|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   državni vs privatni ginekolozi
2.6.2009 22:45:08   
mister NO
zene sigurno vam se desilo da ste od drzavnog ginekol.dobile preporuku da odete kod privatnika|zato sto se neki testovi ne rade u drzavnoj amb. ili slicno|,i kada ste otisle tamo jeli vam se desilo da pored toga sto ste uradile..test. ili sta vec..priv.ginek.vam uradi i pregled,i malo ovo..ono...pa ovde imas nesto..sacemo to skinuti..tamo amo levo desno..i od nekog prvobitnog racuna da  da se ispostavi da morate da platite peterostruko vise?kakva su vasa iskustva sa ginekolizima u drzavnim ambulantama i ovim krvopijama u privatnim?

< Poruku je uredio dijana1 RR -- 10.7.2013 9:35:42 >
Direktna veza do poruke: 1
   RE: jao
2.6.2009 22:55:54   
Dora
Jel pitaš za svoju suprugu, mislim, logično je da pitaš jer ... šta bi inače muškarac tražio kod genekologauser posted image


(odgovor članu mister NO)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: jao
2.6.2009 22:56:37   
Dora
joooj, glupa sam, bolje da ćutimuser posted image

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: jao
2.6.2009 22:58:29   
mister NO
ma pitam za suprugu naravnouser posted image ..ali i mene zanima jeli vam se kada desavalo to sto sam naveouser posted image

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: jao
2.6.2009 23:04:09   
Dora
Da, naravno, to je najbolja varijanta.
Lošija je da vam privatnik izmisli sto bolesti koje se leče lekovima i injekcijama koje samo on ima (i prodaje). Pa na kraju završite u bolnici jer ste zdravi lečeniuser posted image
Ili kad zdravoj ženi privatnik kaže da je sterilna ( a nije) i treba da je leči (naravno uz čitav plan i cenovnik i još nešto uzgred)...ovo poslednje se desilo mojoj kumi a ovo ostalo se desilo svima namauser posted image

(odgovor članu mister NO)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: jao
2.6.2009 23:04:43   
mister NO
vidim niste raspolozene za ozbiljnije temeuser posted image

(odgovor članu mister NO)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: jao
2.6.2009 23:05:59   
sneza24
IZVORNA PORUKA: Dora

Jel pitaš za svoju suprugu, mislim, logično je da pitaš jer ... šta bi inače muškarac tražio kod genekologauser posted image



Nemoj da se ljutis ali prebacila sam tvoj post u citate.

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: jao
2.6.2009 23:11:32   
Dora
ovih dana sam baš prisutna...
nego, mister NO, ovo što sam ti napisala živa je istina. ne verujte privatniku osim ako je na dobrom glasu.

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: jao
2.6.2009 23:13:30   
Anoniman
Ma to na dobrom glasu ne mora nishta da znachi.... moze 5 ljudi da ga pohvali....jer ih nije zajeb** a mozda ima 555 koje jeste....user posted image

Kod nas ima nekoliko analiza koje treba obaviti u privatnoj laboratoriji...i to sve shalju na isto mesto....user posted image

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: jao
2.6.2009 23:17:10   
Dora
Moje dete su iz Dečije bolnice slali u privatnu laboratoriju!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: jao
2.6.2009 23:18:54   
Anoniman
Pa da...i ovde neznam tachno koji test u trudnoci ne rade u bolnici jer kao nemaju reagense....nego se sve radi u jednoj laboratoriju...koja verovatno ima dogovor sa bolnicom....

