|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 24 25 [26]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnoća i trombofilija
25.1.2023 11:52:50   
nata11
Dobijas ih kao terapiju. Ja sam podizala na odeljenju ginekologije u DZ. Sa izvestajem hematologa dr prepise i uzmem kod glavne set_sre.
Ukoliko se promeni terapija -inekcija ili doza traze mi novi izvestaj hematologa.
Kada se desi da nema inekcija kupim, uzmem GOTOVINSKI RN+ FISKALNI (ovo namerno pisem velikim s) pa predam za refundaciju. Uvek su mi uplacivali novac.


< Poruku je uredio nata11 -- 25.1.2023 11:53:34 >


_____________________________





(odgovor članu Kata90)
Direktna veza do poruke: 626
   RE: Trudnoća i trombofilija
25.1.2023 11:55:22   
Kata90
Hvala ti na informaciji......

_____________________________

*****Svako dete je neprocenjivo vredno*****
*****Svako je Božije stvorenje*****


(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 627
   RE: Trudnoća i trombofilija
25.1.2023 13:33:28   
dddaca

IZVORNA PORUKA: Kata90


Hvala lesli,ali opet po malo brinem zato sto nisam normalna....plasim se ako na kraju budem morala na te inekcije ici.....sve kontam da to mora tako ali opet....Cekam rezultate od trombofilije,i to razvlace vec dve nedelje......😔 da vidim sta ce mi reci.Sada mi je dimer 424....a bio je 309  😔


Kato, kao neko ko je imao ogroman strah od igle samo ću da ti kažem da nije strašno ni ako budeš morala da se bockaš. To radiš zbog bebe i zbog sebe. Ako ne smeš sama sebi da daješ, nek ti daje suprug.
Ne kažem i ne znam da li i kod tebe postoji strah, ali hoću da kažem da sam uspela to da prevaziđem jer ono što na kraju dobiješ je vredno svakog truda.

(odgovor članu Kata90)
Direktna veza do poruke: 628
   RE: Trudnoća i trombofilija
25.1.2023 19:37:50   
lesli


IZVORNA PORUKA: Kata90



IZVORNA PORUKA: lesli

Kato, da ne brines… znam nekoliko zena sa Pai heterozigotnom mutacijom, kao i ti i sve su prosle sa urednim d-dimerom! Samo se pratio do kraja i 6 nedelja nakon porodjaja. 
Moja mutacija je “jaca”. Ja imam obe kopije lose. I taj mthfr pride. Ali on tek nije strasan, samo zahteva dodatni unos folata (tj aktivni oblik folne)




Hvala lesli,ali opet po malo brinem zato sto nisam normalna....plasim se ako na kraju budem morala na te inekcije ici.....sve kontam da to mora tako ali opet....Cekam rezultate od trombofilije,i to razvlace vec dve nedelje......😔 da vidim sta ce mi reci.Sada mi je dimer 424....a bio je 309  😔



D-dimer prirodno raste u trudnoci!Mora da raste. Razmisli malo sta se desava na porodjaju i to je priroda sve uredila… D-dimer od 420 je normalan i za prvi trimestar, a kamoli za drugi. Ta vrednost ne zahteva nikakvu terapiju. Samo pracenje zbog dokazane mutacije.
Koliko si sad trudna, oko 20 nedelja?

(odgovor članu Kata90)
Direktna veza do poruke: 629
   RE: Trudnoća i trombofilija
25.1.2023 19:39:01   
lesli
Mada u stvari, termin ti je tu negde kao meni sa mladjim detetom, rekla bih? Meni je bio polovina juna…Sad cu da nadjem u mailu svoju vrednost u ovi doba godine, cisto da te smirim 🤣

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 630
   RE: Trudnoća i trombofilija
25.1.2023 19:44:49   
lesli
Brojka sa pocetka februara 1800. Pocetak januara preko 1000. Mislim da me je u februaru prebacila na fraksiparin od 0.6. U januaru sam jos uvek bila “samo” na 0.4. Pred kraj su vec bile brojke i po 2500 na tom od 0.6 pa je pretila da treba da me prebaci na rezim da se bodem 2x na dan, ali joj je bilo zao jer sam sva bila modra, u ogromnim cvorovima pod kozom…pa me je samo pratila ucestalije i tek nakon porodjaja na kratko prebacila na 2x0.4 pa opet pocela da smanjuje…

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 631
   RE: Trudnoća i trombofilija
25.1.2023 20:54:27   
Kata90
Lesli sada sam 19 ta nedelja.....Kontam da raste jer mora,onda nije strasno kao sto pises.Opet bolje se razumes nego ja 😁 meni je ovo sve novo.Zato i pitam sve vas,i hvala vam sto se trudite da mi objasnite.Mislim i ginekolog mi je rekao da ne brinem posto je sve kako treba,nesmatram se u rizicnu trudnocu.

