|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Trudnice 1-42 nedelja 12/19[chat]
30.11.2019 17:35:57   
veselicaa

Drage naše trudnice, nastavljamo razgovor ovde.

Uživajte i družite se!

Vašu trudnoću možete pratiti na Ringeraji na sledeće načine:
-u kalendaru trudnoce Klik
-putem mail-a Klik

Procitajte i zanimljive clanke o trudnoci:

-rast ploda po nedeljama Klik
uobicajeni pregledi i analize u trudnoci Klik
-tumacenje ultrazvucnih nalaza u trudnoci Klik


Za trudnice pred porodjajem imamo :
-spisak porodilista u Srbiji Klik

Nakon porođaja vidimo se u temi spisak spisak RR mama

Ne zaboravite da konkretna pitanja o zatrudnjivanju, trudnoći, bebama, deci, porodici itd. postavljamo u za to otvorene teme.
Zbog toga preporucujemo da procitate opsta pravila koristenja foruma Klik
Ako ta pravila budu kršena,chat teme ćemo zatvarati .

Javite se moderatorima ili administratoru putem privatne poruke kada ima nekih promena oko termina, da redovno ažuriramo spisak .


Spisak trudnica:


13.12.2019. Nally user posted image

23.01.2020. Zemunka85user posted image

15.01.2020.Ikimamauser posted image

30.01.2020. Bebana17 user posted image user posted image

06.02.2020. Bojana05 user posted image user posted image

08.02.2020.Beca.t user posted image

24.04.2020. blizanac2 user posted image






< Poruku je uredio veselica RR -- 30.11.2019 17:51:09 >
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/19[chat]
30.11.2019 17:50:22   
veselicaa
Ako niste na spisku javite mi se u pp ili ovde sa terminom da vas upisemouser posted image

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/19[chat]
30.11.2019 21:49:09   
Beca.t
Nije mi stigao nov lnk za decembar. 
Bebana, super za bebicu, raste!!! Popki, proci ce grcevi, drzite se 😘😘😘


(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/19[chat]
1.12.2019 18:21:06   
Beca.t


IZVORNA PORUKA: veselica RR

Ako niste na spisku javite mi se u pp ili ovde sa terminom da vas upisemouser posted image



Veselice, nisi kao obično poslala poruku sa linkom za nov mesec..mislim da ne znaju trudnice. Tema 11 je zatvorena a nema linka za novu. Verovatno će pretpostaviti devojke pa će promaći temu. 

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/19[chat]
1.12.2019 18:47:04   
veselicaa
Stavila sam,draga.

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/19[chat]
1.12.2019 18:50:56   
blizanac2
Bebana, bice nam veseo decembar. 😊 Divno je sto beka raste. ❤️

Popki, nadam se da ste bolje i da ce grcevi brzo proci, mislim da nas sve ceka isto. 🙂 Zelim vas da brzo prodju grcevi, pa ce sve biti lakse. 

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/19[chat]
1.12.2019 20:10:45   
MamaNecaVo
Bravo za sve bebace ❤️

Mi javljamo tacan termin ovih dana... Samo lekari da nam se usaglase, 🤷‍♀️

(odgovor članu blizanac2)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/19[chat]
2.12.2019 19:02:14   
Bojana05
Cao,svima☺️☺️ Prodje jos jedan mesec🤗🤗🤗nekad mi vreme prolazi sporo a nekad prosto leti...mi smo danas bili na ultrazvuk,sve je u redu,tezina otprilike 1600gr a punih smo 30nedelja,doktorka je zadovoljna,cak je i ona mrlja na posteljici zanemarljiva🥰🥰eto jedino sto je beba sada poprecno okrenuta🤭na poslednjem ultrazvuku je pred jacio glavom ali od silnog skakanja promenio polozaj😂😂jos je rano za brigu ali se nadam stvarno da ce se okrenuti kako treba uskoro,posle nece biti mesta za neko veliko okretanje...vec sam trazila po internetu pa cu raditi te neke vezbice i zauzimati polozaje da bih ga naterala da se okrene do sledece kontrole☺️☺️Krvna slika mi je bolje,malo mi secer slabije pada(nalaz opterecenja secerom) pa mi je rekla da izbegavam hleb,peciva(uh tesko) i slatkise(inace ih nisam jela)ali sve u svemu super👏👏Ljubimo vas sve😘pisite!!

