|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Brze rum kokos kuglice
22.12.2009 12:29:06   
Delijagirl
Stavicu u recepte cim budem mogla da udjem u njih... ali eto vam sada user posted image
Inace to je ono kad vam se neko najavi eto me za 20 minuta a vi nista slatko u kuci user posted image A moze i sada za praznike ...

*soljica vode
*soljica secera
kasika kakava ili vise po ukusu
kasika maslaca ili margarina
pravi rum ili ona aroma sta vise volite i po ukusu
*300 g mlevenog keksa
Kokos

*Napomena: ja sam uzela ono don caffe soljicu crvenu kao meru i tu sam sipala oko 300 grama keksa cini mi se...

Stavite serpu na vatru sipnete unutra secer, vodu, kakav, maslac ili margarin i rum i mesate dok ne provre i masa se lepo sjedini. Potom ostavite serpicu sa sporeta i uz konstantno mesanje polako sipate mleveni keks da se ne svaraju grudvice .. Kada vam se cini da je masa dovoljno cvrsta kasikom je vadite i obljikujete kuglice koje potom uvaljate u kokos i slazete na tanjir... I voila user posted image

eto vam i slikice user posted image
user posted image





_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Brze rum kokos kuglice
22.12.2009 15:20:06   
LillyT
Ura za rum!!!!!
Ja mislim da ih necu uvaljati u kokos, nesto mi ne ide sa plazmom i rumom.
E DG, a koji secer, u prahu ili obican?


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Delijagirl)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Brze rum kokos kuglice
22.12.2009 15:20:29   
pahulja76
ovo je odlicno a i brzo se spremauser posted image ... hvala DG user posted image

(odgovor članu Delijagirl)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Brze rum kokos kuglice
22.12.2009 15:26:07   
Delijagirl
Emmm pa ja sam stavila obican secer iovako se ta masa kasnije rastopi u vodi pa nije ni bitno kakav je. A ja ti radim sve po principu ubaci sta imas :D a probaj sa kokosom uvaljaj jednu unutra pa ako ti se ne svidja nemoj ostale... iznenadices se .. A mozda mozes da probas da ih uvaljas u one cokoladne mrvice ili tako nesto, pa mogao bi jos mlevenog keksa tu. A moras u nesto jer sama masa je prilicno sticky. Eto da znas Markova tetka ih je pohvalila znaci odlicne su :)

Pahuljice it waz my plezur user posted image


_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Brze rum kokos kuglice
22.12.2009 15:29:23   
pahulja76
IZVORNA PORUKA: Delijagirl

Emmm pa ja sam stavila obican secer iovako se ta masa kasnije rastopi u vodi pa nije ni bitno kakav je. A ja ti radim sve po principu ubaci sta imas :D a probaj sa kokosom uvaljaj jednu unutra pa ako ti se ne svidja nemoj ostale... iznenadices se .. A mozda mozes da probas da ih uvaljas u one cokoladne mrvice ili tako nesto, pa mogao bi jos mlevenog keksa tu. A moras u nesto jer sama masa je prilicno sticky. Eto da znas Markova tetka ih je pohvalila znaci odlicne su :)

Pahuljice it waz my plezur user posted image



thanks again user posted image user posted image


(odgovor članu Delijagirl)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Brze rum kokos kuglice
22.12.2009 15:35:18   
LillyT
IZVORNA PORUKA: Delijagirl

Emmm pa ja sam stavila obican secer iovako se ta masa kasnije rastopi u vodi pa nije ni bitno kakav je. A ja ti radim sve po principu ubaci sta imas :D a probaj sa kokosom uvaljaj jednu unutra pa ako ti se ne svidja nemoj ostale... iznenadices se .. A mozda mozes da probas da ih uvaljas u one cokoladne mrvice ili tako nesto, pa mogao bi jos mlevenog keksa tu. A moras u nesto jer sama masa je prilicno sticky. Eto da znas Markova tetka ih je pohvalila znaci odlicne su :)

Pahuljice it waz my plezur user posted image



Znaci da su onda fantasticne user posted image user posted image user posted image
Smislicu nesto, mozda u cokoladu, mozda u plazmu, hehehee, samo se tovim, jos malo i bicu prava user posted image


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Delijagirl)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Brze rum kokos kuglice
22.12.2009 15:52:51   
Delijagirl
IZVORNA PORUKA: LillyT

IZVORNA PORUKA: Delijagirl

Emmm pa ja sam stavila obican secer iovako se ta masa kasnije rastopi u vodi pa nije ni bitno kakav je. A ja ti radim sve po principu ubaci sta imas :D a probaj sa kokosom uvaljaj jednu unutra pa ako ti se ne svidja nemoj ostale... iznenadices se .. A mozda mozes da probas da ih uvaljas u one cokoladne mrvice ili tako nesto, pa mogao bi jos mlevenog keksa tu. A moras u nesto jer sama masa je prilicno sticky. Eto da znas Markova tetka ih je pohvalila znaci odlicne su :)

Pahuljice it waz my plezur user posted image



Znaci da su onda fantasticne user posted image user posted image user posted image
Smislicu nesto, mozda u cokoladu, mozda u plazmu, hehehee, samo se tovim, jos malo i bicu prava user posted image



e da znas da ocigledno jesu :) A to sto se tice tovanja nemoj da mi pricas uopste sad sam zavrsila smenu i navalila na slatkise i to sad nedelju dana vec tako svaki put kad zavrsim smenu moram da jedem slatkise ostadem potpuno bez energije pa cak i da ustanem od kompjutera... Ali bar me tesi to da su domace napravljeni user posted image A videla sam tu kod nas u radnji na merjenje imaju te mrvice svih ukusa ali sam uzela samo cokoladne koje sam vec potrosila na pijanu mladu user posted image user posted image user posted image user posted image


I da mozda bi bilo cool da ih stavite u friz ako gosti ne dolaze sad odma... Ja sam uzela jednu koja je odstaja u frizu preko noci i jos je bolja nego pre...


