|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Duda u maminim ustima
30.3.2009 12:17:08   
Anoniman
U gradu ste, beba lansira dudu iz kolica, polepi se prašina po njoj, beba vrišti, nemate gde da operete dudu... Šta tada?

Mnoge mame je stave sebi u usta, pa tek zatim bebi.

Ja sam vadila flašicu sa vodom i zalila dudu, čisto da se malo spere, onda je stavila sebi u usta, da skinem ako je još nešto ostalo, pa tek onda Luki. Mada on je kratko koristio dudu, i nakon prvog - drugog takvog haosa, prikačila sam dudu na onaj lančić, i zakačila za kolica.
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Duda u maminim ustima
30.3.2009 14:07:36   
Lu
Imali smo lančić a ponekad ipak zaboravimo onda saperem vodom koju uvijek imam sa sobom,nisam nikad stavljala u usta dudu kao ni njegov pribor za jelo.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Duda u maminim ustima
30.3.2009 18:05:50   
mihi
I ja stavim na lančić a imam i rezervnu u kutiji, verovali ili ne imamo ukupno 5 duda nekad  se dogodi da ih izgubimo i u stanu (kao da su u zemlju propale) a u usta nikada ne stavljam ništa bebino jer mislim da to nije higijenski, a najviše se bojim streptokoka, jer se on tako lako prenosi, mada mi je jedan pedijatar rekao da deca  u toku prve godine života ne obolevaju od streptokoknih infekcija.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Duda u maminim ustima
30.3.2009 18:46:59   
sonja999s
ja ne stavljam Alexovu cuclu u usta, drzim je onim drugim delom
uvek nosimo i rezervnu cuclu ako se sa ovom nesto slucajno desi da ima zamenuuser posted image

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Duda u maminim ustima
30.3.2009 19:24:37   
Dora
jednom sam u parku videla dedu koji je doveo detence od godinu i nešto, sa dudom. duda ispala dole a deda sa par zuba u ustima olizao dudu i dade je detetu! Malo je falilo da povratim tu pred svima, ali sam istog trenutka počela da mislim na nešto lepo i pobegla glavom bez obzira. Ne pamtim da sam posle toga videla nešto odvratnije, a to je bilo davno. Sva sreća pa moja deca nisu koristila duduuser posted image

(odgovor članu sonja999s)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Duda u maminim ustima
30.3.2009 20:03:55   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Dora

a deda sa par zuba u ustima olizao dudu i dade je detetu!


user posted image

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Duda u maminim ustima
30.3.2009 20:34:47   
guppy RR
interesantno...
pomalo mi se "gadi" staviti dečju dudu u usta (i onda detetu) ... kao zbog higijene...
ali recimo nisam imala problema time da jedem sa istom kašikom kao moje dete.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Duda u maminim ustima
30.3.2009 20:55:40   
sneza24
IZVORNA PORUKA: guppy RR

interesantno...
pomalo mi se "gadi" staviti dečju dudu u usta (i onda detetu) ... kao zbog higijene...
ali recimo nisam imala problema time da jedem sa istom kašikom kao moje dete.


Ni ja ne bih tako svom detetu dala dudu ali mislim da mi nikakav problem ne bi bio da jedem sa njegovom kasikom.Uostalom i moji su roditelji isto tako jeli sa istom kasikom kao i ja i brat.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Duda u maminim ustima
30.3.2009 21:14:10   
Dora
i to, i... neke mame sa dvoje i više dece svakom detetu daju posebnu čašu i sve... to jest pametno, ali meni nije baš uvek praktično, pa moja deca često piju iz iste čaše (a otpijem i ja iz njihove čašeuser posted image ), pa i kašike dele ponekad (ja probam da li je vruće) i tako... ali, dok su bili bebe, nikad nisam iz svojih usta stavljala u njihova jer sam čitala da su bakterije koje žive u odraslim ustima drugačije od onih u bebinim ustima i da su, ako bakterije (te "velike") dospeju u bebina usta, bebe kasnije sklonije karijesima kad počnu da im rastu zubi. Ne znam da li je to tačno, ali moj sin (uskoro će 5 god.) je skoro tek dobio jednu tačkicu na zubu, a ovaj mlađi (3 god) ima sve zdrave. ne znam... možda ima neke veze. 

