|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Malo crnog humora
10.10.2008 9:37:24   
Anoniman
Čitajte redom.

Ako bude nastavka (a pretpostavljam da hoće), dodaću i ostale linkove.

1. deo
2. deo
3. deo
4. deo
5. deo



< Poruku je uredio guppy -- 16.10.2008 12:45:10 >
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Malo crnog humora
14.10.2008 11:48:11   
Anoniman
Evo i nastavka...

KLIK OVDE


< Poruku je uredio guppy -- 16.10.2008 12:45:33 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Malo crnog humora
22.10.2008 15:50:36   
Anoniman
user posted image  Thanks guppy za uređivanje postova!

Nego, moja omiljena blogerka (Krugolina) je napravila svoj sajt u kome skuplja razno-razne priče u borbi protiv korupcije u zdravstvu, i ponašanja zdravstvenih radnika prema porodiljama, nesređenosti porodilišta i sl.

Biće čak i neka peticija, ne rade neki "dugmići" za sada koji su potrebni...

Pa za one sa jačim stomakom, evo linka.

http://www.majkahrabrost.com/

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Malo crnog humora
27.10.2008 13:56:43   
Anoniman
Ovde piše o peticiji o kojoj sam već govorila:

http://www.bebac.com/index.php?show=news&part=display&int_newsID=1665


A ovde peticiju možete potpisati ako želite:

http://www.majkahrabrost.com/peticija.htm

< Poruku je uredio Tasha -- 27.10.2008 13:57:44 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Malo crnog humora
28.10.2008 13:16:28   
Anoniman
http://blog.b92.net/text/4396/Mo%C4%87%20mita%20%28autobiografsko-politi%C4%8Dka%20crtica%29/

Ovaj put ne bih ulazila u dubinu ovog teksta, ima samo jedan deo, koji ću vam copy - pste, i zanima me, da li se vi (u nekoj meri) slažete sa navedenim.

Nakon duge fascinacije melodičnošću Čika Jovinih pesmica i serije o Mišku Pišku / Plašljivku /Nećejedu / Stidljivku / Ljubomorku / Ljutku, dete mi se uozbiljilo i shvatim da je došlo vreme upoznati ga s bajkama. Pretorbarim s malim do knjižare. Zapanjim se cenom zbirki bajki. Mali šarmira knjižara, te mi isti 'učini cenu'. Šta ću, zavučem ruku duuuuuubooooko u džep i pljunem pare. (Puj!)

Dođem kući, kad imam šta i videti. Vuk prešao u vegetarijance, više uopšte ne jede ni baku ni Crvenkapu, nego prvu zaključava u orman, a drugu juri dok ona vrišti upomoć i uspešno mu izmiče. Lovca uopšte više nema u priči (verovatno, nagađam, usled intervencije pokreta za zaštitu životinja), nego je tu drvoseča izuzetno dobrog sluha, koji čuje Crvenkapine povike, te pritrči da otera vuka, otključa orman i spasi stvar. Čitam dalje, i shvatim da su lovci definitivno isporučeni u neki Haški Tribunal za Zločine Počinjene u Bivšim Bajkama, jer ih više nema ni u Snežani. I njoj se, kao i drvoseči, sluh izuzetno izoštrio, te je načula da je maćeha mrzi i samoinicijativno pobegla u šumu. Čak je i Pepeljuga zaražena virusom samoinicijativnosti, te upada u sobu u kojoj je princ i zahteva: "Daj ja da probam!" Assertive little bitch. Ni reči nigde o vađenju srca, paranju vučijeg stomaka nožem i sličnim zločinačkim radnjama. Jednostavno, svi vuci siti, i sve Crvenkape na broju.

