|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Porodjaj potpomognut vakuumom
11.2.2010 15:52:51   
mejra81
Nisam nasla temu sa ovim nazivom pa sam otvorila istu...
Moja beba je rodjena uz pomoc vakuuma. Hvala bogu za sada je sve u redu,nadam se da ce tako i ostati...
Cula sam svakakve price pa eto da se i na ovu temu razmene iskustva...
Deca rodjena na vakuum imaju pregled glave ultra zvukom posle dva-tri dana od rodjenja...Tada imaju neke podlive u glavi(neko strucniji ce to bolje objasniti)
Ti podlivi se polako smiruju i za mesec dana bi trebalo da nestanu pa se to i kontrolise takodje ultra zvukom nakon mesec dana bebinog rodjenja...
Mojoj devojcici se obmotala pupcana vrpca oko noge i oko struka pa je vakuum bio neizbezan...Cim se rodila na glavi je imala izrazitu cubu(kad se nisam slogirala)...
Doneli su je nakon 5-6 sati i cube nije bilo sve se povuklo...
Znate li za posledice? Ja sam cula kao ta deca imaju izbaceno celo,nose naocare....itd.
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Porodjaj potpomognut vakuumom
11.2.2010 16:04:43   
lothroniell
Moj brat ima 12 godina rodjen je vakuumom, na zalost nisu sve uradili kako treba i u jednom momentu im se crevo sa vakuuma odvojilo i on je imao ogroman hematom na glavi, sedam dana ga nisu donosili mami, a onda su joj rekli da mu svaki dan punktiraju kicmu jer su se bojali da nema krvarenje na mozgu, itd... To sve se nekako zavrsilo, on je sada zdrav decak kom nista ne fali, njegov jedini problem je sto ima jako kratke zivce i prilicno je hiperaktivan, jedna dr. je rekla da je to mozda zbog toga sto se desilo na porodjaju... Ali sve u svemu zivo, zdravo dete!

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Porodjaj potpomognut vakuumom
11.2.2010 17:33:10   
prase
Ja sam rodjena vakuumom, i to davne '78 kada nikome na pamet nije padalo da bilo kako intervenise, nego su samo cekali da vreme pokaze da li ce sve biti u redu. Hvala Bogu, nista mi ne fali.

Moj Uros je rodjen vakuumom, prebacena mu bila pupcana vrpca preko ramena i nije moglo drugacije, i evo hvala Bogu, ni njemu nista ne fali. Imao je tu ultrazvucnu kontrolu par dana nakon rodjenja - gde su bili ti podlivi. Onda smo imali sa 17 dana ponovo kontrolu - gde se videlo da podliva vise nema. Dok smo cekali tu drugu kontrolu, vrag nam nije dao mira pa smo non-stop surfovali sta moze da mu bude u najgorem slucaju. Ispostavilo se da u najgorem slucaju moze da bude hidrocefalus, ali to se retko javlja i odmah se vidi, tako smo procitali.

Nije to tako strasno... Eh da, neonatolog nam je rekao da je jedna od posledica sto jako male bebe (tipa ispod mesec dana) zbog toga sto su rodjene vakuumom nemaju refleks za oslobadjanje disajnih puteva (tipa stavis bebu na stomak, licem prema podlozi, a ona ne pokusava da okrene glavu na stranu da bi disala).

Ne brini nista! Vec patronazna sestra bi ti skrenula paznju da nesto ne daj Boze nije u redu...

Sto se tice drugih dalekoseznih posledica, stvarno nisam cula za njih. Eto iako zbog posla zurim u ekran po 12h dnevno, ja ne nosim naocare ni sa svojih skoro 32 godine user posted image

_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Porodjaj potpomognut vakuumom
11.2.2010 17:38:22   
marince1
Moj David je rodjen vakuumom.
Zaglavio se i morali su da pomognu.
Imao je kako neko rece tu ''cubu'' i bilo je ogromna i straasna.
ali vremenom se povukla,ali cini mi se ne tako brzo,mozda za mesec ,dva i sad mu je glava normalna.
Druge posledice,istegli su mu rukicu iz ramena i prvih par dana je uopste nije pomerao!
joj kad se setim!Samo je visila user posted image
Onda je fizijatar dolazio otprilike 2 nedelje,radio mu vezbice i sad je koristi normalno.
Znaci sve posledice sanirane za kratko vreme.
Zene ako vam se desi ovo ne brinite i ne padajte u depresiju,sve je prolazno i sve se vrati u normalu!

