|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
24.4.2019 13:51:34   
jance
Pricala je zaova sa pedagogicom koja je bila Kiki na razgovoru. Kaze da je izuzetno govorni-jezicki napredna user posted image ( valjda pedagoski lep nacin da se kaze da ne zaklapa user posted image ).

Posto je ona februarac, kaze da po tom njihovom rangiranju na osnovu dece koja su testirana do sada, za generaciju 2012 sa kojom ide je intelektualno negde na sredini. Za generaciju 2013 koje je godiste, je izuzetno napredna....

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 351
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
24.4.2019 14:11:10   
Sanjica26 RR
Bravo za sve buduce prvake 



_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 352
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
31.3.2020 19:17:41   
Sanjica26 RR
Zvanicno sam moju Sofi danas upisala u prvi razred.user posted image Sistematski i provera znanja je kad prodje vandredna situacija.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 353
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
31.3.2020 20:06:47   
princezica1
Srecno. Elektronski upis?

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 354
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
31.3.2020 20:13:18   
Sanjalicaaa
Sanjice, kako ste se upisali?


Mi sutra saljemo mejl skoli. Ali ne znam da mi treba jos nesto, tipa na ono e upravi.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu princezica1)
Direktna veza do poruke: 355
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
31.3.2020 20:19:35   
Sanjica26 RR
Nasa skola je napravila upitnik, koji popunimo i direktno im stize na mail.

I preko e-uprave moze. Od sutra valjda.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 356
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
31.3.2020 20:43:54   
mati
Mi smo isli pre virusa, 11.marta cini mi se. Te nedelje zavrsili i sistematski, sem vakcine, koju do daljnjeg nece ni primiti. Psihologa smo imali zakazano za 26.mart, verovatno je ave odlozeno, nisam ni zvala...
A od 1. do 15. aprila treba licno da se ode do skole, da se dete uvedw u elektronsku evidenciju.
Mada, mozda se i to promeni.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 357
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
31.3.2020 20:53:32   
Sanjica26 RR
mati, ne ides licno. Za celu Srbiju se po ovom principu vrsi upis. Ne verujem da ce neko da ti se javi na telefon. Nadji mail adresu skole i posalji im poruku,

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 358
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
31.3.2020 22:09:46   
mati
Sanjice, ovo su mi sve rekli na upisu, 11.marta. I kao tek tada ce da se formira neka elektronska baza. Nasa skola je inace zaista losa...
A malopre majke pisu na grupi, jednoj je stigao mail od sekretarice skole da dodje u skolu po papir za sistematski koji je zakazan za 6.04. user posted image
Svratice u skolu samo da im kaze da joj ne pada na pamet da dete sada vodi na sistemataki...
Da, i to su bas komentarisale da iako pise vreme kada se zove, niko se ne javlja.

< Poruku je uredio mati -- 31.3.2020 22:11:24 >


_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 359
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
31.3.2020 23:08:47   
Sanjica26 RR
I mi smo trebali da idemo 23.marta ali ja nisam otisla sa Sofi na sistematski. Ne pada mi na pamet sad da je vodim. Mislim da neces nikog zateci u upravi. Salji im ti mail. Moraju da ti odgovore. 



_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 360
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
1.4.2020 18:09:23   
Sanjalicaaa
Ja sam danas poslala mejl skoli. Nisam izvrsila prijavu preko euprave. Za sistematski i lekarske preglede mi je sekretarka rekla da se nista ne sekiramo, da ce se to odraditi kasnije, i da niko nece praviti probleme.Nama je ostao pregled logopeda i fizijatra.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 361
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
30.5.2020 21:51:09   
mati
Besna sam, besna, besna sam....
Covece kao da dete upisujem za put na Mars. Kako su samo iskomplikovali ovu eupravu. Strasno. Katastrofa. Morala sam psihologa da zakazem online. I ja, koja se dosta dobro snalazim sa tim stvarima, da kazem tehnologije, kao duduk. Kako li je onima sto jedino poruku znaju da posalju i osnovne stvari.. user posted image

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 362
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
30.5.2020 23:12:07   
Mirko Svirko
Mati, jel si se snasla preko euprave? 



(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 363
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
31.5.2020 13:10:48   
smeško
Ми смо заказали тестирање за среду.

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 364
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
31.5.2020 14:03:23   
mati
Ma snasla sam se, naravno. Nego sam morala da se ispraznim. Zakazala sam tek za 26. Sutra pocinjem da radim posle odmora, pa da ne trazim bas odmah slobodan dan. A za vakcinu cu popodne da ga vodim verovatno neki dan.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 365
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
31.5.2020 15:16:53   
Sanjica26 RR
Mi treba da primimo vakcinu 8.6. pa onda da zakazem testiranje. Mada, zvali su me ali kasno sam videla poziv 



_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 366
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
20.1.2021 1:46:41   
dunja RR
Mame, kada se obično kreće sa potrebnim pregledima kod dr?

