|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojite Co...
16.9.2014 7:08:15   
lesica

Ekcem je najčešće oboljenje kože. Svake godine je sve veći broj obolelih kod nas i u svetu. Taj porast je posledica sve većeg zagadjenja sredine i prisustva mnogih alergena u vazduhu i hrani, svakodnevne izloženosti hemijskim supstancama (sapuni, detrdženti, kozmetički preparati...) Takođe poznati okidači su stres i pad imuniteta. Prisutni genetski–nasledni faktori povećavaju mogućnost pojave ekcema i ozbiljnost simptoma.

Ekcem–dermatitis je hronično oboljenje kože koje se odlikuje stalnim zapaljenjem sa karakterističnim simptomima : crvenilo, jak svrab, perutanje, ispucalost i suvoća kože.

Ekcem–dermatitis pogađa dečiju populaciju (atopijski dermatitis) tako i odrasle (kontaktni, seborejični dermatitis)

Najčešće se leči uz pomoć kortikosteroida, međutim postoji i prirodno rešenje.


Pomoć iz prirode CORTINAT krem 75ml(bez kortikosteroida)
Kompanija Pharmalife research, Italija, u saradnji sa INSTITUTOM EMPOLI, je proizvela prirodnu kremu bez kortikosteroida - Cortinat krem - brzo i efikasno otklanja simptome EKCEMA –Atopijskog dermatitisa kao što su crvenilo,svrab i suvoću kod ispucale i nadražene kože a ujedno neguje i štiti kožu od ponovne pojave simptoma.

Za decu od rođenja ( 0 meseci ) i za odraslih.
Pročitajte više

Efikasnost CORTINAT krema se zasniva na udruženom delovanju aktivnih principa iz 6 biljnih ekstrakata i ulja.: Liquorice (Glycyrhiza glabra ), Bacopa Monnieri, Oryza sativa bran oil, Onopordum acanthium, Bisabolol, Alantoin


user posted image



Pod sponzorstvom kompanije Lifemedic, distributera Pharmalife proizvoda, otvaramo temu gde ćemo razgovarati o ekcemu-dermatititsu, davati savete i odgovarati na vaša pitanja (na pitanja odgovara dr Mirjana Mišić). Pitanja treba da budu isključivo vezana za ekcem/dermatitis i upotrebu CortinaT krema.
5 najaktivnijih korisnika koji u ovoj temi sa nama razmene savete i pitanja vezana za ekcem/dermatitis, će svakog meseca biti nagrađena sa po jednim CortinaT kremom koji vrlo delotvorno rešava sve promene na koži kako kod dece tako i kod odraslih. Dakle učešće u temi donosi poklon u vidu CortinaT krema. Dobitnici se ne mogu ponavljati tokom trajanja konkursa. U slučaju izjednačene aktivnosti na temi, Cortinat krem osvaja korisnik koji je prvi ostavio komentar. Poklone šalje sponzor o svom trošku, na adresu dobitnika.

< Poruku je uredio dunja RR -- 1.12.2014 22:06:24 >
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Ekcem - dermatitits
30.9.2014 10:48:55   
lesica
user posted image

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Ekcem - dermatitits
30.9.2014 11:33:55   
branki*
da otvorim ovu debatuuser posted image
mi smo,nazalost,prosli kroz stravicno iskustvo sa ekcemom,i dan danas ga moj sin ima,ali u dosta blazem obliku.prvi put se pojavio nakon operacije dok je boza bio u hirurskom soku i imao mesec dana.samo po licu,ali su obrazi bili upaljeni do krvi,tuga ga je bilo gledati.tad nam je pomogla pantenol mast.neko vreme potom opet je poceo da se javlja ekcem,ali svuda po telu,obicno paralelno,obe nadlaktice,ili prevoji iza kolena,prevoji na laktovima,stomak,ledja...svrbelo ga je.bio je nervozan.pravile su se rane iz kojih je curela limfa ,nekad i malo krvi,benkice su se lepile za te kraste,uzas zivi.koristili smo svasta-pantenol vise nije pomagao.uzeli smo sebamed extrasoft,dr wolf linola gama,uljanu kupku,eucerin sa ureom,dermalex repair..svasta.nesto je pomoglo,nesto nije nikako.izbacili omeksivace,koristili samo pamucnu garderobicu,kupali ga na svaka 3 dana(celog) u koritu.na kraju smo dosli do elokoma,afloderma i elidela.
neki kazu da ima veze sa genetikom,ja sam imala kao beba.vise ne.
i sad sa 3 i po godine ga moj sin ima,ali dosta manje.ne mogu da zakljucim kad se pogorsava,a kad ga nema,ne mogu da uocim tu neko pravilo.
ovu kremu CORTINAT imam,ali nisam pocela jos da je koristim.bas cu da probam.

pitanja za dermatologa-
da li se zaista preporucuje da se ovakva deca ne kupaju svaodnevno(to je nama receno)?
da li moze dete da ne bude alergicno ni na sta,a da ima ekceme?
sta koristiti za svakodnevnu negu koze,ima li neko mleko ili nesto(mi smo koristili niveu i avene)?
da li ce ekcem proci kako dete raste ili je prisutan celog zivota?
sta je sa suncem i suncanjem,pogoduje li sunce i more ovakvoj kozi?sta je sa kupanjem u moru,da ili ne?




