|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   krvna jezerca
30.4.2009 14:39:24   
Anoniman

Juche mi doktor na pregledu kaze da na zidu materice imam krvna jezerca...pa me zanima dal je iko ikad imao ovakvu "dijagnozu" i shta to ustvari znachi?
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: krvna jezerca
30.4.2009 14:39:54   
Modessty
prvi put čujem tako nešto! user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: krvna jezerca
30.4.2009 14:45:36   
Ana RR
Pokušavam da nađem na netu nešto o tome, ali ništa ne nalazim... I ja prvi put čujem..

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: krvna jezerca
30.4.2009 14:47:21   
Anoniman
I ja trazim po netu...al ne nalazim nishta....
Doktor mi samo kaze da tje kad dobije rezultate hlamidije (koja mi je pozitivna user posted image ) i one druge shto neznam shta je....da mi prepishe terapiju...i da ne brinem.... Al opet kako da ne brinem user posted image

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: krvna jezerca
30.4.2009 14:47:26   
Modessty
da ti nisu popucali neki kapilari zbog kiretaže?

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: krvna jezerca
30.4.2009 14:48:18   
Anoniman
Nikada čula... user posted image

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: krvna jezerca
30.4.2009 14:49:35   
Anoniman
Pa nisu...jer je ovo doktror pominjao i dok sam bila trudna ....

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: krvna jezerca
30.4.2009 14:53:03   
Anoniman
Kucam u google "krvna jezerca na zidu materice" i prvo mi izbacuje ultramedica.rs, i piše ispod Otkrivanje „lakuna-jezeraca“ je u periodu od 15-19 nedelje trudnoće ... ali kada uđem na stranicu, ne dobijem taj text.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: krvna jezerca
30.4.2009 14:56:15   
Ana RR
I meni je tako Tasha!

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: krvna jezerca
30.4.2009 14:58:45   
Anoniman
I meni izbaci taj tekst....ali ne mogu da ga otvorim....a nishta drugo ne nalazim user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: krvna jezerca
30.4.2009 15:00:48   
Ana RR
Pa što ti doktor nije to objasnio? Ja ga ne bih ostavila na miru dok mi sve ne ispriča!


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: krvna jezerca
30.4.2009 15:01:20   
Sneža
Smeshkice,ja laički mislim da je to od kiretaže,jel dr.nije spominjao da je to možda razlog krvi?

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: krvna jezerca
30.4.2009 15:05:14   
Anoniman
Pa nije od kiretaze kad je to postojalo u toku trudnoce....a i doktor je rekao da je to mogutji uzrok pobachaja...user posted image

(odgovor članu Sneža)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: krvna jezerca
30.4.2009 15:11:15   
mihi



Ultrazvučni markeri za otkrivanje placente akrete

Prvi trimestar
Placenta akreta se može otkriti u prvom trimestru. Nažalost ona se obično otkriva u toku dilatacije i kiretaže kada dolazi do obilnog krvarenja zbog posteljične invazije miometrijuma posteljicom. Na ovaj način postavljena dijagnoza Pac je u stvari retrospektivna dijagnoza Pac.
Osobe koje imaju povećan rizik na Pac u terminu porodjaja imaju ovaj rizik na Pac i u I trimestru, tj ožiljak u uterusu nakon hiruške intervencije je rizični faktor u prvom trimestru kao i u kasnijoj trudnoći.
Ultrazvučnom dijagnostikom, u I trimestru, možemo postaviti dijagnozu Pac. Naime mora se odrediti položaj GS. Njegova uobičajena lokalizacija u prvim nedeljama trudnoće tj u 2 mesecu je u fundusu uterusa, a u manjem broju slučajeva on može biti lokalizovan i u donjem segmentu materice. Medjutim „Trudnoća na mestu Carskog reza“ je na istom mestu kao i kod nisko položenog GS, te ova dva entiteta treba razlikovati.. Osnovni dijagnostički kriterijum je nejednaka debljina miometrijuma prednjeg i zadnjeg zida metrice kod patološke trudnoće kod koje se razvija Pac.
Ozbiljnost ove nepovoljne lokalizacije GS tj formiranje posteljice akrete, odlikuje se u činjenici da jedna trećina prekida trudnoće zbog nevitalnosti ploda sa Pac, je bila praćena i obimnim krvarenjem koje je zahtevalo histerektomiju (vadjenje materice). Vodjenjem trudnoće sa Pac u II i III trimestar dovodi do radjanja žive dece ali je carski rez obično praćen histerektomijom.











Drugi i treći trimestar
Danas mnogi ultrazvučni pregledi trudnoće započinju nakon završetka 10 nedelje gestacije pa čak i nakon završetka I trimestra. Važan podatak za doktora je da li je postojala bilo kakva hiruška intervencija na materici pre trudnoće. Ako je postojala hiruška intervencija (carski rez, miomektomija) potrebno je pažljivo ispitati posteljicu i mokraćnu bešiku.

