|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   NELJUDSKI odnos u veletrgovinama
28.8.2010 12:34:02   
Lady412
Drage moje,
Nadam se da sam temu postavila na pravo mesto.
Evo o cemu se radi. Ne bih, jer i ne zasluzuju da se reklamiraju (bar ne po dobrom), pa cu napisati "Metrt" (ko razume, znace) - imaju NE LJUDSKI odnos prema trudnicama i majkama.
Izgleda da JOJ je smena bila pri kraju i verovatno je zurila kuci, mislim da je NE LJUDSKI (pogotovo sto se radi o ZENI), da NE PUSTI TRUDNICU i otkuca tih par artikala. To je prva SRAMOTA.
Druga SRAMOTA: Sto je zena sa 3 male dece isto pitala da i njoj otkuca par artikla, na sta je ova odbila, jer je zurila da sto pre smugne.
Treca sramota: ONA koja bi trebala da nadgleda i sve drzi u redu napravila se da je ne zanima takvo ponasanje i da mala deca (po zakonu) ne smeju da ulaze u takve vrste prodavnica. NE SMEJU DA ULAZE?! A GDE JE TO NAGLASENO - NAPISANO NA VRATIMA FIRME?! -NIGDE-
Sta zena tada da radi, vec da se upita DA LI TRUDNICE DA ULAZE U TAKVE PRODAVNICE?!user posted image
Losa reklama za firmu.
Kada mogu da stave nalepnice da ne sme da se slika, da ne smeju kucici da se uvode, a sto onda ne istaknu i za decu ako je tako pravilo?
Druge, PAMETNIJE, veletrgovine su smislile resenje mnogo bolje - mala deca imaju posebna kolica (autice) u kojima se voze tokom kupovine, a ona malo vece mogu da sednu i na odredjeno mesto u obicnim korpama na guranje (kolicima).
I znate vec da negde postoje i igraonice za decu gde dok roditelji kupuju, ona mogu da se igraju.
No, kuda IDE ovaj svet, kada negde i same ZENE imaju NE LJUDSKI odnos prema trudnicama i zenama za malom decom, ne razmisljajuci da ce se i one naci u takvoj situaciji? user posted image

< Poruku je uredio Lu RR -- 29.8.2010 21:23:07 >
Direktna veza do poruke: 1
   RE: NE LJUDSKI odnos u veletrgovinama
28.8.2010 22:33:56   
Anoniman
Ne znam zašto se čudiš?
Od pamtiveka je tako da se žene prema drugim ženama ponašaju kao skotovi! Meni retko kada je prišla druga žena da mi pomogne da snesem kolica niz stepenice, uvek pritrčava neko muško. Muškarci puštaju preko reda u banci, pošti, muškarci staju na pešačkom ako si trudna ili guraš kolica, žene - gaze te garantovano!

(odgovor članu Lady412)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: NE LJUDSKI odnos u veletrgovinama
28.8.2010 22:43:46   
Modessty
Tako ja napljuvala  radnice u lokalnoj trgovini pre neki dan. Morala sam po šećer i mleko a bila sam sama sa Dnilom. I naravno sa sve kolicima utrčim u prodavnicu. Vrata za izlazak iz radnje su tik izmedju dve kase. Mali je prostor i baaaš je tesno pa sam jedno dva minuta pokušavala da otvorim vrata i izguram kolica napolje. Dok su dve radnice koje nisu imale posla niti bilo koga od kupaca u radnji samo blenule ko ovce i bez reči posmatrale kako se mučim, pritrčala je žena koja je slučajno prolazila i otvorila mi vrata. Zastala sam da radnicama uputim par "lepih" reči. Više nisam ušla u tu prodavnicu i neću nikada ni da odem.


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: NE LJUDSKI odnos u veletrgovinama
28.8.2010 22:59:08   
Anoniman
Neljudski je jedna reč, zar ne? 

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: NE LJUDSKI odnos u veletrgovinama
28.8.2010 23:01:14   
Podrum Š.
Si

_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: NE LJUDSKI odnos u veletrgovinama
28.8.2010 23:04:12   
Modessty
IZVORNA PORUKA: Tash

Neljudski je jedna reč, zar ne? 


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: NE LJUDSKI odnos u veletrgovinama
28.8.2010 23:10:25   
Jele
Šta ja znam, ja ih sve fino napičkam, spojim obrve i sve bude ok user posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: NE LJUDSKI odnos u veletrgovinama
28.8.2010 23:14:49   
Modessty
IZVORNA PORUKA: Jele

Šta ja znam, ja ih sve fino napičkam, spojim obrve i sve bude ok user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Moj muž se buni kad sam takva. Al ja isto smatram da treba da budu fini jer sam im mušterija i lepo im sve kažem u lice. Tako se ujedno rešim nervoze i kupim sve što mi treba user posted image


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: NE LJUDSKI odnos u veletrgovinama
28.8.2010 23:47:16   
Podrum Š.
 
