|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Beba kod fizijatra
16.7.2014 10:30:02   
Olga75
LO , evo tema PITAJTE FIZIOTERAPEUTA pa prekopiraj post tamo molim te user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 376
   RE: Beba kod fizijatra
16.7.2014 12:33:26   
mamica 91
LO mi smo otisli jer nam je dr rekla da se tesko naruciti telefonom, iskreno naisli smo bukvalno na hodniku na jednu poznanicu od mm, koja je dr i radi tamo tako da ga je odmah pregledala i 'malo ubrzala' to za vezbe, tako da ako ikoga znas 'ganjaj stelu'user posted image

Naado nisam skontala pitanje user posted image plavusa sam user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 377
   RE: Beba kod fizijatra
16.7.2014 14:06:58   
little_one
Mamice, nisam ti ja od te fele, nemam ti ja veze user posted image nit znam kako ih potegnuti...icicemo mi ovako, ja sam ih dobila telefonom al eto sta su mi rekli...ako nas vrate ici cu privatno da je pregledaju samo pa cemo vidjeti za vjezbe.

IZVORNA PORUKA: Olga RR

LO , evo tema PITAJTE FIZIOTERAPEUTA pa prekopiraj post tamo molim te user posted image



Hvala, vec uradjeno user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 378
   RE: Beba kod fizijatra
16.7.2014 18:48:35   
mamica 91
Nama je slucajno 'ispalo' i dobro doslo...ko vam je pedijatar ? gde ste mislili privatno, Manojlovic ? ma da mislim da su privatnici skupi, za te pare se isplati sacekati 10ak, 15 dana.. osim ako je bas hitno..ali su i doktori i sestre stvarno super.. mi smo i uz kukica radili u Zotovicu..malo pre smo dosli sa vezbica i stvarno sam prezadovoljna kako rade sa bebama...

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 379
   RE: Beba kod fizijatra
25.7.2014 12:08:58   
little_one
Juce bili kod fizijatra, konacno smo dobili termin za pregled, dr nije zabrinuta pretjerano al ipak je preporucila vjezbe na koje cemo cekati neko vrijeme. Upisali su nas pa su rekli da ce zvati kad budemo dosli na red i pokazala mi 2 ispisana lista sveske porucenih user posted image Nadam se da samo nece ni trebati vjezbe dok nas budu zvali...

Mamice kakvo je sad stanje kod vas?

(odgovor članu mamica 91)
Direktna veza do poruke: 380
   RE: Beba kod fizijatra
25.7.2014 14:13:58   
mamica 91
Mi smo 3 puta bili na vezbicama, dva puta u jednoj sedmici i sad po jednom sedmicno idemo, ostalo nam je jos 2 "casa" , i teta sto radi s njim kaze da je super napredovao, ali da kod njega nije bilo toliko izrazeno.. ugl ja s njim kuci i dalje radim, ne moze mu naskoditi, u pocetku je plakao i bunio se, sad je super, saradjuje, posle presvlacenja vec zna da ga cekaju vezbice... user posted image

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 381
   RE: Beba kod fizijatra
3.9.2014 23:34:16   
Mala Elena
Da li treba otici kod fizijatra ako beba nece da puzi ? Gore je neko spomenuo. Ja mislim da neka deca samo prohodaju kad dodje vreme i da to nije problem.

(odgovor članu mamica 91)
Direktna veza do poruke: 382
   RE: Beba kod fizijatra
3.9.2014 23:43:50   
Dada81
Nje ni moj David puzao,odmah je nekako poceo da se odize ,pa pridrzavao se uz namestaj i tako napravio prve korake.Ja bih volela da je puzao,to i je preslatko gledati.
Sve to zavisi,treba u nekim stvarima upratiti dete i u skladu sa njegovim uzrastom videti ima li razloga za zabrinutost.
Kolika je beba Elena?

_____________________________

U trenutku,ceo svet je stao,kada me je gledalo lice malo ..I moj ceo svet u jednom trenu što sam baš ja majka njemu!