_____________________________

*****Svako dete je neprocenjivo vredno*****
*****Svako je Božije stvorenje*****


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 632
   RE: Trudnoća i trombofilija
15.2.2023 8:16:03   
Kata90
Evo me bila sam konacno pre koji dan kod hematologa,trombofiliju nemam.Dimer moram da kontrolisem  svaki mesec,da nebi naglo skocio.Ovaj mesec mi je 520. Za sada raste postepeno.Imam onu jednu gen mutaciju sto znaci,da mi se materica malo spustila i da nebi doslo do krvarenja itd.pijem lek Utrogestan.Da odmaram sto vise,mada mene nista ne boli i dobro se osecam.Jedino kada preteram sa set_njom,malo oset_im dole da me boli.

_____________________________

*****Svako dete je neprocenjivo vredno*****
*****Svako je Božije stvorenje*****


(odgovor članu Kata90)
Direktna veza do poruke: 633
   RE: Trudnoća i trombofilija
17.2.2023 8:39:46   
dddaca
Super Kato, sad uzivaj u trudnoci user posted image

(odgovor članu Kata90)
Direktna veza do poruke: 634
   RE: Trudnoća i trombofilija
1.3.2023 20:18:20   
Anoniman
Pozdrav svima,Ja i suprug radimo na trudnoci vise od 4 godina imali smo jednu neupesnu inseminaciju i sada krecemo u proces vto, danas sam uzela rezultat o skrining trombofilije. Ako bi mogla neka devojka,koja ima iskustva da mi procita rezultat i da mi kaze sta je potrebno dalje da radim? Hvala puno! user posted image

(odgovor članu dddaca)
  Direktna veza do poruke: 635
   RE: Trudnoća i trombofilija
28.3.2023 13:41:37   
Kata90
Evo me,sada je 527 dimer ispisana sam na inekcije do kraja trudnoce....fraxiparinom 0,4 ml....Kod nas u dispanzeru,sve trudnice su na inekcijama ovo je sada nesto novo uvedeno 😳 prezivecu .....

_____________________________

*****Svako dete je neprocenjivo vredno*****
*****Svako je Božije stvorenje*****


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 636
   RE: Trudnoća i trombofilija
12.4.2023 5:07:00   
lesli
527 je d-dimer?Ne 1527? Ne 2527?
Oni su nenormalni ako nije ispustena neka cifra…😳To je normalna(da ne kazem odlicna) vrednost  za trudnicu na kraju 2./pocetku 3. trimestra 
Ako nisu nista videli na uz (los protok npr.) odluka o uvodjenju terapije je nebulozna potpuno

< Poruku je uredio lesli -- 12.4.2023 5:14:48 >

(odgovor članu Kata90)
Direktna veza do poruke: 637
   RE: Trudnoća i trombofilija
12.4.2023 5:09:57   
lesli
Moj d-dimer 1.4. je bio gotovo 2200 (nadjoh mail) pod terapijom (mislim da je tada bio vec fraksi 0.6).
A tvoj termin je koliko se secam u slicno vreme kao meni tada…

I pored tolikog d-dimera (uz naravno pracenje, terapiju) zive smo obe. Eno “beba” moze volu rep da iscupa, preterivanja bez 😅

< Poruku je uredio lesli -- 12.4.2023 5:13:47 >

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 638
   RE: Trudnoća i trombofilija
13.4.2023 11:41:24   
Kata90


IZVORNA PORUKA: lesli

527 je d-dimer?Ne 1527? Ne 2527?
Oni su nenormalni ako nije ispustena neka cifra…😳To je normalna(da ne kazem odlicna) vrednost  za trudnicu na kraju 2./pocetku 3. trimestra 
Ako nisu nista videli na uz (los protok npr.) odluka o uvodjenju terapije je nebulozna potpuno





Da samo 527....... nikakvo objasnjenje nisam dobila od hematologa,nego od genetičarke zato sto imam jednu gen mutaciju i da sam sklona ugrušavaju krvi.Iskreno ni meni bas nije jasno sve ovo.I moj doktor se slaze da nebi trebalo,ali nije to njegov deo posla.Sve drugo je uredu sa nama.Ima kome je manji d dimer pa opet mora na terapiju,sve trudnice idu sada barem kod nas.

_____________________________

*****Svako dete je neprocenjivo vredno*****
*****Svako je Božije stvorenje*****


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 639
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  22 23 24 25 [26]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 24 25 [26]
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here