|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.

8 načina da preživite zimu tokom trudnoće

Uredništvo portala Ringeraja.rs, 27.11.2020
Jeste li nervozni zbog kašlja i prehlade tokom zimske sezone?

image
Možete se prilagoditi vremenskim promenama i dok ste trudni.
/11


 

Suočavanje sa hormonalnim promenama, stomak koji stalno raste, bol u kičmi, testovi koji nemaju kraja, zaista nije lako za vreme trudnoće. Ali prilagođavanje vremenskim promenama može doprineti vašim brigama dok ste trudni. 
Želite li da znate 8 jednostavnih saveta za preživljavanje i uživanje u sigurnoj trudnoći tokom zimskog perioda?
1. Ustani i budi aktivan
Studije pokazuju da trudnica treba da bude aktivna najmanje 2,5 sata nedeljno. Dakle, da, iako je vreme možda hladno i želite da celog dana budete pod čebetom, zima nije izgovor za hibernaciju. 
Malo aktivnosti će vam pomoći da lakše savladate dane kada je loše vreme, posebno kada je vreme maglovito i mračno. Takođe, može da vam pomogne da se lakše porodite. 
Možete ići u šetnju, ali pazite na klizave staze. Takođe, izbegavajte zimske sportove visokog rizika, kao što je skijanje. Možete da vežbate prenatalne vežbe kao što su joga i aerobik u udobnosti svoga doma da ostanete vitki tokom zimskog perioda.
2. Budite hidrirani
Ako mislite da vam je potrebno manje hladno samo zato što je hladno, grešite. Topao i suvi vazduh kod kuće može da vas natera da se znojite i da dehidrirate. Previše ispijanja toplih napitaka kao što su čaj i kafa takođe mogu da utiču na nivo tečnosti u vašem telu. Istraživanje kaže da trudnice moraju uneti dnevno 2,3 litre vode. Uvek nosite sa sobom bocu sa vodom bez obzira na godišnje doba. 
3. Nosite toplu i čistu odeću
Pojava gripa u toku zimskog perioda su najčešće situacije tokom zimske sezone i može da imunitet opada. Zbog toga morate biti veoma oprezni. Pobrinite se da ostanete zaštićeni od infenkcija. Nosite toplu i čistu odeću.
4. Sačuvajte se od bacila
Odsustvo sunčeve svetlosti tokom zime stvara povoljnu atmosferu za bacile. Možete da sretnete ljude svuda oko sebe koji kijaju i kašlju. Operite ruke kako bi izbegli infekcije. Konzumiranje mlake vode takođe može da eliminiše bakterije. U torbi nosite čistu maramicu i vlažne maramice. Takođe,  možete da se obratite svom lekaru ako želite vakcinu protiv gripa. 
5. Krvarenje iz nosa tokom zime
Tokom trunoće, cirkulacija krvi u telu se povećava i krvni sudovi su skloni krvarenju. Jako duvanje nosa može izazvati krvarenje. Koristite ovlaživače vazduha kod kuće kako biste zaustavili krvarenje iz nosa.
6. Ne zaboravite da se hranite zdravo
Kada je vreme hladno napolju možda poželite neki jak i začinjen obrok. Ali zapamtite, brza i začinjena hrana nije dobra stvar u trudnići. Umesto toga, možete da jedete toplu supu od povrća. Topli čaj je takođe dobra ideja. Možete da grickate orase, kestene, bademe, lešnike. Uravnotežen obrok je najbolji način da podignete svoj imunitet.
7. Dobro spavajte
Trudni ste zimi? Spavanje je dobra opcija za vas? Kada su temperature niske, krevet je odlična ideja. Izvucite najbolje iz zime i opustite se. Pomoći će vam da se bolje spremite za period besanih noći nakon što beba stigne.
8. Suva vam je koža
Suva koža je čest problem tokom zime. Slobodno možete da se mazete svojim mlekom za telo kako bi ostala meka i nežna za vreme zimskih dana. Lepa koža vam može pomoći da se osećate divno i samopouzdano tokom trudnoće. 

Suočavanje sa hormonalnim promenama, stomak koji stalno raste, bol u kičmi, analize i testovi kojima nema kraja, zaista nije lako biti trudna.

