|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   zlatni kavez
27.10.2014 10:03:00   
free3
Pozdrav svima user posted image
Trenutno sam u dilemi i potreban mi je savet.
Zivim u vanbracnoj zajednici 9 meseci. Dobili smo dete trenutno ima 3 meseca. Mm ima propali brak iza sebe. Zivim u njegovom stanu koji je opremljen skupim lepim stvarima ali nema nista moje i ne dozvoljava mi da promenim ni presvlake na trosedu,dvosedu i fotelji a kamoli nesto radikalnije. Odkako sam se porodila retko izlazim jer on uvek napravi problem. Bez njega ne idem nigde. Smeta mu sto koristim facebook i misli da se dopisujem sa potencijalnim svalerima. Otisla sam ocu na rodjendan i naravno sredila se. Sve vreme su mi stizale poruke od njega kako sam se zbog zeta sredila. I naravno da sam kurva koja flertuje sa svima. Maltretirao me u trudnoci psihicki i fizicki. To je razlog prevremenog porodjaja. Umesto poklona sto sam mu rodila dete tri dana posle porodjaja opet maltretiranje. Sve sam pokusala. Smirivala situaciju pravdala se ali on zeli da cuje samo ono sto je u njegovoj glavi. Pokusala sam i silom na silu i bude jos gore po mene. Sad sm na izmaku snage i samo cutim. Maltretira me i u prisustvu bebe i u tom trenutku ga nije briga za dete. A kada je sve po njegovom onda je divan otac i muz. Ali dovoljno je da kazem pogresnu rec i nastaje haos. Ne smem imati drugove. A sve drugarice su olos kao i ja. Htela bi da ga napustim ali mi preti da ce mi uzetu dete u napraviti haos od zivota. Ne znam sta da radim pretvaram se u zombija. Ne smejem se,ne jedem... ovo nije zivot.
Direktna veza do poruke: 1
   RE: zlatni kavez
27.10.2014 10:14:22   
babby
free draga to je cisto maltretiranje kada se sada tako ponasa kada traba da je najpazljiviji zamisli sta te ceka kasnije ...neznam u kakvoj si materijalnoj situaciji ali ako mozes da priustis sebi da se sama brines o bebi i sebi ostavi ga imas samo jedan zivot i niko mnema prava da te maltretira ni psihicki a kamoli fizickiuser posted image

(odgovor članu free3)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: zlatni kavez
27.10.2014 10:31:12   
wivern
Free niko ne zasluzuje da bude tako ponizavan i maltretiran. Zato je dozvolio sebi da pravi dete sa k**vom, ako te vec tako naziva. Mislim da treba da nadjes nacina da odes od njega i da zivis svoj zivot, prvenstveno zbog sebe a onda i zbog tog deteta. Ono je sada jos uvek malo i sva sreca ne razume nista ali kad bude odraslo sta ce dete moci da nauci iz vaseg odnosa...
Odluka je tvoja, kakva god bila..

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu babby)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: zlatni kavez
27.10.2014 11:05:17   
free3
Hvala na odgovorima user posted image
Pocela sam da preispitujem sebe. Mozda sam ipak ja kriva i ne znam kako da se ponasam u braku (reci mog muza).
Izgleda da ipak on ne zna sta je brak.
Zaposlena sam i mogu da brinem o detetu. Al me brine dal moze da mi uzme dete.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: zlatni kavez
27.10.2014 11:10:41   
choopa choops
Ne razumijem se baš u zakone i porodično pravo, ali da sam na tvom mjestu, ja bih:
- ispričala nekom bližnjem cijelu situaciju, koga bi mogla da pozovem ukoliko bi se još jednom ponovilo fizičko maltretiranje, a ko bi mogao da me povede u MUP da to prijavimo. Jedna moja drugarica je imala taj slučaj, muž joj je bio veoma uticajan, ali taj papir o povredama joj je kasnije mnogo značio.
- ako se raziđete, mislim da dijete bez obzira na sve ima pravo na neko izdržavanje od strane oca...
- nadam se da imaš kod koga da odeš i spasiš sebe i dijete maltretiranja, jer danas si ti u pitanju, a sutra možda to dijete? Da li bi mogla to da podneseš? Radi čega? Straha? Komfora? Materijalne sigurnosti koju zapravo ni nemaš? Ne razumijem baš najbolje...
- oprezno da on ne sazna, javila se u neko savjetovalište ako ima u tvom gradu ili neki SOS telefon...

