|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   NEŠTO NAM NE IDE
7.10.2008 11:07:42   
orhideja
ZDRAVO SVIMA NA FORUMU!
JA SAM OD DANAS NOVI ČLAN.MOJ MUŽ I JA VEĆ GODINU I PO SE TRUDIMO DA IMAMO BEBU ALI NIŠTA.NADAM SE DA ĆE SE ČEKANJE ISPLATITI ALI ETO MALO DA IMAM SA KIM DA RAZGOVARAM O TOME.
Direktna veza do poruke: 1
   RE: NEŠTO NAM NE IDE
7.10.2008 11:58:07   
oliveradj
Dobrodosla
To se desava kada je covek preopterecen moguce da je problem u glavi, ali bice sve ok samo opusteno i ne treba previse razmisljati o tome. Ja sam imala spontani pobacaj prosle godine, posle sest meseci smo pokusali ponovo sa mislju ko zna koliko ce nam trebati vremena nismo uopste razmisljali tipa mora odma i desilo se iz prve sad imamo malu bebicu Adrijanu cetiri meseca staru.
polako bez opterecenja i bice user posted image


_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu orhideja)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: NEŠTO NAM NE IDE
7.10.2008 12:37:38   
orhideja
Hvala na podršci. To mi je baš potrebno. Razmišljam još koji mesec i ako ništa ne bude moraću da se obratim ginekologu pa da vidim šta dalje. Baš sam pala u bedak.user posted image

(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: NEŠTO NAM NE IDE
7.10.2008 18:25:35   
BINCE
ne sekiraj se sve ce biti ok.samo se opusti....i pokusaj pratiti plodne dane tj.odi ginekologu 10 dan menstruacije i on ce ti najbolje reci kad si naj polodnija...zelim ti puno srece...a isto tako i ja zelim bebu al nama je tek drugi pokusaj,,,tj.dva mjeseca pokusavamo hehhe i ja sam opterecena,al vidim da nema koristi da se sekiram i mislim o tome,,samo opusteno i doci ce kad se najmanje budes nadala...pozdrav i udrzo da budesuser posted image

(odgovor članu orhideja)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: NEŠTO NAM NE IDE
7.10.2008 22:02:38   
orhideja
Hvala ti na lepim  željama. I ja tebi želim da što pre zatrudniš. Računam da smo još uvek mladi i da ima još vremena. Ja imam 25 god. Sada ću da se opustim i da više ne razmišljam o tome,kad bude,biće.

(odgovor članu BINCE)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: NEŠTO NAM NE IDE
8.10.2008 12:49:04   
gracija
Draga orhideja,naravno da ste jos mladi,i kao sto sam vec negdje napisala,malo je onih srecnika koji "planski"prave bebe.Ja sam nakon devet godina dobila curicu,i iz iskustva znam da ne moze nista na silu.Zato se opustite,uzivajte a ako Bog da bice i user posted image .

(odgovor članu orhideja)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: NEŠTO NAM NE IDE
8.10.2008 13:08:48   
orhideja
Mi smo u braku tri godine i na početku smo se pazili da ne zatrudnim jer još nisam ni imala posao,a tek sada kad smo se sredili i kada već više od godinu dana želimo bebu,ništa se ne dešava. Strašno. Bar da sam znala ranije ne bih se pazila.A ti Gracija,da li si prirodno zatrudnela ili ste nešto preduzeli povodom toga? Devet godina je ipak dug period.

(odgovor članu gracija)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: NEŠTO NAM NE IDE
8.10.2008 13:21:49   
gracija
Da,devet godina je jako,jako dug period.Pila sam raznorazne lijekove,isla na razne pretrage,obilazila ljekare i na kraju su mi rekli da imam zapusene jajovode,ciste,priraslice itd.Laparaskopijom su mi to odstranili i tad mi je ljekar rekao,u roku od 6 mjeseci da cu sigurno ostati user posted image .Medjutim,prosle su citave tri godine od toga i nista.Otisla sam kod drugog ljekara koji mi je onako "hladno"saopstio da se necu nikad nazvati majkom ako budem cekala da zatrudnim prirodnim putem.Predlagao mi je oplodnju...Tad sam dosla do samog ruba,nisam otisla na oplodnju,ne mogu reci ni da sam se pomirila sa tim ali nekako sam poravnila...Poslije toga dvije godine,iznenadjenje.Bog je uslisio moje molitve.Moja djevojcica ima 4 god,a sad sam u sestom mjesecu...

