|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Duuuga razdvojenost supruznika
18.9.2009 14:22:04   
Anoniman
Naziv teme sve govori. Da li mislite da brak moze da uspe, da sve moze da bude ok ako su supruznici dugo razdvojeni.

Evo u cemu je problem: mm planira do kraja godine da ode na brod da radi. To su oni prekookeanskim i minimum je 6 meseci. Nije bas da imamo puno izbora, njegov posao je polusezonski, i sa njegovim primanjima ne bismo pregurali ni pola meseca u toku zime, a na brodovim se jako lepo zaradjuje. Ne znam kako da se postavim, uzasno mi je tesko, a opet, nije sad da ide da bi nam priustio ne znam kakav luksuz, nego necemo imati ni za osnovne potrebe.
6 meseci...na stranu cak i nas dvoje, dete ga nece videti 6 meseci...stvarno ne znam sta da radim.
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Duuuga razdvojenost supruznika
18.9.2009 14:23:50   
Anoniman
Lu će ti to najbolje objasniti ...na veliku žalost i kod nje je tako samo što nije na brodu 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Duuuga razdvojenost supruznika
18.9.2009 14:28:13   
oliveradj
Imam tetku dalju koja ima muža moreplovca koji radi tako 20 i više godina. Nije kući više od 6 meseci, dođe ode i tako žive. On je brodski kapetan, sin mu sada isto to radi u Ameriku je otišao pomogao mu otac i ona je sama sa ćerkom. Brak kakav je kako ustvari žive ne znam, ali to je normalno kod njih. Imaju dosta novca i to im zamenjuje mnogo toga. Kupili sui stan u Bgd i dolaze često putuju avion im nije ništa.
Kako ćete ti i tvoj m ne znam šta da ti kažem ako je privremeno i morate onda izdržite valjda će se nešto srediti treba pozitivno razmišljati!

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Duuuga razdvojenost supruznika
18.9.2009 14:30:52   
Anoniman
Pa mislim da ce biti privremeno, dok ja ne zavrsim fakultet, da ce ici zimi a ovde raditi leti...nisam pametna...znam da nekako moramo pregurati, ali toliko mi je pitanja u glavi da bih najradije vristala user posted image

(odgovor članu oliveradj)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Duuuga razdvojenost supruznika
18.9.2009 14:33:46   
NadaR
 Uff Nedjo,ne znam sta bih ti rekla! Mm ce vjerovatno u Hr na proljece ali je opet to blize i lakse za dolazak!

Opet kad sa druge strane pogledas, to je sve za nase malene andjelcice, pa ce se izdrzati nekako!user posted image


_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Duuuga razdvojenost supruznika
18.9.2009 14:34:35   
sephora
draga, ako mogu da te utešim pročitaj moj primer. mm je stranac, ovde završio faks, venčali se mi i sve lepo,... ali, neki problemi tamo kod njegovih, otac star i mm želi da ga vidi,... tada je situacija bila takva da Hana i ja nismo mogle sa njim i on ode, navodno na par meseci. kad ono međutim, tamo kod njih zatvore granice zbog unutrašnjih nemira (šta misliš odakle je mm?), pa naravno, sa Bliskog istoka. I on ti tako ostane tamo odvojen od nas 2 godine. samo smo se čuli telefonom i preko kompa. pati on, patim ja, pati dete, a granice zatvorene,...na kraju, zbog sankcija, narod da bi jeo bagerom probije granicu i mm prebegne u egipat, iz egipta u tursku, pa kod nas...
nije se ni javio ocu, nije poneo kofere, samo ono što je potrpao u neku torbu i beži nazad...knjigu da napišeš... danas imamo još jednu bebu!!!
pre neki dan je dobio kod nas stalni boravak !!!
ni jednog trenutka nismo posumnjali u nas!!!
i znači eto, može da opstane i ne brini se!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Duuuga razdvojenost supruznika
18.9.2009 14:36:01   
NadaR
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
svaka cast


_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu sephora)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Duuuga razdvojenost supruznika
18.9.2009 15:04:44   
barbara
nedjo ja iskreno sam jako vezana za mm i on za mene!neznam kako bih podnela da mora negde da ode!imao je ponudu za gvineju da ide da radi plata bi mu bila 2500e imao bi od firme i hranu i smestaj sve znaci plata cista ostaje ali uslov je sest meseci da ne dolazi kuci!za ti sest meseci on bi zaradio 15000e to je extra cifra ali on nije hteo jer ne mogu i ja sa njim,a i ja nisam bila za to jebale te pare kada cemo sest meseci patiti!ali smo ipak imali izbora jer on ima posao i ovde,a i da nema radio bi bilo sta samo da ne ide od mene,inace on je grederista!ali bi kopao i kanal samo da je tu!razmislite jos jednom mozda ima jos neko resenje,iako nema opet proce i ti sest meseci pa cete biti zajedno!stvarno ne znam sta da ti kazem bas je nezgodna situacijauser posted image

_____________________________

David mamin unjavac!!!!!!!!!!!!!

Slogom rastu male stvari,a neslogom i najvece se raspadaju!