_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Ekcem - dermatitits
30.9.2014 11:57:49   
vonavoj
Dunja,ti si stavila sliku,ali mi ne mozemo da pisemo! Mislim da nije od hrane,ne bi trebalo,povuklo bi se brze..
Ja bi mazala samo pantenol,sto sam i mazala T,pogovoto na obrazima..ne bi bas sudokrem,on je po meni bas jak..

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Ekcem - dermatitits
30.9.2014 12:02:11   
mati
Mata je imao blag oblik ekcema na obrazima. Sta sve nismo probali, da bi proslo samo od sebe.
Kazu da zuti nocurak pomaze kod ekcema. Mi smo imali par krema ali nam nisu pomogle.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Ekcem - dermatitits
30.9.2014 12:03:57   
vonavoj
Ekcem se najčešće javlja nakon 40 dana rođenja i to uglavnom kod dece svetle puti, svetlih očiju i svetle ili riđe kose. Deca sa dečjim ekcemom su izrazito lepa, natprosečne inteligencije, posebno oset_ljiva, radoznala, ne trpe autoritete. Ne znam da li ima veze,ali kod moje je takav slucaj.
Moja je svetle puti i ima svetlu kosu i oci,i jednom je imala ekcem i to sa 2 godine,i dr je rekao da postoji sansa da se opet javlja..da ima suvu kozu,na rucicama ima sitne bubuljice,ali ne mogu da joj pronadjem kremu koja joj odgovara..
i rekao je da ne kupamo svaki dan,sto manje da provodi vremena u vodi..
Pitao me da li je alergicna,da li kija..ima problema sa nosem..i spomenuo neki naziv za takvu vrstu koze,ali nisam zapamtila..bas cu da slikam,pa me interesuje misljenje dr,i sta da koristim.
I bio je u fazonu da je to nasledno...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Ekcem - dermatitits
30.9.2014 12:06:33   
mali_mis
Dunja meni one 2 crvene tacke vise izgledaju kao da ga je ujelo nesto. Jel mu ostatak lica samo ima te crvene pecate? Jel samo crveno ili je taj crveni deo malo kao naduvan? Ne lici mi na ekcem.
Ja bih ga odvela kod pedijatra, bices i ti mirnija, a i pedijatar ce ti najbolje reci sta je u pitanju, i cime da mazes.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Ekcem - dermatitits
30.9.2014 12:07:43   
dunja RR

Evo slike da vidite kako izgleda, ima tu neku tačkicu u sredini


user posted image

user posted image

< Poruku je uredio dunja RR -- 30.9.2014 12:29:38 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Ekcem - dermatitits
30.9.2014 12:08:30   
vonavoj
Mazi samo pantenol,meni vise deluje da ga je nesto ujelo..da znas da ima komaraca uzas..a i mrav kad ujede ima u sredini tako..
Pantenol mu nece skoditi!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Ekcem - dermatitits
30.9.2014 12:09:50   
dunja RR
Ima dva velika pečata i dosta manjih. Ali nisu izašli svi u isto vreme, zato ne povezujem sa ujedom, ili bi trebala? I ima još dva pečata na obrvama, oni su malo svetliji. Nekako deluje kao da se sav osuo.

Prošle nedelje ga je izujedao komarac po licu, bile su manje tačkice i brzo su se povukle.

IZVORNA PORUKA: mali_mis

Dunja meni one 2 crvene tacke vise izgledaju kao da ga je ujelo nesto. Jel mu ostatak lica samo ima te crvene pecate? Jel samo crveno ili je taj crveni deo malo kao naduvan? Ne lici mi na ekcem.
Ja bih ga odvela kod pedijatra, bices i ti mirnija, a i pedijatar ce ti najbolje reci sta je u pitanju, i cime da mazes.




< Poruku je uredio dunja RR -- 30.9.2014 12:17:51 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Ekcem - dermatitits
30.9.2014 12:09:51   
mati
Dunja meni ovo uopste ne deluje kao ekcem... I Mita ima ponekad takve tackice, proci ce to brzo.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Ekcem - dermatitits
30.9.2014 12:10:40   
vonavoj
Procitala sam za ovaj proizvod,i racunam da bi joj pomogla za rucice! AKo ga ne osvojimo,moracu da ga kupim..nema kortikosteroidauser posted image
Obozavam njihove proizvode,ali sve!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Ekcem - dermatitits
30.9.2014 12:15:09   
dunja RR
Da, da, Pharmalife proizvodi su sjajni user posted image
IZVORNA PORUKA: vonavoj

Procitala sam za ovaj proizvod,i racunam da bi joj pomogla za rucice! AKo ga ne osvojimo,moracu da ga kupim..nema kortikosteroidauser posted image
Obozavam njihove proizvode,ali sve!