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/19[chat]
2.12.2019 21:53:59   
Beca.t


IZVORNA PORUKA: Bojana05

Cao,svima☺️☺️ Prodje jos jedan mesec🤗🤗🤗nekad mi vreme prolazi sporo a nekad prosto leti...mi smo danas bili na ultrazvuk,sve je u redu,tezina otprilike 1600gr a punih smo 30nedelja,doktorka je zadovoljna,cak je i ona mrlja na posteljici zanemarljiva🥰🥰eto jedino sto je beba sada poprecno okrenuta🤭na poslednjem ultrazvuku je pred jacio glavom ali od silnog skakanja promenio polozaj😂😂jos je rano za brigu ali se nadam stvarno da ce se okrenuti kako treba uskoro,posle nece biti mesta za neko veliko okretanje...vec sam trazila po internetu pa cu raditi te neke vezbice i zauzimati polozaje da bih ga naterala da se okrene do sledece kontrole☺️☺️Krvna slika mi je bolje,malo mi secer slabije pada(nalaz opterecenja secerom) pa mi je rekla da izbegavam hleb,peciva(uh tesko) i slatkise(inace ih nisam jela)ali sve u svemu super👏👏Ljubimo vas sve😘pisite!!



Bravo Bojana! Raste bebac 😀  Poljubac!!!

(odgovor članu Bojana05)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/19[chat]
2.12.2019 22:18:31   
Despacito
Žene poz, da vam se pridružim..pitanje: da li ste se podvrgavale testovima za genetsko ispitivanje u ranoj fazi trudnoće..sto skoro svaki gin privatno ili dtžavno insistira da se uradi...a kostaju manje više 500eura..Trenutno sam 7gn, blizanačka trud., 38god. Gde i šta raditi, molim za iskustva

(odgovor članu Bojana05)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/19[chat]
2.12.2019 22:27:42   
Beca.t


IZVORNA PORUKA: Despacito

Žene poz, da vam se pridružim..pitanje: da li ste se podvrgavale testovima za genetsko ispitivanje u ranoj fazi trudnoće..sto skoro svaki gin privatno ili dtžavno insistira da se uradi...a kostaju manje više 500eura..Trenutno sam 7gn, blizanačka trud., 38god. Gde i šta raditi, molim za iskustva

Despasito, dobro dosla!! Bravo za divne vesti!!! 😘😘😘 
Moje iskustvo je takvo da za prvu trudnocu nisam radila genetiku, iako je bila VTO i 35. godina. Radila sam UZ, ekspertski i dabl, i imala potpuno poverenje u moju dr koja je rekla da je beba ok i da ne vidi nista sumnjivo na uz. Jedva sam ostala trudna i jedina opcija bi bila amnio u to vreme, a to je ipak rizik. Hvala Bogu sve je bilo ok.
Sada ova trudnoca takodje VTO, 40. godina i dr mi je odmah preporucila da u trecem mesecu uradim prenatalni ali tek nakon sto ona sama na UZ vidi sve sto treba u 12-13. nedelji. Tada mi je rekla da je beba ok i da ne ocekuje iznenadjenja ali zbog godina i vto, da odem na prenatalni kako bi bili mirniji. Nije jeftino ali nije invazivno pa nekako se pregura, posebno jer smo imali 5 vto pa sve kad se sracuna sto drzavno sto privatno, ovo dodje mala cifra.
Ja bih u tvojoj situaciji poslusala dr u koga imas poverenja i ko ti vodi trudnocu. 

(odgovor članu Despacito)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/19[chat]
3.12.2019 0:07:42   
Despacito
Beco hvala na odg. Mnogo sam zbunjena koji neinvazivni prenatalni test odabrati, a da se ne zezneš. Nije malo para, treba skupiti. Evo gledam brošuru što mi gin u dz dala VERACITy  test gde ima u ponudi paket basic 490, plus590, premium 690eur za razne analize sa navodnom prec99%. Muči me što moj gin iz dz želi da se opredelim da li ću državno ili privatno da vodim trud, jer ona neće da vodim paralelno. A ja bih opet, da ostanem u korektnim odnosima sa njom,jer bih najverovatnije preglede radila kod vto gin a analize šta mogu u državnom dz kako bih bar malo uštedela. Ne što sam škrta već što sam skromnih primanja. Normalno da bih volela sve privatno da mogu. Za koje testove si ti čula?

