|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Dobar=Glup
29.7.2010 11:22:50   
pepino
Vec danima razmisljam da li da zapocnem ovu temu,vjerovatno me necete u potpunosti shvatiti i vjerovatno cu se pokajati,al dobro....


Da li mislite da je to tacno?
Da li je doslo vrijeme takvo da moramo zaboraviti na tu osobinu?Da moramo u svemu taktizirati,mudrovati?
Da li znate granicu-kada mozete pokazati tu dobrotu,a kada trebate ,,glumiti,, jaku i cvrstu osobu?
Da li vas pogadja kada neko (citaj svi) iskoriscavaju neku dobru osobu,mjesto da je cjene,postuju i cuvaju pored sebe kao najvece blago?


Izvinjavam se ako postoji slicna tema,prebacite je ako joj je mjesto negdje drugo!
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Dobar=Glup
29.7.2010 11:31:49   
dunja RR
Je ne mislim da je tu znak jednakosti...

ja ŽELIM da budem dobra+mudra=zadovoljna sobom, sve ostalo bi me činilo nesrećnom,
težim ka ovom gore.......

< Poruku je uredio dunja RR -- 29.7.2010 11:32:19 >

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Dobar=Glup
29.7.2010 11:33:42   
Anoniman
Ja bih pre rekla...suviše dobar=naivan/iskorišćen
Suviše dobar, u smislu da čini usluge i na svoju štetu, i ljudima koji to apsolutno ne zaslužuju.


(odgovor članu dunja RR)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Dobar=Glup
29.7.2010 11:35:11   
Trcosava
Slažem se sa Dunjom dobrota i glupost nemaju baš veze. U okruženju gde sam ranije bila uvek smo naivnost  pre povezivali sa ''''glupošću'''', pa tek onda dobrodušnost.

A glumim jedino mužu ljutnju user posted image user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Dobar=Glup
29.7.2010 11:36:19   
lanajelena
Smatram da sam jako dobra osoba,nikome ne zelim zlo i nisam zlopamtilo i mislim da sam zbog toga nekad glupa jer neki uspeju da to iskoriste (ne uvek ali...) u ovom surovom svetu nazalost moras imati neku taktiku da bi opstao... shvatam da sam sa godinama sve cvrsca i ne dam na sebe i svoju porodicu ...

ala sam rekla svaka mi cas_t...ne citajte user posted image

< Poruku je uredio lanajelena -- 29.7.2010 11:37:50 >

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Dobar=Glup
29.7.2010 11:36:32   
Trcosava
IZVORNA PORUKA: Nedja

Ja bih pre rekla...suviše dobar=naivan/iskorišćen
Suviše dobar, u smislu da čini usluge i na svoju štetu, i ljudima koji to apsolutno ne zaslužuju.




Takođe se slažem, moj bivši direktor čist primer


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Dobar=Glup
29.7.2010 11:37:07   
Jeca*
Nažalost mnogi razmišljaju da ako je neko dobar da nešto nije u redu sa njim ili da je fenomenalno iskoristiti takvu osobu. Ja mnogo volim kad vidim da je neko dobar i inteligentan i sposoban...ma ceo svet bih dala takvoj osobi.
A ko pokuša da iskoristi dobre ljude mislim da ima zagarantovano mesto u paklu, jer dobrota je toliko retka osobina ja zaista treba negovati prijateljstva sa takvim ljudima i čuvati ih kao malo vode na dlanu. Ja za sebe mislim da sam jaka i sposobna (i skromna user posted image ) ali zaista neskromno mislim da sam jako dobar čovek. Da se razumemo, ja taktiziram, mudrujem, u poslu krijem svoje emocije, nekad se i namazem i budem ostra u komunikaciji, ali sam dobra osoba i ucinicu sve za svoje prijatelje pa cak i samo poznanike.....

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Dobar=Glup
29.7.2010 11:42:35   
pepino
Slazem se sa Nedjom,na to sam mislila,ne bukvalno da je osoba koja je dobra-glupa!
Jel nije mi jasno kako u danasnje vrijeme niko ne cjeni takvu osobu,vec koriste i prave budalom?!
Sad cete reci ne treba sa takvom osobom imati vise nikada nista(sa osobom koja te iskoristi,prevari,iznevjeri tvoje povjerenje,ytvoju pomoc),itd....
Ali ja npr. kada bi tako radila,ne bi imala onda nikoga pored sebe,jer su me svi bar nekada povrjedili,iskoristili,poceli su ljudi da mi se gade,svaki dan se pitam gdje je granica,kako da znam,prepoznam kad je neko iskren itd....?!
Svjedok sam da svi vole vise pored sebe da imaju osobu koja najvise voli sebe,sebicnu,mudru,prefriganu,dvolicnu,nego postenu,dobronamjernu itd....
Ja sam radila 3 razlicita posla,na sva 3 su mi gazde i direktori vise cjenili i voljeli one za koje provjereno znam da su ih varali,podkradali,nego mene?!user posted image
Mene su tapsali po ramenu i samo govorili ti si previse postena!?user posted image
I na kraju im ne trebas????
Sta treba im osoba koja ce ih podkradati,koristiti,nije mi to nikako jasno?
Da se razumijemo nisam ni ja najpostenija na svijetu,i ja znam da slazem,izokrenem pricu,ali samo kad moram i to radim poprilicno nevjesto i providno(uglavnom),mislim da mi svi na licu mogu procitati da lazem!