Meni se desilo da sam otišla u knjižaru da kupim detetu knjigice (ili su to slikovnice?; one A4 formata, sa ogromnim slikama i par rečenica ispod). Bila sam presrećna, kupila sam sve neke lepe priče (Snežana i 7 patuljaka, Pepeljuga, Ružno pače, 3 praseta, Crvenkapa). Stigli smo kući... i kao što je gore rečeno, baka je zaključana u orman, a crventapa je pobegla, s tim da nema drvoseče nego i dalje je tu lovac. Ja kad sam bila mala, bila je čak i slika kako mu šiju stomak... Ne znam šta da mislim o svemu tome. Dal je dobro decu toliko štititi od određenih stvari? S druge strane nema prikazano (slikom) kako princ ljubi Snežanu i odlaze na konju i "Žive srećno do kraja života". Nije prikazano u 3 praseta šta se desi kada vuk uđe na dimnjak, nego je ta slika vuka koji ulazi na dimnjak poslednja. Kako ja da objasnim detetu da je vuk upao u kipću vodu, opekao se i izleteo napolje kroz isti dimnjak kroz koji je ušao, i da je sa prasićima sve ok? user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Malo crnog humora
30.10.2008 10:10:45   
Anoniman
I dobila je žena sastanak sa Ministrom danas u 9h...

http://blog.b92.net/text/5251/Vest/

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Malo crnog humora
30.10.2008 14:33:44   
Anoniman
I prođe sastanak sa ministrom u pozitivnoj atmosferi...

http://blog.b92.net/text/5277/Sastanak%20s%20Ministrom/

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Malo crnog humora
5.11.2008 15:49:04   
Anoniman
Članak u 24sata (nema na njihovom sajtu texta, samo u štampanom izdanju):

Nema pisanih dokaza o korupciji u Betaniji
 
"Upravi Betanije u poslednje 2 godine nije podneta ni jedna prijava za mito. Pacijentkinje su imale pritužbe na ponašanje medicinskog osoblja i na način na koji su ih medicinske sestre oslovljavale, ali ni jedna porodilja nije napismeno iznela optužbu da joj je neko iz porodilištatražio novac za usluge", izjavila je za Radio 021 upravnica porodilišta Aleksandra Novakov - Mikić.

Neću vam kuckati ceo text, samo još jedan deo:
 
S druge strane, Branka Stamenković, žena koja je pokrenula peticiju Ministru zdravlja za rešavanje problema u porodilištima, kaže da je "problem u tome što se žene plaše da prijave nesavesno medicinsko osoblje, da same ne bi bile kažnjene". Ona je navela primer od pre nekoliko godina kada je podneta prijava protiv jednog anesteziologa, ali je Ministarstvo reagovalo tako što je na određeno vreme zabranilo epiduralnu anesteziju u svim porodilištima u Srbiji, čime su opet bile kažnjene žene.
 
I samo još nezvanični tarifnik:
 
Tarife koje se nezvanično pominju su 100eur za babicu, 300eur za anesteziologa i 500eur za lekara.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Malo crnog humora
14.11.2008 13:31:31   
Anoniman
RODILA SI DEVETORO - VIŠE NAM NE TREBAŠ

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Malo crnog humora
18.11.2008 22:23:53   
Anoniman
Evo je moja omiljena blogerka, Krugolina, sa Ministrom zdravlja na B92 INFO. user posted image  za ženu, stvarno se trudi da istera celu ovu stvar vezanu za korupciju u zdravstvu i za bolje uslove u porodilištu...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Malo crnog humora
19.11.2008 13:00:00   
Anoniman
Evo o toj emisiji koja reč...

KLIK

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Malo crnog humora
19.11.2008 13:57:51   
kumara
Tasho, ti se sita isprica sama sa sobom na ovom forumu!!!! user posted image Bas mi se svidja sto ne odustajes!
Dobre su fore, tek sam ih sad lepo procitala na miru!

Eto sad vise nisi sama ovde...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Malo crnog humora
19.11.2008 14:06:01   
Anoniman
Da, da, ovo je moja tema, posvećena mojoj omiljenoj blogerki, i po nekada sam imala utisak da niko ne čita, ali sam ipak nastavila da pišem jer mislim da je neverovatno kako je za kratak period privukla pažnju Ministra, imala sa njim sastanak, napravila svoj sajt, sakupila preko 1500 potpisa na peticiji, bila na TV sa Ministrom i javno se raspravljalo na temu koju zastupa... mislim da je to ok. Divim joj se i odlučila sam da ne odustajem od objavljivanja njenog rada u ovoj temi!

