|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Tender za uključivanje privatnih klinika u po...
20.11.2012 12:38:35   
dunja RR
Obzirom da je aktuelno pitanje tendera za uključivanje privatnih klinika u postupak vantelesne oplodnje koji je raspisao Republički fond za zdravstveno osiguranje (RFZO), otvaramo ovu temu u kojoj možete pisati sve informacije o tenderu, da ne bi smo mešali ove informacije sa opštim informacijama u temi Vantelesna oplodnja.



< Poruku je uredio dunja RR -- 20.11.2012 12:45:12 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Tender za uključivanje privatnih klinika ...
20.11.2012 12:41:00   
dunja RR
Poslednja aktuelna vest o poslednjem propalom tenderu:

Хитна јавна набавка за услугу вантелесне оплодње

Републички фонд за здравствено осигурање непријатно је изненађен непрофесионалним понашењем понуђача који су учествовали на тендеру Фонда за укључивање приватних клиника у процес ВТО. Наиме, као што вам је већ познато, и претходни тендер је из истих разлога обустављен, јер ни један од три понуђача, није испоштовао законски прописану процедуру у достављању законом прописане исправне документације.

У међувремену, ово надасве неодговорно понашање приватника у спровођењу поступка јавне набавке, довело је до пораста броја парова и онемогућавања спровођења права из обавезног здравственог осигурања.

С тим у вези, имајући у виду да је се број парова са 300, повећао на више од 500, али и због старосне границе жена, РФЗО ће спровести хитну јавну набавку и обавестити учеснике у претходним поступцима. Због транспарентности, поступак хитне јавне набавке биће објављен и на порталу Управе за јавне набавке.

Овом приликом поново апелујемо на понуђаче да се уозбиље и поштују закон, како би се што пре закључили уговори са приватницима, а парови што пре остварили у улози родитеља. У супроном, бићемо приниђени да распишемо међународни тендер.

Izvor

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Tender za uključivanje privatnih klinika ...
20.11.2012 12:55:50   
mala.bebica
e odlicno user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Tender za uključivanje privatnih klinika ...
20.11.2012 13:00:05   
hanka
Koliko ja vidim ovo se nece zavrsiti u ovoj godiniuser posted image

(odgovor članu mala.bebica)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Tender za uključivanje privatnih klinika ...
20.11.2012 13:07:35   
Verolina
Ja uopste ne verujem u ovu pricu. Prvo, nije dokumentacija u pitanju, to je samo patka, prosto i logicno, iz razloga sto nisu sve klinike nepismene, pa da ne znaju koja su sredstva validnosti potencijalnog tendera. Kakva dokumentacija? Jedino ako su se sve klinike dogovorile da tako rade, ali za to moraju imati valjani razlog. ono sto zanm, jeste da klinike nisu htele da podizu cene u odnosu na protekle godine. Drugo, odavno sam vam napisala da sam sa "vrha" cula podatak da fond hoce rezanje sredstava privatnih klinika, a ove to nece da dozvole. Mislim, sto bi? Obaveza drzave je da obezbedi sredstva za besplatnu VTO parovima koji prodju komisije. Niko u zemlji nece raditi za DZ. To nam je svima jasno. Da li je cena visoka ili nije, to je druga stvar, ali to i nije posao nas da brinemo.
Hanka, da, ove godine se to 99% nece zavrsiti.user posted image


_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu hanka)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Tender za uključivanje privatnih klinika ...
20.11.2012 13:14:10   
lilihip

IZVORNA PORUKA: Verolina

JJedino ako su se sve klinike dogovorile da tako rade, ali za to moraju imati valjani razlog.



Ma naravno da su se dogovorile, to je poznato od prvog tendera koji je propao. Imaju valjan razlog, bune se što država hoće da im plaća u fazama.

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Tender za uključivanje privatnih klinika ...
20.11.2012 13:16:55   
Verolina
500 parova puta 3000 evra je 1500000 evra. Nije malo, ali svi znamo koliko se daje na predizborne kampanje. Njima nisu placali u ratama, vec su dobili kes unapreduser posted image

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu lilihip)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Tender za uključivanje privatnih klinika ...
20.11.2012 13:20:25   
dunja RR
U pravu si Verka, ali da je ružno - ružno je. Država ima pravo i da popusti i da ne popusti na ucenu klinika. Na nama se lome koplja, a mi samo hoćemo jedno - šansu na postupak.
A ti doktori na klinikama su pokazali da im je veća želja za novcem od ljudskosti, da ne kažem humanosti, koja se nekada podrazumevala kod doktora.

