|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kada strah od porodjaja predje u opsesiju...
11.4.2009 0:29:01   
Anoniman
Ja ne znam sta je meni.... ne jedem, ne spavam, nervozna sam... i to sve kada pomislim na porodjaj... Please recite mi da li je i vama bilo tako? Mene je blam nekome ovo i reci, znam samo da bi se nasmijali i rekli da se ne opterecujem glupostima. Mislim da imam veliki prag boli, ali to je najmanje sto me muci... stalno sam opsjednuta da nesto ne krene po zlu. Joj, ludaaa sam znam user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Kada strah od porodjaja predje u opsesiju...
11.4.2009 0:37:31   
Anoniman
Miljana... ja nemam iskustva sa prirodnim porođajem, ali jednom je neko na forumu rekao nešto što mi se mnogo dopalo: "Iz porodilišta još niko nije izašao da se nije porodio". user posted image

Vidi temu Trema pred porođaj KLIK

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Kada strah od porodjaja predje u opsesiju...
11.4.2009 0:40:08   
ana79
Miljana,
u kojoj si nedelji, kada ti je termin?


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Kada strah od porodjaja predje u opsesiju...
11.4.2009 0:40:58   
Anoniman
U 32-oj nedelji je, ima Ticker, prevuci mišem preko njenog nicka. 

(odgovor članu ana79)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Kada strah od porodjaja predje u opsesiju...
11.4.2009 0:47:16   
ana79
Pa imas ti Miljana jos najmanje 4 nedelje do porodjaja, rano je za tremu. Normalno je da ti je ponekad frka, ali se potrudi da na sve gledas pozitivno, pa ti onda ni trudnoca ni porodjaj nece izgledati tako strasno. Vjeruj mi, sve potice iz tvoje psihe, samo se opusti i uzivaj!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Kada strah od porodjaja predje u opsesiju...
11.4.2009 9:12:05   
NadaR
Pa kad krene, ne moze se zaustaviti ni pobjeci...user posted image
I ja sam se jako bojala ali kad sam stigla u salu, zelja da sto prije vidim bebicu i da se zavrsi ja nadvladala svaki strahuser posted image
Uzivaj u ostatku trudnoce... ne opterecuj se time bespotrebnouser posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu ana79)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Kada strah od porodjaja predje u opsesiju...
11.4.2009 9:37:02   
Dora
Miljana, ja sam drugi porođaj dočekala u lošem psihičkom stanju. Davali su mi lekove za smirenje, kardiolog mi je prepisao. To zbog straha da ne prođem kao prvi put. Ali, obično kad misliš o svemu i kad misliš najgore- prijatno se iznenadiš na porođaju jer vidiš da je sve mnogo bolje nego što si očekivala. Srećno i izdrži još malo, izbori se sa strahom (verujem da je to jače od tebe). Možda nebi bilo loše da se poveriš svojoj doktorici, ona će sigurno znati da ti kaže pravu stvar. Moja dok. je sa mnom vodila duge razgovore svih 9 mes. i bila sam mirna, ali na kraju me ipak savladala panika. Cela ekipa koja mi je radila CR je imala to u vidu, pa su napravili dobru atmosferu i dobro su me nasmejali pre anestezije :))) Treba da znaš da su oni stručnjaci i da znaju kako da reše ako iskrsne neki problem, i pred porođaj izbegavaj da čitaš novine i slušaš strašna iskustva. To ti sad neće pomoći. Pripremaj sve za bebicu, kupuj stvari, sređuj sobu, peglaj...radi bilo šta i uvek misli o tome kao o nečemu što će jako brzo proći, neće biti lako ali ćeš se snaći. 

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Kada strah od porodjaja predje u opsesiju...
11.4.2009 9:45:21   
Jacaca
IZVORNA PORUKA: Miljana_Hn

Ja ne znam sta je meni.... ne jedem, ne spavam, nervozna sam... i to sve kada pomislim na porodjaj... Please recite mi da li je i vama bilo tako? Mene je blam nekome ovo i reci, znam samo da bi se nasmijali i rekli da se ne opterecujem glupostima. Mislim da imam veliki prag boli, ali to je najmanje sto me muci... stalno sam opsjednuta da nesto ne krene po zlu. Joj, ludaaa sam znam user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