(odgovor članu kumara)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Malo crnog humora
19.11.2008 14:15:14   
kumara
Vidis da neko ipak cita...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Malo crnog humora
19.11.2008 14:18:19   
Anoniman
user posted image  Ja se nadam da istale forumašice makar bace pogled, jer mislim da ima dobrih stvari u ovoj temi!

(odgovor članu kumara)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Malo crnog humora
5.12.2008 11:41:58   
Anoniman
Dogodine novi programi u porodilištima, Beby Friendly +
 
KLIK

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Malo crnog humora
9.12.2008 11:31:49   
Anoniman
Otvorila sam novu temu jer sam se ovaj put malko naljutila na Krugolinu, mislim da je preterala, da je napala čoveka koji je pokušao širokim ljudskim masama da objasni narodskim jezikom neke stvari, a ona je svojim dugačkim jezikom to prekinula.

OPŠIRNIJE OVDE

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: Malo crnog humora
24.11.2017 9:04:34   
Peace*

IZVORNA PORUKA: Anoniman

http://blog.b92.net/text/4396/Mo%C4%87%20mita%20%28autobiografsko-politi%C4%8Dka%20crtica%29/

Ovaj put ne bih ulazila u dubinu ovog teksta, ima samo jedan deo, koji ću vam copy - pste, i zanima me, da li se vi (u nekoj meri) slažete sa navedenim.

Nakon duge fascinacije melodičnošću Čika Jovinih pesmica i serije o Mišku Pišku / Plašljivku /Nećejedu / Stidljivku / Ljubomorku / Ljutku, dete mi se uozbiljilo i shvatim da je došlo vreme upoznati ga s bajkama. Pretorbarim s malim do knjižare. Zapanjim se cenom zbirki bajki. Mali šarmira knjižara, te mi isti 'učini cenu'. Šta ću, zavučem ruku duuuuuubooooko u džep i pljunem pare. (Puj!)

Dođem kući, kad imam šta i videti. Vuk prešao u vegetarijance, više uopšte ne jede ni baku ni Crvenkapu, nego prvu zaključava u orman, a drugu juri dok ona vrišti upomoć i uspešno mu izmiče. Lovca uopšte više nema u priči (verovatno, nagađam, usled intervencije pokreta za zaštitu životinja), nego je tu drvoseča izuzetno dobrog sluha, koji čuje Crvenkapine povike, te pritrči da otera vuka, otključa orman i spasi stvar. Čitam dalje, i shvatim da su lovci definitivno isporučeni u neki Haški Tribunal za Zločine Počinjene u Bivšim Bajkama, jer ih više nema ni u Snežani. I njoj se, kao i drvoseči, sluh izuzetno izoštrio, te je načula da je maćeha mrzi i samoinicijativno pobegla u šumu. Čak je i Pepeljuga zaražena virusom samoinicijativnosti, te upada u sobu u kojoj je princ i zahteva: "Daj ja da probam!" Assertive little bitch. Ni reči nigde o vađenju srca, paranju vučijeg stomaka nožem i sličnim zločinačkim radnjama. Jednostavno, svi vuci siti, i sve Crvenkape na broju.

Meni se desilo da sam otišla u knjižaru da kupim detetu knjigice (ili su to slikovnice?; one A4 formata, sa ogromnim slikama i par rečenica ispod). Bila sam presrećna, kupila sam sve neke lepe priče (Snežana i 7 patuljaka, Pepeljuga, Ružno pače, 3 praseta, Crvenkapa). Stigli smo kući... i kao što je gore rečeno, baka je zaključana u orman, a crventapa je pobegla, s tim da nema drvoseče nego i dalje je tu lovac. Ja kad sam bila mala, bila je čak i slika kako mu šiju stomak... Ne znam šta da mislim o svemu tome. Dal je dobro decu toliko štititi od određenih stvari? S druge strane nema prikazano (slikom) kako princ ljubi Snežanu i odlaze na konju i "Žive srećno do kraja života". Nije prikazano u 3 praseta šta se desi kada vuk uđe na dimnjak, nego je ta slika vuka koji ulazi na dimnjak poslednja. Kako ja da objasnim detetu da je vuk upao u kipću vodu, opekao se i izleteo napolje kroz isti dimnjak kroz koji je ušao, i da je sa prasićima sve ok? user posted image