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Duda u maminim ustima
30.3.2009 21:19:14   
sneza24
Ja i brat nikada nismo pili iz iste case ili jeli sa istom kasikom ili nesto tako slicno.Uvek je imao svako svoje.A nismo nikada na primer uzeli maminu casu pa da iz nje pijemo,uvek smo uzimali cistu.A i tako su nas ucili jer i moji mama i tata puse pa nisu zeleli da pijemo iz njihovih case ili da jedemo sa nihovom kasikom.

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Duda u maminim ustima
30.3.2009 21:40:53   
Dora
da, meni se gadi iza ljudi koji puše, moja mama puši i ja nikad ne bih pila iz njene čaše... ja i mm ne pušimo pa mi se ne čini strašno, ali sam u principu protiv tih loših higijenskih navika, ne treba decu od malih nogu učiti da ne paze na takve stvari. Sutra kad se nađu u društvu (van svoje porodice) to može da bude gadno.
E, sad sam se zapitala, hvala temi, pa ću u buduće više da vodim računa!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Duda u maminim ustima
31.3.2009 10:00:49   
Anoniman
A ako ližete dečije kašike, kakva je razlika dal ćete olizati i prašinu sa dečije dude? user posted image

Ja jedino što ne mogu je da pijem iz iste čaše iz koje pije dete (nekada je to bio moj 13 godina mlađi brat, sada je to Luka), jer pola hrane vrate u čašu pa to tako pluta. user posted image

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Duda u maminim ustima
31.3.2009 19:32:26   
maša
Ne vidim ni jedan dobar razlog zbog kog bi dudica bila u maminim, tatinim, dedinim ustimauser posted image user posted image user posted image , a onda u bebinim, dečijim...Postoje lančići, kutijice za rezervnu dudu, a, pobogu, koštaju 200 din pa ih možeš kupiti nekoliko...Ja kupujem Aventove pošto svaka ima svoju "kapicu" pa i kad je na lančiću,a ipak ne u bebinim ustima, zaštićena je od prljavštine.user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Duda u maminim ustima
31.3.2009 19:35:55   
NadaR

IZVORNA PORUKA: maša

Ne vidim ni jedan dobar razlog zbog kog bi dudica bila u maminim, tatinim, dedinim ustimauser posted image user posted image user posted image , a onda u bebinim, dečijim...Postoje lančići, kutijice za rezervnu dudu, a, pobogu, koštaju 200 din pa ih možeš kupiti nekoliko...Ja kupujem Aventove pošto svaka ima svoju "kapicu" pa i kad je na lančiću,a ipak ne u bebinim ustima, zaštićena je od prljavštine.user posted image user posted image


potpisujemuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu maša)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Duda u maminim ustima
31.3.2009 19:38:17   
Anoniman
Nisam lizala dudu, prala sam je vodom iz flasice, a ponekad i sokom iz flasice.


(odgovor članu NadaR)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Duda u maminim ustima
3.4.2009 1:01:53   
MERYEN
Pre dva dana mi se desilo da mu ispadne duda na zemlju,operem je vodom iz flasice sebi usta pa njemu,nije stvar ni u lancicu ni u poklopcu on sve to poskida tako nam i ispadne,ne mislim da je tu sad nesto lose.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Duda u maminim ustima
2.5.2009 13:44:30   
gracija
Ja kad vidim da odrasla osoba stavlja dudu prvo sebi u usta pa onda djetetu meni pozli.Kad krenem nekud sa djecom obavezno nosim rezervnu dudu,flasicu vode i imamo i lancic za dudu i tako rijesim problem.Desavalo mi se par puta da sam zaboravila i vodu i rezervnu dudu,a posli smo u setnju...e tad problem prljave dude rjesavam u prvom kaficu.Zamolim tog ko vec radi da nam je opere.