Prvi put se nisam nicega plasila jer nisam ni znala cega trebam da se plasim. Zasto se ne porodis epiduralnom kada se bojis, citas lepo novine i poradjas se u Americi zene koje ne zele epidural salju kod psihologa na razgovor, samo mi imamo sadisticku medicinu i poradjamo se bez anestezije, uzas.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Kada strah od porodjaja predje u opsesiju...
11.4.2009 10:17:59   
Anoniman
Sasvim je normalno da se plasis, pa nemas pojma sta ce ti se desiti, kako porodjaj uopste funkcionise! Koliko god da ti zene detaljno ispricaju svoje iskustvo ti nikad neces biti 100% pripremljena na sve. Moje iskustvo je bilo pozitivno, plasila sam se porodjaja i sta ce biti ako ne prepoznam neki simptom, npr.napone, kad treba da guram bebu iz sebe. Onda sam se na porodjaju iznenadila koliko to sve ide prirodno, samo treba da slusas svoje telo. Ma samo opusteno i sve ce biti O.K.
Sad sam drugi put trudna i uopste ne razmisljam o porodjaju, kao da ce se neko drugi mesto mene poradjatiuser posted image

(odgovor članu Jacaca)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Kada strah od porodjaja predje u opsesiju...
11.4.2009 10:22:48   
Jacaca
Joj Zile svaka ti cast ja jos i nisam trudna a kada na porodjaj pomislim najezim se jer imam panicni strah od operacija(C.reza) a obzirom da imam bruh mislim da ovaj put niko ne bi pristao da me porodi prirodno, jedino da precutim za bruhuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   [Obrisana poruka]
11.4.2009 10:24:00   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Jacaca)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Kada strah od porodjaja predje u opsesiju...
11.4.2009 10:25:55   
Anoniman
Jacaca nemoj da mislis da sam ja neka super hrabra, ja jednostavno ne razmisljam puno unapred! A da znam da moram na carski rez verovatno bih se bojala, pa ja nikad nista nisam operisala! Zato i ne razmisljam puno, kako bude-bice, pozitivac sam sto se toga ticeuser posted image

(odgovor članu Jacaca)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Kada strah od porodjaja predje u opsesiju...
11.4.2009 10:40:57   
Jacaca
Tako i treba, onda ces prizvati pozitivnu energiju, drzim palceve. nego zasto niko od vas ne razmislja o epiduralu kada svi imaju divna iskustva o tome.user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Kada strah od porodjaja predje u opsesiju...
11.4.2009 10:41:18   
Anoniman
Jaco, jesi čitala temu o carskom rezu?

Ja sam tek nakon jednog od poslednjih postova shvatila zašto sam ja prošla dobro, a sve ostale loše! Kvaka je u ZAKAZANOM CR-u. Ako je zakazan - stigneš odmoran, i svu snagu sačuvaš za ono kada se probudiš iz anestezije... Pročitaj temu ako imaš hrabrosti. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Kada strah od porodjaja predje u opsesiju...
11.4.2009 12:08:12   
Anoniman
Hvala vam svima na lijepim rijecima. Vec sam negdje rekla da su kod nas u Hn prestali raditi epidural, jer je ovaj anesteziolog dao otkaz, a ova nova nije obucena za to ili nece da radi... inace sam i skepticna sto se epidurala tice... ma ja sam skroz luuuda, mozda previse mislim jer odrzavam trudnocu i po cijele sam dane kuci, i od kada sam bila u bolnici od bubrega sva sam u nekom grcu.... najmanji bol koji osjetim mene uhvati panika da opet ne krenu napadi, pa da beba ne krene...  a dr koja mene vodi ne zna dje joj je glava jer je nacelnica naseg porodilista, dr koja je radila sa njom je na porodiljnom, tako da je sve na njoj i ona samo brzinski obavi pregled, i vraca se nazad u salu... drugi dr kod nas samo gledaju kako ce da ti ogule kozu sa pregledima... mozda i previse citam na forumima price, ja mislim da sam svaki moguci forum iscackala, a da ne pricam od kada sam sam procitala iskustva za CR... kuku e od tada sam potonula... inace sam jaka osoba, najteze stvari pregrmim, nisam od onih koji padaju u nesvjest kad vide krv, nego bas suprotno. Samu sebe sam iznenadila jer sam dozvolila sebi da me sasvim prirodna stvar savlada... A zaista sam trpeljiva kao konj... nista, idem sada da ucim nesto, da mi skrene misli :)))
Hvala svima, moram se malo sabrati da ne bih prolupala prije vremena user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Kada strah od porodjaja predje u opsesiju...
11.4.2009 12:20:04   
mihi
Tasha većina carskih rezova je ja mislim zakazana, samo one žene koje se porađaju prirodno i ne mogu idu na hitan carski rezuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Kada strah od porodjaja predje u opsesiju...
11.4.2009 12:33:29   
eugenija
Ne daj se Miljanaaaaaaaaa.... Držim te za ruku... I ja sam skenjava totalnoooo, očekujem napade panike uskorouser posted image user posted image user posted image user posted image .. Ali sve što dođe, i prođe.....

