|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Pitanje o ovulaciji
24.6.2009 21:30:36   
lepotica32
pozdrav svima kao prvo imam pitanje za sve vas
u braku sam 8 meseci pokucavamo da dobijemo dete ali je tesko bila sam kod ginekologa i sve testove sam napravila sve je u redu interesuje me kada je ovulacija i kako da zabremenim?proverio se i moj muz spermogram je dobar pozdrav svima vama molim vas za savetuser posted image

< Poruku je uredio guppy RR -- 24.6.2009 22:40:05 >
Direktna veza do poruke: 1
   RE: pitanje
24.6.2009 21:44:29   
suziQ
Dobrodosla na forumuser posted image ,da ti odmah odgovorim na pitanje.Ako je doktor utvrdio da nema nikakvih problema od strane reproduktivnog sistema , nemoj se brinuti, to je najvaznije.Plodne dane odredjujes tako sto ako dobijas menstruaciju na 29 dana  , oduzmes 14 , znaci , ovulacija ti je 15-og dana od pocetka krvarenja +/-2dana.Mozes i preko merenja bazalne temperature.To se radi svakog jutra,kada se probudis ,dok si jos u krevetu,izmeris temperaturu.Zapisujes je i videces kada ovuliras , temperatura ti je veca od 37 , +/- 0,5 stepeni.Ali sve to moze biti,a ne mora.Kod najveceg broja zena je tako ....Najbolje je kupiti onaj Mejbi baby,to je u obliku labela,kao mali mikroskop,stavis svakog jutra malo pljuvacke i na osnovu izgleda koji vidis,odredis tacno .

(odgovor članu lepotica32)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: pitanje
24.6.2009 21:46:23   
2002m
Folikulometrija podrazumeva ultrazvučno praćenje ovulacije , tj. razvoj jajne ćelije u vreme plodnih dana.Kreni od devetog dana, to ti je naj sigurnije.Promatranje cervikalne sluzi
Ova se metoda cesto naziva ovulacijska metoda, cije varijacije su Billingsova ovulacijska metoda i njena standardizirana modifikacija Creighton model (nazvana po sveucilistu Creighton) koju je razvio dr. Thomas Hilgers i koja se koristi u istrazivanjima. Jednostavne metode namijenjene populaciji zemalja u razvoju nazivaju se Modificirana sluzna metoda (Modified Mucus Method - MMM) te dvodnevna metoda (Two-Day Method), ali metoda koju su razvili Billings i suradnici ostaje siroko primijenjivani standard. Pocetkom 1950-ih Keefe je predlozio promatranje sluzi. U isto vrijeme australski lijecnik dr. John Billings je na zahtijev pacijentica poceo podrobnije istrazivati metode prirodnog planiranja obitelji te nasao referencu iz 1855. koja govori o promjenama cervikalne sluzi prije ovulacije. Istrazivanja na
brojnim zenama u slijedecih desetak godina dovela su do nedvojbenog zakljucka iz 1964. kako se promatranjem cervikalne sluzi moze predvidjeti ovulacija. Supruznici Billings su nakon toga naveliko popularizirali metodu. Temelji se na tipicnim promjenama cervikalne sluzi tijekom menstrualnog ciklusa. Cervix je vrat maternice cija sluz izlazi kroz otvor rodnice van na povrsinu tijela. Promatranjem vanjskog spolovila i njegove vlaznosti te sluzi koja ostaje na donjem rublju ili toaletnom papiru moze se uvjezbati prepoznavanje plodne sluzi. Svakodnevne promjene hormonskog statusa dovode do promjene cervikalne sluzi; njena izgleda, sastava i rastezljivosti. Razlikujemo pet faza u izgledu sluzi tijekom menstrualnog ciklusa: prva faza traje 4-5 dana nakon menstruacije (5.-9. dan ciklusa) i tijekom nje su vanjski spolni organi suhi. U drugoj (9.-10. dam ciklusa) fazi je sluz zuckasta, ljepljiva i nerastezljiva. Treca faza nastaje u vrijeme ovulacije; sluz je tada obilna, prozirna i vrlo rastezljiva - plodna sluz koja omogucuje prolazak spermija u maternicu. Cetvrta faza nastupa nakon ovulacije kada sluz postaje ljepljiva i zamucena. Peta faza primjecuje se prije menstruacije kad je sluz oskudna i vodenasta. Druga i treca faza oznacuju dane kad je mogucnost zaceca velika te tijekom tih dana treba izbjegavati seksualne odnose. Uspjesna primjena Billingsove metode zahtijeva iskustvo i uredne menstrualne cikluse. Pearl index iznosi 5-15.Evo ov sam pronaslauser posted image user posted image user posted image Kod kog ginekologa ides?