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/19[chat]
3.12.2019 6:08:02   
Beca.t


IZVORNA PORUKA: Despacito

Beco hvala na odg. Mnogo sam zbunjena koji neinvazivni prenatalni test odabrati, a da se ne zezneš. Nije malo para, treba skupiti. Evo gledam brošuru što mi gin u dz dala VERACITy  test gde ima u ponudi paket basic 490, plus590, premium 690eur za razne analize sa navodnom prec99%. Muči me što moj gin iz dz želi da se opredelim da li ću državno ili privatno da vodim trud, jer ona neće da vodim paralelno. A ja bih opet, da ostanem u korektnim odnosima sa njom,jer bih najverovatnije preglede radila kod vto gin a analize šta mogu u državnom dz kako bih bar malo uštedela. Ne što sam škrta već što sam skromnih primanja. Normalno da bih volela sve privatno da mogu. Za koje testove si ti čula?



Draga Despacito, bas sam taj test radila, varijanta 690 evra. Zasto ne vodis trudnicu u nekoj od bolnica? Ne znam da li si u Bg-u, ali mislim da blizanacka trudnoca zahteva pracenje od strane lekara koji rade u GAK, dom zdravlja ipak radi na nizem nivou. Mislim da ne moras privatno da ides, samo pokusaj sa ñadjes preporuku za nekog dobrog dr u bolnici i veruj da ce ti tako biti najbolje. Imala sam i ja u DZ odlicnog dr, ali i ona je bila svesna da je najbolje da vodim u bolnici, konkretno oba puta sam u Misovucu u Bg-u. 
Prirodno je da se sekiras, blizanacka trudnoca je stvarno nesto prelepo i divno, ali zahteva vise paznje. 
Bebana ima blizance, mislim da ce se javiti i dati ti pravi savet. Sve sto treba, nasa mala druzina je tu. 😀

(odgovor članu Despacito)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/19[chat]
3.12.2019 9:46:53   
Alexis15
I nama je termin 13.12.2019.😁😁😁

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/19[chat]
3.12.2019 13:53:58   
blizanac2

Cao zenske! Despasito, dobro nam dosla! 💓 Ja nisam radila prenatalni, dr je smatrala da nema potrebe, iako je vto trudnoca. Radila sam dabl, i ekspertski. Takodje se slazem sa Becom da nadjes dr u gak-u i da te on vodi, ne mora sve privatno. A mislim da bi ti dr u dz svakako izasla u susret i dala upute za sve sto treba. Mene vodi dr koja radi u visegradskoj, i idem kod nje, nekad na privatnu kliniku jer je meni lakse da ne cekam i ne budem sa onom masom zena. Ja sam inace danas isla da radim briseve, i zabrinulo me je to kontaktno krvarenje sa grlica prilikom uzimanja brisa, dr sumnja na neki mali polip, ali cekam pregled kod dr koja mi vodi trudnocu. Radio mi je dr i uz, hvala Bogu sve u redu, on je video da je devojcica, a do sad smo bili u fazonu da je decak jer je samo u 12 nedelji nesto dalo naznaku da je decak i do sada nije moglo da se uhvati sta je. 🙂 Svakako mene su savladale emocije, sva sam nesto placljiva. 🙈 Inace, kuce sam prvi put oset_ila bebu, a da sam sigurna da je ona. 🤗
IZVORNA PORUKA: Beca.t



IZVORNA PORUKA: Despacito

Beco hvala na odg. Mnogo sam zbunjena koji neinvazivni prenatalni test odabrati, a da se ne zezneš. Nije malo para, treba skupiti. Evo gledam brošuru što mi gin u dz dala VERACITy  test gde ima u ponudi paket basic 490, plus590, premium 690eur za razne analize sa navodnom prec99%. Muči me što moj gin iz dz želi da se opredelim da li ću državno ili privatno da vodim trud, jer ona neće da vodim paralelno. A ja bih opet, da ostanem u korektnim odnosima sa njom,jer bih najverovatnije preglede radila kod vto gin a analize šta mogu u državnom dz kako bih bar malo uštedela. Ne što sam škrta već što sam skromnih primanja. Normalno da bih volela sve privatno da mogu. Za koje testove si ti čula?