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Kada strah od porodjaja predje u opsesiju...
11.4.2009 13:21:41   
Anoniman
Jao da, pa ja i ti smo u dan razlike user posted image Ma moram to gledati sa vedrije strane user posted image   Idem u srijedu na pregled i nadam se da ce mi tada dr dozvoliti bar pomalo da setkam... ako mi to beba dozvoli posto je jakooo nisko i imam osjecaj da ce mi sve izletiti vani user posted image Setnja je prirodni sedativ, uf jedva cekam miris mora user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Kada strah od porodjaja predje u opsesiju...
11.4.2009 13:22:55   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: eugenija

. Ali sve što dođe, i prođe.....


Da, ali treba da se prodje user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Kada strah od porodjaja predje u opsesiju...
11.4.2009 17:08:58   
Anoniman
Meni se termin CR jako priblizio. Zakazan je za 16.04., s tim da je prijem u bolnicu 15.04. Mogu vam reci da imam jake strahove, ali ne od samog porodjaja (valjda o tome ne smem ni da razmisljam), nego od onoga sto me ceka posle. Bas se jako bojim. Motaju mi se razni strahovi: dolaze dva nova bica u moj zivot (za ceo zivot, nema odustajanja, nema necu, nema sad me mrzi...), da li cu moci, da li cu znati... Muz me tesi, kaze da je to normalno. A ja samo  o tome mazmisljam. Deca su jako velika odgovornost. Ko moze biti siguran da ce ispuniti sve roditeljske obaveze i zahteve koji dolaze?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: Kada strah od porodjaja predje u opsesiju...
11.4.2009 17:40:50   
Rivana
Ma to kad krene nemas vremena kad da se plasis samo jedva cekas da se sve zavrsi i da ugledas bebicu a sve strahove ostavis ispred vrata porodilista. Razmosljaj pozitivno i tako ce bitiuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Kada strah od porodjaja predje u opsesiju...
11.4.2009 18:17:36   
Anoniman
mihi draga, ako si čitala našu temu o CR, verovatno si videla da je većina njih išla na hitan. Zakazuje se ako ima indikacija, koja nije uvek vidljiva.

(odgovor članu Rivana)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Kada strah od porodjaja predje u opsesiju...
11.4.2009 22:15:32   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: lelaNS

Motaju mi se razni strahovi: dolaze dva nova bica u moj zivot (za ceo zivot, nema odustajanja, nema necu, nema sad me mrzi...), da li cu moci, da li cu znati... Muz me tesi, kaze da je to normalno. A ja samo  o tome mazmisljam. Deca su jako velika odgovornost. Ko moze biti siguran da ce ispuniti sve roditeljske obaveze i zahteve koji dolaze?


A da ne pricam da se i pored svih strahova oko porodjaja i ovaj stah javlja... ali o tome cemo novu temu otvoriti kada se porodimo :)))user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Kada strah od porodjaja predje u opsesiju...
13.4.2009 12:09:52   
eugenija
IZVORNA PORUKA: Miljana_Hn

IZVORNA PORUKA: lelaNS

Motaju mi se razni strahovi: dolaze dva nova bica u moj zivot (za ceo zivot, nema odustajanja, nema necu, nema sad me mrzi...), da li cu moci, da li cu znati... Muz me tesi, kaze da je to normalno. A ja samo  o tome mazmisljam. Deca su jako velika odgovornost. Ko moze biti siguran da ce ispuniti sve roditeljske obaveze i zahteve koji dolaze?


A da ne pricam da se i pored svih strahova oko porodjaja i ovaj stah javlja... ali o tome cemo novu temu otvoriti kada se porodimo :)))user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



Oh yessss.... Da, da....
Ne znam kako vama, ali meni malo lakše kad pročitah da i ostale trudnice imaju iste strahove...


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Kada strah od porodjaja predje u opsesiju...
13.4.2009 12:14:26   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: eugenija

IZVORNA PORUKA: Miljana_Hn

IZVORNA PORUKA: lelaNS

Motaju mi se razni strahovi: dolaze dva nova bica u moj zivot (za ceo zivot, nema odustajanja, nema necu, nema sad me mrzi...), da li cu moci, da li cu znati... Muz me tesi, kaze da je to normalno. A ja samo  o tome mazmisljam. Deca su jako velika odgovornost. Ko moze biti siguran da ce ispuniti sve roditeljske obaveze i zahteve koji dolaze?


A da ne pricam da se i pored svih strahova oko porodjaja i ovaj stah javlja... ali o tome cemo novu temu otvoriti kada se porodimo :)))user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



Oh yessss.... Da, da....
Ne znam kako vama, ali meni malo lakše kad pročitah da i ostale trudnice imaju iste strahove...



Ispunjavaš li svoja očekivanja? KLIK user posted image

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here