Kada se odlučimo koja škola (još nismo), da li treba da odem do škole ili negde javljam, kako to ide?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 367
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
20.1.2021 6:01:16   
Misha i Ljisha
Kod nas su u vrticu sve zakazali i roditelji isli sa decom na zakazane termine. Na prolece se ide. Nema veze sa izborom skole


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 368
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
20.1.2021 7:07:10   
milicicak
Suzi, u Bg zavisi od opštine do opštine. Negde vrtić organizuje, negde zoveš dz pa ti tamo zakažu, počinju sredinom februqra.


A za školu moraš da pitaš da li teritorijalno pripadaš području škole koju želiš. Ako adresa stanovanja nije na području škole koju hoćeš moraš da pišeš molbu za upis školi. To se radi nekad sad

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 369
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
20.1.2021 7:42:59   
Sanjica26 RR
Kao sto rekose devojke. Mi smo se upisivali prosle godine. Krece od proleca. Uglavnom iz vrtica kažu kad idete. Jos je rano.
Sto se tice skole, mi nismo nikakvu molbu pisali. Upisivali smo skolu, gde nam je najbliže. Osim sto smo prijavljeni na drugoj adresi. Morali bi to sad da promenimo. Sigurno je u Bg drugacije. Secam se da je i forumasica iz Novog Sada isto pisala, da je i kod njih takav slucaj. 



_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 370
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
20.1.2021 12:09:53   
dunja RR
Hvala vam puno!

Ja mislim da nam teritorijalno pripada više škola, i sve su negde na sličnoj udaljenosti, nijedna nam nije baš baš blizu. Na nekih 10 minuta laganog hoda su.
Ja se lomim između škole u koju sam ja išla na Krstu (pripada Vračaru) i škole koja nam je možda nešto malko bliža (pripada Zvezdari), iskreno nikada mi nije padala napamet, ali sve naše male komšije u zgradi idu u tu školu. A kažu kao da sada (od kada je renovirana i i od kada su tik pored nje napravili jedan snobovski kompleks), važi za jednu od boljih u kraju, u moje vreme nija bila baš nešto na glasu.

A mene nešto vuče moja osnovna, mislim da je manja u odnosu na ostale, nisam sigurna, ali smo odlično znanje poneli odatle.
Samo, to je bilo pre 35 godina, tada su mahom sve vračarske škole važile za dobre.


Mili u koju vi idete, u J. Miodragović ili u školu Sveti Sava, pretpostavljam da je neka od ove 2, jer ste čini mi se u tom kraju?

< Poruku je uredio dunja RR -- 20.1.2021 12:14:08 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 371
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
20.1.2021 12:47:24   
bubulence
Marija ove god krece u skolu. U martu idu na preglede sa vrticem, onda sa potvrdom od dr odes u skolu. Mislim da je potreban i izvod mkr. Kasnije iz skole zovu na testiranje. 


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 372
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
20.1.2021 13:41:37   
Ivanka 75
Dunja, obicno naxsajtu skole i oglasnoj tabli pise kad pocinje upis prvaka. Nas Dom zdravlja ima tacan raspored kad koja skola ide na sistematski.

Bilo je ovako, odes u skolu, prijavise dete, daju ti neke papire da popunis i odmah ti zakazu kod pedagoga, psihologa i sociologa. Mi bili sve isti dan, razmak od 30 min. 
Daju ti termin za sistematski isto. Imala ona zena spisak termina za ocnog, fizijatra i  EKG ispred sebe pa samo upise ime deteta, kaze ti kad sta i gotovo. 
E sad, korona time, raspitaj se kako su sada organizovani.
Sto se tice blize ili dalje skole ja uvek glasam za bližu. Mi u krugu od 1500m imamo 4 skole. Za dve bi morao neko uvek da ide sa njom, pogotovu u prvom razredu. Fine ulice, sirok bulevar, mogla bi i sama ali ipak... 
Ovako, tih 250m do skole ode sama, a i ja je cesto pratim i docekujem jer ona tako hoce nekad, pogotovu kad je bilo prica da imaju neki kombiji oko skole pa nude deci sladolede i bombone da ih voze kući. 
Poceh da masim temu.. 😊

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 373
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
20.1.2021 14:55:22   
emicaa
Dunja ako je ves na dobrom glasu ja bih radila upisala dijete tamo gdje ce biti onih koje vec zna.

Mi imamo jednu skolu ovde pa nisam ni mogla birati 🤣

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 374
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
20.1.2021 15:08:36   
lesli
Dunja, raspitaj se kakvi su ucitelji koji ce voditi prvake u tim skolama oko kojih se dvoumis. Bilo bi dobro da imas i neku “vezu” da mozes da odaberes konkretnog ucitelja. Naravno vazni su i nastavnici, tako da se raspitaj i oko toga, pa izaberi sta ti se cini boljim.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here