Ali, možete se prilagoditi vremenskim promenama i dok ste trudni. 

Želite li da znate 8 jednostavnih saveta za preživljavanje i uživanje u sigurnoj trudnoći tokom zimskog perioda?



1. Ustani i budi aktivna

Studije pokazuju da trudnica treba da bude aktivna najmanje 2,5 sata nedeljno. Dakle, da, iako je vreme možda hladno i želite da celog dana budete pod ćebetom, zima nije izgovor za hibernaciju. Malo aktivnosti će vam pomoći da lakše savladate dane kada je loše vreme, posebno kada je vreme maglovito i mračno. Takođe, može da vam pomogne da se lakše porodite. Možete ići u šetnju, ali pazite na klizave staze. Takođe, izbegavajte zimske sportove visokog rizika, kao što je skijanje. Možete da vežbate prenatalne vežbe kao što su joga i aerobik u udobnosti svoga doma, i da ostanete vitki tokom zimskog perioda.

 

2. Budi hidrirana

Ako mislite da vam je potrebno manje vode samo zato što je hladno, grešite. Topao i suvi vazduh kod kuće može da vas natera da se znojite i da dehidrirate. Previše ispijanja toplih napitaka kao što su čaj i kafa takođe mogu da utiču na nivo tečnosti u vašem telu. Istraživanje kaže da trudnice moraju uneti dnevno 2,3 litre vode. Uvek nosite sa sobom flašicu sa vodom bez obzira na godišnje doba. 

 

3. Nosi toplu i čistu odeću

Pojava gripa je najčešća situacija tokom zimske sezone jer imunitet opada. Zbog toga morate biti veoma oprezni. Pobrinite se da ostanete zaštićeni od infenkcija. Nosite toplu i čistu odeću.


4. Sačuvaj se od bacila

Odsustvo sunčeve svetlosti tokom zime stvara povoljnu atmosferu za bacile. Možete da sretnete svuda oko sebe ljude koji kijaju i kašlju. Operite ruke kako bi izbegli infekcije. Konzumiranje mlake vode takođe može da eliminiše bakterije. U torbi nosite čistu maramicu i vlažne maramice. 

 

5. Krvarenje iz nosa tokom zime

Tokom trunoće, cirkulacija krvi u telu se povećava i krvni sudovi su skloni krvarenju. Jako duvanje nosa može izazvati krvarenje. Koristite ovlaživače vazduha kod kuće kako biste sprečili krvarenje iz nosa.


6. Ne zaboravi da se hraniš zdravo

Kada je vreme hladno napolju možda poželite neki jak i začinjen obrok. Ali zapamtite, brza i začinjena hrana nije dobra stvar u trudnoći. Umesto toga, možete da pojedete toplu supu od povrća. Topli čaj je takođe dobra ideja. Možete da grickate orahe, kestenje, bademe, lešnike. Uravnotežen obrok je najbolji način da podignete svoj imunitet.

 

7. Spavajte

Trudni ste zimi? Spavanje je dobra opcija za vas. Kada su temperature niske, krevet je odlična ideja. Izvucite najbolje iz zime i opustite se. Pomoći će vam da se bolje spremite za period besanih noći nakon što beba stigne.


8. Suva vam je koža

Suva koža je čest problem tokom zime. Slobodno možete da se mažete svojim mlekom za telo kako bi koža ostala meka i nežna za vreme zimskih dana. Lepa koža vam može pomoći da se osećate lepo i samopouzdano tokom trudnoće. 

 

Izvor: Ringeraja.mk

Klikni “Like” i dodaj svoj komentar na članak:

Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
28
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
10
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
9
Kad nerođeno dete ode među anđele...
Svaka smrt zahteva proces tugovanja. I boli, bez obzira koliko je nerođeno dete imalo nedelja ili meseci, da li je bilo ...
7





Mikroplastika pronađena u svakom uzorku po...
Naučnici izražavaju zabrinutost zbog uticaja mikroplastike na zdravlje, a istraživanje pokazuje da nas ona prati i pre n...
Rh negativna krvna grupa - rizik za majku ...
Ukoliko u krvi imate Rezus protein onda ste Rh pozitivni (+), kao i većina ljudi, a ako ga nema onda ste Rh negativni (-...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here