< Poruku je uredio pepino -- 29.7.2010 11:46:47 >

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Dobar=Glup
29.7.2010 11:42:49   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: lanajelena

Smatram da sam jako dobra osoba,nikome ne zelim zlo i nisam zlopamtilo i mislim da sam zbog toga nekad glupa jer neki uspeju da to iskoriste (ne uvek ali...) u ovom surovom svetu nazalost moras imati neku taktiku da bi opstao... shvatam da sam sa godinama sve cvrsca i ne dam na sebe i svoju porodicu ...

ala sam rekla svaka mi cas_t...ne citajte user posted image


slažem se, ali to ne znači da nisi dobar, sve može da se postigne, potrebna je samo dobra kalkulacija, hladna glava i vrelo srce.....


ALL INCLUSIVEuser posted image

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Dobar=Glup
29.7.2010 11:45:23   
Jeca*
ali ja mislim da neko ko stalno kalkuliše nije onako prostodušno dobar. Pod zaista dobrom osobom smatram onu koja ti pomogne "bez razmisljanja"...čim se uključi kalkulacija, to je namazana osoba user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Dobar=Glup
29.7.2010 11:46:18   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: pepino

Ja sam radila 3 razlicita posla,na sva 3 su mi gazde i direktori vise cjenili i voljeli one za koje provjereno znam da su ih varali,podkradali,nego mene?!user posted image



Podsetila si me sada na Dr Housa, kada je birao nove saradnike, i jednu devojku je izbacio iz tima. Kada ga je pitala zašto nju a ne druge, kada ništa nije pogrešila, njegov odgovor je bio:
"ostali su rizikovali"

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Dobar=Glup
29.7.2010 11:48:09   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: Jeca RR

ali ja mislim da neko ko stalno kalkuliše nije onako prostodušno dobar. Pod zaista dobrom osobom smatram onu koja ti pomogne "bez razmisljanja"...čim se uključi kalkulacija, to je namazana osoba user posted image


ne mora stalno da kalkuliše....

kada treba nekom pomoći, pomozi od srca...

a kada tebi treba pomoć, traži na pravi način( tu treba kalkulacija)

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Dobar=Glup
29.7.2010 11:49:03   
lenaa
Ima istine i u naslovu teme, recimo
mm i ja prelazimo tri puta granicu da bi naplatili porez za robu iz druge drzave i tako ustedimo mojoj svekrvi 25 evra a mi izgubimo celi dan vozikajuci se i potrosimo 30 evra.user posted image Bolje da nismo cinili uslugu vec odmah dali tih 25e cak bi i ustedeliuser posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Dobar=Glup
29.7.2010 11:51:04   
pepino
IZVORNA PORUKA: dunja RR


IZVORNA PORUKA: lanajelena

Smatram da sam jako dobra osoba,nikome ne zelim zlo i nisam zlopamtilo i mislim da sam zbog toga nekad glupa jer neki uspeju da to iskoriste (ne uvek ali...) u ovom surovom svetu nazalost moras imati neku taktiku da bi opstao... shvatam da sam sa godinama sve cvrsca i ne dam na sebe i svoju porodicu ...

ala sam rekla svaka mi cas_t...ne citajte user posted image


slažem se, ali to ne znači da nisi dobar, sve može da se postigne, potrebna je samo dobra kalkulacija, hladna glava i vrelo srce.....


ALL INCLUSIVEuser posted image


Ja to znam Dunja,ali ja nemam ni jedno od toga!
Vjerujte mi,vaspitavana sam da se ne svadjam,ne mjesam,da se sklanjam svima,da je sramota ovo,ono,u fazonu moji su uvijek bili ,,Sta ce reci ljudi,, i kad sam bila kriva i kada ne!
Ma boli me uvo za ljude,trebala sam ja da budem vaznija,a ne tamo neki nebitni ljudi!
Oboje roditelja su mi preposteni!
Geni su ucinili svoje,a i vaspitanje!
I nazalost jako mi ide tesko da znam kada mogu biti dobra,mekana,a kada trebam pokazati stav,cvrstinu....

