|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Okrutnost prema zivotinjama
10.4.2009 23:24:29   
tanjicak
Jooj ljudi mozda nije najbolja tema za ovaj forum ,ali moram da pomenem.
Sad sam se rasplakala , jer sam gledala na TV Oprinu emisiju o kucnim ljubimcima , odnosno o tome za sta sve ljudi upotrebljavaju jadne zivotinje. Na kraju su prikazali kako u jednom prihvatilistu dnevno ubiju po 40 kuca , i kako to izgleda. Meni se srce pocepalo. Nisam mogla da prestanem da placem.
Ne mogu da verujem koliko okrutnosti i zla postoji u ovom nasem svetu


< Poruku je uredio IvanaSK RR -- 9.10.2016 17:07:38 >
Direktna veza do poruke: 1
   RE: okrutnost prema zivotinjama
10.4.2009 23:26:00   
Anoniman
A zašto su ih ubili?

(odgovor članu tanjicak)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: okrutnost prema zivotinjama
10.4.2009 23:28:37   
tanjicak
Nemaju gde da ih smeste. Dnevno pokupe oko 50 kuca, njih 10 biva usvojeno a ostale uspavljuju.
Najvise me pogodilo sto kada ih vode na uspavljivanje oni jadnicci i ne slute sta im se sprema nego se nesto umiljavaju vrte repom , onako sa puno poverenja idu  sa njim. Evo opet sam se rasplakala , samo kad pomislim na to. Sorry

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: okrutnost prema zivotinjama
10.4.2009 23:28:46   
Sneža
Verovatno se tako rešavaju "viška"user posted image

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: okrutnost prema zivotinjama
10.4.2009 23:41:29   
Anoniman
Ne bih da me krivo shvatite, ali šta da rade sa njima? Ko će da finansira redovno vakcinisanje tih životinja? Hranu? Šta da rade - da ih puste na ulicu, da u čoporima šetaju i grizu ljude? Ne znam dal me razumete šta hoću da kažem... user posted image

(odgovor članu Sneža)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: okrutnost prema zivotinjama
10.4.2009 23:44:09   
Sneža
Ja razumem,nekako mu dođe humanije uspavati ih,nego da lutaju ulicama gladni,po snegu ili vrućini,a naravno da su onda samim tim i opasnost za stanovništvo.

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: okrutnost prema zivotinjama
10.4.2009 23:55:20   
tanjicak
Ne znam , meni je bilo uzasno tuzno gledati ih. Oni zavise od ljudi , ljudi su ti koji su ih i ostavili na ulici , a onda ih na kraju ubiju. A pri tome svi ti psi imaju bezgranicno poverenje u coveka.

nema jednostavnog resenja za takve probleme ,  a ja ne mogu da shvatim koliko zla ima na svetu. POstoje uzgajalista koja drze pse samo radi razmnozavanja. Ceo svoj zivot ti jadni psi provedu u kavezu ne vecem od jednog frizidera.

Kazem nije mozda tema za ovde ali je mene pogodila u srce. Ja imam sada macora koga sam nasla na ulici kad je imao mozda mesec dana. Bio je promrzao i sav mokar jer je stojao na kisi. Toliko je bio mali da nije imao snage da se skloni. Sada je to prelepi macak koji nas sve zabavlja u kuci , postao je clan porodice. Jednostavno ne mogu njega da zamislim da ga neko uspava jer je prekobrojan.

(odgovor članu Sneža)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: okrutnost prema zivotinjama
12.4.2009 17:25:24   
mihi
I meni je to tužno i baš me čudi jer oni organizuju usvajanje i  ljudi ih masovno usvajaju za njih nije važno koje je rase. A kod nas je drugi problem, vuku se po ulici, gaze ih kola, truju ljudi možda i bolje da ih humano uspavaju ako već morajuuser posted image user posted image user posted image user posted image .