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 383
   RE: Beba kod fizijatra
4.9.2014 0:01:28   
Modessty
Danilo nije puzao. Samo je prohodao! Počeo da puzi tek kad je vć uveliko znao da hoda user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Dada81)
Direktna veza do poruke: 384
   RE: Beba kod fizijatra
4.9.2014 7:30:13   
serpica
Mi jos uvek ne puzimo,ne hodamo ne ustajemo,jedini pomak je to sto cvrsce stoji kad ga stavim na nogice,a cak i kad pokusam da ga vodim on se ukopa u mestu i ne mrda.user posted image rekli su mi da ga ne forsiram...stalno je na podu ili u ogradici pa se nadam da ce kad mu to dosadi da ustane sam.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 385
   RE: Beba kod fizijatra
4.9.2014 15:05:00   
Mala Elena
Dado , E ima 5 .Odize guzu , prevrce se od4-og m. sa ledja na stomak za sta su potrebni jaki misici vrata ali ne zna obrnuto iako je mnogo lakse .. cini mi se da je propuzala samo kada je trebala da padne sa kreveta, jer je strana bila zagradjena jastucima . Prosto neverovatno. Sada se prepala pa se slabije i prevrce .user posted image

(odgovor članu Dada81)
Direktna veza do poruke: 386
   RE: Beba kod fizijatra
26.9.2014 15:23:37   
ivaMark
ME, moja J je pocela da puzi sa deset meseci... Mislim da nemas razloga za brigu, bebe ne treba forsirati.

L je na porodjaju slomljena kljucna kost. U porodilistu su mi na otpustu to saopstili i rekla je dr da nije nista strasno. Za svaki slucaj samo otisli kod pedijatra i dala nam je uput fizijatru. Bili na pregledu, sve je ok kaze, nema posledica. Ima neku "budzu", koja ce nestati za par nedelja, nema nikakvih posledica.

Bas sam bila zabrinuta...

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 387
   RE: Beba kod fizijatra
26.9.2014 15:42:04   
Sanchy
M.je propuzao i to nepravilno tek oko desetog meseca a prohodao sa 14 meseci ,prema tome mislim da je rano s obzirom da bebica ima 5 meseci donositi zakljucke,,osim toga neka deca preskoce fazu puzanja i to nije nista neobicno jedino ako primetis da je malo opustenija u odnosu na tonus misica itd,onda je mozes odvesti da je fizijatar pogleda cisto preventivno

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 388
   RE: Beba kod fizijatra
27.9.2014 13:48:01   
Maslacak15
Mala Elena bebe ne puze sa pet meseci. Barem ja ne znam za taj slucaj. Moji su za te stvari bili tata mate pa su propuzali sa sest. Ali spusti je na pod na cebe, nemoj je drzati na krevetu. To ce ti reci svaki fizijatar. Ne samo da stalno preti opasnost da ti padne, nego je mnogo zdravija tvrdja podloga za razvijanje motorike, Po tvom opisu meni se cini da je malecka bas napredna i nemas razloga da se brines nikakvog.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 389
   RE: Beba kod fizijatra
5.1.2015 17:03:49   
QueenJ
Danas smo bili u savetovalištu. Dr je primetila da E. ima blažu hipotoniju. Naime, već sam spominjala da na stomaku slabo boravi, brzo se rasplače, ali lepo podiže glavicu tada. Čak i ume da posegne za igračkom ispred sebe, ali retko. Retko se i podigne sama na ruke. Tada diže i guzu, što ne valja, kaže dr. Na boku ne spava, isključio na leđima. Tako da se i ne okreće. Možda je samo jednom uspela sa stomaka na leđa. U obrnutom smeru neće ni da pokuša.
Sad treba da je pratim par dana, da forsiram boravak na stomaku i da joj guram guzu ka podlozi kada je podigne. Ako se ne popravi stanje do kraja meseca, treba da odem po uput za fizijatra.
Da li je neko imao slično iskustvo?

_____________________________

Shvatio je da mu je ona ne samo bliska, već da sada ne zna gde prestaje ona, a počinje on.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 390
   RE: Beba kod fizijatra
5.1.2015 21:00:41   
ishler
Po standardu ne kasnite..
Imma vremena za okretanje,ali ne razumem kako dize ruke i guzu?
Inace treba da ide ovim redom ako me secanje sluzi po knjizi:
oslonac na podlaktice 3-4m,,ispruzanje ruku ka igrackama tj balans na boku 5m,okretanje oko ose na stomaku kao plivanje tj prebacivanje tezista na stomak,oslonac na sake 6m,okretanje sa ledja na stomak 6m i lezeci na ledjima stavlja noge u usta,posedanje tj tronozac 7m,okretanje stomak ledja 7m,podizanje u cetvoronozni tj oslonac saka koleno 8 do 9m,stajanje 9 - 12m,hod 12-16m
Sto vise bebu na pod na stomak i igrackice ispred nje,ali polako,ima vremena.
Lekari u danasnje vreme preteruju nismo svi isti,tako da svaka beba svoji tempom napreduje.