U svakom slučaju srećno, nadam se da češ donijet ispravnu odluku a po meni je to jedino razlaz.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: zlatni kavez
27.10.2014 11:14:34   
pipi_coco
Ja cu samo da ti kažem da niko nije dužan da trpi bilo kakav teroor u braku, ili vanbračnoj zajednici nebitno, i niko nema pravo da drugog maltretira i teroriše

A ako te brine to oko starateljstva sa djetetom moj ti je savjet raspitaj se kod Centra za socijalni rad ( ne znam da li se i u Srbiji to tako zove) - kod nas u Bosni oni su nadležni da majkama dadnu sva uputstva i pravne savjete oko zaštite najboljeg interesa djeteta.

Ne dozvoli da sumnjaš u sebe i svoje sposobnosti zbog njegovih rijeci cija je ocita namjena da te povrjede i ponize.

Sretno.



_____________________________

Common sense is so rare....... It should be classified as a superpower!

"Pticu tuge ne možete spriječiti da preleti preko vaše glave, ali možete je spriječiti da na vašoj kosi izgradi gnijezdo."

(odgovor članu free3)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: zlatni kavez
27.10.2014 11:14:39   
emicaa
Posavjetuj se i sa nekim advokatom da li ti može uzeti dijete.


_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: zlatni kavez
27.10.2014 11:15:27   
Štetica
Dete nemoze da ti oduzme jer je jos uvek beba koja zavisi od tebe. U 99% slucajeva razlaza vanbracnih supruznika dete pripada majci,u onih 1% je ako majka nije psiho-fizicki sposobna da brine o detetu.


_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: zlatni kavez
27.10.2014 11:18:36   
wivern

IZVORNA PORUKA: free3
Pocela sam da preispitujem sebe. Mozda sam ipak ja kriva i ne znam kako da se ponasam u braku (reci mog muza).

Ovo je dobar znak da si u ozbiljnom problemu i da te lomi psihicki. Mene rodjena majka nikada nije fizicki maltretirala pa to ne bih dozvolila drugome. Ako ne znas da se ponasas sta on trazi sa tobom, on ce te prevaspitati ili nauciti? Ne, po meni on je samo primitivac koji svoju slabost iskaljuje na nekome ko je slabiji od njega.
A Choopa ti je dala odlicne savete.


_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu free3)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: zlatni kavez
27.10.2014 11:19:30   
free3
I ovaj moj je uticajan. Jedini dokaz njegovog maltretiranja koji imam je snimak njegovih pretnji i omalovazavanja na telefonu.
Zvala sam i sos telefon oni mi savetuju da idemo zajedno na bracno savetovaliste.
A iskrena da budem ne znam ni sama sta cekam. user posted image

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: zlatni kavez
27.10.2014 11:26:42   
jess021
Ovo je prilicno komplikovana situacija i moj savet ti je da se dobro raspitas o svemu, ali naravno da on ne sazna. Ne vidim nikakve prepreke da odes, pogotovo jer niste ni vencani, pa neces imati taj problem oko razvoda. Imas li podrsku roditelja, nekog bliznjeg...?

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu free3)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: zlatni kavez
27.10.2014 11:27:54   
pipi_coco
Imaš snimak prijetnji na telefionu!! Pa to je jako čvrst dokaz pravog stanja.

Slažem se sa choops za savjete koje ti je dala, a i sa Šteticom.

I naravno da ce on biti dužan da dopsrinosi izdržavanju djeteta u iznosu koji zavisi od njegovog finansijskog stanja.



_____________________________

Common sense is so rare....... It should be classified as a superpower!

"Pticu tuge ne možete spriječiti da preleti preko vaše glave, ali možete je spriječiti da na vašoj kosi izgradi gnijezdo."

