|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.

Preopterećujemo li decu informacijama?

Uredništvo portala Ringeraja.rs, 24.5.2015
Preopterećenost dece podacima može dovesti do prekomerne stimulacije nekih delova dečjeg mozga, što utiče na njihovo celokupno funkcionisanje.

image
/11


“Neki roditelji i predavači veruju da je dete poput velikog kontejnera koji treba da se napuni što većim brojem informacija i to veoma brzo. Ova zabluda utiče na briljantne mlade umove”, izjavio je dr Vilson sa Instituta za napredno učenje.


Živimo u svetu koji je pun informacija i koje se velikom brzinom šire i rastu, prenosi Telegraf.


Preopterećenost dece podacima može dovesti do prekomerne stimulacije nekih delova dečjeg mozga, što utiče na njihovo celokupno funkcionisanje.


U današnje vreme deca su izložena svakakvim porukama koje ukoliko se pre nego što dođu do njih ne “prečiste”, mogu da unište njihovu nevinost i stvore im emocionalne i socijalne probleme.


Veliki deo problema preopterećenosti informacijama povezan je sa socijalnim medijima koji plasiraju svakave vesti koje su lako dostupne deci, a možda i nisu baš primerene njihovim godinama.


Drugi deo problema su i sami roditelji koji žele najbolje za svoju decu, a pod time podrazumevaju da treba da budu što obrazovanija i informisanija, pa samim tim ih opterećuju velikim brojem informacija.


U skladu s godinama, deca sama moraju da postanu svesna svojih odgovornosti i moraju da razumeju emocionalne i neurološke promene koje im godine i situacije donose.


Ipak, sve treba da ide svojim tokom i u skladu sa uzrastom i ne treba mlade osobe opterećivati velikim brojem informacija, već oni sami treba da usvajaju onoliko podataka koliko im je neophodno.

Klikni “Like” i dodaj svoj komentar na članak:

Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
10
7 dužnosti koje imate prema svom detetu
Biti roditelj sigurno je jedna od najlepših, ali i najtežih uloga u životu.
8
Kako izaći na kraj sa dečjim lažima?
Do treće godine dete ne ume da laže, školarac je spreman da iznosi neistine da bi bolje izgledao u tuđim očima, a tinejd...
4
Šta je Edipov sindrom kod dece?
Ako povučemo paralelu sa odraslima, možemo reći da su svi prošli kroz tu fazu i da je ona u svakom slučaju na neki način...
4





LJUBAV NE BROJI HROMOZOME
Vesna je došla na svet, omalena, slabašna, kosooka. Ljilja je plakala od sreće i brige: nije se plašila da dete gaji sam...
Reč od 7 slova koju svaki roditelj treba d...
Ova jednostavna reč postavlja granice, smiruje decu i uči ih strpljenju (sve odjednom).



Anketa

Воће, поврће или пиринач?
пеперутка16

Како сте почели са увођењем чврсте хране и да ли сте задовољни тим режимом и реакцијом вашег детета? Прво смо представили:

Click Here