Draga Despacito, bas sam taj test radila, varijanta 690 evra. Zasto ne vodis trudnicu u nekoj od bolnica? Ne znam da li si u Bg-u, ali mislim da blizanacka trudnoca zahteva pracenje od strane lekara koji rade u GAK, dom zdravlja ipak radi na nizem nivou. Mislim da ne moras privatno da ides, samo pokusaj sa ñadjes preporuku za nekog dobrog dr u bolnici i veruj da ce ti tako biti najbolje. Imala sam i ja u DZ odlicnog dr, ali i ona je bila svesna da je najbolje da vodim u bolnici, konkretno oba puta sam u Misovucu u Bg-u. 
Prirodno je da se sekiras, blizanacka trudnoca je stvarno nesto prelepo i divno, ali zahteva vise paznje. 
Bebana ima blizance, mislim da ce se javiti i dati ti pravi savet. Sve sto treba, nasa mala druzina je tu. 😀



(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/19[chat]
3.12.2019 16:15:32   
Despacito
Hvala blizanac na odg. Nisam sigurna kakva je situacija kod nas u ns, sto se tiče vodjenja trud.kod nekog dok koji radi u Betaniji. Moraću od nekog saznati. Moja vto dok radi u Betaniji vto postupak, na prvom uz je rekla da ona može i da vodi trudnoću, ali nije spominjala državno. Sve u svemu u nju imam najviše poverenja, nadam se da neće preterivati sa suvišnim pregledima zbog para. Za sada deluje pošteno. Kombinovaću najverovatnije nju i dz zbog lab analiza i briseva. Nadam se da će sve proći kako treba i da ću isto dočekati taj osećaj da bebice plivaju.:)

(odgovor članu blizanac2)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/19[chat]
3.12.2019 16:50:42   
blizanac2
Videces vremenom, u krajnjem slucaju mozes da je pitas da li nekada moze i tako. Verujem da svako hoce da izadje u susret. Sto se tice briseva ja mogu da ti preporucim dr Zikica, sa cenama je i vise nego pristojan, evo ja kad dodjem u ns idem kod njega to da uradim, a pored toga je predivan doktor. Hoces, kad krene zurka sa dve bebice bice zanimljivo. 🤗 Samo se cuvaj, odmaraj, mazi stomak i sve ce biti super. 💓


(odgovor članu Despacito)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/19[chat]
3.12.2019 16:51:57   
Nally
Evo i mene konacno da se javnem :)

Doobrodosla Despacito 🤗I veliko srce za sve bebice u stomacicima 💕💕Ako sam nesto ispustila, sorry girlz, al ja sam skroz raspilavljena ovih dana. Upravo se vratila sa pregleda u GAKu. 1 cm otvorena i miran ctg. Al kako dosla kuci, oset_ila da mi je nesto ''ispalo'' i imam sta i da vidim...ode čep ili makar deo njega. Naredni ctg i pregled su mi u cetvrtak. Znaci.... Aaaaa... Uzbudjena sam, ne panicim. Samo da sve bude ok. Sada baaas brojimo sitno 😊 🥰❤️

(odgovor članu Despacito)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/19[chat]
3.12.2019 17:37:39   
blizanac2

Jooooj ti jos malooo 🙈🤗💓 Drzimo fige, ako stignes javljaj kako napredujes. 🙂
IZVORNA PORUKA: Nally

Evo i mene konacno da se javnem :)

Doobrodosla Despacito 🤗I veliko srce za sve bebice u stomacicima 💕💕Ako sam nesto ispustila, sorry girlz, al ja sam skroz raspilavljena ovih dana. Upravo se vratila sa pregleda u GAKu. 1 cm otvorena i miran ctg. Al kako dosla kuci, oset__ila da mi je nesto ''''ispalo'''' i imam sta i da vidim...ode čep ili makar deo njega. Naredni ctg i pregled su mi u cetvrtak. Znaci.... Aaaaa... Uzbudjena sam, ne panicim. Samo da sve bude ok. Sada baaas brojimo sitno 😊 🥰❤️



