|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Da li doktori u domovima zdravlja kvalitetno ...
7.1.2010 18:56:08   
dunja RR
Otvorila sam novu temu iako se plašim da ima nešto slično, Ksenija i ja smo već pisali o tome ali u drugoj temi....evo o čemu se radi:

Nazvala sam dr u dom zdravlja, pre neki dan, da zakažem pregled, ovako je tekao razgovor

JA-dr-ka dobar dan ja bih da zakažem pregled...
DR-kada ste zadnji put bili?
JA-pre 6 meseci
DR-da li smo radili tada papa test?
JA-mislim da jesmo, pošto mi j....( nisam ni stigla da izgovorim do kraja, prekinula me)
DR- pa onda šta ćete tako rano, papa se radi na godinu dana....možete još malo da sačekate
JA-zato što mi je rađena laparaskopija, izvađena su mi oba jajovoda, zbog jako teškog oblika endometrioze...htela bih na kontrolu, a Vi ste stalno na edukacijama, ne mogu nikako da vas nađem
DR-tajac....pa dobro...eto 02.02. u 8.15, neću biti u DZ do tada idem opet na edukaciju
JA-ok , vidimo se tada....prijatno....


Šta mislite o ovome?



< Poruku je uredio dunja -- 7.1.2010 18:59:27 >
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Da li doktori u domovima zdravlja kvalite...
7.1.2010 19:04:18   
Anoniman
Ja Dr-e u DZ smatram obicnim birokratama...
Cast izuzecima koje ja ne poznajem ali ova moja meni nije ni pritisak izmerila do sada...

primer 1.
A kad smo moja drugarica i ja imale 17 godina i dosle na prvi pregled...moja drugarica je nezeljeno zatrudnela i morala je na abortus...
Ulazimo zajedno, prestrasene u ordinaciju...

Ona ide prva na pregled a DR pregleda i kaze:

"Materica je nabubrela, vrlo moguce da si trudna...Tako ti i treba kad kreces u odnose sa 17 godina...Moja cerka ima 21 godinu i jos uvek je nevina...Sedi kuci i uci a ne da joj se ovo desi"

Tada smo bile jako mlade i prestrasene da bismo reagovale ali sam posle nekog vremena isla da je trazim da izlecim frustracije koje od tada nosimo i moja drugarica i ja...Ali je prokletnica otisla u penziju nakon sto je napravila neke gluposti...KOje sam naknadno saznala....



Primer2.
Ja ostala trudna. Dolazim sa mora. ODlazim na prvi pregled. Mozda sam ja naivna pa sam ocekivala neki normalan odnos tipa:
"da li zelite trudnocu? Da li pusite? morate da ostavite cigare? kako se osecate? uradicemo te i te analize pa cemo da se vidimo tad i tad...Cestitam na trudnoci obzirom da je zeljena.."
To sam ja ocekivala.

Ono sto sam dobila je:
cuti i gleda u sto, popunjava deset papira, ne gleda me, ne obraca mi se i na kraju:
"ovo vadis u 29.novembra, ovo vadis u Zemunu, ovo vadis kod nas u DZ a ovo moras u Visegradskoj...kAd to sve uradis dodji"

Ja blenem u one papire.
"doktorka a jesam li ja trudna? kad je meni termin?"
Ona: "a ...da...termin...cekaj...znaci...poslednja menstruacija je bila 13.6..termin je 20.april"
Ja: "zar nije 20.mart?" (meni je mama izracunala )
Ona: "Jao, da , jeste jeste 20.mart"

Naravno da sam pocela da placem kad sam izasla...Razumem ja da je njima guzva ali...


(odgovor članu dunja RR)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Da li doktori u domovima zdravlja kvalite...
7.1.2010 19:07:20   
Anoniman
i da dodam: onda se cude i negoduju sto vodimo trudnoce kod privatnika...
Pa pre cu da platim nego da sedim u cekaonici preko 4 sata i da cekam dok ulazi njih 15 preko veze...i na kraju dobijem sta???

Ali polako...kad se bude priznalo zakonom privatno zdravstvo, otici ce u zaborav...

Opet kazem, ja verujem da ima dobrih lekara u DZ ali ja nisam nijednog videla....

I podvlacim: DOBAR LEKAR NIJE SAMO STRUCNJAK NEGO I COVEK KOJI IMA PRISTUP PACIJENTU

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Da li doktori u domovima zdravlja kvalite...
7.1.2010 19:12:25   
dunja RR
Ali polako...kad se bude priznalo zakonom privatno zdravstvo, otici ce u zaborav...