(odgovor članu lepotica32)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: pitanje
24.6.2009 22:03:04   
lepotica32
hvala suzi i 2002 za vas savet pozz

(odgovor članu lepotica32)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: pitanje o ovulaciji
24.6.2009 22:11:41   
guppy RR
Draga lepotice32, dobro nam došla na forum!

Preporučujem ti čitanje tema:

A posebno preporučujem članke sa Ringeraje:

A tu su i rubrike sa člancima:
I rubrike na forumu:
  • Zatrudnjivanje (do tu dođeš recimo preko klika na "Svi forumi" desno, pa rubrika Zatrudnjivanje



(odgovor članu 2002m)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Pitanje o ovulaciji
25.6.2009 7:28:43   
lepotica32
evo me opet kupila sam test za ovulaciju interesuje me kada mogu da proverim kada sam ovulirana dali je posle menzica i za koliko dana?poizz

(odgovor članu lepotica32)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Pitanje o ovulaciji
25.6.2009 8:26:48   
dunja RR
kao sto je reka SuziQ 12-15 dana posle prvog dana user posted image ( menstr.)....

(odgovor članu lepotica32)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Pitanje o ovulaciji
25.6.2009 8:28:28   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: lepotica32

evo me opet kupila sam test za ovulaciju interesuje me kada mogu da proverim kada sam ovulirana dali je posle menzica i za koliko dana?poizz


Guppy ti je napisala nazive tema o ovulaciji gde mozes naci sve odgovore o istoj, baci pogleduser posted image , dobrodosla lepotice, to sam zaboravilauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu lepotica32)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Pitanje o ovulaciji
25.6.2009 8:30:37   
Anoniman
Ima tema Ovulin testovi, pa pogledaj tamo.

A ovulacija je individualna stvar kod svake žene, nema pravila. Školski je od 14-16 dana ciklusa.

(odgovor članu lepotica32)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Pitanje o ovulaciji
25.6.2009 14:16:29   
Ana RR
UBIJA ME STOMAK!!!! Kao da ću ponovo da dobijem, a ne da ovuliram user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: pitanje o ovulaciji
26.3.2010 1:16:09   
davidovska ivana
imam neredovni ciklus i zelela bi znati koliko puta nedeljno trebalo bi imati odnose za da bi ostala bremena

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: pitanje o ovulaciji
26.3.2010 8:51:33   
pepino
I ja imam neredovne cikluse,tj. meni skoro uvijek kasni,nikad ne rani...
Ne znam sta da ti kazem,nema bas nekog pravila,ja dok sam stimulisala jajnike sa klomifenom i pratila folikule kod ginekologa,kada vidi u kojem periodu se pojavi najveci folikul koji bi trebao da prsne on meni kaze u kojim danima da imamo ucestalije odnose,ako je moguce i 2-3 puta dnevno...Ali to je misljenje bilo mog doktora kod kojeg sam tada isla...Poslije nisam uvijek obracala paznju koliko cu cesto imati odnose,kazu da je dobro napraviti pauzu od bar 2-3 dana izmedju odnosa jer se tada sperma obnavlja,poboljsava,iako to mozda vazi samo za muskarce koji imaju slabiju pokretljivost spermatozioda,nisam sigurna,vec ce se javiti neko malo strucniji od mene da ti bolje objasni...

Moj savjet ti je da se ne opterecujes sa tim vec da vodite ljubav kad vam se vodi,a ne da tada i tada to radite da bi zatrudnila,opusti se i vremenom cete uspjeti potrefiti ovulaciju,kod svake zene je to razlicito...Ja naprimjer imam neredovne cikluse i policistican jajnik,pa najvjerovatnije nemam ovulaciju svaki mjesec,mislim da imam samo 2,3,4 puta godisnje,ne vise... Srecno!!!user posted image

(odgovor članu davidovska ivana)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: pitanje o ovulaciji
26.3.2010 11:59:30   
Alexis79
Dobrodosle nove devojke user posted image ,

ovulacija je stvarno individulna stvar.
Ja ovuliram vec od 9-10 dana.A ciklus mi je od 26-28 dana.
Po cervikalnoj sluzi sam to zakljucila sama a i pri folikulometriji mi je to potvrdjeno.
Najbolje bi bilo da samo osluskujemo svoje telo.

lepotice32 sta si sve od analiza uradila?

