|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   dete kao "propusnica"
30.8.2011 19:00:06   
PoisonEve
Naletela sam na ovaj blog skoro i jako me je naljutio. Prosto ne mogu da verujem da ima ljudi koji ovako razmisljajuuser posted image
Sta vi mislite o ovome? dete kao propusnica


_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena
Direktna veza do poruke: 1
   RE: dete kao "propusnica"
30.8.2011 19:17:35   
Verus
mislim da je kretenski, kao iskoriscavati dete za bilo koje svoje potrebe...

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: dete kao "propusnica"
30.8.2011 19:26:36   
Anoniman
Naravno da je odvratno, a vise puta sam to videla. Skoro sam pricala kako mrzim kad ih ustrapacira nekoliko sa malom bebom u prodavnicu ili negde. Mene tu uzasno nervira ne samo zbog toga sto koristi dete, nego sto bi tom detetu sigurno bilo lepse u parku ili kod kuce kad im nije vreme za izlazak.

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: dete kao "propusnica"
30.8.2011 19:41:32   
PoisonEve
M ja prosto ne mogu da poverujem da postoje takvi roditelji...mislim da ce pre biti da nisu imali kome da ostave deteuser posted image

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: dete kao "propusnica"
30.8.2011 19:42:31   
Verus
al vidis, tu je bio i tata, sto on nije ostao kuci sa bebom, ili u hladu pa nek mama ceka u redu?  Namerno je povela dete i to je bas grozno.

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: dete kao "propusnica"
30.8.2011 19:43:37   
PoisonEve
user posted image

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: dete kao "propusnica"
30.8.2011 19:57:29   
Olga75
ma cura koja je to pisala je user posted image
videce kad bude imala bebu kako je ostaviti je i kako je voditi je
ne verujem da neko vuce dete da bi ga maltretirao nego zato sto jednostavno mora


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: dete kao "propusnica"
30.8.2011 20:02:05   
bebać
Majke mi, ja se nisam toga dosjetila nikad, to da ''iskoristim'' dijete i da moljakam ljude da me propuste radi djeteta, još dok sergej nije krenuo u vrtić nisam ga imala ama baš nikome i nikad ostavitiuser posted image

ebo mene, kako se toga ne dosjetiuser posted image user posted image

šalim se, i meni je to bezzze ama totalno

_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: dete kao "propusnica"
30.8.2011 20:03:56   
Anoniman
Veruj mi da sam vidjala roditelje i mamu nekog od njih dvoje. A nisu sve bebe od mesec dana nego ih ima do 3-4 godine. Pa kako zene koje krecu na posao i posle mesec dana od porodjaja. Ipak je to kupovina u prodavnici ili placanje racuna. Ako ne moze da se odvoji od bebe nek ode taj sto sedi u hladu a ona nek sa bebom seta po parku. Ima svega a naravno i roditelja koji nisu u situaciji da im neko pomogne pa moraju sa bebom.

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: dete kao "propusnica"
30.8.2011 20:06:02   
Anoniman
Jao zaboravila sam totalno, neko mi je pricao kako je imao komsinicu koja je bas volela komsijsku deci i sve kao ih uzimala za setnju i tako, malo da ih pricuva i poigra se, pa se ispostavilo da ih malo odvede i do poste i do radnje....