šta to znači draga?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Da li doktori u domovima zdravlja kvalite...
7.1.2010 20:59:27   
Anoniman
Ja verujem lekarima. Jeste, privatnici bolje obave posao, da se ne lazemo, zbog para-tacnije-ljubazniji su. Ali svi su oni iste skole zavrsili, jeste, neki su bili bolji, neki losiji studenti, ali nisu svi bolji otisli u privatnike.Ja nemam nijedno negativno iskustvo u DZ, za sebe, mm i dete.
Nije sad to ne znam ni ja kakav tretman, ali su to uvek bile prave dijagnoze i polupristojan, pristojan ili, u slucaju gin. i dr. opste prakse, izuzetno prijatan odnos.

(odgovor članu dunja RR)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Da li doktori u domovima zdravlja kvalite...
7.1.2010 22:25:15   
Anoniman
U NS ne možeš da zoveš dr, ne možeš ni Dom zdravlja (moglo je do nedavno), nego imaš Call centar preko kog ceo NS zakazuje sve vrste pregleda... user posted image
Realno, nikada nisam imala većih problema sa dr već sa sestrama.

Srodna tema: Prijatno sam iznenađena državnim zdravstvom KLIK

< Poruku je uredio Tasha RR -- 7.1.2010 22:28:45 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Da li doktori u domovima zdravlja kvalite...
7.1.2010 22:31:31   
cipiripi
sta to bese doktorska etika?
ne secam se da sam je primetila...
zato i idem kod privatnika, tamo ti se bar nasmese!

to za DZ je posebna prica...neki su siti svega, neku dr nije opalio doktor da izvinete, neke se bore za sto bolji polozaj jer se dodeljuju stanovi u zdravstvu..

zar mislite da ovo nisu dovoljni razlozi njihove drskoti i bezobraznosti?

FUJ


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Da li doktori u domovima zdravlja kvalite...
7.1.2010 22:56:52   
Delijagirl
Ja nemam iskustva kako sve to funkcionise u srbiji prvo sto je bolje da platim privatniku nego DZ (bar dok nemam zdravstveno osiguranje) i kao drugo jer jednostavno vise verujem privatnicima za neke stvari to mi je ostalo iz slovenije... Mada sam tamo imala predivnu doktorku opste prakse koju pa da pricam ceo zivot necu moci dovoljno da je nahvalim i imala sam ginekologa u dz slucajno sam otisla tamo jer jbg nisam imala para za privatnika a nisam htela baku da smaram i on se pokazao kao ok covek :) Sto se svega ostaloga tice sve privat od ortopeda, do zubara, dermatologa i otolarinolaringologa imala sam privat em sto se u drzavnim instucijama ceka u user posted image dugo em sto im je "usluga" losa do zla...  Ja sam naprimer imala bas odvratan osip koje sa lekarkom privatne prakse nikako nismo mogle da izlecimo napise meni ona hitan uput za dermatologa a oni meni ladno iako me vidi da sam sva u osipu pa ovo nije nista zivotno ograzuvajocev evo moze za 5 meseci da dodjete... Ma nije nisto opasno po zivotu a to sto cu ja da si skinem kozu je nebitno... Drugi primer je bio kad sam imala neke frke sa kolenom bolelo me za sve pare i ja po uput i na kliniku i oni meni pa da evo vam datuim za tipa 6 meseci. I svaki put kad su mi dajali takve datume ja kuci ispricam babi sta je bilo naravno ona pokupi mene i odvede me kod privatnika koji je to sredio za delic sekunde...
Za srbiju sam samo cula od svih iz svacih da je katastrofa sto se tice javnog zdravstva i svi drugari mi pricaju kako je bolje da platis privatniku...


_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Da li doktori u domovima zdravlja kvalite...
7.1.2010 23:38:36   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: dunja

Ali polako...kad se bude priznalo zakonom privatno zdravstvo, otici ce u zaborav...


šta to znači draga?


Znaci da ce kao i svuda u Evropi biti i kod nas KAD TAD priznato privatno zdravstvo zakonom o zdravstvu i onda ce privatnici takodje moci da rade posao kompletno:
da daju recepte, bolovanja, da daju upute i da budu ravnopravni kao i drzavni. Onda ce pare i porezi koje dajemo za zdravstveno biti usmerene na nas izbor gde cemo da se lecimo pa ce drzavnici  morati da se trude da dobiju pacijente kao na svakom zdravom trzistu.
na to sam mislila

(odgovor članu dunja RR)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Da li doktori u domovima zdravlja kvalite...
8.1.2010 8:04:23   
Anoniman
Tako nekako.

No, neke firme primaju bolovanja od privatnka.
Ja sam i recepr dobijala, samo mi nikada državna apoteka nije bila usput, te ne znam jel to samo u smislu "Evo ti da ne zaboraviš šta sam ti rekao" ili je pravi recept. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Da li doktori u domovima zdravlja kvalite...
8.1.2010 12:23:55   
dunja RR
izvini malo sam glupkasta na ovoj temiuser posted image ....