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: jao
2.6.2009 23:23:46   
Dora
Ne znam, meni je doktor rekao da se to ispitivanje (vezano za krajnike) radi svuda ali je najpreciznije u tri, četiri laboratorije. Rekao je i koje. Sramota je da su privatne laboratorije bolje snabdevene od državnih. isto tako, ispada da su privatni genekolozi bolji od državnih, ali to nije istina. Samo se kod državnih duuugo čeka...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: jao
2.6.2009 23:28:56   
mister NO
znao sam ja da ima toga...jbte kakvih sam se ja prica naslusao...da posizis,evo jedne: u betaniji,navodno od 5 mama koje su se  doticnog dana,jutra..nebitno.. porodile 4 su prije porodjaja darivale svoje babice\bombonjerice,pola kile kafe,ratluk...100 evra...prasence\ i njihove bebe su dobile ocjenu 10\to je kao neka ocjena koja se dobija na osnovu lakoce porodjaja,da li je bilo komplikacija...ako je sve teklo glat dobija se 10\.jedino beba od ove mame sto nije darivala babice je dobila 1!i da bi zakljucak na kraju te price bio vise nego ocit 'dajte 100evra i teci ce glatko'.kao da nema veze uopste to da li je bila beba okrenuta pravilno prilikom porodjaja...koliko je va*ina bila otvorena...ma nista to ne znaci!već samo 100 evra iskesiraj i ici ce glatko...jbte bas smo se ja i supruga sken*ali nakon te price!ionako jedva sastavljamo kraj sa krajem...jos da babici dajemo pride pored plate koju prima(ne znam kolika je) nesto keša  sa strane da ne bi usred porodjaja javljala se na telefon ili sa pola snage obavila svoju dužnost

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: jao
2.6.2009 23:37:18   
Dora
Joooj, ja sam se prvi put porađala u Betaniji a sad je zaobilazim u širokom luku. Prošla sam ko bosa po trnju. To što si napisao to je apsolutna istina, samo meni se iskomplikovalo i uradili su mi hitan CR posle 12 sati na indukciji! Beba je jedva preživela a i ja, a opet je dobio ocenu 10. Te ocene se daju iz dva puta. Prva je opšte stanje bebe odmah na rođenju, druga je opšte stanje bebe mislim oko pola sata kasnije...
On je bio super, ali sutra dan je dobio infekciju, početak sepse, jer je plodova vodica bila zelena i dugo se mučio u stomaku.
Ja sam bila neobaveštena o plaćanju. Da sam znala, sve bih dala samo da bude sve ok. Mislila sam dovoljno je doći i poroditi se. kad sam shvatila, bilo je već kasno, bila sam polusvesna i nakljukana bensedinima (ne znam ni sama zašto kad nisam glasa pustila ceo danuser posted image )
Deset dana smo posle bili na intenzivnoj nezi!!!user posted image
******
Drugi put je sve bilo mnooogo drugačije. Iskustvo je zlata vredno!

(odgovor članu mister NO)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: jao
2.6.2009 23:38:56   
mister NO
konkretno moja supruga je upucena na privatnu praksu radi HCG testa i PAPA testa,dom zdravlja na Limanu*Novi Sad* ne vrsi te testove...da bi kad se javila privatnoj klinici...doktorica rekla pa sto ti nije odmah ova iz drzavne rekla da radis HCG?mislim ja ne znam da li je to potrebno da se radi odmah nakon UZ?ali cini mi se da je pokusala da ubci crva sumnje u drzavnu praxu kod nas nebi li dolazili kod nje!uglavnom sada smo zbunjeni..ne znamo ko govori istinu?..mada ja sam licno vise naklonjeniji drzavnoj praxi.zato sto sam i sam imao zdravstvenih problema kada su se privatni ljekari,jbte primarijusi nalupali takvih gluposti oko moje dijagnoze da sam cak bio poceo da uzimam terapiju koju su mi prepisali..pogadjate SVE POGRESNO,dok nisam otisao u drzavnu kliniku i od tada je ok

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: jao
2.6.2009 23:45:03   
Dora
Ma ako vas upute privatno, samo reci da nemate pare, složi neku socijalu...Oni gledaju tamo gde upali, ali bolje je idite u državnu. Doktori su ok., ako neka više analiza treba samo traži uput za DZ u Zmaj Ognjena Vuka, to je poliklinika sa laboratorijom, imaju sve.
Najbolje je odmah ih ohladiti, kažeš da nemaš para za to što se plaća. Odmah druga ploča!