Neko mi je to pricao ali mislim da je to malo starija prica ili iz nekog manjeg mesta, danas se to bas ne praktikuje.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: dete kao "propusnica"
30.8.2011 20:40:26   
Olga75
slazem se da ima svakakvog sveta
ali tekst je maliciozan , ona je primetila dvoje koji su odlucili da nju zlostavljaju jer dete vristi a mama ga je ustipnula ili sta vec user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: dete kao "propusnica"
30.8.2011 20:52:28   
Verus
user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: dete kao "propusnica"
30.8.2011 21:03:18   
Anoniman
Deluje mi kao da je tekst napisala izuzetno nezrela osoba, verovatno tinejdžerka, koja (naravno) ne zna apsolutno ništa o roditeljstvu i maloj deci. Tinejdžeri su ti koji će prvi u gsp-u okrenuti glavu kad uđe trudnica ili bakica sa štapom, prvi će se gurati preko reda na šalterima, i prvi se pobuniti ako neko drugi pokuša to isto da učini. To je u njihovoj prirodi, skoro svi današnji tinejdžeri su takvi, i ja taj tekst niti lično shvatam, niti uzimam k srcu, jer bi to značilo da autorku teksta podižem na nivo gde bismo uopšte mogle da se razumemo. A ne možemouser posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: dete kao "propusnica"
30.8.2011 21:05:55   
vukosava
Nisu normalne ni jedna ni druga, ni ova sto vuce dete po tolikoj vrucini ni ova sto ovo pise.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: dete kao "propusnica"
30.8.2011 21:06:59   
bebać

IZVORNA PORUKA: vukosava

Nisu normalne ni jedna ni druga, ni ova sto vuce dete po tolikoj vrucini ni ova sto ovo pise.

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image




_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: dete kao "propusnica"
30.8.2011 21:59:09   
Iwana87
Ja se izvinjavam sto sam na svet donela dete.Unapred se izvinjavam sto mi je svekrva kreten a mm nije u stanju (bio) da pricuva bebu koja place vec ga uvek meni davao,i opet se izvinjavam ako me je neko zbog toga pustio preko reda.More m'rs.Ne da je ovo pisalo dete ,nego neko ko se buni a ni sam ne znam protiv cega.Izmedju +40 napolju,i mm koji ne zna sta sa njim,ja biram da ga unesem u prostoriju i ako se nadje neko normalan propusti me da sto pre zavrsim to sto imam.
„Izvinite, jel ne bi bio problem da uđem preko reda? Imam bebu ispred, a jako je vruće pa bih što pre da je odvedem u stan?".
Da neka od nas to izgovori ko bi je propustio,ali iskreno.Pogled ispod obrva u smislu mene si nasla/o da fortas.Ne verujes vise ni rodjenom bratu a ne nekoj tamo zeni da ima bebu.
Dozvolila sam sebi da me ovakva glupost iznervira,opetuser posted image

(odgovor članu bebać)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: dete kao "propusnica"
30.8.2011 22:12:48   
Anoniman
O da...Ja uvek pustam trudnice, majke sa malom decom, penzionere, invalide, pa jos ako se neko ustima da mi kaze da ga pustim jer ima bolesno celjade koje ceka kuci, jednom je to celjade bio i pasuser posted image Pa da me drustvo za zastitu zivotinja ne uzme na zub i tu osobu sam propustilauser posted image ...ma ja nisam bezosecajna, ali da pojedinci koriste situaciju, koriste, brale i to posteno!
Vec sam pricala ovde pricu o muzu i zeni koje sam cesto vidjala da putuju 84-om. Uvek jedno ide sa malim kovrdzavim decakom, uvali gu*icu u prevozu, onda dete preda onom drugom i drugi se smesti. Jednom je cak toj zeni ustala baba i ona je ladno selauser posted image .
Ima i ovakvih i onakvih.
Ono sto ja znam jeste da cu ustupati mesta i cekati otprilike kraj radnog vremena da dospem na red dokle god to budem mogla, ali to ne iskljucuje bezobrazluk nekih zena. Opet, nije dete krivo...
I tekst je normalno napisan. I ja sam mogla da napisem isti ovakav tekst posle onog iskustva u 84-ci, a to iskustvo mi nije jedino.

