnoce.

(odgovor članu afrodita)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Dijeta u trudnoći
25.3.2009 15:38:18   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: afrodita

Ja sam upoznala djevojku koja je imala toliko prekomjernu tezinu da kada je ostala trudna njen dr koji joj je vodio trudnocu joj je postavio dijetu,


Mery, jel ti mene poznajes?
Meni je lekar ispisao nekoliko puta dijetu,
pa strogu dijetu, pa dijeta podvuceno,
zato sto sam se ugojila 35kg
Nikad ga nisam poslusala, user posted image svaki put sam
dosla na pregled sa 2-3kg vise a zahtevao je da
zadrzim i da ne povecavam tezinu.
Nikad nisam imala problema sa viskom kg
osim u trudnociuser posted image



ja sam isto toliko ugojila u trudnoći user posted image
jesi li uspela da povratiš svoju kilažu od pre trudnoće i za koliko i kako, ako jesi?

(odgovor članu afrodita)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Dijeta u trudnoći
25.3.2009 16:55:22   
NadaR
Dijeta je stetna ali redukovanje ishrane, zasto ne?
Ja sam u prvim mjesecima dobila odmah 5 kg, teta dr rekla da ne smijem tako dalje...
Onda sam izbacila sokove, grickalice,smanjila slatkise ,bazirala se na vodu,voce,povrce,jela sam sve skuhano i vec na sledecoj kontroli imala 2 kg manje...
Onda sam dobijala normalno dalje na tezini...

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Dijeta u trudnoći
25.3.2009 16:59:45   
Jeca*
Ma ja sam vodila računa šta, kad i koliko jedem. Ali sam strogo mirovala, a sklona sam gojenju (mada se u životu nisam toliko ugojila i nikada nisam bila debela, naprotiv, ali znam da se lako gojim) i onda je genetika učinila svoje user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 17
   [Obrisana poruka]
25.3.2009 17:02:09   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Dijeta u trudnoći
25.3.2009 23:16:28   
afrodita
IZVORNA PORUKA: Mery

Naravno da te poznajem, mi smo drugarice sa rr-a. user posted image user posted image user posted image
Ona je bila krupna puno prije trudnoce.



o kako mi srce zakucauser posted image user posted image user posted image zbog ovog odgovora

Jeca RR i ja vodimo u trudnickoj kilaziuser posted image

Posle 6 nedelja sam obukla devojacke farmerice
zamalo da me mama istuce kad me videla
kaze SKIDAJ TO
malo me izgrdila, ne znam sta joj biuser posted image

sad imam manje kg nego kada sam bila devojkauser posted image


(odgovor članu Mery)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Dijeta u trudnoći
24.5.2009 17:45:48   
sneza24
Moja drugarica je imala problema sa pritiskom u trudnoci pa joj je dr prepisao dijetu,neznam tacno sta je smela a sta ne.Ali da nije imala problema znam da ne bi sama na svoju ruku drzala dijetu.

(odgovor članu afrodita)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Dijeta u trudnoći
25.5.2009 11:05:17   
marince1
ja sam imala viska pre trudnoce i dr mi je rekao da pripazim da ne dodam mnogo,jer to nebi bilo dobro ni za mene,ni za bebu.
I ja sam sama sebi odredila rezim zivota,povecala kolicinu voca i povrca,a smanjila gricke i za sad ide ok!
I plus sam kao fizisku aktivnost dodala obaveznu dnevnu pesacku rutu!!!!
Danas sam usla u 5. mesec i imam 1 kg manje nego pre prvog mrnja u trudnoci!!!user posted image
E,gde mi je bio taj ginekolog ranije user posted image user posted image

< Poruku je uredio marince -- 25.5.2009 11:06:28 >

(odgovor članu afrodita)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Dijeta u trudnoći
28.9.2009 12:23:39   
A.N.A.
IZVORNA PORUKA: marince

Danas sam usla u 5. mesec i imam 1 kg manje nego pre prvog mrnja u trudnoci!!!user posted image
E,gde mi je bio taj ginekolog ranije user posted image user posted image


Pa zar smes da gubis kilograme dok si u trudnoci??? 

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Dijeta u trudnoći
28.9.2009 22:09:02   
marince1
IZVORNA PORUKA: A.N.A.

IZVORNA PORUKA: marince

Danas sam usla u 5. mesec i imam 1 kg manje nego pre prvog mrnja u trudnoci!!!user posted image
E,gde mi je bio taj ginekolog ranije user posted image user posted image


Pa zar smes da gubis kilograme dok si u trudnoci??? 


Smemako imam visak

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu A.N.A.)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Dijeta u trudnoći
4.11.2010 13:28:01   
jabudic
Ja sam se u prvoj trudnoci ugojila 22kg, sa 61kg na 83kg user posted image  do stare tezine mi je ostalo da smrsam jos 5 kg, ali sad kad sam opet u drugom stanju tako me strah da cu opet da se pretvorim u prase user posted image user posted image user posted image  inace, visoka sam 169cm, i vec mi se cini da sam se ugojila, pa makar 1kg, a tek sam na pocetku user posted image user posted image  do 9. ima da budem kao user posted image  user posted image  dajte mi neku ideju kako da, ako ne smrsam, bar neko vrijeme odrzim ovu kilazuuser posted image

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Dijeta u trudnoći
4.11.2010 13:56:27   
cicmil
IZVORNA PORUKA: jabudic

Ja sam se u prvoj trudnoci ugojila 22kg, sa 61kg na 83kg user posted image  do stare tezine mi je ostalo da smrsam jos 5 kg, ali sad kad sam opet u drugom stanju tako me strah da cu opet da se pretvorim u prase user posted image user posted image user posted image  inace, visoka sam 169cm, i vec mi se cini da sam se ugojila, pa makar 1kg, a tek sam na pocetku user posted image user posted image  do 9. ima da budem kao user posted image  user posted image  dajte mi neku ideju kako da, ako ne smrsam, bar neko vrijeme odrzim ovu kilazuuser posted image
Imala sam tvoju kilazu na pocetku trudnoce pa mislim da mogu da dam koji savjet barem je meni pomoglo. Inace na strogom sam mirovanju znaci kod mene nema kretanja a do 31 nedelje dobila sam 9 kilograma mislim da nije puno jer stalno lezim( inace sklona debljanju svake zime u plusu sam 5 kg). Bez cokolade, grickalica i previse tjestenine bez sokova samo voda minimum 1,5 L dnevno ostalo sve jedem normalno samo se trudim da to bude u vise obroka u toku dana, jabuke u neogranicenim kolicinama. I DA NISAM BAS TOLIKO STROGA POCASTIM SE PONEKAD ali ponekad, hajde sretnouser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here