(odgovor članu tanjicak)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: okrutnost prema zivotinjama
12.4.2009 17:36:54   
tanjicak
postoji forum zivotinjsko carstvo. Nadjite temu sa Milancetom mislim da je u podforumu zastita zivotinja , da vidite sta je okrutnost i kakav smo mi svet , i kakva su nam deca.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: okrutnost prema zivotinjama
12.4.2009 17:50:29   
Verus
bravo tanjicak.  Razlog sto ima toliko lutalice je sto su LJUDI ti koji su ne odgovorni a ne zivotinje.  S' toga, i JESTE nas problem kako finansirati hranu i inekcije i ostalo...Kao prvo, svi ljudi koji imaju pse i macke koji su samo ljubimci (a nekupljeni radi izlozbi i sl), treba da ustroje svoje ljubimce,  ONDa to tog "viska" nikada ne bi ni doslo.  Strasno je to sto se desava.  Ovde postoje i neka prihvatilista koja su "no kill" i koja drze ljubimce sve dok im se nadje dom.  Naravno funkcionisu od donacija.  Sada je toga sve manje, zbog finansijkse krize i ljudi samo odbacuju svoje ljubimce koje su imali godinama.  Ja to ne razumem.  Mi smo imali psa u stanu, i kada je bila najveca krzia 93 i kasnije, SVE sto imamo smo delili sa njom.  Ako se prihvatis obaveze onda to ispostuj do kraja.  Ja ne razumem kakvi su to ljudi.  Ili oni sto donesu kuche ili mache sa sela, pa onda vide koja je to obaveza, i izbace ih na ulice grada.  Tako nastaju lutalice koje su "opasne" po ljude.  I to je relativan pojam.  Sve u svemu, mi smo ti koji smo odgovorni i koji smo ih stavili u tu poziciju.  A ljudska rasa sve uglavnom i resava okrutnim putem.  Nazalost, i u ovom slucaju. 
IZVORNA PORUKA: tanjicak

Ne znam , meni je bilo uzasno tuzno gledati ih. Oni zavise od ljudi , ljudi su ti koji su ih i ostavili na ulici , a onda ih na kraju ubiju. A pri tome svi ti psi imaju bezgranicno poverenje u coveka.

nema jednostavnog resenja za takve probleme ,  a ja ne mogu da shvatim koliko zla ima na svetu. POstoje uzgajalista koja drze pse samo radi razmnozavanja. Ceo svoj zivot ti jadni psi provedu u kavezu ne vecem od jednog frizidera.

Kazem nije mozda tema za ovde ali je mene pogodila u srce. Ja imam sada macora koga sam nasla na ulici kad je imao mozda mesec dana. Bio je promrzao i sav mokar jer je stojao na kisi. Toliko je bio mali da nije imao snage da se skloni. Sada je to prelepi macak koji nas sve zabavlja u kuci , postao je clan porodice. Jednostavno ne mogu njega da zamislim da ga neko uspava jer je prekobrojan.


(odgovor članu tanjicak)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: okrutnost prema zivotinjama
12.4.2009 17:53:31   
Verus
tanjicak, ti si osetljiva za sve ovo bas kao i ja-kao da si moja druga polovinauser posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: okrutnost prema zivotinjama
12.4.2009 18:00:49   
tanjicak
Uh , ne mogu da gledam.

Kad vidim zlo , a to po meni jeste zlo , ja ne mogu da se suzdrzim. Nisu samo u pitanju zivotinje , naravno da ne mozemo sve da ih spasemo , ali mene pogadja ljudska surovost prema njima
Stidim se sto sam i ja covek u takvim situacijama

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: okrutnost prema zivotinjama
12.4.2009 18:04:26   
Verus
I i ja isto!  Ljudi toliko okrutnih stvari rade da je i mene nekada stid....ali vidis, ima sigurno jos tako dobrih i osetljivih kao ti i ja.... znam ja da ima i dece koja se pate, i da njima treba prvo pomoci, tesko je sve to....nekada zelim da sam bilioner, pa da ne moram da imam posao user posted image i da mogu licno da idem da pomazem deci, i zivotinjama.  Divni su mi ljudi koji su svoje zivote posvetili u takve svrhe.