....kako će ići plaćanje, da li ćemo plaćati državne ili nećemo plaćati privatne( tj.sve će ići kroz ono što plaćamo za osiguranje)...ili nešto drugo, to me zanima?

< Poruku je uredio dunja -- 8.1.2010 12:28:12 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Da li doktori u domovima zdravlja kvalite...
8.1.2010 12:33:32   
Anoniman
dunja, ja samo mogu da ti navedem primer da moj tata placa neko zdravstveno osiguranje preko firme, i ima sve besplatno, valjda, do 40-50 000 evra u jenoj privatnoj poliklinici, isao je tamo nedavno i na operaciju tromba. E sad, ja znam da on placa redovno osiguranje, jer je mama osigurana preko njega, a mislim da deo doprinosa firma uplacuje tom osiguravajucem drustvu koje to obezbedjuje, znaci mom tati realno ne skidaju od plate nego to spada pod neke doprinose. Mislim da to treba da zazivi, posto je ovo strana firma.

(odgovor članu dunja RR)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Da li doktori u domovima zdravlja kvalite...
8.1.2010 12:37:28   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: Nedja

dunja, ja samo mogu da ti navedem primer da moj tata placa neko zdravstveno osiguranje preko firme, i ima sve besplatno, valjda, do 40-50 000 evra u jenoj privatnoj poliklinici, isao je tamo nedavno i na operaciju tromba. E sad, ja znam da on placa redovno osiguranje, jer je mama osigurana preko njega, a mislim da deo doprinosa firma uplacuje tom osiguravajucem drustvu koje to obezbedjuje, znaci mom tati realno ne skidaju od plate nego to spada pod neke doprinose. Mislim da to treba da zazivi, posto je ovo strana firma.


hvala draga, sada mi je malko jasnije....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Da li doktori u domovima zdravlja kvalite...
8.1.2010 13:00:24   
minavb
Neke firme uplacuju svojim radnicima dodatno penziono i zdravstveno osiguranje kod privatnih osiguravajucih drustava. Svaki gradjanin, koji za to ima novca, moze sebi svakog meseca da uplacuje dodatno zdravstveno osiguranje koje mu pokriva troskove privatnih lekara i skupljih intervencija, kao i placanje posebnog bolnickog smestaja.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Da li doktori u domovima zdravlja kvalite...
8.1.2010 13:15:01   
Mari86
Moja drugarica je radila papa test kod jedne nazovi doktorice tj.ginekologa ovde u Domu zdravlja.
Rezultat Papa testa je bio III user posted image a doktorica je rekla da je sve u redu i da ne brine..
Nas dve smo nesto sedele i njoj ispadnu papiri..sva sreca ja ih podizem i pitam je zaprepasceno sta ti je ovo??
Ona mirno odgovara pa papa,ja joj kazem zeno pa III je..sta je rekla doktorica...kaze pa rekla je da je sve u redu...user posted image user posted image user posted image user posted image
Ja sok....od onda je krenula kod privatnika...user posted image
Sva sreca sada je sve ok...


_____________________________

Dobro se dobrim vraća :)

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Da li doktori u domovima zdravlja kvalite...
8.1.2010 13:16:41   
jacagoga
IZVORNA PORUKA: minavb

Neke firme uplacuju svojim radnicima dodatno penziono i zdravstveno osiguranje kod privatnih osiguravajucih drustava. Svaki gradjanin, koji za to ima novca, moze sebi svakog meseca da uplacuje dodatno zdravstveno osiguranje koje mu pokriva troskove privatnih lekara i skupljih intervencija, kao i placanje posebnog bolnickog smestaja.



A  na koja osiguravajuca drustva mislis

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Da li doktori u domovima zdravlja kvalite...
8.1.2010 13:17:49   
Mari86
IZVORNA PORUKA: jacagoga

IZVORNA PORUKA: minavb

Neke firme uplacuju svojim radnicima dodatno penziono i zdravstveno osiguranje kod privatnih osiguravajucih drustava. Svaki gradjanin, koji za to ima novca, moze sebi svakog meseca da uplacuje dodatno zdravstveno osiguranje koje mu pokriva troskove privatnih lekara i skupljih intervencija, kao i placanje posebnog bolnickog smestaja.