_____________________________

25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

Postali smo tata i mama !

Always look on the bright side of life....


(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: pitanje o ovulaciji
1.4.2010 0:54:34   
susumigica



  Ja sam u braku sest meseci i radimo na bebi. Bila sam kod doce, sve je u redu na ultra zvuku ali smatra da je rano da mi radi detaljnije analize. S obzirom da je moja sestra bliznakinja dve godine cekala na svoju bebicu, i da sam ceo taj proces iscekivanja prezivela sa njom, hvata me muka od pomisli da ce i mene isto snaci. Sta mislite da li to ima neke veze? Sa strane izgleda verovatno debilno, jer svako je covek za sebe ali kad zelite bebu u svemu trazite uzrok...Inace, pozdrav svima, sajt je divan.

(odgovor članu Alexis79)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: pitanje o ovulaciji
1.4.2010 0:57:51   
Anoniman
Hello! Dobrodošla!

Evo jedna temica za tebe, nadam se: Sestre bliznakinje i njihova trudnoća KLIK

(odgovor članu susumigica)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: pitanje o ovulaciji
1.4.2010 1:04:03   
susumigica


Hvala, Tasho!

Nadam se da cemo se lepo druziti i uskoro ostvariti svoj cilj! Pisemo se!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: pitanje o ovulaciji
1.4.2010 1:08:10   
Anoniman
Možeš pisati i u temi Čekamo dve crtice - april 2010. Tamo su sve žene koje rade na tome da ostanu trudne.

I evo jedna korisna tema: Kako da nađem temu? KLIK

Uživaj! Pišemo se. user posted image

(odgovor članu susumigica)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: pitanje o ovulaciji
6.4.2010 10:07:31   
sumka
ja sam koristila Maybe baby user posted image dosta pouzdanoi mi je pokazivao rezultate... kod njega je bitno da uradis ujutru, pre pranja zuba i pre cigarete (ko pusi naravno) user posted image mada moja drugarica kaze da je pratila maybe baby da bi se sacuvala od trudnoce (nije jjjoj uspelo user posted image ) mislim da je pouzdanije za odredjivanje ovulacije od prostog brojanja dana...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: pitanje o ovulaciji
16.3.2011 23:20:20   
GRGA
E sada ja da vam ispricam moj slucaj-ovulacija je individualna tako naprimer ja od 19-23 DANA CIKLUSAAAAAAAA bi trebala da ovuliram ali imam policisticne jajnike i uvek je tako (i eto gde je tu skolski primer) pritom mi narastu do 30mm i ne pucaju da li se to nekome esilo?

(odgovor članu sumka)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: pitanje o ovulaciji
17.3.2011 0:31:09   
bebica30
sto se tice ne pucanja doca mi je rekao da se to desava 5% zena...ali mislim da tu ima leka

(odgovor članu GRGA)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: pitanje o ovulaciji
17.3.2011 14:25:05   
GRGA
MA I JA mislil da tu ima leka!!!Ko sada ne uzima hormone:)))Takvo je vreme doslo

(odgovor članu bebica30)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: pitanje o ovulaciji
22.3.2011 22:17:07   
ovulation
devojke, mozete poruciti  jeftinije lh tracice preko 20miu/ml i 30miu/ml



EDIT Ana RR: Ukoliko je neko zainteresovan neka vas kontaktira putem privatne poruke.



< Poruku je uredio Ana RR -- 22.3.2011 23:21:27 >

(odgovor članu GRGA)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: pitanje o ovulaciji
25.3.2011 21:13:47   
ovulation
ok sorra ana
pa ako nekom treba nek kontaktira na pp

(odgovor članu ovulation)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: pitanje o ovulaciji
11.4.2011 23:08:53   
Maccana
Da  li neko ima problema sa probavom(odnosno-zatvor)onih dana kada ovulira?user posted image Ja se mucim svaki mesecuser posted image

(odgovor članu ovulation)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: pitanje o ovulaciji
11.4.2011 23:44:19   
lidija 011
Ja se s tim mucim pred user posted image , moguce je da mi je tada ovulacija, jer tada i najvise napadam mmuser posted image

_____________________________

When you cry ,I''''ll wipe away all of your tears, when you scream ,I''''ll fight away all of your fears...

(odgovor članu Maccana)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - promene na grliću mat...
Kako određivati plodne dane pomoću praćenja promena na grliću materice?
Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here