< Poruku je uredio ishler -- 5.1.2015 21:10:16 >

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 391
   RE: Beba kod fizijatra
11.2.2015 20:09:47   
Mala Elena
Ima li neko preporuku kod kog fizijatra otici i u koju ustanovu-Dragise Misovic ili Institut za majku i dete? U Sokobanjskoj me nisu primili.
Samo hocu da me primi , saslusa , odradi vezbice i kaze da li ima osnova za produzetak bolovanja ili ne.
Primetila sam da desno stopalo ide ka spolja kada gazi...Neka proveri...
Cekam odgovor!

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 392
   RE: Beba kod fizijatra
18.3.2015 12:08:47   
wivern
Uf ME za produznje bolovanja je najbolja sokobanjska tj njihov izvestaj se najpre uvazava. Tako je nama rekla pedijatar i dala nam uput.
Mi idemo na pregled 2.4, jer M nije podizao glavicu unapred (kad ga drzim za rucice i povlacim unapred nece da podize glavicu). Prijavili se pre mesec dana i danas nas zvali. On je sad vec poceo da podize, bas me zanima sta ce reci dr.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 393
   RE: Beba kod fizijatra
3.4.2015 13:35:15   
wivern
Danas i ovo zavrsismo. Dobili smo vezbice jednom nedeljno, od sledeceg cetvrtka. Osim sto ne podize glavicu unapred dr je nasla i da je krivi na jednu stranu kao i da ne koristi rucice kako bi trebalo za 5 meseci. Pa cemo sve to lepo vezbati u narednom periodu.
Sve u svemu ja zadovoljna user posted image

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 394
   RE: Beba kod fizijatra
3.4.2015 16:44:44   
dunja RR
I mi bili danas, u Sokobanjskoj. Wiv gde ste vi bili?

Ja očekivala vežba zbog kaiševa, ali jok, Ne trebaju. Kaže dr. da je S super, nema veze što ne sedi. Rekla mi kada ja uradim 50 sklekova onda da se bunim što on ne sedi user posted image U prevodu, nisu sve bebe iste niti treba da budu. Rekla da ima pravilne mišiće na leđima, super drži noge, a rukice su mu kaže precizna mehanika user posted image , pride nije zatvarao usta od brbljanja, tako da eto, ne brigam više.

< Poruku je uredio dunja RR -- 3.4.2015 16:45:43 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 395
   RE: Beba kod fizijatra
3.4.2015 17:17:57   
MakiJ
Mi imamo zakazano za 21 april kod fizijatra, ni mi ne sedimo. sad je po malo poceo da se okrece.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 396
   RE: Beba kod fizijatra
3.4.2015 18:00:48   
dunja RR
S se okreće, ne sećam se od kad, ali dugo već. I živahna je beba, voli da se igra. Zaboravila sam da kažem da smo bili kod super dr. Danijele Vukićević, koja je sa Kreativnim centrom objavila Lako do Prvog koraka KLIK. Kažu da ona u Sokobanjskoj najbolje za bebe.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu MakiJ)
Direktna veza do poruke: 397
   RE: Beba kod fizijatra
3.4.2015 18:16:00   
serpica
Pisala sam ja vec svojevremeno da je i moj bebac dosta kasnio i sa sedenjem i sa hodanjem,on nije hteo da spusti noge na pod kad ga uhvatim ispod ruke,znaci nogice je podizao uvis,jeste on sedeo po malo ali skorz nestabilno i kratko odmah se izvrne u stranu,nije ni puzio ni ustajo se do punih 15m onda je od jednom ustao,pridrzavao se i prohodao za par dana..
MakiJ,Dunjci user posted image sve ce to da bude ok za par meseci ne brinite...

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 398
   RE: Beba kod fizijatra
3.4.2015 22:01:49   
wivern
Dunja i mi u sokobanjskoj user posted image bili u 10h kod dr Arezine. I ja sam zadovoljna, tamo su svi zaista preljubazni.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 399
   RE: Beba kod fizijatra
3.4.2015 22:09:26   
dunja RR
Wiv a mi u 12 user posted image

Doduše, tamo ima nekoliko klinika, meni pedijatrica dala pogrešan uput, tako da platismo pregled na kraju, ali nema veze. Ja uopšte ne kapiram šta se podrazumeva pod Sokobanjska kada imaju 4 dečije klinike (i za svaku ima poseban uput), mi smo išli u tu neku dečiju kliniku za rehabilitaciju, jer smo tu zakazali.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako se pravi beba u jednom afričkom plemenu
Roditelji su ti koji odlučuju da li će i kada imati dete, ali dete u stvari samo bira svoje roditelje i pronalazi put do...
OJED I OSIP: KAKO LEČITI, A KAKO SPREČITI?
Posle nekoliko dana ovog kombinovanog tretmana (pranje, sušenje i mazanje, uz redovno menjanje pelena), kod većine beba ...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here