|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Pohranjivanje majčinog mleka
12.11.2008 18:23:57   
guppy RR
Koliko dugo sme da "stoji" majčino mleko da bi još bilo dobro za bebu?

Ja imam ove podatke:
- na sobnoj tempearturi (19-22 °C) do 10 sati
- u frižideru (0-4 °C) do 5 dana
- u delu za zamrzavanje od frižidera do 2 nedelje
- u zamrzivaču od frižidera sa odvojenim vratima 3-4 meseca
- u zamrzivaču (-19 °C) od 6 meseci do godinu dana

Sećam se kada sam sama pohranjivala mleko, da su svi upozoravali da flašice ne stavljam u vrata u frižidera, već baš unutra u frižider. Možda dođe do većih promena temperature prilikom otvaranja vrata.

Mleko is frižidera sam uvek iskoristila u naredna 24 sata.

A u zamrzivač sam stavljala mleko kada su ga u jednom periodu počeli oboje odbijati i pedijatar je savetovao da ga smrznem i ostavim za kasnije ako bude trebalo, za mešanje nekih kašica itd. Pravo da vam kažem, to mleko i danas stoji u zamrzivaču, nekako mi bilo glupo da im dajem odmrznuto mleko, mada ništa tome ne fali!! Bolje majčino mleko nego...

Kakva su vaša iskustva i mišljenja?
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
12.11.2008 23:02:49   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: guppy

Sećam se kada sam sama pohranjivala mleko, da su svi upozoravali da flašice ne stavljam u vrata u frižidera, već baš unutra u frižider. Možda dođe do većih promena temperature prilikom otvaranja vrata.

Mleko is frižidera sam uvek iskoristila u naredna 24 sata.




HM! Nikada nisam razmišljala o tome da ne držim u vratima... a ustvari to što kažeš ima smisla. A ja sam uvek držala u vratima, tu mi je baš bilo zgodno... user posted image

A koristila sam... nisam sigurna dal u narednih 24 ili 48 sati. I nisam ga zamrzavala jer nisam znala da to može, mnogo nakon prestanka dojenja sam to saznala. A nemate pojma koliko sam prosula... user posted image

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
13.11.2008 12:24:01   
MERYEN
Meni su rekli da na sobnoj temperaturi sme 8h a za frizider niko nista mi nije rekao a i ja glupaca slusam sve redom nisam imala pojma i ja sam bacala mleko posle 8-10 sati iz frizidera,sad znam da moze da se daje i koliko dugo moze da stoji hvala vam drage mojeuser posted image .

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
13.11.2008 12:28:34   
guppy RR
Ne bacaj svoje mleko, to ti je ko zlato za dete :)))
CMOKA draga, kako si nam? Napiši nam ... u pravoj temi :)))) user posted image user posted image

(odgovor članu MERYEN)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
13.11.2008 12:41:03   
Anoniman
MERY, 24h sme sigurno da stoji u frižideru.

Eh da, negde (nemam pojma gde...možda u temi novogodišnje noći user posted image ) sam pročitala da je neko pisao o prokuvavanju majčinog mleka! Moram da kažem da su meni rekli da se to ne radi. Da se majčino mleko greje tako što flašicu staviš pod mlaz vruće vode, pa sam ja to preformulisala u "sipaj vrele vode u lonac i ubaci flašicu sa mlekom". Čak nisam ni u mikrotalasnu stavila.

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
13.11.2008 12:54:35   
guppy RR
Istina, istina, istina!!!!
Kažu, da se belančevine i druge tvari u mleku tako preoblikuju, raskidaju...
Majčino mleko se podgreva tako, da se prvo ostavi na sobnoj temperaturi (ako je iz zamrzivača), a onda se podgreva vrućom vodom (mlaz, činija, kako god...)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
13.11.2008 13:01:39   
Anoniman
Ja sam mislila na mleko iz frižidera ne iz zamrzivača, zato sam preskočila onaj deo sa sobnom temperaturom.

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
13.11.2008 14:29:27   
andrijana
Ja sam negde procitala da mora da se prokuva ali nisam to uradila nikad. Mislim da je pametnije da se podgreje.user posted image

_____________________________

Andrijana i Stevan
01.01.2007.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
13.11.2008 14:31:36   
Anoniman
Meni je patronažna baš naglasila da mi ne padne na pamet da prespem svoje mleko u lonče i podgrejem da, nego da mora onako pod mlazom vode... kao što sam već pisala. user posted image

(odgovor članu andrijana)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
13.11.2008 19:50:18   
guppy RR
ne, ne.. nikako prokuvati.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   [Obrisana poruka]
4.12.2008 19:55:20   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
4.12.2008 20:13:55   
guppy RR
Ja sam probala to ručno... i ne bi NIKAD više. Bradavice ti otpadnu .... i sve moraš mehanički da izmlazaš, dok pumpica stvara vakuum i pomaže mleku da curi...

Ja sam radila tako, da sam ugrejala mleko iz frižidera, dala deci da jedu. Kad su pojeli, pripremila sam im još adaptiranog mleka ako ono nije bilo dosta. I tek POSLE toga sam išla da izmlazam mleko za sledeći obrok, jer ga je bilo OGROMNO i to je uvek dugo trajalo... a nisam htela to da radim pre hranjenja, da deca ne bi gladna čekala na svoj obrok.

Najbolje da radiš kako sama misliš da je najbolje. Samo se drži preporuka o higijeni.

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
5.12.2008 8:08:41   
Anoniman
Ja isto savetujem pumpicu (imaš i o tome temu)!

Ja sam takođe izmlazala nakon podoja.