< Poruku je uredio dunja RR -- 20.11.2012 13:22:18 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Tender za uključivanje privatnih klinika ...
20.11.2012 13:25:39   
Verolina
Znam Dunja i svesna sam jos od studentskih demonstracija 90-tih da se u Srbiji problem resava kad izadjes na ulicu. To je strasno. Sa druge strane, razumem ja i klinike. Svi znamo kako nasa zemlja isplacuje sve sto ide u ratama. I tu nema vise mesta ljudskosti. Ako ce jedna Jevremova uraditi 50 VTO i drzava im to ne isplati, pogledaj koji su gubici u pitanju. Mislim da ovde nije rec o neljudskosti klinika, koliko o njihovoj nezelji da preuzmu rizik. A kad se postavim na njihovo mesto, zaista je pitanje da li bih ga i ja preuzela.Samo sam realnauser posted image

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Tender za uključivanje privatnih klinika ...
20.11.2012 13:29:19   
dunja RR
To za rate prvi put čujem, ja znam da klinike ne žele plaćanje u fazama. Urade fazu-pa uplata, faza-uplata. Ako država krene da kasni, stopiraš. Možda država neće uopte kasniti sa plaćanjam po fazama? Mogu da krenu pa da vide.

Ako država ne ispoštuje dogovorene stavke, onda stopiraj?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Tender za uključivanje privatnih klinika ...
20.11.2012 13:33:41   
Verolina
IZVORNA PORUKA: dunja RR


Ako država ne ispoštuje dogovorene stavke, onda stopiraj?

I da ostave zene na pola procedure? E to bi bila neljudskost. Prosto nece da rizikuju. I drzava bi onda prebacila citavu krivicu na njihova pleca i nehumanost. Svesna si i sama da bi tako bilo.
Ja ne mogu da iznosim ime, ali kazem ti i da je drzava trazila rezanje budzeta privatnika i nivelisanje sa nekim drugim klinikama u okolnim zemljama. nasi nece ni da cuju. Em kresanje budzeta, em rate. Tu nade za tender nece ni biti sem ako se ne podignu svi VTO parovi u Srbiji.

< Poruku je uredio Verolina -- 20.11.2012 13:34:10 >


_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Tender za uključivanje privatnih klinika ...
20.11.2012 13:35:01   
dunja RR
ma ne na pola procedure, nego neka vide kako će da krene sa prvom grupom žena.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Tender za uključivanje privatnih klinika ...
20.11.2012 13:35:17   
hanka
Meni je ponasanje privatnika potpuno logicno i razumljivo.Oni su privatnici i to je to.Zele placanje odmah i u celosti i to je ok

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Tender za uključivanje privatnih klinika ...
20.11.2012 13:35:36   
Verolina

IZVORNA PORUKA: dunja RR

ma ne na pola procedure, nego neka vide kako će da krene sa prvom grupom žena.

Aha. Da, to bi bilo ok.

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Tender za uključivanje privatnih klinika ...
20.11.2012 13:36:42   
Verolina

IZVORNA PORUKA: hanka

Meni je ponasanje privatnika potpuno logicno i razumljivo.Oni su privatnici i to je to.Zele placanje odmah i u celosti i to je ok

I meni. Nisu oni ti koje treba pritiskati, vec "sedeljka" ispred ministarstva. majku im sugavu, imaju fond za Kurtu i Murtu, a nemaju za ovo.

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu hanka)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Tender za uključivanje privatnih klinika ...
20.11.2012 13:50:46   
m@j@25
hanka kako da placaju u celosti kad kod nekih zena ni ne dodje do embriotransfer, pa i kad ides o svom trosku ne dodjes u privatnu kliniku i platis im komplet vto

(odgovor članu hanka)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Tender za uključivanje privatnih klinika ...
20.11.2012 13:53:17   
mala.bebica
http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/aktuelno.290.html:406632-Propao-tender-za-vantelesnu-oplodnju-kod-privatnika

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Tender za uključivanje privatnih klinika ...
20.11.2012 13:57:14   
mala.bebica
pa nek puste medjunarodni tender mozda bice povoljnije. evo u skoplje je 2000 e za strance, blize je i razume se jezik.

neko je pisao za peticiju pa ajde va vidimo sta ce da bude i s'tim. imamo preko 1000 potpisa

(odgovor članu mala.bebica)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Tender za uključivanje privatnih klinika ...
20.11.2012 14:02:37   
dunja RR
A u Segedinu ja plaćala 1250 eura VTO i to PICSI.

