|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   POVISEN HOLESTEROL I TRIGLICERIDI U TRUDNOCI
3.6.2009 11:31:16   
tomic
Juce uradih krvnu sliku. Malokrvna, jedem slabo, 24 nedelja, ugojila se asmo 3 kila,a holesterol 7,60, trigliceridi-2,40. Pa? Hoce li mi neko pomoci? Jel imao neko slican slucaj?

_____________________________

nadja, mamina lepotica!
Direktna veza do poruke: 1
   RE: POVISEN HOLESTEROL I TRIGLICERIDI U TRUDNOCI
3.6.2009 11:33:19   
eugenija
Hmuser posted image ... Jel uzimaš neku vitaminsku terapiju? Piješ li folnu kiselinu sa gvožđem (foliron)? Kada ideš kod ginekologa da vidi nalaze?

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu tomic)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: POVISEN HOLESTEROL I TRIGLICERIDI U TRUDNOCI
3.6.2009 11:36:04   
tomic
Pa idem u subotu. Pijem centrum. al ne bas redovno.ma muci me taj holesterol, ljudi?

_____________________________

nadja, mamina lepotica!

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: POVISEN HOLESTEROL I TRIGLICERIDI U TRUDNOCI
3.6.2009 11:41:53   
eugenija
...nemas uopce razloga za brigu, normalno je da kolesterol bude povisen u trudnoci i do 50%. Meni je u trudnoci bio katastrofalan - 10,5 user posted image , pa sam citala sve o tome. To je bio visok kolesterol cak i za trudnocu, pa su mi jedni preporucali dijetu (sve na leso, masl. ulje i to), a drugi su mi govorili da ce se samo od sebe spustiti nakon poroda i kad prestanem dojiti. S obzirom da sam inace mrsava (ni u trudnoci se nisam previse zdebljala) i nikad nisam jela posebno nezdravu hranu, mislim da je to kod mene pitanje ciste genetike, pa nisam previse pazila na dijetnu ishranu u trudnoci. Uglavnom, nakon poroda mi je kolesterol pao na 7,7, a nesto kasnije na 6,6. Sad bi ga ponovno trebala iskontrolirati i nadati se da je konacno usao u normalu (iako sumnjam). Eto, ovo sve da vidis da je 6,5 sasvim ok kolesterol za trudnocu.

Sa jednog foruma, ako ti može pomoći...





_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu tomic)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: POVISEN HOLESTEROL I TRIGLICERIDI U TRUDNOCI
4.6.2009 13:20:15   
tomic
Hvala ti, mila.. Videcemo sta ce dr. reci. Idem u subotu..

_____________________________

nadja, mamina lepotica!

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: POVISEN HOLESTEROL I TRIGLICERIDI U TRUDNOCI
4.6.2009 17:24:43   
Anoniman
Tomic draga, manje prsute i sve ce biti ok user posted image
Salim se, jedi sto vise voca i povrca. Sad je ljetnji period imas toga u izobilju.

(odgovor članu tomic)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: POVISEN HOLESTEROL I TRIGLICERIDI U TRUDNOCI
5.6.2009 11:54:41   
tomic
Pa jedem. Juce uzeh neku revitu i tako.. Bice bolje. Hoce li to, Miljana?user posted image

_____________________________

nadja, mamina lepotica!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: POVISEN HOLESTEROL I TRIGLICERIDI U TRUDNOCI
5.6.2009 13:15:14   
Anoniman
revita je super! meni je od nje odlicna krvna slika, a znam da je i mojoj mami pomogla jer je imala jakooo nisko gvozdje.

a kod mene jos nista, ja sam cudo prirode, krene porodjaj pa stane user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu tomic)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: POVISEN HOLESTEROL I TRIGLICERIDI U TRUDNOCI
5.6.2009 13:43:28   
tomic
bice, bice...

