|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Jabukovo sirće
3.8.2009 12:23:22   
Anoniman
Za šta se upotrebljava jabukovo sirće?

Jabukovo sirće je najpoznatije kao sredstvo za mršavljenje,a često se priemnjuje i za smanjenje nivoa masti u krvi. Jabukovo sirće se koristi kod artritisa, akni i drugih kožnih oboljenja, za smanjenje povećanog krvnog pritiska, kod glavobolja, kod hroničnog umora, za eliminaciju peruti, kod posledica opekotina i za smanjenje povećanog nivoa holesterola.
Jabukovo sirće je poznato i kao supresor apetita. Pektini iz jabuke vezuju masti i smanjuju njihovo usvajanje. Pektini su nesvarljiva celulozna vlakna, koja su prisutna u jabuci. Prema nekim teorijama jabukovo sirće doprinosi smanjenju aciditeta krvi, koje nastaje usled nepravilne ishrane. Jabukovo sirće se koristi i kod bolesti grla, za regulaciju probave, kod slabe cirkulacije. Koristi se i spolja protiv svraba i za kupke.

Kako deluje jabukovo sirće?

Jabukovo sirće stimuliše metabolisanje masti i tradicionalno se koristi za regulaciju telesne težine. Prema nekim studijama jabukovo sirće smanjuje nivo šećera u krvi i glikemijski index posle jela.

Detaljnije: prirodnilek.com


Ja sam još pre trudnoće kupila neko jabukovo sirće za mršavljenje. Pila sam ga po cele dane... kako? 1/4 sirćeta, ostalo voda, hladno. Prijalo mi je, jer je bilo leto. Nisam pila velike količine, nego mi je stajalo u čaši pa sam pijuckala. Nešto se ne sećam da je imalo efekta. user posted image  Jel probala neka od vas?

Videla sam i da postoje kapsule jabukovog sirćeta.

< Poruku je uredio Tasha RR -- 3.8.2009 12:25:07 >
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Jabukovo sirće
3.8.2009 14:00:35   
Lu
Dobro je za mnoge stvari ali ne ne smije se pretjerivati sa njim,pogotovo osobe sa niskim tlakom,jer snižava isti.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Jabukovo sirće
3.8.2009 17:39:51   
Verus
I ja sam pila ali nisam nesto primecival dejstvo.....mada, prirodno ima u sebi raznih minerala u tragovima i drugih za-telo-dobrih sastojaka pa je zdravo, kasicicu u vodu i malo meda.  Ja i danas cesto dodam malo u flasu od vode koju nosim na posao, tako da ne pijem samo vodu jer mrzim obicnu vodu da pijem....
Takodje je dobro i za vene i krvne sudove, sto iznutra (piti), sto mazati preko vena. 
Hm, ne mogu da se setim niceg drugog za sta se koristi sto Tasha nije vec navela....

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Jabukovo sirće
8.8.2009 10:19:15   
Lilly*
Taman sam juče pročitala da jabukovo sirće razmućeno u čaši vode pre jela pomaže uklanjanju celulita i sprečava njegov nastanak, a takodje je dobro ta mesta masirati razblaženim jabukovim sirćetom svako veče pre spavanja, i onda ih namazati kremom protiv celulita (napisaću ovo i u temi o celulitu user posted image )

_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Jabukovo sirće
10.8.2009 14:56:20   
mikanica
smem li bar to da primenjujem dok dojim???

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Jabukovo sirće
10.8.2009 14:58:42   
Anoniman
Ne znam dal bi menjalo ukus mleka.

Zašto ne piješ vode? Pij puno vode, voda ispira celulit.

(odgovor članu mikanica)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Jabukovo sirće
24.9.2009 18:44:09   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Pre par godina sam pila Jabukovo Sirće Za Mršavljenje. Dal ima efekta ili ne ustvari ne znam, jer sam nakon mesec dana konzumiranja istog ostala u drugom stanju. Sada sam odlučila da probam opet, kupila sam Voćno Sirće Od Divlje Jabuke Sa Dodatkom Ekstrakta Lincure (Gentiana Cruciata).

Na njemu piše: Uzima se pre, u toku ili posle jela u količini od 0,3dl. Ova količina se meša sa 2dl vode sa ili bez dodatka meda.

Prema vekovnom iskustvu naših predaka koren lincure u kombinaciji sa jabukovim sirćetom pomaže razgradnju masnoća u krvi, normalizuje pritisak i poboljšava cirkulaciju.


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Jabukovo sirće
24.9.2009 18:46:39   
Anoniman
Ja sam ga pila ali sam tada drzala i dijetu, tako da ne znam da li sam smrsala od gladovanja ili sirceta user posted image Ali znam sigurno da mi je dosta smanjivalo apetit kada ga popijem pre jela i nekako sam brzo bila sita user posted image
Tasho, koliko si platila i gde si kupila to sirce sa tim dodatkom?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Jabukovo sirće
24.9.2009 18:48:08   
Anoniman
U prodavnici, 65din, 0,5l. U tri prodavnice sam bila, u sve tri je bilo.