(odgovor članu orhideja)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: NEŠTO NAM NE IDE
8.10.2008 13:28:31   
orhideja
E sva sam se naježila. Baš mi je drago zbog tebe. Ma ja uopšte nisam razmišljala o tome,kao kad bude,biće ali sada sam se baš preopteretila. Ti onda verovatno znaš kakav je osećaj kada ti je većina drugarica trudno i svi te pitaju kada da li uopšte planiramo decu,a ja ne znam šta da kažem, samo kao,ima vremena.user posted image user posted image

(odgovor članu gracija)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: NEŠTO NAM NE IDE
8.10.2008 13:45:15   
gracija
Znam,vrlo dobro kako to izgleda,i kako nekad ljudi nesvjesno mogu povrijediti.Nisam jednom se isplakala ...Znam kako se osjecas,ali moras biti jaca od svega.Ja ti od srca zelim da sto prije dobijes svoju user posted image .

(odgovor članu orhideja)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: NEŠTO NAM NE IDE
9.10.2008 14:47:59   
BINCE
E,moja draga orhideja nemoj me prepadati...i ja sam u braku dvije i po godine,i nismo htjeli bebu kao sve hajd ovo da zavrsimo hajd ono...i tako je vrijeme prolazilo i sada samo se odlucili za bebu dva mjeseca smo pokusali al nista,,,al se nadam ubrzo necemu i ja imam 24 godine...s toga nema razloga za brigu mlade smo a panicimo i ja i ti previse,,,i kod mene ti je ista situacija svi me pitaju ima li sta novo i mama i svekrva,,,a ja samo kazem polahko bit ce cuvamo se jos...poslusaj me odi doktoru kad ti prestane menstruacija,,,9-ti  10-ti dan i reci ce ti kad je najbolje za pravljenje bebe heheheh,,,ja sam bila neki dan i moj ginekolog mi je sve objasnio,,kada je najbolje...npr.ako si imala menst.prvog nekog mjeseca....pokusaj da poslije menstruacije(neznam kolo ti traje)nemas odnose,,,jer ce ti i od muza biti sperma bolja kvalitetnija,tako mi je bar doktorica rekla...onda 11-og dana imajte odnose al se nemoj dizati odmah lezi bar 15 min.i opet nemoj imati 2-3 dana jer tad traje oplodnja il tako nekako..i opet imaj odnose mozda 14-ogil 15-og.tad si najplodnija i to je vec drugi pokusaj,,,i opet traje 3 dana jajasce zivi u tebi pa ce odlucit dal da ostane il ne,,,,zelim ti puno srece nadam se da si me imalo skontala,a ako nisi pitaj me pa cu ti pokusati bolje objasniti....A,JA CU SLIJEDECI MJECEC TJ.KAD MI MENST.PRODJE A TREBAM DOBITI 16-OG POKUSAT SA OVOM METODOM......PA CEMO VOIDJETI....CUVAJ SE I NE ZAMARAJ SE PUNO...IH KO TI KAZE JA GORA OD TEBE...user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu gracija)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: NEŠTO NAM NE IDE
11.10.2008 20:00:35   
orhideja
Super sam te ja razumela jer već dosta dugo vremena tako i radim.Verovatno ću poslušati tvoj savet da odem kod ginekologa mada i ovako idem redovno ali nisam sa njom još razgovarala o našem problemu.Nemoj bre da se brineš jer dva meseca je ipak malo za pokušavanje.Sada su mi već prošli plodni dani i trebam da dobijem 22-og pa ćemo videti šta će biti.A što se tiče zamaranja to je nemoguće jer radim jako stresan i naporan posao(medicinska sestra) i stvarno je teško ne nervirati se i opustiti se jer mozak stalno mora da mi radi 200 na sat u krivini.Hajde da se uskoro opet čujemo i razgovaramo o tome.Mnogo mi jelakše kada znam da nisam sama u tome.Samo opušteno!!!!user posted image

(odgovor članu BINCE)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: NEŠTO NAM NE IDE
11.10.2008 20:03:56   
orhideja
Gracija,šta radi tvoja bebica?Da li ti se oglašava ?user posted image

(odgovor članu orhideja)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: NEŠTO NAM NE IDE
11.10.2008 23:01:59   
BINCE
ORHIDEJA...zelim ti puno srece i ubrzo jednu user posted image ....sjatku,maju......A,ja nisam dobila trebam 16-og...al me vec grudi bole uzasno,,to je znak da trebam dobiti jer mi je to tako dugo godina...AL,poslije kad mi prestane ja cu probati sa metodom koju si ti vec probala,,,a ako ne upali onda cu da pustim da sve ide svojim tokom pa cemo vidjeti...A,ti bi trebala otici ginekologu i reci mu u cemu je problem i nadam se da ce ti on dati dobar savjet....samo opusteno i bit ce nama ako Bog da puno  bebica,a ne jedna..Al,poslusaj me i odi 10-ti dan poslije menstruacije...tad ce ti znati najbolje reci kada su ti dani ovulacije....pozdrav pa se naravno opet pisemo.....javi sta se desava  ok.