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Dobar=Glup
29.7.2010 11:55:33   
pepino
Jel znate kako ja mislim da ti ljudi,koji su nekako preracunati,mudrovi itd.... i ne mogu da pokazu pravu stranu,nekad se pitam ima li u njima ista ljudsko?
I zapitam se kakav je ovo ususer posted image an zivot kad moras kriti kako se osjecas,kad moras nekada vlastitom muzu,rodbini paziti sta ces reci,pokazati,pa sta nam onda vrijedi sve????
Pocinjemo zivjeti samo za ambicije,interes,novac,nema nicega iskrenog,pravog,....

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Dobar=Glup
29.7.2010 11:56:20   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: pepino

IZVORNA PORUKA: dunja RR


IZVORNA PORUKA: lanajelena

Smatram da sam jako dobra osoba,nikome ne zelim zlo i nisam zlopamtilo i mislim da sam zbog toga nekad glupa jer neki uspeju da to iskoriste (ne uvek ali...) u ovom surovom svetu nazalost moras imati neku taktiku da bi opstao... shvatam da sam sa godinama sve cvrsca i ne dam na sebe i svoju porodicu ...

ala sam rekla svaka mi cas_t...ne citajte user posted image


slažem se, ali to ne znači da nisi dobar, sve može da se postigne, potrebna je samo dobra kalkulacija, hladna glava i vrelo srce.....


ALL INCLUSIVEuser posted image


Ja to znam Dunja,ali ja nemam ni jedno od toga!
Vjerujte mi,vaspitavana sam da se ne svadjam,ne mjesam,da se sklanjam svima,da je sramota ovo,ono,u fazonu moji su uvijek bili ,,Sta ce reci ljudi,, i kad sam bila kriva i kada ne!
Ma boli me uvo za ljude,trebala sam ja da budem vaznija,a ne tamo neki nebitni ljudi!
Oboje roditelja su mi preposteni!
Geni su ucinili svoje,a i vaspitanje!
I nazalost jako mi ide tesko da znam kada mogu biti dobra,mekana,a kada trebam pokazati stav,cvrstinu....



tako jeuser posted image , ali sa godinama to ljudi shvataju( bar većina), neki pre neki kasnije.....

ne kažem da treba gledati slepo samo sebe, ali sebi MORAŠ biti na prvom mestu i nikako drugačije( ako usrećiš još nekoga, tim bolje), to je recept za uspeh,....
pod uspehom ne smatram titule, pare, materiju...

uspeh je sreća, življenje života punim plućima...

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Dobar=Glup
29.7.2010 11:58:38   
lenaa
Na zalost ima jako losih ljudi koji ce rado da iskoriste neciju dobrotu i njima nikako ne bi smeli da pruzimo bezgranicnu pomoc. Ako bih ja tako radila bila bih davno na ulici i ne bih imala ni za hleb, jer ne biste mogli da verujete koliko nam se prijatelja-rodjaka javi u toku meseca da trazi novac......Pa zar ja trebam da podignem kredit da bi nekom pozajmila da ide na more i slicno ? Jesam li ja na taj nacin postala losa osoba ili sam "namazana" sto ne zelim da svoju porodicu dovedem do propasti ??? Znaci ne moze se svakom pomoci - retki su oni pravi -posteni, dobri, vredni divljenja....za takve prijatelje i u vatru ako treba i bilo kad da zatrebam - UVEK sam tu, za bezobrazne - zao mi je, prvo sami sebi moraju pomoci.

(odgovor članu lenaa)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Dobar=Glup
29.7.2010 12:03:38   
pepino
Znas sta je najgore?
Sto ja to sve znam,a ne primjenjujem?
A zasto?Pitam se i sve bi dala da sam drugacija,a slabo mi ide....
Trudim se sa godinama da se promjenim,da budem mudrija,da ne ponavljam greske svojih roditelja,ali slabo mi ide....user posted image
Da li je stvar u genima,u necemu drugom,ne znam....user posted image
Stalno cujem ,,Ti si predobra,ne valja ti to,, pa ,,noz u ledja,, i pitam se zasto????
Jako su mi vazni drugi ljudi,kada mi nesto ruzno kaze neka osoba za koju znam da je losiji covjek od mene 100 puta mene uvijek pogodi,bar malo,pokusavam samoj sebi reci ,,Ma sta te briga,ko je on/ona,ali boli,mene uvijek nekako boli,ostavlja trag,a zasto-NE ZNAM!!!!

I mislim ako bi bila sama sebi samo ja bitna da ne bi bila dobar covjek,sta ce mi zivot ako ga zivim bez prijatelja,rodbine,mislim da je to prazan i bezvrjedan zivot!