A  na koja osiguravajuca drustva mislis



Draga to sva osiguravajuca drustva rade...neku su posteni neki ne..sve zavisi gde upadnes...user posted image


_____________________________

Dobro se dobrim vraća :)

(odgovor članu jacagoga)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Da li doktori u domovima zdravlja kvalite...
8.1.2010 13:20:31   
jacagoga
A ima li neko provereno ili kako rece posteno user posted image

(odgovor članu Mari86)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Da li doktori u domovima zdravlja kvalite...
8.1.2010 13:23:34   
Mari86
IZVORNA PORUKA: jacagoga

A ima li neko provereno ili kako rece posteno user posted image


Ne znam da li smem ovde da pisem...user posted image
Naravno da ima provereno...user posted image


_____________________________

Dobro se dobrim vraća :)

(odgovor članu jacagoga)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Da li doktori u domovima zdravlja kvalite...
8.1.2010 13:24:14   
jacagoga
IZVORNA PORUKA: Mari86

IZVORNA PORUKA: jacagoga

A ima li neko provereno ili kako rece posteno user posted image


Ne znam da li smem ovde da pisem...user posted image
Naravno da ima provereno...user posted image



Pisi pp zanima me sve vezano za tu vrstu osiguranja

(odgovor članu Mari86)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Da li doktori u domovima zdravlja kvalite...
8.1.2010 13:30:38   
Mari86
Poslala sam ti pp...user posted image

_____________________________

Dobro se dobrim vraća :)

(odgovor članu jacagoga)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Da li doktori u domovima zdravlja kvalite...
8.1.2010 13:31:47   
Dora
Osim neljubaznosti, nisam imala problema u DZ. Što se dečijeg tiče, tu je uvek sve bilo ok, čak jedno duže vreme nisam imala overenu knjižicu i nikada mi nisu pravili problem, a kamo li naplatili (mada sam došla s namerom da platim, normalno)...Velike su gužve i dugo se čeka pa sam ponekad zivkala da pitam da li je gužva i kad je najbolje da dođem...onda mi je sestra par puta zakazala pregled, kao, ajde de!user posted image Što se tiče dijagnoze, terapije i sl. veliko poverenje imam u doktorice u DZ jer su moja deca imala razne oblike bronhitisa, Balša čak i astmu neko vreme, gušenja, laringitis i svašta...one su uložile trud da mojoj deci bude dobro i da ne dobijaju antibiotike bez preke potrebe...na kraju sve je to prestalo, sad su stvarno retko bolesni.

(odgovor članu Mari86)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Da li doktori u domovima zdravlja kvalite...
8.1.2010 13:46:46   
Dora
Što se mene tiče, tu je bilo gadno...Dala sam drugarici knjižicu, ona je meni odabrala lekara i ja je čak nisam ni pitala koga je odabralauser posted image Posle dužeg vremena, odem ja, sestra me pita kod koga sam a ja ne znam. Reko, možete li mi vi pomoći, piše mi u kartonu? Nije htela da se cima nego me od*ebala. Pa sad, isterala bih ja svoje da u čekaonici nije bilo jedno 30 baba i deda od preko 80 god. E, to mi je bilo dovoljno da se više tamo ne pojavim.
Retko idem kod opšteg lekara a ovo ostalo po potrebi odem privatno. Šta ću. Često sam i decu vodila privatno kad smo u Zrenjaninu, imam jednog dobrog doktora.
Što se tiče genekologa, isto idem privatno. Sa privatnicima sam imala gorko iskustvo kao devojka (klinka). Dobila sam jaku upalu jajnika i odvede me mama kod jednog kao najboljeg privatnika. On ladno rekao da imam vanmateričnu trudnoću. Ja se tu pomamila, nema šanse, kakav je to doktor??? Vodi me kod drugog...Jbt, nije bilo šanse da sam trudna a on napamet reko! Bilo je još sto čuda s njim dok mama nije skontala da me čovek truje, nekim hormonskim injekcijama me kljukao a ja imala običnu malo jaču upalu jajnika. I uzeo joj gomilu novca za sva ta sranja

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Da li doktori u domovima zdravlja kvalite...
8.1.2010 13:57:04   
Lu
Kod mene u DZ rade učenici kao DOKTORI,mislim završili su školu ali nisu  specijalizirali,koriste se knjigom i telefonom dok ispišu recept...moju mamu su poslali u bolnicu sa nalazom "upale mokračnih kanala" a da nisu ni urinokulturu uradili,da bi se pokazalo da žena nema nikakve upale ni bakterije.
Nevalja ni laboratorij jer se urin stavlja na šalter u otvorenim čašicama preko kojiH se priča,kašlje i razmjenjuje novac i uputnice...pa nađe se opet neko ko ide kod njih.
Ja sam išla po uputnicu za Roka kad je trebao kod ORL,čekala sam SAMA u čekaonici pola sata jer je bilo 8h ujutro i još uvijek se pila kava,prolazili su pored mene nekliko puta kao pored kipauser posted image

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Da li doktori u domovima zdravlja kvalite...
8.1.2010 13:58:36   
Lu
Dunja,ja bih pitala...pa jel ima ovdje neko da radi dok ste vi na edukacijiuser posted image
Čisto da si dam oduškauser posted image

< Poruku je uredio Lu RR -- 8.1.2010 13:59:16 >

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here