|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Genogram - porodicne tendencije
2.10.2009 12:37:31   
Anoniman
Temu otvaram ovde ali Tasha ce da je prebaci gde treba.

Genogram je jedan sistem koji prati pravila, tendencije koje se ponavljaju u porodici.
Objasnicu: neki naucnici su popisali sve dogadjaje, osobine, ponasanja, srece, tragedije, nacine smrti, rodjenja i utvrdili da moze da se prati kako se neke stvari prenose kroz porodicu kao modeli ali i kao neka sudbina..
na primer: primeceno je da se sledece stvari mogu prenositi kroz porodicu:
- samoubistva
- razvodi kao nacin resavanja problema
- zlostavljanja
- usvajanja deca
- alkoholizam
- nepokazivanje emocija, distanciranost, hladnoca u odnosima
- neostvarene ljubavi
- favorizovanje jednog deteta
- i mnogo mnogo toga.
Takodje su otkrili da ako neko ustanovi neku tendenciju moze i da je prekine i da ucini nesto za svoje dete da bi ono izbeglo neku tendenciju koja je postojala.
Na primer mi smo o tome ucili na faksu i profesorka nam je pricala da se kroz njenu porodicu prenosio hladan odnos otac - sin i da se neke zene (davno pre) u toj porodici "bezale" u vreme kad nije bilo razvoda a sada se razvode...

Sta vi mislite o tome?
Kada se malo zamislite, nalazite li smisao

evo par linkova:
engleski: http://www.genopro.com/genogram/symbols
srpski: http://forum.burek.com/index.php/topic,320956.0/imode.html
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Genogram - porodicne tendencije
2.10.2009 12:41:18   
Anoniman
Tema je na pravom mestu.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Genogram - porodicne tendencije
2.10.2009 12:51:11   
Debeljuca
to smo ucili...
kao nasledjene osobine
i naucene osobine...

gledam po meni moji roditelji zie zajedno vec preko 30 godina
svadjaju se pomalo... ali nikad niko nije udaren... i vaspitne mere
mene kao deteta su bile bez batina... pa i kad bi mene neko sad udario.... ne bi mi bilo normalno
i pokupila bih se i otisla...


dok imam drugaricu kojoj otac redovno bije majku.... a i njoj musko nije musko ako je toko svadje ne udari...


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Genogram - porodicne tendencije
6.10.2009 17:28:54   
Anoniman
KOd mene je u porodice negovano otvoreno pokazivanje emocija u smislu i ljubavi(volim te), dodir, mazenje...ali i neslaganje, bes,ljutnja, kritika.
POtpuno otvoren odnos. I ja sam zato naucila da sve sto osecam mogu da kazem svojoj porodici.
Sada sa muzem primecujem da on bas  nije navikao na jasno i otvoreno ispoljavanje problema, nedoumica, dilema i to ga sokira koliko ja otvoreno mogu o tome da pricam...

Takodje, primetila sam sa zenske linije (mama,baba, tetke) da sve zene imaju neku jaku intuiciju i da joj veruju. Na primer: san, osecaj...ako je los, zene sa te moje strane tome pristupaju ozbiljno i uznemire se.
To sam nekako i ja dobila...
KAd imam los san sa nekim simbolima ja nikad ne kazem: To je samo san. Za mene to nikad nije SAMO san...


(odgovor članu Debeljuca)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Genogram - porodicne tendencije
29.8.2014 19:45:51   
wivern
Naravno da nalazim smisao, meni su genogrami i sa strane majke i oca katastrofalni, ne zna se u kojoj familiji su losiji odnosi. Mamina majka, tj moja baba i dana danas krije da ima troje dece tj moja majka za nju ne postoji, ostavila je kod mog dede i jednostavno je izbrisala. Prvi put sam se susrela sa genogramom posle spontanog, jako sam ga lose podnela i odlucila sam da popricam sa psihologom. E tu smo se uvukli u te genograme gde je meni bilo mnogo jasnije moje ne prihvatanje spontanog tj moje celokupno ponasanje i ne ispoljavanje adekvatnih osecanja u datom momentu.

< Poruku je uredio wivern -- 29.8.2014 19:46:15 >


_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Genogram - porodicne tendencije
29.8.2014 20:23:06   
Olga75
pa sad geneoloski imam cetiri strane a dve su problematicne
s jedne je kosio infarkt
a sa one druga su se bacali pod vozove
ove ostale dve su ono , tamo - vako
i tako

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Genogram - porodicne tendencije
29.8.2014 20:40:55   
Torbica
Sa majcine strane niko nije imao normalan brak par generacija unazad, a sa tatine strane ne znam..

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 7
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here