(odgovor članu Iwana87)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: dete kao "propusnica"
30.8.2011 22:30:38   
Crvenkapa85
ja sam imala situaciju u prodavnici,stojim za kasom,taman stigla na red,a jedna zena iza mene mi kaze jao pa jel mogu ja pre vas vidim vi imate dosta u korpi(hleb ,mleko,novine i sokuser posted image )a pri tom je to bila rana zora...7h,kao sin me ceka napolju da mu iznesem milkshake,molim????reko znate sta mene ceka kod kuce dete od 3 nedelje da ga podojim....ucutala je u momentu...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: dete kao "propusnica"
30.8.2011 22:31:05   
Ivanka 75
A najgore od svega u tim istim redovima redovno vreme provode stariji ljudi koji su to "čekanje" shvatili kao svoj posao, znam ih par koji kažu "ja sam mator/a moraju me pustiti preko reda", pa onda pokupe račune i priznanice iz komšiluka i čelaju li čekaju....
A ako tip iz obezbeđenja  sam priđe trudnici koja čeka u redu i kaže "imate prednost, pređite na šalt_er" Čekači je pogledaju ko smrdljiv sir i verujem i sami požele da su trudni samo da bi što pre stigli na red u kome čekaju od ranog jutra da bi uhvatili bolje pozicije.
Odoh u off-topic malo, sorryuser posted image
A ja danas sa sve kolicima pravac prodavnica, (svi poslom otišli kud koji mili moji, nas dve same kući), nekoliko njih ispred mene, 1 kasa radi, dolazi radnica i staje za drugu kasu i kaže "pustite ženu da beba ne čeka" i ja učtivo odbijem ("neka, ne žurimo se možemo sačekati"), da bi jedna baba iskoristila priliku (debela, volu rep može da iščupa), "evo ja ću, žurim, bolesna sam"! Pa kako si u žurbi a bolesna!
Pa vtako i dotična g-đa sa detetom na +40, ako joj je stalo do deteta ostaviće ga komšinici kao što sam i ja uradila nekoliko puta (neće mu ništa biti, verujte mi), obaviti posao u gradu i vratiti se kući.

< Poruku je uredio Ivanka 75 -- 30.8.2011 22:32:04 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: dete kao "propusnica"
30.8.2011 22:35:49   
Anoniman
Uff, ja stvarno osim onih cigana što prose sa malom decom nisam lično srela slučaj namernog podmetanja deteta zarad prednosti,mada znam da se dešava...

Ali recimo ovo se meni desilo u subotu: to je dan kad sam sama sa Mišom ceo dan bez ičije pomoći (svi rade, ja sam free). Nestalo mi hleba i pavlake i sišla u radnju pred zgradom. Iskreno, nisam obraćala pažnju na to da li je gužva ili ne na kasi, a te namirnice mi trebale za ručak, šta ću-moram da uđem. Red na kasi oko 7 metara user posted image Šta ću, ja sa korpom i Mišom na sam kraj reda i čekaj... NIKO se niti nudi niti mrda da nam ustupi mesto osim jednog starog deke koji je punih 5 minuta ponavljao naglas kako ja imam prednost sa detetom i da prođem bez obzira. A ja znam kakvi sve krokodili mogu da se nađu u redu za kasu i trpim i čekam... Nije prošlo dugo, Mihajlo udario u dreku, beži mi po radnji, ja izgubila i ono mesto na kojem smo stajali... I dalje ništa. I jednom dolazi kasirka, pogura onu kolonu i pusti me da prođem. Ja sam se celim putem do kase izvinjavala kao da sam opljačkala nekog, a meni se niko nije izvinuo što mi samo taj jedan nije ustupio mesto user posted image Tako da nije sve tako crno i belo... Da sam imala izbor, sigurno ga ne bih vodila sa sobom i čekala bih i za jedan kvasac pola sata.

A sa druge strane, gadila mi se ciganija muževljevog druga koji je na moru svoju trudnu ženu "tezgario" da bi ušli džabe na plažu user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: dete kao "propusnica"
30.8.2011 22:40:17   
mikica sa
dok sam bila trudna, tek u sestom mjesecu su skontali to a samo dva puta su mi u javnom prevozu ponudili da sjednem za vrijeme cijele trudnoce.user posted image
sto se tice dobijanja nekakve prednosti na racun djeteta odnosno bebe samo sam u ambasadi bosanskoj u Bernu imala tu privilegiju. valjda nas narod pa drugaciji mentalitet nego hladni Svajcarci user posted image . dosli smo i cekali u redu koji se bas otegao na predaju za pasos, pustali su po par nas da udjemo i mi bi usli vjerovatno medju zadnjim jer smo tako stajali u redu. onda je mm pitao je li mozemo mi uci da se sklonimo iz hladnog hodnika posto imamo bebu od dva mjeseca. odmah su nas pustili.

