|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Mikrocistični jajnici
25.7.2009 15:51:23   
guppy RR
Tražeći neke informacije po netu, naišla sam i na izraz "mikrocistični jajnici".
Koliko sam uspela da protumačim tekstove, radi se o jajnicima na kojima su ciste (klasičan PCO tj. policistični jajnici), samo da su ciste male, manje od 5mm.

Ako neko više zna o "mikrocistama" ili je možda bolje upućen u taj izraz, neka piše ovde.

A o jajnicima i PCO molim pišite u temi:
Policistični jajnici <-- KLIK
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Mikrocistični jajnici
25.7.2009 20:32:30   
Leki 77
Ne znam mnogo o mikrocisticnim jajnicima, osim da ih imam i bez ikakvih problema (cak polu-neplanirano) sam ostala u drugom stanju. Kada mi je postavljena dijagnoza receno mi je da ne ometaju reproduktivnu f-ju. Meni je desni jajnik mikrocistican i kada on ovulira mene malcice bolucka. Cak mogu pipanjem da dodirnem tacku koja me bolucka. Nemam nikakve druge simptome niti probleme, PMS ne poznajem :) Videcemo kkao ce biti kada se vrate menstruacije user posted image .

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Mikrocistični jajnici
25.7.2009 20:53:37   
guppy RR
Leki, znaš li ti razliku između poli i mikro?

Mislim... po nekoj logici "prevoda reči", mikrocistični jajnici su takođe policistični (sa puno malih cista), a kao policistični (klasično) podrazumevaju se jajnici sa većim cistama user posted image

Zna li neko?

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Mikrocistični jajnici
25.7.2009 21:22:18   
dunja RR
koliko se secam znacenj areci poli, ona se ne odnosi na velicinu vec samo na kolicinu, tj. poli znaci mnogo. a mikro se odnosi na velicinu, MIKRO-MAKRO su antipodi....tako da mislim da mikro i poli nisu povezani....jer onda bi se zvali MAKROCITICNI jajnici...

policisticni su oni sa puno cista, to znam...ali mislim da nema veze da li su manje ili vece....u principu ja mislim da moraju biti manje od 5 cm...jer sve preko 5 cm se operise...to su uglavnom cokoladne ciste...

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Mikrocistični jajnici
25.7.2009 21:26:12   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: guppy RR

Leki, znaš li ti razliku između poli i mikro?

Mislim... po nekoj logici "prevoda reči", mikrocistični jajnici su takođe policistični (sa puno malih cista)...





mislim daje  ovo tacno.....verovatno jajnici skloni malim cistama

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Mikrocistični jajnici
25.7.2009 21:44:53   
Leki 77
Pa da, u pravu si. S tim sto mikrocisticni jesu policisticni, puno malih cisti, ali policisticni nisu nuzno mikrocisticni, tj. mogu da budu u pitanju i neke druge ciste, vece ili drugacijeg sastava.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Mikrocistični jajnici
25.7.2009 21:47:20   
Leki 77
Ma kakvih 5cm! To su veeeelike ciste :) Mikrociste su velicine folikula, cak i prskaju tokom ovulacije pa su zato ti jajnici malo bolniji. Skroz benigna promena, kao sto rekoh, i nema nikakav uticaj na reproduktivnu f-ju. Tako je barem meni dr svojevremeno rekla, a kako imambebce, mislim da nije pogresila user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Mikrocistični jajnici
25.7.2009 21:50:12   
dunja RR
nisi pratila, rekla sam uopste za ciste da se operisu iznad velicine od 5cm...

a Guppy je napisala da su mikrociste velicine 5mm... tj manje od 5 mm

ja uopste nisam spominjala velicinu mikrocisti, jer ni ne znam kolike su...

< Poruku je uredio guppy RR -- 25.7.2009 21:58:13 >

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Mikrocistični jajnici
25.7.2009 21:54:40   
guppy RR
razumemo se :)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Mikrocistični jajnici
25.7.2009 21:56:17   
Leki 77
Da, da , Dunja, u pravu si...nisam pazljivo procitala tvoj post user posted image  Sorry....