(odgovor članu free3)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: zlatni kavez
27.10.2014 11:36:51   
choopa choops
Te snimke sačuvaj, iskopiraj kod nekoga u koga imaš povjerenja. Ne drži ih u kući. Uticajan ili ne, policija mora da zabilježi prijavu. Nisam sigurna, mislim da je ona prvo išla u hitnu, pa u MUP. Kako god, budi oprezna, ne daj mu da vidi o čemu razmišljaš da ti ne bi napravio haos. Svašta se dešava user posted image

Što se tiče bračnog savjetovališta...zavisi koji je tvoj stav po tom pitanju. Ja nikada, ali nikada ne bih mogla ostati u braku sa nekim ko me maltretira, bez obzira na savjetovališe ili ne. Može se on kasnije prikazat kao pravi anđeo, ali za mene to nikad na bi bila opcija. Moja kuma je oprostila mužu batine (višestruke) i psihičko maltretiranje i sada je sve kao sve OK, ali ona je taj tip. I dalje tu ima neke trpnje sa njene strane, ali njezina odluka-njezina stvar. Pravo da ti kažem, ni ne pitam je ništa o tome, se kod njih situacija stalno ponavljala. On se ponaša kao kreten, ona se žali, pa oprosti. I tako 15 godina. Za razliku od nje, ona prva prijateljica nije oprostila, razišlli su se, djeca su pripala njoj, ponekad odu kod tate (za vikend), on je prema njima dobar. Čak sada i njih dvoje izgrađuju taj neki normalan odnos ljudi koji dijele nešto zajedničko - djecu. Po meni je to mnogo zdraviji odnos nego ovaj od kume. ALi to je sve tvoja odluka šta ćeš i kako.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu free3)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: zlatni kavez
27.10.2014 12:05:13   
free3
Imam podrsku mojih. Njima ne smem reci za fizicko maltretitranje vec samo za ljubomoru inace bi bilo krvi do kolena. Pocela sam se raspitivati sta i kako.
Dok sam bila trudna napustila sam ga ali sam se vratila misleci da ce se promeniti. Sad mi je jasno da ce se promeniti kad ja budem igrala kako on svira. A ja to ne mogu fali mi sloboda kretanja i komunikacije.
Mozda sam dosadna ima jedan primer koji on smatra ne normalnim a ja ne vidim nista lose.
Kad su mu dosli drugovi sa posla jedan je seo na dvosed jedan na trosed a muz na fotelju. Ja sam sela na trosed sto je mm posle prokomentarisao kao bezobrazluk i da sam odma mogla u krilo da mu sednem. Dal je to normalno ili ne?

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: zlatni kavez
27.10.2014 12:08:20   
free3
Sto se tice savetovalista on je siguran da ne radi nista pogresno i da je u pravu za njega bi to bilo ponizenje. Ni ja ne zelim savetovaliste jer je ubio ljubav.

(odgovor članu free3)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: zlatni kavez
27.10.2014 12:20:53   
pipi_coco
Ne, to nije normalno ponašanje sa njegove strane da diže toliku frku oko takve gluposti kao što je cinjenioca gdje si ti sjela kada su mu došli gosti.

Ali ne trebamo ti mi da ti kažemo šta je normalno ili nije, jer svacija veza je drugacija ( što je nekme normala, drugima je ludost), nego mislim da ti to treba sama sa sobom da rascistiš. Razmisli šta ti želiš, kakvu vezu, kakav brak, kako si ti zamislila život sa voljenom osobom i znat ces da li je to baš to ili treba da bježiš odatle.

Kažeš da imaš posao, podršku svoje porodice i to je super.
Pocni da se boriš za sebe i za svoje dijete jer takvi kao on- koji misle da je sve to uredu nece se promjeniti tek tako.

_____________________________

Common sense is so rare....... It should be classified as a superpower!

"Pticu tuge ne možete spriječiti da preleti preko vaše glave, ali možete je spriječiti da na vašoj kosi izgradi gnijezdo."