(odgovor članu MERYEN)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Duda u maminim ustima
2.5.2009 17:40:46   
bebać
Kad mu padne na zemlju,pokupim je i stavim u torbu i dam mu je kući kad je operem.Jer moj sin nije toliko vezan za nju da bez nje ne može,naprotiv!
Više mu je ja dam jer mi je sladji sa njomuser posted image duda mu je u obliku slonića plavoguser posted image baby nova!


_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu gracija)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Duda u maminim ustima
2.5.2009 17:50:59   
Lilly*
Ja sam za to da svako ima svoje i kasiku i casu.. oduvek su me tako ucili i ja sada ucim sina, a sto se tice dude nikada mi ni palo na pamet nije da je stavim u svoja usta pa u njegova user posted image , totalno nehigijenski! Uvek sam mu je kacila na lancic a uvek smo imali i rezervnu dudu i vodu sa sobom

(odgovor članu bebać)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Duda u maminim ustima
2.5.2009 18:05:20   
Jacaca
IZVORNA PORUKA: lilly.79

Ja sam za to da svako ima svoje i kasiku i casu.. oduvek su me tako ucili i ja sada ucim sina, a sto se tice dude nikada mi ni palo na pamet nije da je stavim u svoja usta pa u njegova user posted image , totalno nehigijenski! Uvek sam mu je kacila na lancic a uvek smo imali i rezervnu dudu i vodu sa sobom



Slazem se sa tobom ja kada vidim mamu jos ima pokvarene zube da stavlja dudu sepi pa detetu usta meni se jako povraca, rezervna u dzepu uvek mora da bude.

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Duda u maminim ustima
2.5.2009 20:13:39   
MERYEN
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

U gradu ste, beba lansira dudu iz kolica, polepi se prašina po njoj, beba vrišti, nemate gde da operete dudu... Šta tada?

Mnoge mame je stave sebi u usta, pa tek zatim bebi.

Ja sam vadila flašicu sa vodom i zalila dudu, čisto da se malo spere, onda je stavila sebi u usta, da skinem ako je još nešto ostalo, pa tek onda Luki. Mada on je kratko koristio dudu, i nakon prvog - drugog takvog haosa, prikačila sam dudu na onaj lančić, i zakačila za kolica.


Najgore smo user posted image


< Poruku je uredio MERYEN -- 2.5.2009 20:15:58 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Duda u maminim ustima
2.5.2009 22:37:40   
Jeca*
Meni je ovo skroz fuj. Iako mi nismo koristili "dudu" ni na 5 minuta. Moj sin to apsolutno nije hteo, a ja sam protivnik varalica (pisala vec, cini mi se, u nekoj temi o tome, pa da se ne ponavljam), pa sam mu samo ponudila, u trenutku kad je imao jake grceve, on je otvorio usta, ja stavila cuclicu, on povukao 2-3 puta i pljunuo 5cm u dalj user posted image  ja probala još jednom, pritom moleći se Bogu da je opet odbije, i kad je odbio, više nikad nisam pokušala. Ali, ne mogu da zamislim da neke majke ispiraju varalice u svojim ustima...ma bljaaaaak.

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu MERYEN)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Duda u maminim ustima
5.5.2009 11:47:21   
MERYEN
Tvoj Luka nece cuclu,moj Jovan je navikao na nju,i sta ja da radim kad sam sa njim sami u Sumaricama gde osim spomenika nema nista,on skine cuclu sa lanca baci je,ja je operem vodom malo i stavim usta nekako mislim da mi je to cistije u tom trenutku nego njemu da je direktno dam,jer ne znam dali je tu pisalo kuce,macka,dali se neko"fiksao",ili da mi se zaceni  sto mu ne dam cuclu....

Mislim da mame ne stavljaju u usta cuclu zato sto to vole,vec iz nuzdeuser posted image .

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Duda u maminim ustima
6.5.2009 10:09:18   
Jeca*
Ok, ogradila sam se, posto ne koristimo onda ne znam i nije fer da komentarisem user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu MERYEN)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Duda u maminim ustima
6.5.2009 10:10:08   
Jeca*
a mozda je najbolje imati 2 rezervne user posted image user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here