< Poruku je uredio pepino -- 29.7.2010 12:11:20 >

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Dobar=Glup
29.7.2010 12:07:33   
Anoniman
Ja sam dobra, ali nisam glupa...A, ne, nikakouser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu pepino)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Dobar=Glup
29.7.2010 12:13:35   
smeško
Da, da! Ja sam poznata po tome sto me pogadjaju tudja misljenja bez osnova. To znaci da ce me manje pogoditi lose misljenje osobe koja je imala priliku da upozna, nego lose misljenje osobe koja me ne poznaje uopste. To je cista glupost u funkcionisanju, ali je jace od mene! Ja volim da pomazem ljudima kad mogu. Kad ne mogu da pomognem, ne volim ni da odmognem. Poslednjih par godina stvorila sam delimicnu sliku da sam nezgodna i prznica, sto nikako nije istinito. Ja samo volim da kazem iskreno sta mislim, a povremeni namcorast stav mi je ograda, zavesa da se ne vidi koliko sam, zapravo, osetljiva. To znaju samo jako bliski ljudi, koji me stvarno dobro poznaju. Moj suprug ume cesto da mi kaze, Prestani da glumis Amazonku, sada smo sami u sobi, oboje znamo da nisi takva! Tako da, dobri i naivni ljudi nisu isti. I moj suprug je dobar, ali je naivniji od mene. Ja mu predstavljam neku kocnicu i glas razuma. Dajem mu neke smernice kada planira da pomaze nekom na nasu stetu. Odlicno prepoznajem takve situacije, jer sam i sama tako funkcionisala ranije. Sada sam malo opreznija, jer sam dozivela krahove precesto, zbog ljudi koji su me samo iskoriscavali. 

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Dobar=Glup
29.7.2010 12:16:52   
Anoniman
uh....bolna tema....ako mogu da pomognem - pomoci cu, nauditi sigurno necu (barem ne namerno). mnogo puta me je zabolelo sto me se neke osobe sete samo kad im pomoc treba, a kad im je lepo onda se ne sete ni da pozovu, a kamoli da pitaju da li meni nesto treba. Onda sam jednostavno shvatila da je na meni da odlucim da li cu im pomoci sledeci put kad pitaju, a njihovo je kako ce uzvratiti da moju pomoc i da samo sebi stetim ako ocekujem zahvalnost ili uzvracanje istom merom, tako samo trosim energiju i zivce, njih ne mogu da promenim. Isto tako, podvlacim crtu tamo gde pruzanje pomoci znaci naneti stetu samoj sebi.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Dobar=Glup
29.7.2010 12:37:04   
Natalie018
Biti dobar u danasnje vreme je jako obezvredjena osobina.. Sada su na ceni muvala, prevaranti, koristoljubivci.. Na "dobrice" niko ne obraca paznju.. oni nisu opasni.. sa njima ti ne treba nikakva taktika, a ako jos mozes da ih usput i iskoristis - odlicno! Nazalost u takvom vremenu i okruzenju zivimo, i mnogi razmisljaju kako uz pomoc drugih doci do cilja.. Valjda zato sto sopstvene kvalitete i nemaju.. 
Moras da budes ostar i da pokazes zube, i da stavis do znanja da se sa tobom ne moze tako lako.. Ako nemas ove osobine, koje ce da prate dobrotu, i koje ces po potrebi da izvuces iz rukava.. onda ti ni najmanje nece biti lako..
Ja sam jos u srednjoj skoli imala prilike da osetim zlobu i koristoljublje na svojoj kozi .. i od tada sam naucila dobru lekciju. Tako da sad doziram svoju dobrotu.. tj. postavim se uvek fer i korektno prema svima, ali sam pri tome vrlo oprezna, tako da cim neko uzvrati na los nacin, odmah ukljcujem prekidac i postajem vrlooo nezgodna... sasecem ih u korenu.. Jednostavno mora tako.. I mm znajuci za ovu moju osbinu kaze.. ne sekiram se ja za tebe.. user posted image

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Dobar=Glup
29.7.2010 13:06:11   
dunja RR
i Biblija kaže:

BUDITE BEZAZLENI KAO GULOBOVI A MUDRI KAO ZMIJE

može se to kada se hoćeuser posted image

(odgovor članu Natalie018)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Dobar=Glup
29.7.2010 13:09:03   
Anck Su Nmaun
IZVORNA PORUKA: Natalie018

Biti dobar u danasnje vreme je jako obezvredjena osobina..


Mislim da to nije samo danas... to je oduvek  nije za dzabe ona ...Dobar i lud su braca!

(odgovor članu Natalie018)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Dobar=Glup
29.7.2010 18:20:38   
Anoniman
Meni se često dešava da me ljudi tako "prejašu" da je to strašno . I uvek mi se umiljavju u facu , "jaooo, ti si tako dooobra" ... I za*ebu me . Ja budem povređena , naravno , ali nekako uvek oprostim . Oprostim , ne zato što sam glupa , već baš zato što sam DOBRA . 

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
  Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here