< Poruku je uredio dunja RR -- 20.11.2012 14:03:15 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu mala.bebica)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Tender za uključivanje privatnih klinika ...
20.11.2012 14:09:36   
daca77

IZVORNA PORUKA: Verolina

500 parova puta 3000 evra je 1500000 evra. Nije malo, ali svi znamo koliko se daje na predizborne kampanje. Njima nisu placali u ratama, vec su dobili kes unapreduser posted image

Verka, jos uvek se daje kako bi zadrzali fotelje, na zalost...i to su milioni u pitanjuuser posted image

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Tender za uključivanje privatnih klinika ...
20.11.2012 14:19:22   
Verolina
Ma da. Ovde nema nikoga ko je nevinasce, ali meni su manje zlo privatne klinike.

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Tender za uključivanje privatnih klinika ...
20.11.2012 14:22:48   
Verolina
A sto se tice makedonskih klinika, dozvolite da izrazim negodovanje, s obzirom na cinjenicu da poznajem tri para koja su odande pobegla kod Stojkovica i dvoje u Prag. Tako da, ako bi raspisali medjunarodni tender, nekako ne bih verovala bas svim zemljama u okruzenju. Madjarska i grcka bi po mom misljenju jedine dosle u obzir, a i od njihovih, vise verujem nasim strucnjacima. Mi imamo vrhunske strucnjake.

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Tender za uključivanje privatnih klinika ...
20.11.2012 14:23:08   
liliana

IZVORNA PORUKA: Verolina

Ja uopste ne verujem u ovu pricu. Prvo, nije dokumentacija u pitanju, to je samo patka, prosto i logicno, iz razloga sto nisu sve klinike nepismene, pa da ne znaju koja su sredstva validnosti potencijalnog tendera. Kakva dokumentacija? Jedino ako su se sve klinike dogovorile da tako rade, ali za to moraju imati valjani razlog. ono sto zanm, jeste da klinike nisu htele da podizu cene u odnosu na protekle godine. Drugo, odavno sam vam napisala da sam sa "vrha" cula podatak da fond hoce rezanje sredstava privatnih klinika, a ove to nece da dozvole. Mislim, sto bi? Obaveza drzave je da obezbedi sredstva za besplatnu VTO parovima koji prodju komisije. Niko u zemlji nece raditi za DZ. To nam je svima jasno. Da li je cena visoka ili nije, to je druga stvar, ali to i nije posao nas da brinemo.


Apsolutno se slažem sa Verkom.
Ja pouzdano znam da je država ostala dužna silne pare privatnicima u "prošlom krugu".
Svugde Ministarst o i država pokušavaju da svale krivicu na privtnike, a istina je nešto sasvim drugo. Ja sam o tome pisala svojevremeno na temi o VTO, pa sam bila dočekana na nož od strane nekih forumašica.
Privatnici nisu dužni da na sebe preuzmu finansiranje VTO koje treba da se obavi o trošku države.
Ne branim nikoga, nemam nikakav interes ni u čemu, ali , ljudi, gledajmo istini u oči.
Štaw-oni su svi "šuvrtni" pa nisu znali da kompletiraju dokumentaciju? Da, važi...


_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Tender za uključivanje privatnih klinika ...
20.11.2012 14:27:59   
Verolina
Jeste Lili...Ostala je drzava duzna i prosle i pretprosle godine. Po dostavljanju fakture RFZO-u o izvrsenom embriotransferu , isti ima rok 90 dana da izvrsi uplatu. a to ne da se nije desilo, vec su nekim klinikama i ostali duzni.
Prosto, treba pritiskati drzavu. Stvoriti organizaciju koja ce najaviti globalni protest. Ne znam kakva je ona Roda, ali oni meni mirisu na "perace nogu"user posted image

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Tender za uključivanje privatnih klinika ...
20.11.2012 14:38:36   
Encimenci
Peticiju smo jutros uputili ministarstvu, Rfzou, i poslali Tanjugu.  Za sada imamo samo odgovor od fonda u vidu saopštenja koje je gore objavila Dunja.

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?
Ko me je podržavao dok sam se borila za dete
Dok sam se borila za dete, muž mi je bio glavni oslonac, kako na početku tako i sad.



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here