|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Šta porodilja nikako neće moći u 24h posle po...
9.3.2009 1:27:49   
eugenija
Dakle.. Porodila se. U sledeća 24h šta porodilja nikako ne može? Ne može u wc, ne može da misli, ne može da govori, ne može da hoda? Kakva su vaša iskustva ili iskustva nekoga koga znate?

< Poruku je uredio eugenija -- 9.3.2009 1:28:36 >


_____________________________

ŽENA JE STENA!


Direktna veza do poruke: 1
   RE: Šta porodilja nikako neće moći u 24h posl...
9.3.2009 7:36:00   
Anoniman
Uh, moja kuma je otisla u bolnicu i u narednih 45 minuta me vec zvala da se porodila. Zvucala je kao i svaki dan, htela je da uprazni vreme ona 2-2.5 h da ne bi zaspala, a posle se setkala kao da joj se nista nije desilo.
Valjda sve to zavisi od zene do zene. Za sebe ne znam kako ce biti, ima jos vremena, a i ne zelim o tome da razmisljam prevremeno, pa da me uhvati panika. Ja idem na prirodno, pa kako Bog da! user posted image

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Šta porodilja nikako neće moći u 24h posl...
9.3.2009 8:39:57   
Anoniman
Jako zavisi od načina porođaja (CR ili prirodno) i od praga bola porodilje. Ja sam CR-om, i prvi dan nisam ustajala, nije da nisam želela, ali mi nisu ni dali, a i bolje što nisu jer bih se sručila nazad u krevet. user posted image  Piškenje-kateter. Razmišljanje - išlo je od ruke, bez ikakvih problema, mnogo sam brinula kako će mm da stigne kući taj dan.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Šta porodilja nikako neće moći u 24h posl...
9.3.2009 8:52:51   
Lu
Nikome nije isto,ja sam bila jako loše nisam mogla ni do wc-a,pala sam na krevet.
Dok su druge porodilje u sobi mogle odma da sjednu na krevetu i hodaju normalno ja nisam ni narednih 24dana sjela zbog epiziotomije.
Mislim da ni ne treba tada raditi neke hrabre poteze ukoliko tijelo nije spremno,sve onoliko koliko možete i da se pri tome osjećate dobro,nigdje vam se nežuri,bitno je da se dobro oporavite da bi ste se mogli brinuti za svoju bebuuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Šta porodilja nikako neće moći u 24h posl...
9.3.2009 9:17:51   
mihi
Kad sam se prvi put porodila prirodnim putem, 3 sata nakon porođaja sam sišla 4 sprata niže u prodavnicu da kupim plazma keks jer je mm zaboravio da mi donese. CR je sasvim nešto drugo tu nema ustajanja prvog dana.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Šta porodilja nikako neće moći u 24h posl...
9.3.2009 15:51:46   
eugenija
IZVORNA PORUKA: mihi

3 sata nakon porođaja sam sišla 4 sprata niže u prodavnicu da kupim plazma keks jer je mm zaboravio da mi donese.

Jooooojjjjuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Šta porodilja nikako neće moći u 24h posl...
10.3.2009 7:54:20   
guppy RR
i ja sam imala CR pa bolje da ne komentarišem user posted image

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Šta porodilja nikako neće moći u 24h posl...
10.3.2009 9:08:05   
NadaR
   Najveci problem je bio sjedenje, dugo nisam mogla sjesti ali hodati  bez problemauser posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Šta porodilja nikako neće moći u 24h posl...
10.3.2009 9:22:34   
afrodita
U sledeca 24h posle porodjaja porodilja nikako
moze da se sexauser posted image

Ja sam samo mogla da telefoniram babici da dodje
da me izmuze. Mleka sam imala na litre a snage
ni trunke. Imala sam temperaturu a nisam imala
stolicu. Imala sam groznicu i mamu da mi pomogne
da se okupam.
Jedva sam hodala, jednom rukom sam drzala
pizzu a drugom balone,
...joj kad se samo setim....

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Šta porodilja nikako neće moći u 24h posl...
10.3.2009 15:46:34   
eugenija
IZVORNA PORUKA: afrodita


Jedva sam hodala, jednom rukom sam drzala
pizzu a drugom balone,



Nije "onu" pizzu? user posted image Ili jeste? user posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu afrodita)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Šta porodilja nikako neće moći u 24h posl...
14.3.2009 22:03:37   
guppy RR
Uopšte ne mogu da sastavim sate posle porođaja i da se setim kad sam zvala muža ... bila sam skroz komirana od CR.

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Šta porodilja nikako neće moći u 24h posl...
14.3.2009 22:10:31   
mamica salamica
Problem sam imala samo sa sedenjem ali sve ostalo je bilo ok.U stvari vec sam 2 sata po porodjaju ustala i odsetala preko sobe do svog kreveta....Jedino mi nikako nije bilo jasno ZASTO SU KREVETI TOLIKO VISOKI....pritom sam ja visoka 180 cm!!!