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Mikrocistični jajnici
26.7.2009 21:45:38   
Shishica
Ja imam mikrocisticne jajnike. Mislim da ne stvaraju probleme kao policisticni i da ciste budu samo vodene..Mislim.. Poslednji put imala sam cistu (vodenu) 6,..x4,...cm!
Uvek se moze javiti ponovo, ali ovo je bila najveca za koju znam da sam imala i stvarala je problem, bolove......
Inace sam uvek imala redovno na 31 dan, ali me je malo pomerila cista prosli put, a i sad mi kasni...Doduse sad smo se trudili da pravimo bebu user posted image

Interesuje me samo da li sam mogla imati ovulaciju nakon sto je pukla ta cista... Mislim, da nije slucajno osamutila jajnik toliko da me spreci u zabebivanju..pa imam i drugi jajnik... Ali doktorica je rekla kada je tu cistu videla i kad sam joj rekla da mi hocemo bebu da "sad i onako ne bi mogli da zatrudnite.."... user posted image

Samo se mislim da mi ne kasni opet zbog ciste.... stvarno je bila grozna... user posted image

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Mikrocistični jajnici
5.9.2009 22:14:23   
monus
evo moje dijagnoze: jajnici sa vise od 10 folikula u proseku...teski izgledi za trudnocu... neznam koliko su cajevi efikasni za tako nesto ili neki drugi prirodni preparat? ako neko zna nesto o ovome neka mi odgovori. hvalaaaaaaaaaaa!user posted image user posted image

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Mikrocistični jajnici
18.9.2009 14:19:50   
melania
Cao svima ja sam nova.Samo sam htela da ti kazem da ne gubis vreme,vec odma na inseminaciju.Ja sam u tom cekanju izgubila nekoliko godina,dovoljan ce ti biti cini mi se samo klomifen i mozda koja inekcija.To je moj savet,Ne bih da te plasim ali ja sam u ovoj prici 6 god pa dajem sebi za pravo da te savetujem.

(odgovor članu monus)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Mikrocistični jajnici
18.9.2009 14:24:31   
melania
Sto se cajeva tice ja sam pila macinu travu i vrkutu,vrkutu jos pijem.Ako su ti jajnici policisticni cajevi ti nece mnogo pomoci.Da li si uradila hormone i ogtt test sa insulinemijama,to je isto jako bitno?

(odgovor članu monus)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Mikrocistični jajnici
18.9.2009 14:37:49   
melania
Mikrosisticni jajnici su jajnici sa manjim cistama koji ne prave probleme kao policisticni jajnici.Oni zenama retko kad prave smetnje vezano za kasnjenje ciklusa,malje itd.Vazno je i bitno da se ni jedan oblik ne leci,a da se moze uz adekvatnog doktora mozes ostvariti kao majka.Mikrosisticne jajnike ima 1 od 5 zena,a polic 1 od 25.Voditi racuna o svojim kilogramima jer oni u mnogo cemu ometaju pravilne ovulacije.Savetuje se da se izgubi bar 5% svoje tezine i to ce puno pomoci.Najbitniji momenat je ispitivanje ogtt testa sa insulinemijama,jer ako je insulin problem onda se to lako resava uz pomoc tableta.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Mikrocistični jajnici
3.10.2009 1:08:09   
monus
za dve nedelje idem kod doktora pa cemo videti...nista on meni nije dao od terapije kao videcemo se za mesec - dva pa cemo odrediti terapiju. jos mi je rekao da sredim svoje psihicko stanje...kao sve je to posledica nerviranja i stresa... imam 24 godine ali bolje da sredim to na vreme...savetujes mi jednog doktora ili misljenja nekoliko? hvala ti puno. cmok

(odgovor članu melania)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Mikrocistični jajnici
3.10.2009 10:52:56   
melania
Ja kad sam odlazila po savet sam imala 22 god,ista prica i ista glupost bice.Sada imam 29 i dalje govore bice,tako da taj argument odmah brisi iz glave.Nemaju oni taj problem vec ti,i ja sam tad mislila kao ti da se previse opterecujem ali eto vidis da sam nesto slutila.Moj ti je savet ako imas PCOC da odes lepo za pocetak da uradis hormone,reci ce ti sve vec endokrinolog.Ja ne znam odakle si ali uzmes lepo uput od ginekologa i odes kod endokrinologa da proveri osnovne stvari kao i ogtt sa insulinemijama.To se sve mora iskljuciti da bi znali da ti ciste ne stvara neki drugi problem,a ako je bio problem do toga to se uspesno leci terapijom.Svaki ce ti doktor reci da preterujes sa brigom ako nije doslo do trudnoce za bar godinu dana,a posle pa gde zurite ima vremena.Ja sam lepo zato promenila dva puta takve budale!!!!user posted image user posted image