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Duuuga razdvojenost supruznika
18.9.2009 15:12:27   
sanji
Gledaj pozitivno, 6 meseci jako brzo prođe a ako je situacija kao što kažeš to vam je odlično rešenje.  Bitno je da se volite i verujete jedno u drugo. Nadoknadit ćete sve kad se vrati. Ne kažem da će biti lako ali izdrži! 

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu barbara)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Duuuga razdvojenost supruznika
18.9.2009 15:14:09   
Anoniman
sephora, stvarno, svaka cast!
barbara...pa ne znam, ima on posao, ali je to toliko slabo placeno zimi da bi jedva imali za rezije. I mi smo strasno vezani, spavali smo razdvojeni samo kad sam bila u porodilistu, nikaad nigde ne idemo razdvojeno...ali, tesi me to sto je to sve za dete, da njemu nesto obezbedimo i tako je lakse...
hvala vam svima user posted image

(odgovor članu barbara)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Duuuga razdvojenost supruznika
18.9.2009 15:14:52   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: sanji

Gledaj pozitivno, 6 meseci jako brzo prođe a ako je situacija kao što kažeš to vam je odlično rešenje.  Bitno je da se volite i verujete jedno u drugo. Nadoknadit ćete sve kad se vrati. Ne kažem da će biti lako ali izdrži! 


i ja mislim kao i Sanji, proci ce zacas, ti uzivaj sa bebcom, i za 6 meseci opet cete biti zajedno ti tvoj dragi, u medjuvremenu uci i zavrsi to tvoje, a posle ce sve doci na svoje....

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Duuuga razdvojenost supruznika
18.9.2009 15:15:19   
Rivana

IZVORNA PORUKA: Nedja

Naziv teme sve govori. Da li mislite da brak moze da uspe, da sve moze da bude ok ako su supruznici dugo razdvojeni.

Evo u cemu je problem: mm planira do kraja godine da ode na brod da radi. To su oni prekookeanskim i minimum je 6 meseci. Nije bas da imamo puno izbora, njegov posao je polusezonski, i sa njegovim primanjima ne bismo pregurali ni pola meseca u toku zime, a na brodovim se jako lepo zaradjuje. Ne znam kako da se postavim, uzasno mi je tesko, a opet, nije sad da ide da bi nam priustio ne znam kakav luksuz, nego necemo imati ni za osnovne potrebe.
6 meseci...na stranu cak i nas dvoje, dete ga nece videti 6 meseci...stvarno ne znam sta da radim.


Mnogo tesko te je posavetovati novac vam treba kao i svima a opet kazes dete ga nece videti toliko, tesko.....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Duuuga razdvojenost supruznika
18.9.2009 15:17:28   
viking
Ja isto mislim da 6 meseci nije strašno i da ne može da utiče na vašu ljubav. Jeste malo bez veze što dete neće videti oca toliko, ali mislim da nije tragedija, navići će brzo. Imam u bližoj okolini više parova koji su iz ovih ili onoh razloga bili prinudjeni na razdvojenost i nikom ništa ne fali. 6 meseci stvarno nije tako dug period...
Samo ćeš malo češće biti na Ringeraji user posted image

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Duuuga razdvojenost supruznika
18.9.2009 15:52:25   
pahulja76
uh, jako nezgodna situacija zbog prokletih para...
evo jednog od svezih primera, kada sam bila u bolnici pre 4 mes. sa mnom u sobi bila jedna zena od 50-ak godina... udata, ima 3 cerke al muz od kako su se vencali nije sa njom vec zivi u  inostranstvu i ona sad posle toliko godina (starija cerka ima oko 25 god.) psuje sto mu je dozvolila da ode, da bi zaradio za decu... kao otisao na par mes. a eto kolik oje ostao... dolazio je u nasu zemlju, vidjao decu al to nije to, 2-3 dana ne znace nista... zena je non-stop bila sama, vaspitavala je cerke, devojke nemaju osecaj da im je taj covek otac i ne mogu sa njim da izdrze ni jedan dan jer on sam ne zna kako da se postavi prema njima jer nije bio sa njima dok su bile male...
ako to mozete da sprecite sprecavajte i neka nadje nesto jos da radi u nasoj zemlji... tesko jeste al da sam na tvom mestu ne bih mu dala da ode.

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Duuuga razdvojenost supruznika
18.9.2009 16:03:18   
sanji
Moj otac je radio godinama u inostranstvu (firma ih je slala), ali morao je i šta sad. Trudio se da nam nadoknadi i donekle je uspeo. Uvek smo se jako lepo slagali, a i mama i on. Naravno da nam je nedostajao ali to su bile godine. Mislim da se ovde ne radi baš o godinama. A za odnos sa roditeljem koji nije prisutan odgovoran je onaj koji ostaje tu. Mi smo o tati pričali svaki dan kao da je tu. Mama je potencirala na tome koliko je bitan. Sve se može, samo je pitanje koliko su ljudi spremni da se potrude. Ipak je to & meseci, to proleti.