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Porodjaj potpomognut vakuumom
11.2.2010 17:41:02   
Verus
Mene ovo plasi...naime, za sada, moja beba je okreneta glavom na dole, ali lice joj gleda u moj stomak, umesto u moja ledja. 

Ako bebino lice "gleda" u maminu kicmu, najuzi deo glave krece u vaginalni kanal prvi, i to je najidealnija pozicija za radjanje.  E, a ako lice "gleda" napred, u mamn stomak (kao meni), onda je promer koji izlazi oko 9cm siri, porod je tezi, a cesto se mora upotrebiti vakum ili na kraju, ako ne ide, uraditi CR.  Mislim da uspeh zavisi od sirine majcine karlice.  Eto, ne bojim se poroda, osim, te situacije...sve nesto mislim da bi me (za bebino dobro) manje plasio CR nego taj vakuum ili one forceps makaze sto koriste za izvlacenje....

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Porodjaj potpomognut vakuumom
11.2.2010 17:45:10   
marince1
Verus ima bebac jos vremena da se okrene,ne brini!
Ali ono sto cu ja traziti sledeci put je da me na vreme izmere,a ne ovako kao sad u zadnjem momentu,pa bilo kasno!
Ja bila malo uza,a David glavca i ispade kurslus user posted image

Ali kazem opet i da dodje to toga sve se da srediti!

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Porodjaj potpomognut vakuumom
11.2.2010 18:16:55   
Verus
user posted image

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Porodjaj potpomognut vakuumom
11.2.2010 19:25:26   
lothroniell
Verus ja cula da je u SAD zabranjena upotreba vakuum pumpi na porodjajima... user posted image I da moj brat je isao licem, i par doktota se posvadjalo oko moje mame, neki su tvrdili da treba na CR ovi su tvrdili da ne treba i uradili su, sat su uradili...

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Porodjaj potpomognut vakuumom
11.2.2010 23:08:41   
Verus
uradili su joj CR? Ne znam...sve u svemu kazu, da je puno teze, pa se spremam da se namucim...Nego, moja drugarica je ovde rodila cerku pre 3 godine i koristili su vakuum, ne znam da li je od tada ukinuto..nisam sigurna.  Druga mi poznanica radi na porodjajnom, pa cu je bas pitati da li ga koriste ili ne...uf, meni to deluje gore za bebu nego CR....

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Porodjaj potpomognut vakuumom
11.2.2010 23:10:55   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Verus RR

uf, meni to deluje gore za bebu nego CR....


Nije tema, ali zašto je CR loš za bebu? user posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Porodjaj potpomognut vakuumom
11.2.2010 23:12:41   
Verus
Nije los u smislu da ce im nesto biti, nego sto je malo veci sok nego postepen prolazak kroz kanal, pa onda napolje....ali ovo kad zgrabe vakumom pa vuku....zamisli nesto te usisa za glavu i vuce napolje, uzas....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Porodjaj potpomognut vakuumom
11.2.2010 23:17:42   
2002m
Moja drugarica je prvu bebu rodila vakumom,strasno...besiku su joj pomerili.
Vakum moze da bude opasan za bebu, a carskim  rezom  se beban  ne muci(sve to vec znasuser posted image ).
Kada bih morala da biram,ja bih ipak bila za CR  zbog bebe.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Porodjaj potpomognut vakuumom
11.2.2010 23:18:24   
buhla
ja sam rodjena vakumom... pupcana vrpca mi je bila oko ramena i jos mi je glava bila zalepljena za levo rame (bukvalno!- pa su samo secnuli kozicu i imam oziljak iza uveta i na ramenu), nosim naocare (dioptrija mi je razlicita na desnom mi je veca) i desna strana cela mi je kao ulubljena, ali ne nesto vidljivo...