_____________________________

nadja, mamina lepotica!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: POVISEN HOLESTEROL I TRIGLICERIDI U TRUDNOCI
23.5.2012 21:23:48   
NadaR
IZVORNA PORUKA: sladja77

Pre par dana vadili su mi krv i holesterol mi je bio oko 8 a trigliceridi oko 3. medjutim dan pre toga sam jela neke iznutrice i mislila sam da je od toga. medjutim, juce sam kontrolisala ponovo, i iako sam dan pre toga jela corbu i salatu, holesterol mi je bio 8, 5 a trigliceridi 4, 5. inace slatkise skoro da i ne jedem, a usla sam u 22 nedelju. Jel imao neko slicnih problema?user posted image



IZVORNA PORUKA: ana77

Meni niko nije u trudnoci merio holesterol ni trigliceride - ni u ovoj ni u prosloj tako da kapiram da to mozda u trudnoci ne mora nista ni da znaci :)! Kad sam posle trudnoce vadila krv sa svim tim parametrima sve je bilo OK ali u trudnoci ne znam kako je bilo posto mi dr nikad to nije stavila na spisak analiza :D!. 



IZVORNA PORUKA: vukosava

Sladju u "drugom stanju" posto sve u telu ima drugaciju biohemiju, imaces naravno oboje poviseno. Ovde u SAD se to ni ne gleda u vreme trudnoce i za vreme dojenja jer znaju da je svima poviseno.



IZVORNA PORUKA: Sanchy

Isti su nam rezultati i meni je holesterol oko 8 a trigliceridi preko tri,dr.mi je objasnio da je to normalno i da se tome u trudnoci ne pridaje paznja..



IZVORNA PORUKA: Valerie

ne gledaju se holesterol i triglicieridi, kao ni sedimentacija u trudnoci. i ja sam greskom uradila sve, pa su mi ti parametri bili uzasno veliki, ali to je kod user posted image normalno. cak i malo poviseni leukociti su ok.


IZVORNA PORUKA: sladja77

Hvala svima, Sanchy jel su ti rekli da nesto izbacis iz ishrane?



IZVORNA PORUKA: minavb


IZVORNA PORUKA: Valerie

ne gledaju se holesterol i triglicieridi, kao ni sedimentacija u trudnoci. i ja sam greskom uradila sve, pa su mi ti parametri bili uzasno veliki, ali to je kod user posted image normalno. cak i malo poviseni leukociti su ok.

Sve tacno.user posted image



IZVORNA PORUKA: Sanchy

Slatkiseuser posted image ,nista drugo,sve ostalo treba i bebcu a slatkisi su stvarno bespotrebni,nemoj da se opterecujes videces cim se porodimo doci ce to na svoje mestouser posted image



_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu tomic)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: POVISEN HOLESTEROL I TRIGLICERIDI U TRUDNOCI
24.5.2012 6:41:45   
sladja77
a zna li neko, da li sme da se pije omega tri one perlice u trudnoci?

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: POVISEN HOLESTEROL I TRIGLICERIDI U TRUDNOCI
12.7.2013 19:13:55   
lesica
IZVORNA PORUKA: doktorkakristal

nadam se da ce neko ovo da vidi,da li je neka od vas imala visok holesterol i trigliceride u trudnoci,pritom nisam gojazna i nikada nisam imala visoke vrednosti



_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu sladja77)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: POVISEN HOLESTEROL I TRIGLICERIDI U TRUDNOCI
12.7.2013 19:53:38   
doktorkakristal
sada iscitah da neki to smatraju normalnim,ja nisam to znala,ginekolog mi kaze nije strasno,samo izbaci suhomesnato i testa,ja se zabrinula zbog svojih krvnih sudova

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: POVISEN HOLESTEROL I TRIGLICERIDI U TRUDNOCI
12.7.2013 19:59:56   
lesica
Doco, ja sam prvi put u trudnoći holesterol radila pred kraj trudnoće (radila privatno, pa su mi i to odradili) inače dotle ni jednom nije radjen, jer prema rečima doktorke holesterol, trigliceridi i još neki parametri tokom trudnoće prosto izlaze iz okvira referentnih vrednosti a to smatraju normalnim stanjem. Elem, holesterol je tad bio 8,6 trigliceridi 1,8.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: POVISEN HOLESTEROL I TRIGLICERIDI U TRUDNOCI
12.7.2013 20:17:35   
doktorkakristal
nije ni meni trazio doktor nego ja kad sve radim aj i to i bas sam bila zatecena vrednostima,sada mi je lakse