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Šta porodilja nikako neće moći u 24h posl...
14.3.2009 22:54:24   
Jeca*
Ja sam se isto porodila carskim rezom. Čim su me odneli na intenzivnu negu tj u šok sobu, nakon porođaja, moj muž se stvorio pored mene (pošto je on prisustvocao porodjaju, pa je posle morao da se rastane od mene kad su me odveli na CR). Pričali smo neko vreme, onda su mi doneli da vidim bebicu..bila sam ošamućena, bilo mi je jako hladno, kažu zbog anestezije i rana je polako počela da se oseća. Naredna 24h pamtim kao kombinaciju sve jačeg bola rane i spavanja i kuckanja porukica kad god sam mogla.

(odgovor članu mamica salamica)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Šta porodilja nikako neće moći u 24h posl...
14.3.2009 23:22:05   
sani
Poslije prvog poroda cm su me izvezli iz sale ja sam htjela da se dignem jer mi je bilo dosadilo lezanje nakon 13,5h poroda i cim su me smjestili u sobu nakon sat vremena ja sam ustala sama da se istusiram, poslije toga sam imala jedan spontani i nakon kiritaze, kad sam dosla svijesti  ustala sam otisla u wc i sama izvadila tampon, kad je medicinska sestra dosla da to ona uradi i kad je vidjela da sam ja to vec uradila ostala je bez teksta.
poslije drugog poroda sam bez problema ustala odmah i cak premjestala bebu cimerici u sobi a koja se porodila dan prije mene.
sve u svemu mislim da to zavisi od osobe do osobe a naravno i od toga da li je prirodno ili CR

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Šta porodilja nikako neće moći u 24h posl...
10.3.2010 13:29:17   
eugenija
E podsetile ste me danas na ovu temu...

Pa ne mogu da verujem da ovde nisam i odgovorila kako je bilo prva 24h.

Dakle, nakon porođaja su me stavili u hodnik na krevet da ležim dva sata - nisam osećala nigde nikakav bol, samo sam jedva čekala da se ponovo sretnem sa bebom u sobi. Prebacili su me liftom u sobu, tada sam se smejala sa sestrama koje su me vozile, jer sam ih pitala jel ponela neka kiflu ako se zaglavimo u liftu, jer sam gladnauser posted image
Čim sam gore došla, doneli su bebu i ja sam je proučvala kao nepoznati kontinent, mazili smo se, dojila sam i pričala sa porodiljom pored mene. U principu mi je sve bilo smešno, pa i njene dlakave siseuser posted image
Zatim sam ustala sa kreveta i otišla da piškim i da se istuširam, te sam potražila mesto za pušače kojeg nema (UBIJTE ME, MENI SE DIMILO POSLE NAPRONOG POSLAuser posted image )

Veliki deo vremena provela sam na mobilnom telefonuuser posted image

Dakle, sve sam mogla u prva 24 h, sem da kakim, nisam smela, bio me strah da dole nešto ne pukne, iako su me ubeđivali da je to nemoguće.

< Poruku je uredio eugenija -- 10.3.2010 13:34:31 >


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu sani)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Šta porodilja nikako neće moći u 24h posl...
10.3.2010 14:23:24   
SUPER MAMA
Odma posle porodzaja sem sto su me sredili usivali malo, ostavili su me na box 2 sata pokrilime sa cebence i pricali smo ja i jedna sestra kako je sve proslo i u jednom trenitku se setim da pozovem muza da mu kazem da sam se porodilauser posted image user posted image user posted image user posted image
Toliko sam bila uzbudzena da sam i to zaboravila, blesava.
Inace sestra je bila toliko fina da mi je donela mob. iz sobe samo na kratko da obavestim muza jer znate kako je ne sme se koristiti mob. telefon nedaj boze da je nacalnica naletela.
Posle 2h lezanja na box-a doneli su kolica na guranje i stavili jastuce i rekli mi da sednem na desnu stranu vise, naravno pre toga su me pitale dali mogu da ustanem polako dali imam vrtoglavice i sl.Posto nista od toga nije bilo polako sam se digla pomogli su mi stavili u kolica i sestra me je odnela do kreveta gde me je smestila i rekla mi da ce doci da me odveze do toaleta.
E sad u medzuvremenu ja sam za pola sata napravila bar od krvi na krevete i pozvala sestru i digli su me odneli do toaleta da se istusilarm i sredim promenili su mi posteljinu i vratili me u krevet.
Bebu nisu mi doneli do sledeceg jutra a porodila sam se u 10:55 tada sam je malo videla i tek sam morala da cekam sledece jutro.Odgovor je bio takva je procedura u 9h je upoznavanje sa bebom.
Dotle sam se lepo odmorila sestre su dolazile da me pitaju dal mi treba nesto jer taj dan su mi promenili posteljinu jedno 3 puta ja sam mislila da mi je cela krv iscurela ali zato su mi i klecali noge svaki put kada sam htela da ustanem d aidem do toaleta.
Takodze sam provela na telfonu normalno svi koji su saznali zvali su cestitali.Muz mi je doneo nesto da grickam i jedem, price sam porodiljama u sobi nikad necu zaboraviti.
U sustini sve je bilo super samo sto sam puuuno krvarila nista drugo.