(odgovor članu monus)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Mikrocistični jajnici
3.10.2009 13:19:57   
monus
sve cu ja ovo draga moja lepo da zapisem i idem doktoru sa svojim zahtevima hocu to,to i TO! iskreno pojma nemam o pcoc ali izgleda da se sve vremenom nauci kad se sretnes sa problemom. hvala ti od srca pa se cujemo kad zavrsim kontrolu... inace sam iz okoline pozarevca. ovde ima uglavnom privatnih klinika koje uzimaju silne pare za razlicite testove od kojih ti polovina nije potrebna ali nije bitno...uglavnom kad odes doktoru u bolnicu on te uputi na neku od privatnih ordinacija njegovih prijatelja jer aparati po nasim bolnicama nikad ne rade... samo cu reci da vaginalni uz placam 2500...

(odgovor članu melania)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Mikrocistični jajnici
3.10.2009 14:10:59   
melania
Da li ti mozda imas redovne cikluse,kod takvog oblika pcos trudnoca je cesca.Da li imas izrazenu maljavost i salo oko stomaka,to ukazuje na hormonski disbalans,ako nemas super.I da kilogrami,ako si punija imas manje ovulacija i ako si mnogo mrsava,ma to ti je sve uslovljeno jedno sa drugim.A ako nemas nista od gore navedenog onda super.user posted image

(odgovor članu monus)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Mikrocistični jajnici
5.10.2009 15:10:16   
Daca88
KOJA JE RAZLIKA IYMEDJU MIKROCISTRICNIH I POLICISTICNIH JAJNIKA?

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu melania)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Mikrocistični jajnici
5.10.2009 15:17:49   
Anoniman
Pročitaj post sa kojim je otvorena ova tema, tamo piše.

(odgovor članu Daca88)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Mikrocistični jajnici
5.10.2009 17:12:14   
melania
Da li neko zna dali je uspela inseminacija Boje?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Mikrocistični jajnici
5.10.2009 17:17:03   
boje
nazalost nije. sve ispocetka...klomifen, folikulometrija....jbg

(odgovor članu melania)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Mikrocistični jajnici
5.10.2009 18:42:20   
melania
Bas mi je zaouser posted image znam da si ljuta na mene i ja sam iskreno mislila da ce mi neko vec drugi javiti.Hocete li pokusati sa malo jacom stimulacijom da bi bolje odgovorila na stimulaciju zbog pcos i sa stop inekcijom,ja sam tako radila treci pokusaj,ali eto nesto nam se nije dalo.Drzi se i ne predaj dok ne uspe.

(odgovor članu boje)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Mikrocistični jajnici
5.10.2009 20:59:44   
lence
Ovo je jedna od retkih stvari od koje ja ne patim pa nisam bas dobro prostudirala.
Procitala sam nedavno savet da je u slucaju policisticnih jajnika veoma efikasan Vitex Agnus Castus (biljka, uzimaju se kapsule). Treba se uzimati dvaput dnevno od kad dobijete user posted image dok vam graf ne oznaci ovulaciju (znam da je ovo veeeeoma tesko upratiti). Navodno se mnogima sa ovim problemom ustale ciklusi u roku od 3-4 meseca. Znaci ne savetuje se uzimanje pred user posted image , i nikako u user posted image .
Takodjer zene koje imaju oboljenja jetre ili su imale zuticu ne bi smele da uzimaju ovu biljku. Jedan je od najpotentnijih prirodnih lekova povezano za stabilizaciju rada hormona.
Vredi pretraziti internet.

(odgovor članu melania)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ringerajina tabela za praćenje plodnih dana
Želite da zatrudnite, a ne znate kad vam je ovulacija? Volite prirodni metod kontracepcije? Pratite plodne dane pomoću R...
Bakterijska vaginoza
Najnovije preporuke svetskih stručnjaka su da bakterijsku vaginozu, koja je u 50 odsto slučajeva asimptomatska, ne treba...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here