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
19.6.2010 14:29:28   
pepeljuga
a u cemu ste cuvale mleko? da li moze u flasici ili mora neka posebna posuda? avent u katalogu ima te posudice za cuvanje mleka, kao flasica samo gore umesto dude ima poklopac ali nigde to ne mogu da nadjem, pitala sam u aksi jer oni imaju ceo njihov program, rekli su mi da nisu to ni dobijali user posted image
dakle, da li moze da stoji u flasici?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
19.6.2010 14:33:55   
Snelle
Pepeljugo, naravno da može da stoji u flašici, i ja sam svoje u flašici čuvala.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
19.6.2010 15:29:20   
lesica
Svoje mleko koje planirate da cuvate u zamrzivacu mozete da prespete u sterilne bocice iz apoteke i da ih tako zamrznete. Ja bar tako radim :)

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
19.6.2010 16:33:17   
Unica
IZVORNA PORUKA: pepeljuga

a u cemu ste cuvale mleko? da li moze u flasici ili mora neka posebna posuda? avent u katalogu ima te posudice za cuvanje mleka, kao flasica samo gore umesto dude ima poklopac ali nigde to ne mogu da nadjem, pitala sam u aksi jer oni imaju ceo njihov program, rekli su mi da nisu to ni dobijali user posted image
dakle, da li moze da stoji u flasici?


Kontejneri za mleko AVENT --- Klik (ovde možeš da naručiš)
nisu puno, 4komada 1045 din.



_____________________________

Bolje je biti vrabac, nego papagaj koji tripuje da je slavuj.

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
19.6.2010 16:34:01   
Unica
IZVORNA PORUKA: lesica

Svoje mleko koje planirate da cuvate u zamrzivacu mozete da prespete u sterilne bocice iz apoteke i da ih tako zamrznete. Ja bar tako radim :)


a na koje sterilne bočice misliš?


_____________________________

Bolje je biti vrabac, nego papagaj koji tripuje da je slavuj.

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
19.6.2010 16:35:44   
micketta
one za urin user posted image

_____________________________

zna baba

(odgovor članu Unica)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
19.6.2010 16:40:41   
Unica
joj ja sam to koristila i spomenem pedijatru a ona me žena opljuvala samo tako. kao "pa to je sterilno za urin a ne za ishranu, posebno ne za bebu", user posted image user posted image user posted image   ma svasta mi je rekla a ja u tome cuvala i u frizideru i nista Uni nije bilo. sad bi kao da pocnem da zamrzavam ali ne znam u cemu...user posted image

_____________________________

Bolje je biti vrabac, nego papagaj koji tripuje da je slavuj.

(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
19.6.2010 16:49:59   
micketta
ja kontam da je sterilno - sterilno.
kako sad nesto moze biti sterilno za urin a za druge stvari ne moze? bas glupo...


_____________________________

zna baba

(odgovor članu Unica)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
19.6.2010 22:11:54   
lesica
Ja dobila savet u porodilistu od doce da tako pakujem mlekce... Sterilno je sterilno!!!

(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
19.6.2010 22:51:36   
pepeljuga
Kontejneri za mleko AVENT --- Klik (ovde možeš da naručiš)
nisu puno, 4komada 1045 din.


hvala unice, na te sam mislila user posted image

(odgovor članu Unica)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
19.6.2010 23:01:43   
Leki 77

Gluposti! Meni u Frontu donosili to da se izmuzavam. Sterilno za urin, a ne za ishranu!? Ne razumem. Ja sam takodje u tim posudicama cuvala mleko i u frizideru i u zamrzivacu.

IZVORNA PORUKA: Unica

joj ja sam to koristila i spomenem pedijatru a ona me žena opljuvala samo tako. kao "pa to je sterilno za urin a ne za ishranu, posebno ne za bebu", user posted image user posted image user posted image   ma svasta mi je rekla a ja u tome cuvala i u frizideru i nista Uni nije bilo. sad bi kao da pocnem da zamrzavam ali ne znam u cemu...user posted image

(odgovor članu Unica)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
27.6.2010 21:22:41   
Verus
Istina je da se mleko ne treba prokuvati, OSIM ako zena u mleku nema veliku kolicinu lipaze.  Ovo postaje problem, ako se mleko zamrzava, i kasnije odmrzava za ishranu-mleko postaje jako kiselo i dete ga odbija.  U ovom slucaju, nakon sto se zena ispumpa, mleko se prokuva i tek onda rashladi pa zamrzne.

Ako cete zamrzavati mleko, prvo ga morate rashladiti u frizideru, oko 30tak minuta i onda zamrznuti.  Takodje, ako ste recimo posle jednog dojenja izmuzli 50ml a dete jede 100ml, mozete staviti prvih 50 u frizider, pa potom posle narednog izmuzavanja razhladiti sledecih 50 i tek onda pomesati sa prvom kol mleka.  NIKAKO ne dodati sveze, toplo mleko u ono vec rashladjeno. 

Ja imam oko 8l zamznutog, i zamrzavam svaki dan...Sada sam pocela da odmrzavam jedno hranjenje na dan, znaci beba jede 3 flasice dok radim, od toga je jedna, odmrznuto mleko.  Ovako "rotiram" zalihe i uvek cu imati sveze zamrznuto, koje nije previse staro.  Ono sto ste zamrzli kada je beba imala 2 meseca nece biti adekvatno za bebu, od recimo 5,6 meseci...mleko se menja kako beba raste, shodno njenim potrebama. 

Ko ima pitanja u muzenju, zamrzavanju i svim tim cakama, samo pitajte postala sam strucnjak!user posted image

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here