Proizvođač: ekofarm doo

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Jabukovo sirće
24.9.2009 18:51:27   
Anoniman
Ja sam pila ono najobicnije jabukovo sirce u flasi od 1l. Pila sam sirce pa vodu (nisam mesala oba u istu casu) i nisam jela med posle toga. Mislim da mi ne bi mnogo pomoglo da sam ga mesala u vodi jer bi mi bio blag ukus i ne bi mi se smucilo da jedem. Ovako kako sam ga ja pila, odmah posle sirceta zeludac bi mi se zatvorio user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Jabukovo sirće
24.9.2009 18:53:03   
Anoniman
Meni je to zamena za sokić. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Jabukovo sirće
25.9.2009 10:21:02   
Anoniman
Stižem iz prodavnice zdrave hrane. Kupila sam pogrešno jabukovo sirće. user posted image  Od istog proizvođača ima sirće i za mršavljenje. Ja sam nešto lupetala, pa čak i na glas rekla "jao kako lupetam", na šta mi je prodavačica rekla "ma ne lupetaš. Ja sam uz sirće za mesec dana skinula 6kg". user posted image  Pitam šta je radila. Kaže, sirće ubija želju za slatkim. Za doručak je jela uglavnom voće, mada se nije striktno držala, ako je htela sendvič - jela ga je. Obilan ručak. I večera kako kad. Uz svaki obrok je u 2dl vode sipala supenu kašiku jab. sirćeta i pila umesto soka.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Jabukovo sirće
25.9.2009 10:24:22   
mamanp
Napisi ko je proizvodjac tog sirceta. Ja sam se jedno vreme kljukala sircetom, al nisam uspevala da smrsam.

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Jabukovo sirće
25.9.2009 10:29:58   
pahulja76
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Uz svaki obrok je u 2dl vode sipala supenu kašiku jab. sirćeta i pila umesto soka.


ja sam pre 3 god. pila, ujutru pre dorucka i pre rucka po casu-2 kafene kasicice razmucene u 2 dl vode.... i jela sam sta sam htela i odrzavala kilazu... otkako sam prestala sa tim ugojila sam se 5 kg user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Jabukovo sirće
25.9.2009 10:33:49   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

U prodavnici, 65din, 0,5l. U tri prodavnice sam bila, u sve tri je bilo.

Proizvođač: ekofarm doo



Ima različitih vrsta. Jedno je za cirkulaciju, jedno za mršavljenje, ostalo ne znam.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Jabukovo sirće
25.9.2009 10:35:07   
mili15
I ja sam ga pila pa sam zaglavila u bolnici zbog toga i doktor mi je rekao da jabukovo sirce unistava zeludac.A ako zelite da skinete suvisne kg pogledajte na google UN.dijeta,koja ustvari i nije dijeta vec odvajanje ugljikohidrata ,bjelancevina itd.
Moja snaha je skinula 30 kg za malo vise od pola godine (a nema sta nije probala i sve to bez uspjeha),a ja 5 kg za za 15 dana i nikad se kg nisu vratili.


_____________________________

Nase sunce se rodilo........

(odgovor članu mamanp)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Jabukovo sirće
25.9.2009 10:37:25   
pahulja76
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

U prodavnici, 65din, 0,5l. U tri prodavnice sam bila, u sve tri je bilo.

Proizvođač: ekofarm doo




Ima različitih vrsta. Jedno je za cirkulaciju, jedno za mršavljenje, ostalo ne znam.



za mrsavljenje imas od dr. Andre-a (ima jos 2-3 vrste, za salate, protiv holesterola...jer su sa razlicitim biljkama) a ima i u staklenoj flasici Nature`s best-prirodno sirce od divljih jabuka za mrsavljenje i opste zdravstveno poboljsanje pakovanje od 250ml, 500ml i 750ml.


< Poruku je uredio pahulja76 -- 25.9.2009 10:45:51 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Jabukovo sirće
25.9.2009 10:38:56   
Anoniman
Ima tema o UN dijeti. user posted image  Ja nemam mogućnosti tako da se hranim jer... prosto mi to nije zgodno jer sam većinu dana van kuće.

(odgovor članu mili15)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Jabukovo sirće
25.9.2009 10:56:44   
mamanp
Ja sam pila (ubijte me ne znam ime proizvodjaca) nekakvo sirce za mrsavljenje u staklenoj flasi sa lekovitim travama . Rezultat: kg ostali isti, a novcanik smrsao jer je bilo preskupo a ja se nalivala ko luda.

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Jabukovo sirće
29.11.2009 16:00:32   
saaja
Realno, je li iko SAMO od ovoga smrsao?

(odgovor članu mamanp)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Jabukovo sirće
27.1.2010 16:14:33   
Suncicabg
I ja sam pila jedno vreme svako jutro masicica meda, kasicica sirceta i malo vode pomesano i .....nista

(odgovor članu saaja)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Jabukovo sirće
27.1.2010 18:03:31   
Anoniman
Prodavačica u prodavnici zdrave hrane. user posted image

(odgovor članu Suncicabg)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Jabukovo sirće
27.1.2010 18:06:17   
cipiripi
cinjenica je da je zdravo..ali ako se ishrana ne dovede u red dzaba ti sirce...
a sa druge strane ne treba ni preterivati sa istim..
dobro je i u kombinaciji sa medom.


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Jabukovo sirće
27.11.2013 11:52:49   
*Amra*
Ja sam pila jabukovo sirće u kapsulama pre dve godine i za par meseci smršala 9kg. Ti kilogrami se vise nikada nisu vratili. Sada bih htela da smrsam još 5 kg, koliko mi je ostalo od tada. Počela sam da pijem ujutru razblaženo u mlakoj vodi dok ne kupim kapsulice, jer ne stižem zbog posla...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Jabukovo sirće
27.11.2013 11:58:05   
vikiveki
Ja nisam znala da jabukovo sirće ima da se kupi u kapsulama.Gde te kapsule imaju da se kupe i koliko je zdravo na taj način skinuti kg?

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu *Amra*)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here