Ringeraja.rs je specijalizovani portal, namenjen budućim roditeljima, trudnicama i roditeljima predškolske dece.
Copyright 2008-2025
Danu media d.o.o. Beograd
Česta i pogrešna pretpostavka o ljudima sa Daunovim sindromom je ta da ne mogu da imaju decu. Žene sa Daunovim sindromom mogu normalno rađati decu, a u izuzetno retkim slučajevima, i muškarci sa Daunovim sindromom mogu postati očevi. Jad Issa, koji živi sa Daunovim sindromom, ne samo da je dobio sina sa svojom suprugom, već ga je i odgojio da postane stomatolog. Ova predivna priča porodice iz Sirije dokazuje kako ništa nije moćnije od nesebične ljubavi.
Jad Issa i supruga u braku su 21 godinu i imaju sina Sadera, koji se danas školuje za stomatologa. Sader je nedavno na društvenim mrežama progovorio o svojoj porodici kako bi svima pokazao koliko je ponosan na svog oca.
– Zovem se Sader Issa i student sam treće godine stomatologije. Moj otac ima Daunov sindrom. On je otac, muž i vođa porodice već 21 godinu. Dete koje odrasta sa osobom sa Daunovim sindromom imaće svu ljubav i nežnost koja mu je potrebna – rekao je Sader.
– Ne bih mogao da poželim drugog oca. Ponosan sam na njega i on je ponosan na mene. U ovu 21 godinu pokušao je učiniti sve da mi osigura normalan život kakav imaju i druga deca. Tokom mojih studija bio mi je najveća podrška u svakom pogledu, psihički, finansijski…- kaže ovaj ponosni momak.
– Moj otac i majka imaju život pun ljubavi, jednostavnosti i poniznosti. Očevi su društveni odnosi jednostavni i čisti jer on voli svakoga, a zauzvrat ga svi ljudi vole i poštuju i tretiraju kao svakog drugog čoveka. Jedna od stvari na koju sam posebno ponosan je kada me otac prvi put upoznaje s novom osobom i kaže: "Moj sin je lekar!" Kao da kaže: "Imam Daunov sindrom, ali sam podigao sina i učinio sve da mu pomognem da postane lekar koji leči ljude…" – otkriva Sader, čija je priča postala inspiracija mnogima.
Izvor: luftika.rs
Баби.
пеперутка16
За доњи део ваше бебе, да ли користите само крему или само пудер или обоје у исто време?