Ringeraja.rs je specijalizovani portal, namenjen budućim roditeljima, trudnicama i roditeljima predškolske dece.
Copyright 2008-2022
Danu media d.o.o. Beograd
Šta ste pomislili kad ste videli prvi put svoga sina ili ćerku? Da li se danas sećate toga?
Kad jednog dana budem imala sina, radiću sve suprotno od onoga što rade drugi.
Čast mi je da budem majka ovog dečaka, da ga vodim dok odrasta u osobu u koju ćeš se ti zaljubiti. I biće mi čast da i tebe upoznam.
Ako povučemo paralelu sa odraslima, možemo reći da su svi prošli kroz tu fazu i da je ona u svakom slučaju na neki način uticala na kasniji izbor partnera i uopšte na odnose sa suprotnim polom. Taj uticaj je apsolutno “iznijansiran”, odnosno različite varijante razrešenja edipalne problematike – mogu na različite načine uticati na kasniji život. Te stoga, tu je teško formulisati neka jednostavna pravila.
Sirijac Jad Issa rođen je s Daunovim sindromom, a njegova životna priča prava je inspiracija.
Drage majke voljene ste. Ako ne znate šta biste sa sobom preselite se na selo, kupite kuću sa velikom baštom u kojoj ćete svakodnevno imati mnogo posla. A i dobro je da se uzemljite, da sve frustracije upije zemlja, a na površini da ostane osmeh kad se vaše čedo pojavi jer vas se poželelo.
Ako mene pitate, u tom, makar i nehotičnom, zvanju ženskog roda sinom, počinje neravnopravnost i nema zakona, ni reči koja bi od sina napravila ćerku, jer ćerke svoju imenicu već imaju.
Tekst koji je nedavno objavljen na web stranici Poliklinike za zaštitu dece i mladih grada Zagreba – Od stabala (ne) videti šumu: Mitovi o otuđivanju izazvao je veliko interesovanje i kolega stručnjaka i roditelja, što mi je od srca drago. Pokazuje zainteresovanost za istinsko razumevanje ove teme i izbegavanje brojnih zamki koje se nalaze na putu zaštite dece, a nastojimo da ih zaobiđemo svakog dana.
Uvek sam znala da ću roditi sina. On je moj univerzum, moj svet, moja ljubav, moja radost, moj život, moja snaga, moja krila i moj san. On je neustrašiv i pametan.
Kad uploviš u drugu trudnoću, a rodila si prvo devojčicu (ah, jada!), blagoslovi se magično pretvaraju u još bezobraznija pitanja i vatrenije iskazivanje ličnih stavova: „Je l’ SAD muško? Je l’ SAD hoćete dečaka? Je l’ bi više volela muško? Je l’ ćeš da rađaš treće ako OPET bude devojčica? Dete je dete, al’ nek je muško!“