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: POVISEN HOLESTEROL I TRIGLICERIDI U TRUDNOCI
12.7.2013 20:19:32   
lesica
Zato ne daju da se to radi user posted image da se ne traumiramo i opterećujemo nečim što nije validno tokom trudnoće, naročito ako pre toga nije bilo problema.
Opusti se i uživaj user posted image

< Poruku je uredio lesica RR -- 12.7.2013 20:20:31 >


_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: POVISEN HOLESTEROL I TRIGLICERIDI U TRUDNOCI
12.7.2013 20:45:09   
jelenazvezda
ja sam vadila krv u 18 nedelji i kad se nisam slogirala gvozdje 4,secer 7,holesterol 6,9... ma sve mi je bilo kontra od onoga sto treba,a veruj mi nisam jela ni slatko ni masno ma nista zivo,do te 18 nedelje sam imala 60kg a ostala u drugom stanju sa 62kg,pocela sam da jedem samo junetinu,izbacila secere,sto vise povrca voca...vitamin c i vitamin e, i u 22 nedelji sam opet vadila totalno druga slika,sve je ok sem holesterola koji ja malo povisen al mi je dr rekla da na njega utice i partusisten koji sam tad pila 4xdnevno


_____________________________

kakve su ti misli,takav ti je zivot <3

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: POVISEN HOLESTEROL I TRIGLICERIDI U TRUDNOCI
13.7.2013 10:10:33   
doktorkakristal
ja se secam sa faksa da rezultati mogu biti van granica ali da nisu znacajnoizmenjeni zato sam se ja zabrinula

(odgovor članu jelenazvezda)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: POVISEN HOLESTEROL I TRIGLICERIDI U TRUDNOCI
26.7.2013 17:42:58   
anci kv
popizdela sam,opet mi povisen holesterol,sad je cak 9,a niti jedem masno ni zaprzeno.

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: POVISEN HOLESTEROL I TRIGLICERIDI U TRUDNOCI
26.7.2013 17:51:45   
lesica
Anci, opusti se! Već je napominjano da to nije relevantno u trudnoći. U svakom slučaju proveri sa lekarom user posted image

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: POVISEN HOLESTEROL I TRIGLICERIDI U TRUDNOCI
26.7.2013 18:23:43   
viking
Anči, u trudnoći to nema veze, svima su neke vredonsti povećane, ne sekiraj se.

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: POVISEN HOLESTEROL I TRIGLICERIDI U TRUDNOCI
26.7.2013 18:31:05   
anci kv
sutra cu zvati dr.

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: POVISEN HOLESTEROL I TRIGLICERIDI U TRUDNOCI
26.7.2013 19:00:25   
doktorkakristal
jesi li citala kolike su meni,ne obaziri se nema nikakve veze,spustice se posle trudnoce

(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: POVISEN HOLESTEROL I TRIGLICERIDI U TRUDNOCI
27.7.2013 11:01:48   
smeško
Holesterol se ne radi u trudnoći. Za trigliceride nisam sigurna, ali moj ginekolog ni to ne gleda. Šećer je jako bitan, Fe, proteini i ostalo. Za holesterol ne brinite, jer on mora da poraste u trudnoći.

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: POVISEN HOLESTEROL I TRIGLICERIDI U TRUDNOCI
9.1.2014 19:30:37   
zmajče
meni holesterol 8,2 max 5,2 a trigliceridi 2,5 max 1,7 znam da je u trudnoći sve to drugačije ali ipak je mnogo masno izbacujem def.

_____________________________

maj 2013 vto b=1,7
septembar 2013 prirodni radovi b=1324
čuli i videli naše sunce

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Pregledi u trudnoći i njihov redosled
photo
Od trenutka kada se na testu za trudnoću pojavi druga crtica, posete ginekologu postaju mnogo češće.



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here