(odgovor članu mister NO)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: jao
2.6.2009 23:46:47   
Ivana Vanja
želela bih da kažem i drugačije s privatnicima , ja lično imam pozitivno iskustvo s privatnim ginekologom , a loša s državnim kod koga moram da idem zbog bolovanja. Privatno me pregleda detaljnije ne traži posebne analize kao ni česte preglede ( idem na mesec dana) ,već koliko je potrebno a mogla bi jer je blizanačka trudnoća i imam 40 god.U državnoj me pogleda na ultrazvuku , do sada kraj šestog meseca nije me ni jednom ginekološki pregledao ,niti mi je meren pritisak . Sve po principu lako će mo.Moje iskustvo s privatnikom pozitivno skroz 

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: jao
2.6.2009 23:49:54   
mister NO
sigurno misle mladi su zeleni..OSISAJMO IH

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: jao
2.6.2009 23:56:39   
Dora
Ja sam drugu trudnoću vodila kod privatnika, to je jedna izuzetna doktorica koju ceo grad poštuje. Ona za trudnice ima poseban cenovnik, jednom mesečno sam išla na preglede koji su sadržali sve, pa i merenje težine, razgovor o svemu i svačemu. Veliko psihičko olakšanje. To mi je mnogo značilo.
Znala je da moram ponovo na carski pa mi je sredila sa doktoricom koja je hirurg, radi carske rezove u bolnici, primila me je ko svoju.
Taj porođaj ostao mi je u lepom sećanju i bio je lagan.
btw, osim 1000 din. mesečno koliko je koštao pregled i besplatan prvi pregled posle porođaja, NIŠTA MI NISU TRAŽILE ni jedna ni druga doktorica.
naravno, ponovo ću ići kod nje kad zatrudnim, a i sad odem jednom u pola god. na te redovne preglede. Divna je osoba i veliki stručnjak.

(odgovor članu Ivana Vanja)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: jao
3.6.2009 8:06:17   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mister NO

znao sam ja da ima toga...jbte kakvih sam se ja prica naslusao...da posizis,evo jedne: u betaniji,navodno od 5 mama koje su se  doticnog dana,jutra..nebitno.. porodile 4 su prije porodjaja darivale svoje babice\bombonjerice,pola kile kafe,ratluk...100 evra...prasence\ i njihove bebe su dobile ocjenu 10\to je kao neka ocjena koja se dobija na osnovu lakoce porodjaja,da li je bilo komplikacija...ako je sve teklo glat dobija se 10\.jedino beba od ove mame sto nije darivala babice je dobila 1!i da bi zakljucak na kraju te price bio vise nego ocit 'dajte 100evra i teci ce glatko'.kao da nema veze uopste to da li je bila beba okrenuta pravilno prilikom porodjaja...koliko je va*ina bila otvorena...ma nista to ne znaci!već samo 100 evra iskesiraj i ici ce glatko...jbte bas smo se ja i supruga sken*ali nakon te price!ionako jedva sastavljamo kraj sa krajem...jos da babici dajemo pride pored plate koju prima(ne znam kolika je) nesto keša  sa strane da ne bi usred porodjaja javljala se na telefon ili sa pola snage obavila svoju dužnost



to se dragi Mister NO zove APGAR test koji se radi svakom novorođenčetu na osnovu boje kože, srčanog rada, tonusa mišića, stepena očuvanosti reflexa, i pokušaja disanja.
Vrijednosti apgar testa su rangirane od 0 do 10 gdje je od 0 do 3 ocjena novorođenčeta rođenog u teškoj asfiksiji, od 4 do 6 vrijednost kod novorođenčeta sa slabije izraženim znacima asfiksije i od 7 do 9 znači vrlo lake depresije kod novorođenčeta, a 10 je optimalna vrijednost.



