|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: jao (državni vs privatni ginekolozi)
3.6.2009 8:41:47   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: prase


Nije čovek napisao HSG nego HCG pri čemu je verovatno mislio na određivanje beta-HCG iz krvi...


user posted image  Moja greška! Sorry, mister NO!

Koja nedelja beše tvoja žena?

prase, možda je double ili triple test u pitanju? Tamo ima free B hcg. user posted image

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 26
   RE: jao (državni vs privatni ginekolozi)
3.6.2009 8:43:21   
Anoniman
Ajao, pa ja sam propustila! DACAMACA je supruga od mister NO? user posted image

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 27
   RE: jao (državni vs privatni ginekolozi)
3.6.2009 8:43:22   
mihi
Tasha to je on nešto pomešao, možda su je poslali na b HCG, gde sme HCG u trudnoći? Mada imam jednu poznanicu koja nije mogla da ostane trudna i oni zakažu HCG i urade a ona je već bila trudna kad suvideli da je trudna prepali se i pila je antibiotike i išla na kontrole zbog zračenja koje se koristi prilikom snimanja.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: jao (državni vs privatni ginekolozi)
3.6.2009 8:45:09   
Anoniman
Joj mihi, upetlja ga sada sa HSG i HCG! user posted image

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 29
   RE: jao (državni vs privatni ginekolozi)
3.6.2009 10:19:19   
Ana RR
Baš ste se zapetljale user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: jao (državni vs privatni ginekolozi)
3.6.2009 10:30:39   
Ana RR
Ja imam bolje iskustvo sa privatnim nego sa državnim lekarima.. Ginekolog u domu zdravlja je moga da me upropasti za ceo život da se nisam trgla i otišla odatle.
Doktorka kod koje idem već jako,jako dugo, je i više nego odličan lekar, što bi rekli majstor svog zanata. Divna je osoba. I nikada mi nije radila neke nepotrebne analize, čak mi gomilu puta ništa nije ni naplatila.
Privatno idem i kod onkologa, neću da imenujem lekara ali on je jedan od najboljih onkologa u našoj zemlji, pošto sam njihov pacijent već godinama čak i ne plaćam sve što se inače plaća.
Ali to ne znači da u državnoj praksi nema dobrih lekara, naprotiv, samo što su ovi neodgovorni i loši lekari bacili senku na sve.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: jao (državni vs privatni ginekolozi)
3.6.2009 10:34:50   
Anoniman
onkolog je sisolog? user posted image

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 32
   RE: jao (državni vs privatni ginekolozi)
3.6.2009 10:35:32   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

onkolog je sisolog? user posted image



E budalo jedna user posted image user posted image


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: jao (državni vs privatni ginekolozi)
3.6.2009 10:37:12   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Ana80

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

onkolog je sisolog? user posted image



E budalo jedna user posted image user posted image



Ma ozbiljno te pitam. Ja jutros u temi "Čvor u dojci" napisala sisolog jer nisam znala kako se taj dr zove. user posted image

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 34
   RE: jao (državni vs privatni ginekolozi)
3.6.2009 10:37:18   
Anoniman
da Bog da vam onkolog nikada ne zatrebao 

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 35
   RE: jao (državni vs privatni ginekolozi)
3.6.2009 10:40:11   
Ana RR
Ja imam već nekih 7 godina neki čvorić u levoj dojci, u stvari dva čvorića koji stoje jedan na drugom, tako da moram to da kontrolišem.




_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: jao (državni vs privatni ginekolozi)
3.6.2009 10:44:43   
sosa
najbolji lekari rade i u drzavnoj bolnici i privatno...samo ih treba prepoznati...moj dr kod koga idem privatno radi i u drzavnoj bolnici....strucnjak je...
ali isto tako znam da ni najbolje opremljena privatna klinika ne moze zameniti drzavnu ustanovu i tim lekara,anesteziologa,sestara i svega sto ima u drzavnoj ustanovi...
ja sam za privatno jer ne cekam,ljubazni su...ali bilo kakva ozbiljnija intervencija da je u pitanju drzavna je nezamenljiva....
moj lekar me vodi privatno,ali recimo za laparaskopiju smo morali u bolnicu,jer ipak nije mla intervencija i nema aparate u privatnoj klinici....
naravno nije mi nista maplatio jer i ja njemu kao zdravstveni radnik odradim neke poslove...
ja sam radila i privatno i radim sada u drzavnoj i za to sam da je bolnica nezamenljiva,ali za sitne preglede privatne klinike su zakon...
recimo antispermatozoidna at u priv.laboratorijama vadi se krv...ne traze spermu,a rezultat odmah....
na torlaku se ceka dva dana i vadi se krv oba partnera i sperma...to je pouzdana i prava metoda....
radila sam u privatnoj lab i znam da recimo devojka donese urin na trudnocu,mi kupimo test u apoteci uradimo i naplatimo 700 din....

