|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?

Preopterećujemo li decu informacijama?

Uredništvo portala Ringeraja.rs, 24.5.2015
Preopterećenost dece podacima može dovesti do prekomerne stimulacije nekih delova dečjeg mozga, što utiče na njihovo celokupno funkcionisanje.

image
/11


“Neki roditelji i predavači veruju da je dete poput velikog kontejnera koji treba da se napuni što većim brojem informacija i to veoma brzo. Ova zabluda utiče na briljantne mlade umove”, izjavio je dr Vilson sa Instituta za napredno učenje.


Živimo u svetu koji je pun informacija i koje se velikom brzinom šire i rastu, prenosi Telegraf.


Preopterećenost dece podacima može dovesti do prekomerne stimulacije nekih delova dečjeg mozga, što utiče na njihovo celokupno funkcionisanje.


U današnje vreme deca su izložena svakakvim porukama koje ukoliko se pre nego što dođu do njih ne “prečiste”, mogu da unište njihovu nevinost i stvore im emocionalne i socijalne probleme.


Veliki deo problema preopterećenosti informacijama povezan je sa socijalnim medijima koji plasiraju svakave vesti koje su lako dostupne deci, a možda i nisu baš primerene njihovim godinama.


Drugi deo problema su i sami roditelji koji žele najbolje za svoju decu, a pod time podrazumevaju da treba da budu što obrazovanija i informisanija, pa samim tim ih opterećuju velikim brojem informacija.


U skladu s godinama, deca sama moraju da postanu svesna svojih odgovornosti i moraju da razumeju emocionalne i neurološke promene koje im godine i situacije donose.


Ipak, sve treba da ide svojim tokom i u skladu sa uzrastom i ne treba mlade osobe opterećivati velikim brojem informacija, već oni sami treba da usvajaju onoliko podataka koliko im je neophodno.

Klikni “Like” i dodaj svoj komentar na članak:

"ONA SA AUTISTIČNOM DECOM ČINI ČUDA!"
Proslavljena košarkašica Ljiljana Stanojević, nosilac nacionalnog priznanja posle dugogodišnje sportske karijere posveti...
8
5 veština koje dete treba da zna pre polas...
Prvi dan škole može predstavljati mali stres, ne samo za prvake koji su u glavnoj ulazi već i za roditelje koji žele da ...
8
Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...
6
Šta je to senzorna integracija?
Poremećaj senzorne integracije ili senzorna disfunkcija, podrazumeva neadekvatnu obradu čulnih informacija od strane ner...
5





Zašto deca grickaju nokte i kako stati na ...
Navika se najčešće javlja u 5, 7. i 11. godini, ponekad u adolescenciji, a istraživanja pokazuju da u nekom periodu razv...
Decu prerano odvajamo od mame
Više vremena trošimo na treninge, jezike, tečajeve i poduke nego na grljenje i poljupce.



Anketa

Прање гузе.
пеперутка16

Да ли ваш муж пресвлачи детету одећу, мислим на прање гузе и мењање пелена?

Click Here