(odgovor članu tanjicak)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: okrutnost prema zivotinjama
12.4.2009 18:21:02   
tanjicak
ja isto.
Mozda je glupo da pricam o zivotinjama na ovom forumu , ali ovo je apel kako treba vaspitavati spopstvenu decu. Vidite na forumu koji sam napisala sta su deca uradila jednom macetu.

Ja sam do sada pokusavala da se angazujem po pitanju humanitarnog rada i prema ljudima i zivotinjama, ali sam nailazila samo na podsmeh . POred toga je ne mogu da pomognem na nacin sto bi sada donirala 20.000 eura nekom decijem domu ili prihvatilistu ,  a to sto mogu je malo. Medjutim kada bi svi ljudi dali po malo to bi onda bilo mnogo. E tu treba da se pokazemo i da animiramo oko sebe poznanike rodjake i sl. Neka svako da po 10 eura mesecno ( sto  nije mnogo i za krizu ) i mogli bi da pomognemo i deci i zivotinjama.

Problem je sto mi nemamo svest o dobroti i humanosti.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: okrutnost prema zivotinjama
12.4.2009 22:29:02   
Verus
znam tanjicak user posted image svi malkice da pomognu, i da se ujedine promene bi bile masivne.  I istina je da su roditelji ti koji usadjuju humanost i obzir prema okolini, svetu, prirodi, zivotinjama.  Moja mama je uvek bila takva i ja sam takva. Ona i dan danas skuplja ostatke hrane, mesa i sl u serpu u frizideru, pa nosi na bastu da hrani macke.  A setim se nasih komsija, dok sam zivela u kuci u NS kao dete, njihova cerkica od 2 godine je iskopala nasem macetu oko.  Moja mama je otisla i rekla njenom ocu, da nije normalno da dete od 2 godine uradi tako nesto strasno....uzas

(odgovor članu tanjicak)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: okrutnost prema zivotinjama
13.4.2009 0:23:56   
Anoniman
Ne kažem da mi nije žao tih životinja, naime, razumem o čemu pričate. Ali dok mi poplaćamo poreze (nove, stare, izmišljene, solidarne), dok obučemo i nahranimo decu i sebe, mislim da nam ne ostane da odvajamo za kučiće.
Ima toliko gladne dece u svetu, zar nije bolje njima donirati pare nego kučićima koji se množe, množe, množe, hteli mi to ili ne. Ja sam malo surova po pitanju takvih stvari, po NS kolaju grupe kerova, napadaju ljude... Ne znam... ja ipak više volim da mi dete bezbedno šeta ulicom... I pun mi je ku*** što ne mogu dete da pustim nigde na travu jer je puna psećeg izmeta, i što u parku deca smeju da idu samo na jedan travnjak da se igraju, a kerovi mogu da pišaju i ser* gde god hoće i da gaze travu svuda...