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Šta porodilja nikako neće moći u 24h posl...
10.3.2010 15:14:31   
Dora
Ja neću moći da se pomerim. Posle CR 24h samo ležiš i kunjaš...

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Šta porodilja nikako neće moći u 24h posl...
10.3.2010 15:22:50   
choopa choops
Posto sam odlezala sat vremena sa onim ledom na stomaku i telefonirala sa porodjanog stola tih sat vremena ustala sam se da se prebacim na "moj" krevet. Naravno nije to bas islo kao po loju, ali najteze mi je bilo kad su mi dali da obujem neke papuce, tanke kao flis papir i ja jadnica obula naopako user posted image , i kad sam vidjela uhvatio me smjeh, a ne mogu da se smijem user posted image user posted image Majko mila user posted image Kasnije su mi donijeli zamotuljak pa smo dojili i tako..
Prva 24 sata (nisam mogla da se seksam - i meni je to odmah palo na pamet user posted image ), nisam mogla da sjedim (ali to ne racunam jer nisam mogla ni kasnije user posted image ) i uopste nisam mogla da zaspem user posted image Ustvari jedva sam zaspla oko 3h uvece, iako sam se ustala u 7h i porodila se i sve to, ali san nikako da mi dodje na oci.
Porodila sam se u 14.50h, a tusirala sam se ujutru u 5h.
Ne sjecam se kad sam imala prvu veliku nuzdu user posted image ( da li u ta prva 24h), ali sjecam se da je pi-pi bila kao alkohol na ranu (sto i jeste u sustini).
Hodati sam mogla.
Misliti sam mogla user posted image .
Jesti i piti sam mogla.
Hodati sam mogla-jedva nekako.


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Šta porodilja nikako neće moći u 24h posl...
10.3.2010 15:23:58   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: Dora

Ja neću moći da se pomerim. Posle CR 24h samo ležiš i kunjaš...


Izvinite sto idem u Off topic, ali Dora ti vec znas da ces na carski? Sto?


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Šta porodilja nikako neće moći u 24h posl...
10.3.2010 15:25:08   
Dora
Ovo će mi biti treći CR. Treće deteuser posted image

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Šta porodilja nikako neće moći u 24h posl...
10.3.2010 15:25:11   
minavb
IZVORNA PORUKA: choopa choops

IZVORNA PORUKA: Dora

Ja neću moći da se pomerim. Posle CR 24h samo ležiš i kunjaš...


Izvinite sto idem u Off topic, ali Dora ti vec znas da ces na carski? Sto?


Zato sto se vec dva puta poradjala na carski.user posted image
Moram da pitam, Dora kada su ti skinuli kateter?


< Poruku je uredio minavb -- 10.3.2010 15:26:03 >


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Šta porodilja nikako neće moći u 24h posl...
10.3.2010 15:26:07   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: Dora

Ovo će mi biti treći CR. Treće deteuser posted image

A user posted image Veteran user posted image user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Šta porodilja nikako neće moći u 24h posl...
10.3.2010 15:26:30   
Dora
Više sam dosadila samoj sebi sa moja 3 CRuser posted image user posted image user posted image
Samo više i to da prođe...uh. Kad se setim katetera i šta sve neću moći... Neću moći da budem s bebom...to je najteže

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Šta porodilja nikako neće moći u 24h posl...
10.3.2010 15:28:00   
Dora
IZVORNA PORUKA: minavb

Zato sto se vec dva puta poradjala na carski.user posted image
Moram da pitam, Dora kada su ti skinuli kateter?



Posle 24h pa još malo dok nisam ustala par puta uspešno. Molila sam ih da ga ostave ali nisu hteli...pa sam morala da ustajem često da piškim...Uh!

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Šta porodilja nikako neće moći u 24h posl...
10.3.2010 15:30:58   
Verus
Al to samo na kratko ne?  Dok se ne probudis? Kad ti daju bebu ako je CR?

IZVORNA PORUKA: Dora

Više sam dosadila samoj sebi sa moja 3 CRuser posted image user posted image user posted image
Samo više i to da prođe...uh. Kad se setim katetera i šta sve neću moći... Neću moći da budem s bebom...to je najteže


(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Дојење.
пеперутка16

Колико дуго сте дојили?

Click Here