_____________________________

rodila sam andjela 05.04.2011. :)))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: dete kao "propusnica"
30.8.2011 22:44:00   
Ivanka 75
IZVORNA PORUKA: n i n a

A sa druge strane, gadila mi se ciganija muževljevog druga koji je na moru svoju trudnu ženu "tezgario" da bi ušli džabe na plažu user posted image



Užas!!!
Ja jesam prošle godine kad sam bila T nekoliko puta otišla preko reda u pošti ali samo zato što me obezbeđenje "sprovede" do šaltera, ako ne, onda lepo sačekam, pa to vreme sam i odvojila za čekanje user posted image
A svekar mi, kad me obezbeđenje 1 put sproveo do šaltera i ja narvno ispričam kući štaj e bilo, kaže "nemoj to opet da radiš, nije lepo"!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: dete kao "propusnica"
30.8.2011 22:57:36   
Anoniman
Ja svaki dan nešu vodim autobusom od ž. stanice do Kamenice, pa se sama vraćam, pa idem po njega, pa se zajedno vraćamo. Kada uđem sa njim, ako se osoba koja sedi na mestu koje je rezervisano za trudnice i majke sa decom sama ne ponudi da ustane, ja učtivo zamolim da ustanu. Desilo se, ne jednom, da mi žena (uvek je bila žena od oko 50-60 godina) kaže kako je umorna i da zamolim nekog drugog. Ja tu, iskreno, nemam milosti. Ako vozač u tom momentu ne odreaguje, odreagujem ja. E, to je bezobrazluk, a ne da žena sa detetom od 20kg ispod miške želi da sedne na mesto koje je njoj i namenjeno.
Mene jako nervira što žene uopšte moraju da objašnjavaju zašto negde idu sa detetom, brate, tvoje dete tvoja stvar, ako ga nisi ugrozila, briga me, neću svaku bitku ovog sveta da bijem...žene-majke i trudnice su u ovoj zemlji toliko ugrožene, toliko se omalovažavaju i nipodaštavaju, od doktora, porođaja, posla...da sve i da koriste dete da brže plate račune - boli me uvo. Ja neću to da radim, njima na savest, ja ću ih uvek pustitiuser posted image

(odgovor članu Ivanka 75)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: dete kao "propusnica"
30.8.2011 23:00:20   
Cuftas
Uvek propustim sve koji su u problemu, bili stari, invalidi, majke, i prosjaknji tutnem neku paru zato sto znam da ce onaj sto je poslao na ulicu s bebom da je prebije kad se vrati ako nema dovoljno. Ali poznajem takve bestije koje svoju decu koriste kao propusnicu, i to ne u banci, posti i na mestima gde je logicno da zavrsavaju neki posao, vec ih vuku po kaficima gde se njihova deca, kad ne vriste, penju ljudima na glavu, a one slatko, uz kaficu, klimaju glavom, kao "deca su to, sta ce..." Prisustvovala sam sceni kad je zenu ponosna majka opalila kolicima na sred butika za odrasle, i kad je ova zena popreko pogledala, majka je digla nos i glasno rekla nesto u fazonu "matora bla-bla, mrzi decu"

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: dete kao "propusnica"
30.8.2011 23:07:15   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Nedja RR
žene-majke i trudnice su u ovoj zemlji toliko ugrožene, toliko se omalovažavaju i nipodaštavaju, od doktora, porođaja, posla...da sve i da koriste dete da brže plate račune - boli me uvo.


Bojim se da si ovim u pravu user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here