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: okrutnost prema zivotinjama
13.4.2009 4:00:20   
Verus
slazem se tasha i sa tobom...zato sam gore rekla da znam da ima i puno dece kojoj treba pomoc....samo sto su ti psi koji lutaju NS tu, upravo zbog neodgovornosti ljudi, oni dovedeni sa sela pa izbaceni, boze moj, nije lako imati psa u stanu, treba to setati i izvoditi da piski i kaki.  Mama mi je rekla da su uveli neka pravila da se izmet mora kupiti?  Ovde se za to daju kazne, tako da se govance mora pokupiti, sto je meni skroz OK.  Ne bi ni ja htela da mi se dete igra medju govancima koja potencijalno imaju zarazu u sebi user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: okrutnost prema zivotinjama
13.4.2009 7:19:31   
tanjicak
Tasho , to se slazem , da ima mnogo bede  i nezbrinute dece. Njima naravno treba pomoci pre svih .
Ja sam ovde pokusala nesto drugo da kazem.
Da je odnos coveka prema okolini jako los , a ako je njegov odnos takav , onda ne moze boljem ni da se nada prema sebi.
Ti psi o kojima pricas nisu se tek tako stvorili . Neko je jednog psa izbacio(ljudski faktor) , on se pario ( ljudski faktor jer je mogao da ga sterilise) , imao 5-7 stenadi , onda se oni parili (ljudski faktor jer su i oni mogli da se sterilisu) imali jos toliko stenadi i eto copor. Ljudi su ti koji stoje iza toga a prave se da nista ne vide.  Pored toga , vecina vlasnika pasa ne vodi racuna o svojim ljubimcima. Ja imam u ulazu komsiju koji ima rasnog psa koji zapisava ulaz kako stigne. I pas je posle kriv??!!!!!!!

Naravno da su troskovi zivota veliki  , medjutim ako bi svako odvojio po 100 dinara mesecno ( jedna  pakla cigara ) a niko ne moze da mi kaze da ne moze toliko da odvoji , i uplatio ,racunaj u srbiji koliko ima ljudi  i pomnozi , to je ogroman novac koji bi mogao da se iskoristi i za decu i za kucicce i macice.

Evo npr broj stanovnika od 16-64 godine u Beogradu je nesto manje od milion . POmnozi sa 1 eurom i dobices cifru od milion eura.  Sta sve moze da se uradi sa tim novcem.  Ali nazalost to je samo utopija i mi smo daleko od bilo cega takvog.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: okrutnost prema zivotinjama
13.4.2009 8:31:10   
Anoniman
Jeste, ljudski faktor je kriv - slažem se.

Ali i dalje mislim da se višak životinja (bez obzira čijom greškom su nastali...) mora ukloniti... Tužno - da! Ali micko, ako bi se svi psi koji lutaju, pare se, i sl smeštali u prihvatilišta, trebalo bi zidati još mnooooooooogo prihvatilišta, a samo u Novom Sadu će 1000 mališana ostati bez mesta u vrtiću jer nema dovoljno objekata.

(odgovor članu tanjicak)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Okrutnost prema zivotinjama
8.10.2016 12:50:47   
wivern
IZVORNA PORUKA: Anoniman

Jeste, ljudski faktor je kriv - slažem se.

Ali i dalje mislim da se višak životinja (bez obzira čijom greškom su nastali...) mora ukloniti... Tužno - da! Ali micko, ako bi se svi psi koji lutaju, pare se, i sl smeštali u prihvatilišta, trebalo bi zidati još mnooooooooogo prihvatilišta, a samo u Novom Sadu će 1000 mališana ostati bez mesta u vrtiću jer nema dovoljno objekata.


A ko smo mi da odlucujemo o tome ko zivi a ko umire.
Evo i ja bih uklonila gomilu komsija koji bacaju smece gde im se cefne tj kroz prozore svojih stanova. Jel to ok da ih uklonimo?
I poredjenje vrtica sa zivotinjama nema nikakvog smisla, niti veze sa vezom. Zato sto su ljudi krivi za te zivotinje na ulicama, i kada bi postojalo odgovorno vlasnistvo do toga ne bi dolazilo.
Dakle, kazne za sve neodgovorne vlasnike i stroga kontrola.
I samo jos jedno pitanje, sta ste uradili po pitanju manjka vrtica bilo gde???? Ikada...nikada???? Da li ste izasli na ulice da se bunite, pisali peticije...nesto.... Ili je samo resenje pobiti zivotinje jer nam trose pare?



< Poruku je uredio IvanaSK RR -- 9.10.2016 17:08:11 >


_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 20
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here