(odgovor članu free3)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: zlatni kavez
27.10.2014 12:22:18   
Peace*
Nije normalno da ne možeš sesti pored njegovog druga na trosed, ali je on verovatno želeo da sedneš na naslon fotelje i da ga mazuljiš po glavi, kako bi njegovi drugari videli da je obožavan. Mada, tada bi ti verovatno virila noga iz haljine pa bi to bio problem.

Kad budeš gasila komp, obriši Ringeraju iz istorije.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu free3)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: zlatni kavez
27.10.2014 12:26:25   
wivern

IZVORNA PORUKA: free3
Dok sam bila trudna napustila sam ga ali sam se vratila misleci da ce se promeniti. Sad mi je jasno da ce se promeniti kad ja budem igrala kako on svira.

To se nazalost nikada nece desiti jer ne zavisi od tvog igranja, nego od njegove zelje da svoj bes iskali na drugome.
Sjajno je sto imas podrsku svojih, na zalost znam dosta zena koje prolaze kroz nesto slicno ali nemaju podrsku svojih roditelja jer je, boze me sacuvaj, sramota da se razvede u 21 veku.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu free3)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: zlatni kavez
27.10.2014 12:31:20   
free3
user posted image u pravu si za brisanje istorije na kompu user posted image

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: zlatni kavez
27.10.2014 12:31:47   
nata11
Imas podrsku, imas dokaze, bebu ti sigurno nece oduzeti jer ima 3 meseca... neznam zasto cekas. Dok ti ne budes resila da sama sebi pomognes nista ne vredi tudja pomoc. Srecno.

_____________________________





(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: zlatni kavez
27.10.2014 12:32:17   
jovicaa
kako je uticajan? ja sumjam da moze dete da ti oduzme tek tako, koliko god da je uticajan. mislim da su zene sada mnogo vise zasticene zakonom.

iskreno ja bih otisla zbog mnogo manjih stvari, spakuj se zeno i sto pre kod tvojih, pusti budalu, takvi se nikad ne menjaju.

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: zlatni kavez
27.10.2014 12:38:52   
Peace*
spakuj se zeno i sto pre kod tvojih, pusti budalu,


Ja imam problem sa ovakvim stvarima.

Naime, da, i ja mislim da bi ga trebala ostaviti, da me ne shvatite krivo, ALI!
Pusti budalu... pustiće ona njega, no hoće li on nju?
Hoće li ona mirno pustiti dete jednog dana na ulicu samo?
Hoće li ona i njeni roditelji spokojno spavati?
Hoće li mirno šetati ulicom?

Ona ne spava mirno ni sada. I neće ni tada.

Meni su ovakve situacije jako tužne. Ja ne vidim izlaz i ovakvih situacija.

Naravno da treba nešto da preduzme, jer ovo ovako nije ok. Ali kada bih ja bila u toj situaciji - nemam pojma šta bih.

Ne znam dal ste razumelal šta sam htela da kažem.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: zlatni kavez
27.10.2014 12:45:33   
free3
Iskreno nisam ni sanjala da mogu da se nadjem u ovakvoj situaciji.
Od samostalne,sposobne devojke ptetvorila sam se u zrtvu nasilja.
Za nedelju dana zivot postane pakao.

(odgovor članu free3)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: zlatni kavez
27.10.2014 12:47:49   
Peace*
Zaista mi je jako žao.
Recimo, mislim da ja ne bih otišla kod roditelja niti u sigurne kuće. Otišla bih u neku zabit, iz koje se nikome ne bih javljala.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu free3)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: zlatni kavez
27.10.2014 12:50:01   
pipi_coco
Ne znam tacno koliko je država efikasna ali evo sad nađoh član 198 Porodičnog zakona R Srbije gdje su propisan zaštitne mjere koje se mogu izreci, između ostalog i zabrana prilaska. evo klik

_____________________________

Common sense is so rare....... It should be classified as a superpower!

"Pticu tuge ne možete spriječiti da preleti preko vaše glave, ali možete je spriječiti da na vašoj kosi izgradi gnijezdo."

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Koje ime je najlepse
pejičin

Ime za devojcicu

Anja (32%)

Vanja (40%)

Andrea (28%)


Ukupan broj glasova: 200

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here