IZVORNA PORUKA: Modessty

IZVORNA PORUKA: Jele

Šta ja znam, ja ih sve fino napičkam, spojim obrve i sve bude ok user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Moj muž se buni kad sam takva. Al ja isto smatram da treba da budu fini jer sam im mušterija i lepo im sve kažem u lice. Tako se ujedno rešim nervoze i kupim sve što mi treba user posted image

Same here, ja toliko zvocam da to nije normalno.... U spomenutoj veletrgovini su inače svi ljubazni kao da su piškili tog jutra na kaktuse... Ne dao Bog da tražiš nešto, odmah dobiješ odgovor - to je reon drugog kolege user posted image
Inače ne znam da li ste primetile po poštama nalepnice Bebac? I varijantu puštanja trudnica preko reda???? Tek to mi je vic..

_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: NE LJUDSKI odnos u veletrgovinama
28.8.2010 23:50:48   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Podrum Š.



Inače ne znam da li ste primetile po poštama nalepnice Bebac? I varijantu puštanja trudnica preko reda???? Tek to mi je vic..


Upišam se od smeha kada vidim to! user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Podrum Š.)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: NE LJUDSKI odnos u veletrgovinama
28.8.2010 23:54:23   
liliana
misliš: Piškili na koprive?!?user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Podrum Š.)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: NE LJUDSKI odnos u veletrgovinama
29.8.2010 0:21:58   
Podrum Š.
user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: NE LJUDSKI odnos u veletrgovinama
29.8.2010 0:34:48   
Alexis79
Kad smo vec kod ove teme.

Cekam red u posti u kojoj je po obicaju guzva i 10-ta sam u redu.Svi cekaju fino i kulturno.user posted image
Pored reda stoji Romkinja (ili ti Ciganka da ne vredjam) sa 5-toro dece .Okrecem se i ugledam trudnicu iza mene i kulturno zenu propustim.Iskreno na gore pomenutu Romkinju nisam ni obratila paznju,jer nije ni  bila u redu.A i iskreno receno kod mene u banku su dovodile decu samo da bi dosle preko reda i to me nervira .

Samo sam u jednom trenutku cula oktopoda sa saltera kako dreci na mene sto nisam propustila doticnu Romkinju.Kad sam rekla da je zena koju sam propustila trudna i da me bas briga za nekog ko uopste ne stoji u redu njen odgovor je bio"To sto je trudna to je njen problem"
Je*em li ti sunce kad sam dreknula.user posted image user posted image user posted image Sramota me je da ponovim sta sam sve rekla.A guska sa saltera mi kaze da dodjem prva u red kad vec ne mogu da cekam .
Trazila sam sefa te poslovnice i sve mu ispricala.Zar je to sto je neka trudna postao problem.
Verovatno me je takla time jer je meni problem sto ne mogu da ostanem trudna.

Znam da ne mogu sve nepravde da ispravim ,ali necu da okrecem glavu.
Ako me neki radnik bilo koje trgovine,ustanove ,firme iznervira nekorektnim ponasanjem dignem glas i trazim glavnog.
Odmah se smire.
U zemlji u kojoj je frka za posao ,takvom luksuz kao sto je nekoreknost nema mesta

_____________________________

25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

Postali smo tata i mama !

Always look on the bright side of life....


(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: NE LJUDSKI odnos u veletrgovinama
29.8.2010 5:22:39   
Anoniman
....e tako, sve pročitah!
Apsolutno se slažem sa svakom vašom izjavom pa i postupkom.

Moja majka je držala dve prodavnice i povremeno sam pomagala, tako da znam kako to sve izgleda i sa jedne i sa druge strane gledišta... Mama mi je uvek govorila (he, ovo zvuči stereotipno ''mama mi je govorila''user posted image ) da moram biti ljubazna i pažljiva prema mušteriji PA MA KAKAV SKOT DA MI JE UŠAO U RADNJU i  ma kako da se ja tog momenta osećala, moram uvek biti uslužna i ljubazna...
Problem se uvek javlja kod ženskog sveta, bilo da su iza ili ispred kase.... u tom momentu kada žena ženi stane ispred kase ona ne vidi mušteriju nego drugu ženu koja je... lupam: bolje obučena, našminkana ili je ciganka sa petoro dece... i tu nastaje problem! Prodavačica je ta koja treba da usluži, što je stavlja u podređen položaj u odnosu na kupca a to naše žene komentarišu sa: KO? JA NJU DA SLUŽIM?! ili IMAM I JA DECU PA SE NE ŽALIM... ili I JA SAM BILA U DRUGOM STANJU PA NISAM IMALA PRIVILEGIJE!!! itd. (ovako razmišljaju PLITKE prodavačice koje najčešće srećemo u prodavnicama PROFESIONALACA JE SVE MANJE u bilo kom poslu a ne samo trgovini).

Pametna i samosvesna osoba-čovek... će biti na visini zadatka u bilo kojoj situaciji i koju god uniformu nosio.... A    g*o*v*n*o    od čoveka uvek ostaje to ISTO (da ne psujem više) pa taman i mantiju popa nosio!