1. Prvi znak Pac su lakune posteljice. Naime ovaj izgled posteljice „izjeden od moljaca-moljčav“ se karakteriše nepravilnim, čak i linearnim, hipoehogenim odjecima, nejasne konture, bez hiperehogene konture, kao što su venski krvni sudovi. Protok je obično turbulentan, mada ipak ne uvek. Otkrivanje „lakuna-jezeraca“ je u periodu od 15-19 nedelje trudnoće prisutno kod Pac u 79% a u periodu od 15-40 nedelje ova senzitivnost je oko 93%. Ove lakune nemoraju uvek biti blizu mesta invazije posteljice, a sa njihovim brojem se povećava verovatnoća postojanja Pac. Pored toga ove lakune mogu često imati linearan-cevast oblik te potsećaju na „tornado“ i tada govorimo o „tornado obliku sunusa“. Ponekad ovi veliki sinusi se nadju kod posteljice koja nije akreta i oni su glatkih i okruglih ivica.
2. Granica mokraćne bešike. Granica izmedju mokraćne bešike i miometrijuma je normalno jako ehogena i glatka. Medjutim kod PAc postoji prekid i ispupčenje ove granice. Ovi znaci nemoraju obavezno biti prisutni. Samo ispupčenje posteljice u mokraćnu bešiku neukazuje absolutno na invaziju zida mokraćne bešike i postojanje posteljice perkrete.
3. Debljina miometrijuma. Debljina miometrijuma, izmedju zida mokraćne bešike i kolorom kodiranih krvnih sudova posteljice, ako je ispod 1mm ukazuje na postojanje Pac.
4. Gubitak prozračne zone. Uobičajena „crna linija „ izmedju miometrijuma i posteljice je takozvana „ decidua bazalis“. Ova zona nedostaje kod Pac. Nažalost ova prozračna zona nedostaje kod mnogih trudnoća sa posteljicom smeštenom napred a da pri tome nije prisutna Pac. Senzitivnost ovog znaka je 7%.
5. KOLOR DOPPLER. Turbulentan protok krvi koji se širi od posteljice u okolno tkivo je vrlo senzitivan i može se obično indentifikovati kod Pac. Čak šta više, ovakav nalaz se ne može registrovati kod posteljice koja nije akreta. Objavljeni stru;ni radovi u medicinskoj literaturi sa kolor Power Dopplerom ne povećavaju dijagnozu akrete. Medjutim kolor Doppler nemože da razlikuje akretu od inkrete.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: krvna jezerca
30.4.2009 15:13:23   
mihi
To je bolest posteljice koliko sa pročitala PLACENTA ACRETA (PAC). Ovaj tip ima najbolji aparat u Beogradu UZ i zna fenomenalno UZ u ginekologiji i pedijatriji.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: krvna jezerca
30.4.2009 15:17:09   
Anoniman
Ali Smeškica nije trudna, imala je sada nedavno spontani, kako onda može imati bolest posteljice sada??? user posted image

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: krvna jezerca
30.4.2009 15:17:34   
Anoniman
A jojjjjjjjjj user posted image

Sad sam prestravljena user posted image

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: krvna jezerca
30.4.2009 15:20:30   
mihi
To ostaje posle spontanog kako sam razumela....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: krvna jezerca
30.4.2009 15:23:00   
mihi
I može biti uzrok spontanog......

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: krvna jezerca
30.4.2009 15:25:08   
Ana RR
Šta ja sve neću ovde naučiti... user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: krvna jezerca
30.4.2009 15:26:08   
Anoniman
Ma ja sam sad potpuno ubijena u pojam....i ovo i hlamidija...shta tje me josh snatji...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: krvna jezerca
30.4.2009 15:29:03   
Ana RR
Smeshkice, pa sigurno će te doktor posavetovati šta da radiš..
Leči hlamidiju, pa za dalje ćeš videti..


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: krvna jezerca
30.4.2009 15:30:29   
Anoniman
Pa moram prvo da proverim dal uopshte imam hlamidiju....da ne prodjem kao moja drugarica koja se kljukala lekovima....i na kraju spalila zeludac od istih...a nije imala hlamidiju user posted image

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: krvna jezerca
30.4.2009 15:33:43   
mihi
Ma ne brini Smrshkice ako je imaš lečićeš je Eritromicinom nema tu ne znam kakvih lekova ne brini  a jesili dobila PH nalaz posle kiretaže (posle spontanog).

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: krvna jezerca
30.4.2009 16:38:02   
Anoniman
Nisam...dobila sam samo otpusno pismo...na kome pishe samo da je sve uredno proshlo...da sam bila pod kratkotrajnom totalnom anestezijom...da sam primila rhogam i da su mi dali metilergometrin i dovicin....nishta vishe. A juche sam bila na prvom pregledu od spontanog...danas pokupila rezultat....i eto...ispade hlamidija...a na uz mi kaze da imam ta krvna jezerca....user posted image

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Svima vama koje pitaju - kad će beba ili š...
Koliko god bili veliki podrška okoline i poverenje u lekare, jednako je važno da vi sami celim svojim srcem verujete da ...
Ringerajina tabela za praćenje plodnih dana
Želite da zatrudnite, a ne znate kad vam je ovulacija? Volite prirodni metod kontracepcije? Pratite plodne dane pomoću R...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here