(odgovor članu mister NO)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: jao
3.6.2009 8:18:28   
mamanp
Nisu u pitanju samo ginekolozi...to je kod svih lekara tako. Ja moju decu vodim i u Dispanzer i privatno...U dispanzeru je uvijek crveno grlo ili virus, a privatno ma ispitace dijete od glave do pete, i radice analize, i brinuce ko da je njeno...ono sto kazu "gleda te ko kap vode na dlanu". Svi su oni u principu isti. Bez 4-5 hiljada ne smijem da se pojavim na vratima ordinacije.

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: jao (državni vs privatni ginekolozi)
3.6.2009 8:27:46   
Anoniman
Menjam malo naziv teme, pošto ono "jao" baš i ne govori mnogo user posted image ), i prebaciću temu u Trudnoću ako mi ne zameraš, mister NO!

Ja MRZIM državnu praxu, idem tamo samo ako MORAM.
Trudnoću sam vodila privatno, nikakvih problema nije bilo. Nikada me nisu slali ninakakve analize sem neophodnih (ks, šuk, urin, double).

Temu o Apgar skoru imamo - ubaci u vrh stranice u google pretraživač, izbaciće ti je.

Malo sam zbunjena, HSG je produvavanje jajovoda, zašto bi se to radilo ženi koja je trudna???

(odgovor članu mamanp)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: jao (državni vs privatni ginekolozi)
3.6.2009 8:28:55   
Anoniman
Postoji i tema Preporučite ginekologa, možeš pogledati koji lekare su novosađanke preporučile.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: jao (državni vs privatni ginekolozi)
3.6.2009 8:37:25   
prase
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Menjam malo naziv teme, pošto ono "jao" baš i ne govori mnogo user posted image ), i prebaciću temu u Trudnoću ako mi ne zameraš, mister NO!

Ja MRZIM državnu praxu, idem tamo samo ako MORAM.
Trudnoću sam vodila privatno, nikakvih problema nije bilo. Nikada me nisu slali ninakakve analize sem neophodnih (ks, šuk, urin, double).

Temu o Apgar skoru imamo - ubaci u vrh stranice u google pretraživač, izbaciće ti je.

Malo sam zbunjena, HSG je produvavanje jajovoda, zašto bi se to radilo ženi koja je trudna???


Hehehehe... Tu je prase kada treba da se tera mak na konac, da se traži dlaka u jajetu, ili za bilo koje druge usluge njuškanja i detekcije user posted image
Nije čovek napisao HSG nego HCG pri čemu je verovatno mislio na određivanje beta-HCG iz krvi... E sad meni ni to nije jasno, ako je trudnoća ustanovljena i na UZ sve u redu, šta ima da se radi i to? Mislim, ima jedan slučaj kada se nivo prati iz dana u dan, ali nećemo sad o tome da se ne tripujemo bzvz.

E sad, usput, ja sam isto vodila trudnoću u privatnoj klinici i ne bih ništa menjala. Meni je to značilo, jer sam znala da će me porađati onaj ko je pratio moju trudnoću i moju bebu, a i zato što mi više znači da znam onoga ko me porađa nego da mi mm bude na porođaju. Znala sam ja da nije neophodno da plaćam sve te preglede, kao što negde napisah, koristio je isključivo 4D ultrazvuk, ali ja sam na to pristala zato što je tako MM bar jednom mesečno bar mogao lepo da vidi svoje dete a ne neku mrlju na monitoru user posted image


_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: jao (državni vs privatni ginekolozi)
3.6.2009 8:40:16   
guppy RR
neću da se petljam puno u ovu temu, ali samo poželeh da napišem svaka čast MisterNO da si tako zainteresovan tata i suprug. Srećna naša DACAMACA da ima takvog muža

ljubac svima,
gupika

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Engimengi: Moja porođajna priča
photo
Ctg je pokazao velike kontrakcije, doktor je rekao da me spremaju za 5 min u salu na carski rez! Ja sam samo stigla da j...
Ne postoji trofej za prirodni porođaj ili ...
To su najbolje riječi koje mi je suprug mogao reći u rađaoni.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here