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Ekcem - dermatitits
30.9.2014 12:21:03   
dunja RR
Joj, ma imali smo mrave, ali sam ih istrebila. Tek po neki se pojavi u kuhinji i kupatilu i to od pre neki dan. A ranije je ih je kod njega u krevecu bilo puno (idu na mleko, kada bljucne), doh ih nismo istrebili. I tada mu se ništa ovako nije pojavljivalo. To me čudi.

IZVORNA PORUKA: vonavoj

Mazi samo pantenol,meni vise deluje da ga je nesto ujelo..da znas da ima komaraca uzas..a i mrav kad ujede ima u sredini tako..
Pantenol mu nece skoditi!



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Ekcem - dermatitits
30.9.2014 12:24:00   
vonavoj

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Koji Pantenol da uzmem? Krem ili mast? Onaj obični, Galenikin?

ispisala post,a on nestao! Ja imam krem,galenikin,uvek sam joj sa tim mazala obraze,i kao beba kad je imala bilo kakve promene..
A inace,nasa apoteka se sastoji od pharmalife proizvoda,sad kaslje i pije njihov sirup,fitobalm sam joj sinoc mazala,a u grlo apis golauser posted image
a na zimu imuno sirup,evo vec trecu godinu tako!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Ekcem - dermatitits
30.9.2014 12:25:26   
mali_mis

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Koji Pantenol da uzmem? Krem ili mast? Onaj obični, Galenikin?


Mi smo Pantenol krem koristili kod ekcema (Galenikin).

Sto se tice Cortinat, super je sto nema kortikosteroide user posted image , jer su me takve kreme oduvek odbijale.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Ekcem - dermatitits
30.9.2014 12:27:49   
dunja RR
Vidim sada da se i Cortinat koristi kod uboda insketata, probaću onda, ako mislite da je to! Hvala drage moje user posted image


< Poruku je uredio dunja RR -- 30.9.2014 12:28:48 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Ekcem - dermatitits
30.9.2014 12:29:28   
vonavoj
Strava proizvod..ja sam koristila hiper hama gel,za ujede,ali ako ovaj moze za sve,to je odlicna vest!user posted image user posted image
Meni vise lice na ujed!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Ekcem - dermatitits
30.9.2014 12:30:44   
dunja RR
Pročitah sada u tekstu:

CORTINAT krema se preporučuje za tegobe :
1.Crvenilo, svrab, suvoća, ispucalost kože lica i tela
2.Ekcema - dermatitisa: Atopijskog, Kontaktnog, Seborejičnog
3.Ojeda i Osipa
4.Alergija na sunce
5.Eritema nastalih ubodom insekata
6.Urtikarije(koprivnjača)

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Ekcem - dermatitits
30.9.2014 12:53:36   
Modessty
baš je širokog dejstva. Pitam se da li pomoglo kod iritacija od stalnog vlaženja kože oko usta? Nikola ovih dana dosta balavi i samo češa zube ili cuclom ili prstićima i sav je mokar. Evo počelo opet ko zimus da mu se javlja crvenilo oko usta i po obrazima, odnosno više onako kao sitne bubuljičice

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Ekcem - dermatitits
30.9.2014 17:28:49   
branki*
dunja,ove dve velike tacke na obrazima nisu ekcem,ne bih rekla.a,je li on ima i neko crvenilo ispod obrva ili mi se cini?
ja sam koristila pantenol mast galenikin,bio je bolji nego krem,krem nam nije pomogao.
veceras cu bas da otvorim taj CORTINAT i da namazem bozi mesta sa ecemom.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Ekcem - dermatitits
30.9.2014 17:32:59   
Sanjica26 RR
Dunjice mislim da je to ujed komaraca. Tako je i Sofiji pre neki dan izgledalo. Mozes da mazes hiper hama gel.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Ekcem - dermatitits
30.9.2014 18:01:19   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: branki RR

ima i neko crvenilo ispod obrva ili mi se cini?



Ima, ima, to je sve izašlo juče, kada i ove dve velike i više manjih pečata.


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Ekcem - dermatitits
30.9.2014 18:10:51   
branki*
onda nije ubod,bar ne to ispod obrvauser posted image ,kao neka iritacija da je odreagovao na nesto...pantenol mast mu nece stetiti sigurno,moze samo da pomogne,a probaj i taj cortinat ako imas,ja cu veceras da tim mazem bozu.

< Poruku je uredio branki RR -- 30.9.2014 18:11:40 >


_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Pričajmo o ekcemu - dermatitisu i osvojit...
1.10.2014 23:29:16   
dunja RR
Probala Cortinat, smanjilo se! Sada je ostala samo na tačkica u sredini, a i ovo na obrvama se smanjilo, tu nije bilo te tačkice u sredini.

< Poruku je uredio dunja RR -- 1.10.2014 23:33:24 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here