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Porodjaj potpomognut vakuumom
11.2.2010 23:23:10   
engimengi
Ako bebino lice "gleda" u maminu kicmu, najuzi deo glave krece u vaginalni kanal prvi, i to je najidealnija pozicija za radjanje. E, a ako lice "gleda" napred, u mamn stomak (kao meni), onda je promer koji izlazi oko 9cm siri,


Verus, zdrava beba se rotira prilikom izlaska,ona krene sa licem prema stomaku i polako okrene i rodi uz pomoc babice naravno!Mada  i da nema nikoga opet bi tako izaslo!Vakum se koristi kad majjka u nema vise snage za nopon,a beba je u kanalu!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Porodjaj potpomognut vakuumom
11.2.2010 23:24:20   
Trcosava
bre bre ljudi.... napraviste bauk od vakuuma

ana je rođena vakuumom, ali nekim malim (kako sam ja skontala i kako meni rekoše) nikakve komplikacije niije imala zbog vakuuma, čak ni glavica nije bila kupasta pu pu pu
dakle nije svaki vakuum strašan


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Porodjaj potpomognut vakuumom
11.2.2010 23:32:32   
buhla
ma ja nisam htela nikoga da uplasim... pak je meni ovo radjeno pre 33 godine, pitaj Boga kakav je to bio vakum, a  i kakvi strucnjaci! moj je problem bio to sto mi je  bila zalepljena glvica za rame i mozda je sve to ustvari uzrok sto izgledam tako kako izgledam user posted image

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Porodjaj potpomognut vakuumom
12.2.2010 13:04:17   
mihi
Ma super Trco što je sa Anom sve ok, vakum nije ni malo naivan, može da bude loš i za majku i za bebu.

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Porodjaj potpomognut vakuumom
12.2.2010 13:08:40   
Trcosava
znam mihi, al ajde ja da unesem malo svetlosti... da mame koje tek čeka porođaj znaju da ima i svetla strana user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Porodjaj potpomognut vakuumom
12.2.2010 13:10:53   
mihi
Anestezija kod Cr deluje naravno i na bebu i ne retko bebe su letargične, uspavane, mlitave te je i Apgar skor kod beba rođenih CR u totalnoj anesteziji nešto lošiji nego kod beba rođenih prirodnim putem ili CR u nekoj od regionalnih anestezija. Moj Miloš je imao 9/10.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Porodjaj potpomognut vakuumom
12.2.2010 13:12:07   
mihi
U pravu si sve se to zaboravi kad se bebe rode, prema tome osmeh na lice i što manje brigeuser posted image user posted image user posted image .

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Porodjaj potpomognut vakuumom
12.2.2010 13:15:14   
Anoniman
Mogu samo potpisati ovo što je Prase rekla.
I mene su izvukli vakumom i bar mi do sada nisu ništa ustanovili da mi fali i ako znam da nije nimalo bezazlen kao što Mihi reče

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Porodjaj potpomognut vakuumom
12.2.2010 13:19:43   
mihi
Vučko, možda si zato tako vesela, dobra i dragauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Porodjaj potpomognut vakuumom
12.2.2010 13:22:43   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mihi

Vučko, možda si zato tako vesela, dobra i dragauser posted image


hvala ti mila moja ... jel to nećeš da kažeš malo opićena user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

draga moja MIHI user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Porodjaj potpomognut vakuumom
12.2.2010 14:06:03   
marince1
IZVORNA PORUKA: Trcosava

znam mihi, al ajde ja da unesem malo svetlosti... da mame koje tek čeka porođaj znaju da ima i svetla strana user posted image



Slazem se!
Ajde da ne plasimo zene!

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Porodjaj potpomognut vakuumom
12.2.2010 14:47:41   
mejra81
Vidim da je vas dosta rodjeno na vakuum...Sad mi je lakse....
Vakuum nije strasan al treba se struco obaviti,ipak je glava u pitanju...
Neko rece da bira izmedju vakuuma i CR-a....Nema tu biranja...Kad je beba u kanalu,kasno je za CR,
jedina opcija je Vakuum zato ga se ne treba toliko plasiti jer je to jedina opcija koja preostaje da bi beba izasla ziva...

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here