(odgovor članu Alexis79)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: NELJUDSKI odnos u veletrgovinama
29.8.2010 8:14:10   
snješka
Takvo je stanje u svim institucijama, ne samo u trgovinama. I na svakom mjestu ima manje ili više (ne)ljubaznih ljudi. I to me ubija user posted image

_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: NELJUDSKI odnos u veletrgovinama
29.8.2010 11:26:40   
smeško
Nazalost, to je prateci trend ovog ubrzanog nacina zivota. Postali smo nekulturni, neuvidjavni i nadasve, drski.

(odgovor članu snješka)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: NELJUDSKI odnos u veletrgovinama
29.8.2010 11:30:11   
ivaj
U ovoj trudnoci nemam bas srece sa 'propustanjem' preko redauser posted image  Kad god bi me neko od ljudi pustio da prodjem,ostalih deset me napljuvalo samo takouser posted image
Znaci neverovatni su.
Pre cetiri godine kad sam prvi piut bila trudna nije bilo bas tako,sad su izgleda svi poludeli.
I sad kad odem negde,pa je guzva i neko mi se obrati sa pitanjem sto ja uopste cekam u redu ne znam kako da se postavim-ni da ostanem da cekam ni da prodjem pa da rizikujem da bude svasta.

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: NELJUDSKI odnos u veletrgovinama
29.8.2010 11:50:33   
LillyT
Dok sam bila trudna, nisu me puštali preko reda, tek negde u devetom mesecu. Ja ne volim da idem bilo gde s Larom u kolicima, ako već treba da džedžim u nekom redu, ostaviću nju sa mm-om ili će stajati on. Međutim, jednom sam otišla u poštu, bilo je njih četvoro ispred mene, između ostalog mama sa detetom koje već stoji i koje se silno smara. Stala ja, kad svi, izvolite preko reda. Reko, hvala lepo, ali ona je u kolicima, ništa joj neće smetati, pustite ženu ispred čije dete stoji, njima je gore nego meni.
Trend neljudskih odnosa je u porastu, seljačenje se polako, ali sigurno, uvlači u sve segmente društva. Pogledajte samo oko sebe i videćete da je nekultura na svakom koraku. Žalosno



_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: NELJUDSKI odnos u veletrgovinama
29.8.2010 11:54:05   
Modessty
ma isturi stomak napred i samo cepaj! user posted image Oni koji te budu pljuvali što ideš preko reda biće posramljeni od onih drugih koji su još uvek kulturni

Ja tako par puta napravih uz osmeh da napljuju jednu ženturaču koja se bunila što me propuštaju preko reda jer sam zaboga mlada i ako sam trudna ne znači da treba da me titraju. Ja joj uz osmeh kažem da verovatno ne bi tako mislila da sam joj ćerka i da treba da je bude sramota što maltretira trudnicu. Kad su je ostali napali, mislim da je htela da propadne u zemlju user posted image


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: NELJUDSKI odnos u veletrgovinama
29.8.2010 11:57:29   
Modessty
IZVORNA PORUKA: LillyT

seljačenje




Nemoj tako. Seljaci su divni ljudi koji imaju manire.
Kaže se "Džiber" ili "džiberisanje" user posted image user posted image


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: NELJUDSKI odnos u veletrgovinama
29.8.2010 12:04:20   
LillyT
Seljaci jesu divni ljudi (uglavnom), ali seljačenje je karakterna osobina vezana za malograđane i nema veze sa selom, izvinjavam se ako sam uvredila nekoga, nije mi bila namera user posted image  

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: NELJUDSKI odnos u veletrgovinama
29.8.2010 12:37:50   
Modessty
IZVORNA PORUKA: LillyT

Seljaci jesu divni ljudi (uglavnom), ali seljačenje je karakterna osobina vezana za malograđane i nema veze sa selom, izvinjavam se ako sam uvredila nekoga, nije mi bila namera user posted image  


user posted image user posted image user posted image user posted image
to me podseća na ono:"piZda je karakterna osobina, a pi*ka je polni organ" user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: NE LJUDSKI odnos u veletrgovinama
29.8.2010 13:04:20   
Lady412

IZVORNA PORUKA: Tash

Neljudski je jedna reč, zar ne? 


Mozda ni ti ne bi primetila gresku u pravopisu kada bi iznosila ovakav tekst.user posted image user posted image
Pozdrav !user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: NELJUDSKI odnos u veletrgovinama
29.8.2010 13:04:22   
Anoniman
Ccccc koliko psovki u ovoj temi. user posted image

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: NE LJUDSKI odnos u veletrgovinama
29.8.2010 13:05:02   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Lady412


IZVORNA PORUKA: Tash

Neljudski je jedna reč, zar ne? 


Mozda ni ti ne bi primetila gresku u pravopisu kada bi iznosila ovakav tekst.user posted image user posted image
Pozdrav !user posted image


Bih. user posted image

(odgovor članu Lady412)
  Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here