(odgovor članu orhideja)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: NEŠTO NAM NE IDE
12.10.2008 7:15:24   
gracija
Draga orhideja,hvala što pitaš...Moja bebica je Bogu hvala dobro i šutira me po cijeli dan,ali ja sam već postala "sva na guranje",ulijenila sam se za 10...
Kao što je već napisala bince,javljaj nam šta se dešava kod tebe i naravno samo razmišljaj pozitivno.Poz

(odgovor članu BINCE)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: NEŠTO NAM NE IDE
16.10.2008 22:02:26   
BINCE
orhidehja kako si nam ti ???IMA LI STA NOVO??ja sam danas dobila kao sto sam i rekla tacan datum,,,al se ne predajem slijedeci mjesec vise srece??/pozdrav...

(odgovor članu gracija)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: NEŠTO NAM NE IDE
20.10.2008 19:00:26   
orhideja
E ćaos! Izvinite što se nisam dugo javila ali godišnji odmor mi je prošao pa sam sada malo više zauzeta.Ma Bince, i ja takođe osetim da me grudi razbijaju i imam bolove u stomaku.Znam sto posto da ću da dobijem 22 ili 23. Šta ima novo?Da li sam nešto propustila?Nemoj se nervirati,brzo će doći onih pet najplodnijih dana!user posted image

(odgovor članu BINCE)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: NEŠTO NAM NE IDE
21.10.2008 8:40:24   
Anoniman
Ne volim da se pravim pametna u temama u koje se ne razumem, ali imam prijateljicu koja godinama nije ostajala u drugom stanju, a trudna je ostala zahvaljujući MAYBE BABY-ju (kaže ona). Ja sam otvorila temu o MAYBE BABY, nisu baš komentari bili sjajni, ali eto imam i primer uspeha u mojoj neposrednoj blizini.

SREĆNO! I DRŽITE SE!

(odgovor članu orhideja)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: NEŠTO NAM NE IDE
21.10.2008 8:56:56   
gracija
Ja sam u onoj "svojoj borbi od 9 godina"koristila i MAYBE BABY i nista mi nije pomoglo(sto ne znaci da nekome nece pomoci).Sama cinjenica da ujutro ustanem i "vidim da mi je plodni dan",(i da cu taj dan se baciti u akciju) u mojoj glavi je stvarala blokadu.Jednostavno tokom "cina"sama sam sebe znala uhvatiti da razmisljam da li ce se sad zakaciti ili ne...A to tako ne ide...Kao sto sam vec negdje napisala -bebe se ne prave planski-(bar je u vecini slucajeva tako).Zato drge moje opustite se a bebice ce doci kad se najmanje budete nadale...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: NEŠTO NAM NE IDE
21.10.2008 14:17:01   
BINCE
draga moja nista nisi propustila sve je isto....bar kod mene....prestala mi je user posted image ..tako da krecem ponovo polahko u akciju...al cu sada pokusati poslusati svjet koji mi je dala dokt.ono sto sam ti napisala sto si ti rekla da si vec probala i nista...pa cemo vidjeti,,a meni su plodni dani od 27-og,pa do 1-og..pa cemo vidjet hoce li se sta zakaciti,,,al se ne opterecujem stvarno sto mi je drago...jednostavno sam sebi rekla bit ce kad bude...i bitno e da smo oboje zdravi,pa beba ce doci...al bi ja volila sto prije..hehehh,,,ko nebi....eto tako je to kod mene pa se javi...pozdrav

(odgovor članu gracija)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: NEŠTO NAM NE IDE
21.10.2008 14:23:59   
BINCE
a st e tice MABY babY_ja meni to licno ne treba jer mogu osjetiti plodne dane,,jer me stomak donji boli i sekret je proziran i rastezljiv,,,a to je tacno 12-13 dan menstruacije,,,a sto ne znaci da necu pokusati i s tim ako ovako postanem ocajna...al jos mi je rano,jer tek 2-3 mjeseca pokusavamo da napravimo bebu...u svakom slucaju hvala vam svima na savjetima i idejama....