(odgovor članu Nally)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/19[chat]
3.12.2019 19:51:57   
Beca.t


IZVORNA PORUKA: Nally

Evo i mene konacno da se javnem :)

Doobrodosla Despacito 🤗I veliko srce za sve bebice u stomacicima 💕💕Ako sam nesto ispustila, sorry girlz, al ja sam skroz raspilavljena ovih dana. Upravo se vratila sa pregleda u GAKu. 1 cm otvorena i miran ctg. Al kako dosla kuci, oset__ila da mi je nesto ''''ispalo'''' i imam sta i da vidim...ode čep ili makar deo njega. Naredni ctg i pregled su mi u cetvrtak. Znaci.... Aaaaa... Uzbudjena sam, ne panicim. Samo da sve bude ok. Sada baaas brojimo sitno 😊 🥰❤️
[/quote


Ne mozes cekati cetvrtak, ako je ispao cep, treba ds ides u bolnicu odmah! 

(odgovor članu Nally)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/19[chat]
3.12.2019 20:02:54   
Nally
Čula sam se s dr. Osluskujem se pa idemo po potrebi i pre cetvrtka. U medjuvremenu odmaram. Mala je zivahna u stomaku kako smo dosli iz bolnice.

Nikakve simptome druge nemam jos uvek. A valjda sam spremna 😂 💕

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/19[chat]
3.12.2019 21:22:06   
Beca.t


IZVORNA PORUKA: Nally

Čula sam se s dr. Osluskujem se pa idemo po potrebi i pre cetvrtka. U medjuvremenu odmaram. Mala je zivahna u stomaku kako smo dosli iz bolnice.

Nikakve simptome druge nemam jos uvek. A valjda sam spremna 😂 💕



Super Nally! Držimo pesnice  da bude lako i brzo! 

(odgovor članu Nally)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/19[chat]
3.12.2019 22:42:13   
MamaNecaVo
Zene drage ja ziva nisam bila 3 dana dok nije konacno dosao i utorak 🤭Culi smo srce i bas sam onako srecna, nego sam svesna da se ne radujem unapred ali verujem i pozitivna sam❤️


Prenatalni nisam radila u prvoj necu ni sada jer neke bitne stvari taj test ne vidi. Imala sam opsiran razgovor pre par meseci sa geneticarom i covek mi je sve lepo pojasnio. 
Zene, ako imate preporuku za lekara iz Zemunske pisite. Resila sam ovaj put tamo da se idem oa kako bude... 

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/19[chat]
3.12.2019 23:49:52   
Beca.t


IZVORNA PORUKA: MamaNecaVo

Zene drage ja ziva nisam bila 3 dana dok nije konacno dosao i utorak 🤭Culi smo srce i bas sam onako srecna, nego sam svesna da se ne radujem unapred ali verujem i pozitivna sam❤️


Prenatalni nisam radila u prvoj necu ni sada jer neke bitne stvari taj test ne vidi. Imala sam opsiran razgovor pre par meseci sa geneticarom i covek mi je sve lepo pojasnio. 
Zene, ako imate preporuku za lekara iz Zemunske pisite. Resila sam ovaj put tamo da se idem oa kako bude... 



Divnoo!!! Bice sve super.
Ne znam bas nista o zemunskoj i lekarima ali verujem da ima devojaka koje znaju.

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/19[chat]
4.12.2019 9:01:01   
Bojana05


IZVORNA PORUKA: Nally

Čula sam se s dr. Osluskujem se pa idemo po potrebi i pre cetvrtka. U medjuvremenu odmaram. Mala je zivahna u stomaku kako smo dosli iz bolnice.

Nikakve simptome druge nemam jos uvek. A valjda sam spremna 😂 💕




Bravo,Nally🤗🤗Krenuli smo da docekujemo bebce jedno po jedno🥰🥰🥰🥰🥰ma spremna si,proci ce to brzo. Srecnoo!!!!!💕💕💕

(odgovor članu Nally)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here