_____________________________

"vera je moja jedino ozbiljno zanimanje zivota moga,zaista sve je drugo komedija cula"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: jao (državni vs privatni ginekolozi)
3.6.2009 10:47:04   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Ana80

Ja imam već nekih 7 godina neki čvorić u levoj dojci, u stvari dva čvorića koji stoje jedan na drugom, tako da moram to da kontrolišem.



Ja sam svoj operisala. Hajde da o tome pišemo u temi Čvor u dojci.

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 38
   RE: jao (državni vs privatni ginekolozi)
3.6.2009 10:48:51   
sosa
jedna od pet devojaka ima cvoric....to je preosetljivost zlezde na hormone...
ja sam operisala fibroadenom pre deset god.oni su multipni ,javljaju se u grupama.ako se javi jedan ,verovatno ce biti jos...ne treba paniciti..ni dirati...
ja sam pogresila jer sam operisala...kasnije sam imala jos dva,povukli su se...treba operisati samo ako rastu...ali to je retko,cesto se povuku.
postoji statistika da jedna od 1000 devojaka dozivi malignu alternaciju ili prelazak iz benignog u maligni tumor.

_____________________________

"vera je moja jedino ozbiljno zanimanje zivota moga,zaista sve je drugo komedija cula"

(odgovor članu sosa)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: jao (državni vs privatni ginekolozi)
3.6.2009 10:48:54   
vila 07
Samo jedan detalj iz državne ordinacije, kad mi je moja BIVŠA doktorica radila EB. Jako me zabolelo i samo sam zažmurila, jer mi se zacrnilo pred očima. A ona kaže "Šta je? Jel te boli? Pa DERI SE!!!"  Isti dan, zakazano mi je bilo u 16h, a u 18h još nisam bila na redu (inače sam imala u 19h zakazano kod zubara), kad sam joj to rekla odgovorila mi je "Pa šta ti ja mogu, UBI SE!".
Ona je tako drska i bezobrazna user posted image  

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: jao (državni vs privatni ginekolozi)
3.6.2009 10:56:50   
sosa
recimo,najbolji onkolog je na onkoloskom institutu u klinickom centru i na bezanijskoj kosi u bolnici....ako posumnja neki lekar na nesto ozbiljno,sigurno nece preporuciti privatno....samo drzavno...
ja nisam cula ni za jednog privatnog onkologa ili da je neko operisao tumor privatno....

_____________________________

"vera je moja jedino ozbiljno zanimanje zivota moga,zaista sve je drugo komedija cula"

(odgovor članu vila 07)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: jao (državni vs privatni ginekolozi)
3.6.2009 10:58:30   
Anoniman
AMAN SOSO KOPIRAM TE U ADEKVATNU TEMU I TAMO TI ODGOVARAM, HAJDE OBRATI PAŽNJU PA PREĐI.

KLIK

(odgovor članu sosa)
  Direktna veza do poruke: 42
   RE: jao (državni vs privatni ginekolozi)
3.6.2009 11:00:13   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: sosa

recimo,najbolji onkolog je na onkoloskom institutu u klinickom centru i na bezanijskoj kosi u bolnici....ako posumnja neki lekar na nesto ozbiljno,sigurno nece preporuciti privatno....samo drzavno...
ja nisam cula ni za jednog privatnog onkologa ili da je neko operisao tumor privatno....



Mislim da je to moj doktor, on dolazi jednom nedeljno u jednu privatnu kliniku.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu sosa)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: jao (državni vs privatni ginekolozi)
3.6.2009 14:52:19   
eugenija
Nisam nikada bila kod državnog ginekologa, tako da zaista nemam takva iskustva...