(odgovor članu BINCE)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: NEŠTO NAM NE IDE
21.10.2008 20:43:39   
orhideja
Ja se uopšte ne bih uzdala u maybe baby jer smatram da ako ti sama ne poznaješ dovoljno svoje telo onda ne može ništa da ti pomogne. Tačno se oseti kada su plodni dani,mene baš tada grudi jako bole isto kao i pre nego što trebam da dobijem. Mislim da ću uskoro sa svojim ginekologom da započnem promatranje našeg problema jer mislim da smo dovoljno dugo čekali da se desi samo od sebe. Pa makar samo da znam da nije ili jeste do mene. Vreme je da učinim prvi korak. Sada sam stvarno nestrpljiva.Danas su me na poslu uhvatile bubice valjda pms i kao da sam poludela,samo sam pevala i smejala se. A nekad kad samo pomislim da treba da dobijem user posted image  mislim da ću poludeti od nervoze. Baš smo mi žene čudne. Bince NE NERVIRAJ SE jer je tri meseca pokušavanja jako kratak period. Garantujem ti da ćeš zatrudneti kada ne budete vodili ljubav zato da bi pravili bebu već kada se desi negde spontano i nepredvidivo. Baš sam se raspričala,a ja u očaju,zamislite.Ali sutra je novi dan. Javiću vam da li sam dobila,što je skoro već sigurno.user posted image user posted image

(odgovor članu BINCE)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: NEŠTO NAM NE IDE
22.10.2008 8:53:15   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: orhideja

Ja se uopšte ne bih uzdala u maybe baby jer smatram da ako ti sama ne poznaješ dovoljno svoje telo onda ne može ništa da ti pomogne. Tačno se oseti kada su plodni dani,mene baš tada grudi jako bole isto kao i pre nego što trebam da dobijem.


Apsolutno NIKADA nisam osetila kada su mi plodni dani, nemam nikakve promene u organizmu, nemam pojačan sekret, ne bole me grudi, živim sasvim normalno od menstruacije do menstruacije, pa mislim da ne bi trebala da iznosiš ovakve stvari ("smatram da ako ti sama ne poznaješ dovoljno svoje telo onda ne može ništa da ti pomogne"). Ja nisam rekla da je maybe baby dobra stvar, i ne mislim da niste čule za njega pa vam ja otvaram oči, samo sam rekla da sam čula i pozitivne i negativne komentare o njemu.

(odgovor članu orhideja)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: NEŠTO NAM NE IDE
22.10.2008 10:14:51   
orhideja
Znaš šta Tasha,uopšte mi nije bila namera da te uvredim.Kod svakog su simptomi drugačiji  i uopšte nisam ni pomislila na tvoju izjavu o maybe baby. To sam izjavila zato što ne poznajem nijednu osobu koja  ne pronalazi  bar  jedan simptom plodnih dana pa nemam iskustva o tome, očigledno. Ali dovoljna je meni moja muka i ovako i stvarno više nemam snage da razmišljam o ovome.Svaka osoba je osoba za sebe i svaka osoba se nosi sa svojim problemima kako ume .Neki su teži,a neki lakši.Ovaj forum treba da bude mesto na kome možeš da dobiješ jako dobar savet, utehu i mnoge odgovore na pitanja na koja ne znaš sama odgovoriti.Ja sam završila medicinsku školu,svaki dan spasim bar po jedan život ili jedan život ode predamnom,ali opet puno stvari ne znam i stalno se interesujem i raspitujem jer se kroz ceo život uči. A danas trebam da razmišljam da li je maybe baby dobar ili nije. Ne želim da započinjem raspravu i u svakom slučaju, hvala tebi i svima ostalima na podršci i razumevanju. Mislim da je nama svima samo to potrebno.Nadam se da si prestala da se ljutiš bez razloga!user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: NEŠTO NAM NE IDE
22.10.2008 10:54:42   
guppy RR
Tašo, smiri se user posted image

Ni ja nisam osetila NIKAKVE simptome plodnih dana, a to verovatno zbog čudnog ciklusa, PCO i sličnih pojava. A i bila sam na tableticama, gde me nije ni interesovalo kad su plodni dani, a znala sam tačno kad će M.


(odgovor članu orhideja)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?
Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

вртић.
пеперутка16

Који вртић похађа ваше дете?

Click Here