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Duuuga razdvojenost supruznika
18.9.2009 16:54:35   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: pahulja76


ako to mozete da sprecite sprecavajte i neka nadje nesto jos da radi u nasoj zemlji... tesko jeste al da sam na tvom mestu ne bih mu dala da ode.



Probali smo svasta, i ovo deluje kao jedino resenje. Malo je drukcija situacija, posto je on 6 meseci na brodu,pa se sledeci put prijavljuje kad hoce, tako da ce duze biti tu, i nije trajno resenje, dve-tri godine, dok ne zavrsim faks i ne nadjem i ja posao...

(odgovor članu pahulja76)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Duuuga razdvojenost supruznika
18.9.2009 16:56:27   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: sanji

A za odnos sa roditeljem koji nije prisutan odgovoran je onaj koji ostaje tu. Mi smo o tati pričali svaki dan kao da je tu. Mama je potencirala na tome koliko je bitan. Sve se može, samo je pitanje koliko su ljudi spremni da se potrude. Ipak je to & meseci, to proleti.


Skroz si u pravu, i mislim da ce na meni biti da sto vise spominjem mm i ne dozvolim detetu da mu tat bude stranac kad se vrati.

Znam da se sve moze, preguracemo mi to...samo me malo uhvatila depresija, sve mi je to tako strano i nezamislivo user posted image

Jos jednom, hvala vam svima na podrsci i savetima, puno mi to znaci user posted image

(odgovor članu sanji)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: Duuuga razdvojenost supruznika
18.9.2009 17:02:20   
Modessty
Nedjo izdržaćete vi tih 6 meseci. Njemu neće biti lako, to je sigurno. Jedan poznanik je bio dva puta po 6 meseci. Kaže pada se u nesvest od posla.
A ti ćeš imati čime da zaposliš svoj mozak. Tu su i prijatelji da ti olakšaju i upotpune vreme


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Duuuga razdvojenost supruznika
18.9.2009 17:09:04   
Verus
Nedjo proci ce to vreme! Nadam se da imas tu porodicu oko sebe da ne budes skroz sama...kada se on vrati, da li postoji sansa da ti nadjes neki posao, makar upola radnog vremena, pa da se to sto on zaradi oduzi, da ne mora opet ici?

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Duuuga razdvojenost supruznika
18.9.2009 19:36:32   
mihi
Nedja,mm i ja smo bili razdvojeni, jednom 9m, jednom 6m jednom 4m, on je bio u Americi, klinac i ja u Beogradu, tu mi žive i roditelji i sestra,  on je bio na postdoktorskim studijama, ni jednog trenutka nisam posumnjala u njega ni on u mene, teško je moram da ti priznam ali ako imate cilja a imate ga brzo će proći.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Duuuga razdvojenost supruznika
18.9.2009 19:55:09   
indy_25
ja sam tri puta bila razdvojena od muza po dva mjeseca jer nisam imala papire. Jeste u pocetku malo tesko ali naviknes se ali imali smo redovan kontakt internet i telefon i bas s epozelimo puno kad se vidimo isto ko da nam je prvi put ko da smo se ponovo zaljubili. Ima dosta takvih slucajeva kada muz radi u inostranstvu ali ja mislim ako je dovoljno ljubav medju vama i povjerenje nece biti nikakvih problema jos pogotovo imate i plod vase ljubavi koja vas veze cijeli zivot. Izdrzaces ti to draga kao sto su i mnoge druge.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Duuuga razdvojenost supruznika
18.9.2009 19:55:13   
Anoniman
Cela porodica i svi prijatelji su nam tu, znam da ce oni biti uz mene. Posao ne mogu da nadjem, jer sam obavezna da idem na sva predavanja, i jos sam na samofinansiranju koje je uzasno skupo i koje mi placaju moji, i ne smem da dozvolim da kiksnem, i zato ne mogu da nadjem posao, a i ne bi imao ko da mi cuva Nesu.
Ja u mm imam beskrajno poverenje, nikada ne bih posumnjala u njega, kad sve to realno pogledam, nije 6 meseci strasno...ali nisam u svim trenucima realna...jednostavno, samo mi zakuca srce brze kad shvatim da ce on biti tamo sam, da ce crkavati od posla, i da cemo mi biti ovde...
Divne steuser posted image

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Duuuga razdvojenost supruznika
18.9.2009 20:01:01   
mihi
Nedja i mi sa RR ćemo biti uz tebeuser posted image .

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Duuuga razdvojenost supruznika
18.9.2009 20:02:34   
Anoniman
user posted image

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: Duuuga razdvojenost supruznika
18.9.2009 20:13:06   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Ja ne znam sta ti kazem... cerka sam pomorca.... kada cujem da neko hoce na brod, digne mi se kosa na glavi. Zarada jeste ogromna, zahvaljujuci tome, svi imamo krov nad glavom, mama, brat i ja. Tata nije ziv. Poginuo je prije 17 god.

Tacno znam kako ti je. Niko te bolje ne razumije od mene. Pih, i sad placem... Ali nekako se navikne covjek... sve zarad boljeg zivota... Ali, dobra strane je sto ces moci sa njim da putujes. Tako smo i mi kao mali... Moja mama je uvijek bila ljeti na brodu.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here