ALI, često se susreće netrpeljivost između ove dve priče. Recimo, u porodilištu kada pitaju ko vam je vodio trudnoću, neretko znaju da onako bar pomalo prcnu nekog privatnog ginekologa, i naglase kako je napravio nekoliko propusta (koji naravno ovi državni ne bi napravili).
E sad, ginekolog kao ginekolog, učio je svaki iz istih udžbenika, završio državni fakultet, medicinu, specijalizirao iz oblasti ginekologije, apsurdno je smatrati da ovaj što radi privatno zna nešto više ili manje od ovog što radi u državnoj klinici. Stoga smatram da je najčešće sujeta u pitanju i tipična "prepucavanja belih mantila".


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: jao (državni vs privatni ginekolozi)
3.6.2009 20:02:30   
Anoniman
Ja mislim isto kao i Sosa, da je najbolje da se ide kod ginekologa koji radi i privatno i u drzavnoj bolnici. Taj lekar ima mogucnost da ti odradi neku intervenciju u bolnici, i ti ga malo pocastis, a na raspolaganju su ti mnogo bolja oprema i vise osoblja.
Znam da to i nije bas eticki, ali sta je tu je. Kad je zdravlje u pitanju ja ne pitam koliko kosta. Narocito kad se radi o trudnoci i o malenom zivotu koje nosim u sebiuser posted image
Ranije sam isla kod privatnog ginekologa ali sad moram zbog papira(otvaranje bolivanja i sl.) da idem kod drzavnog. Sreca moja pa ovaj moj lekar radi i jedno i drugouser posted image

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 45
   RE: jao (državni vs privatni ginekolozi)
3.6.2009 20:16:10   
ljubičica
IZVORNA PORUKA: Zille

Ja mislim isto kao i Sosa, da je najbolje da se ide kod ginekologa koji radi i privatno i u drzavnoj bolnici. Taj lekar ima mogucnost da ti odradi neku intervenciju u bolnici, i ti ga malo pocastis, a na raspolaganju su ti mnogo bolja oprema i vise osoblja.
Znam da to i nije bas eticki, ali sta je tu je. Kad je zdravlje u pitanju ja ne pitam koliko kosta. Narocito kad se radi o trudnoci i o malenom zivotu koje nosim u sebiuser posted image
Ranije sam isla kod privatnog ginekologa ali sad moram zbog papira(otvaranje bolivanja i sl.) da idem kod drzavnog. Sreca moja pa ovaj moj lekar radi i jedno i drugouser posted image



I samnom je isti slučaj!

_____________________________

The day I will stop lovin you is the day I will close my eyes 4 ever!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: jao (državni vs privatni ginekolozi)
3.6.2009 20:44:57   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

onkolog je sisolog? user posted image


onkolog je uopsteni naziv za doktore koji dijagnostikuju i lece tumore; sto kaze Vucko , da Bog da nikada nikome ne trebali..........

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: jao (državni vs privatni ginekolozi)
4.6.2009 9:04:31   
tomic
ma da. ali ako ides kod njega i drzavno i privatno, zine dupe za pare pa nece ni papa test da ti radi u drz. nego te zove privatno, i naplati troduplo vise. Iako je mm lekar i rade zajednoI stalno nesto ovo je ovako, ono onako, nije to bas dobro, a na kraju sve bude ok. E vise mi je dojadio. zato sam presla u bolnicu, da idem kod lekara na kontrole koji ce me i poroditi.

_____________________________

nadja, mamina lepotica!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: jao (državni vs privatni ginekolozi)
4.6.2009 9:12:02   
Lu
Ja više ne volim ni jedne ni druge,od državne bolnice i ambulante imam fobiju,dobijem napad anoreksije kad uđem u te ustanove,zato ih izbjegavam koliko god je moguće ali eto morala sam se poroditi tamo jednom i nikad više...
A privatnike mrzim što stvarno na očigled izbijaju novac,bez stida i srama ali eto obet biram njih,manje zlo bar ću sačuvati živce koliko-toliko.
Jedino sam prezadovoljna privatnom pedijatricom,ona mi i jeste najbitnija.
Koliko kod vas košta pregled recimo djeteta kod privatnika,bez nalaza znači samo što vas primi i kažete svoj problemuser posted image

(odgovor članu tomic)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: jao (državni vs privatni ginekolozi)
4.6.2009 9:13:38   
Anoniman
40 KM (20 eura)

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here