Sara Hol iz Tajnsajda, tvrdi da čuvena bajka šalje pogrešnu poruku deci i da mališani ne treba da je čitaju. Kako kaže, dok je čitala bajku svom šestogodišnjem sinu Benu shvatila je da bajka opravdava postupak ljubljenja žene u snu.
- U "Uspavanoj lepotici" imamo klasičan primer seksualne radnje bez pristanka druge strane. Da li je to normalno? - rekla je, aludirajući na scenu u kojoj princ poljupcem budi lepoticu iz dubokog sna.

Ona se brine da će deca poučena ovom pričom smatrati da je sasvim u sredu poljubiti ženu dok spava, piše britanski "Independent", a prenosi B92.

- U današnjem društvu, to nije prikladno – moj sin ima tek šest godina, oponaša sve što vidi, a nije dovoljno veliki da tako nešto pretvorim u konstruktivan razgovor. Ne mislim da treba ukinuti ovu bajku. Za stariju decu je savršen povod za diskusiju da li je to u redu ili ne, kako se princeza osećala i slično. Ali, govorim o jako maloj deci koja ne treba to da prihvate kao normalno ponašanje - kaže ona za britanske medije.

Šta vi mislite, da li ova mama ima pravo?

IZVOR

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Malo crnog humora
24.11.2017 9:10:10   
Misha i Ljisha
Ma daaaaaaaj... user posted image pa deciji mozak ne funkcionise kao nas. Deca stalno ljube bez pristanka

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Malo crnog humora
24.11.2017 9:16:00   
Peace*
Ma hej, ja smatram da su to gluposti, bš kao što sam smatrala i pre u citiranom postu...
Stavila sam to ovde više da nastavim da se iščuđavam...

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Malo crnog humora
24.11.2017 9:18:23   
Sanjica26 RR
Citala sam skoro nesto o tome i ni malo se ne slazem sa time. deciji mozak drugacije razmislja.

< Poruku je uredio Sanjica26 RR -- 24.11.2017 9:19:17 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Malo crnog humora
24.11.2017 9:18:25   
Misha i Ljisha
Znam, ne kazem tebi ma daaaaj ehhee...Nego mi je bas iscudjavanje, kakve sve gluposti padaju roditeljima na pamet.

Sad vuk ne pojede jarice, ne pojede crvenkapu ne bace ga u bunar sa stomakom punim kamenja, ne ubije ga lovac, i slicno. A deca nikad agresivnija. Gledaju crtane koji su 10 puta agresivniji od nas a nece roditelji da im citaju bajke zbog poljupca u snu. Mene to izludjuje

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Malo crnog humora
24.11.2017 11:26:57   
IvanaSK RR

IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

Znam, ne kazem tebi ma daaaaj ehhee...Nego mi je bas iscudjavanje, kakve sve gluposti padaju roditeljima na pamet.

Sad vuk ne pojede jarice, ne pojede crvenkapu ne bace ga u bunar sa stomakom punim kamenja, ne ubije ga lovac, i slicno. A deca nikad agresivnija. Gledaju crtane koji su 10 puta agresivniji od nas a nece roditelji da im citaju bajke zbog poljupca u snu. Mene to izludjuje

Slažem se, i mene izludjuje.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Malo crnog humora
24.11.2017 15:04:20   
MamaNecaVo
Mislim da su ovo gluposti.
Deca totalno deugacije razmisljaju i vide stvari.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Malo crnog humora
24.11.2017 15:27:00   
dddaca
klasičan primer seksualne radnje bez pristanka druge strane

Ma dajte, ovaj svet je nacisto poludeo.

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here