_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Brze rum kokos kuglice
22.12.2009 15:55:34   
pahulja76
ja sve sitne kolace volim da napravim par dana pre  (npr. za NG) jer kad odstoje i malo se prosuse lepsi su.... a tek kada se izvade iz friza budu...mmmmmmmmmmmm, nekako socniji

(odgovor članu Delijagirl)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Brze rum kokos kuglice
22.12.2009 15:57:01   
Delijagirl
Pahulja kod nas retko sta ostade preko noci user posted image




_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Brze rum kokos kuglice
22.12.2009 15:58:25   
pahulja76
IZVORNA PORUKA: Delijagirl

Pahulja kod nas retko sta ostade preko noci user posted image





user posted image user posted image user posted image
i kod mog muza bi tako al zbog  njega moram po malo da odvajam i sklanjam... jadnicko kako se ugojio pre 2 god. ne moze ni kg da skine radio vezbe ne radio ih i svaki cas staje na vagu

(odgovor članu Delijagirl)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Brze rum kokos kuglice
22.12.2009 16:02:59   
Delijagirl
Mah ja cu poceti da pravim kolace sa orasima to nesmem da jedem zbog alergije user posted image

_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Brze rum kokos kuglice
23.12.2009 9:25:30   
Anoniman
Delija odlične su kuglice  i hvala na receptu user posted image user posted image user posted image

sinoć sam ja to sve skuhala , zamijesila i onda je moja ćerka pravila kuglice i valjala ih u kokos.

nisam stavila rum nego neku voćnu aromu jbg djeca to jedu


(odgovor članu Delijagirl)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Brze rum kokos kuglice
23.12.2009 16:53:26   
Ellenica
Ja ovo pravim ovako

300gr keksa sa pola margarina,
šećer po ukusu (ja nestavljam jer je plazma sama po sebi dosta slatka)
Rum obično pravi, ali može i esencija.
Uvaljam u kokos ili mlevene orahe
za to mi treba 10 min.


_____________________________

Veliki sam mamin dečak

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Brze rum kokos kuglice
23.12.2009 19:20:57   
Delijagirl
IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

Delija odlične su kuglice  i hvala na receptu user posted image user posted image user posted image

sinoć sam ja to sve skuhala , zamijesila i onda je moja ćerka pravila kuglice i valjala ih u kokos.

nisam stavila rum nego neku voćnu aromu jbg djeca to jedu




Pa super vucko bas mi je drago da ste se imali lepo :)




_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Brze rum kokos kuglice
23.12.2009 19:23:05   
Delijagirl
IZVORNA PORUKA: Ellenica

Ja ovo pravim ovako

300gr keksa sa pola margarina,
šećer po ukusu (ja nestavljam jer je plazma sama po sebi dosta slatka)
Rum obično pravi, ali može i esencija.
Uvaljam u kokos ili mlevene orahe
za to mi treba 10 min.



Mislis 150g margarina?
Ufff meni je to mnogo a kontam da je verovatno tebi mnogo secera sto ja stavim... A ja ne koristim plazmu posto je skupa vec koristim neki keks iz radnje na merjenje ili ako vec nemam taj mleveni napravim mleveni od petit brau keksa uzmes keks stavis u kesicu uzmes oklagiju zamislis nekog kretena sto te isprovocirao na poslu i udri cile mile :)


_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu Ellenica)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Brze rum kokos kuglice
17.5.2010 13:49:51   
Delijagirl
Ja sam ih juce pravila iz vanilica koje su se mi valjale u nekom tuperwareu i nisu bile lose no tih vanilica nebi nestalo jos sto godina rum kokos kuglice nestale su za par sati user posted image

_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu Delijagirl)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Brze rum kokos kuglice
20.5.2010 14:18:17   
pepino
Delija pravila sam ih sinoc i stvarno su brze!!!user posted image
Ali prvi put sam nesto pravila sa rumom,pa sam ga stavila malo,i ne osjeti se skoro,a volimo ga i ja i mm,ali nema veze,mogu i ovako proci!
Samo sinoc su mi djelovale nekako mekane previse,ostale su u frizideru,nisam ih danas gledala,mozda se stvrdnu dovoljno?user posted image
Stavila sam sve kao sto si napisala,cak sam od sveki uzela Doncafe soljicuuser posted image
Stavljala sam 300 g mljevene plazme i vidjecemo da li su premekane,veceras!user posted image
Fala vi za recept!user posted image

(odgovor članu Delijagirl)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Brze rum kokos kuglice
20.5.2010 14:34:29   
Anoniman
evo kako izgledaju kad ih valja moja petogodišnja ćerka

user posted image

DG ... ma mrak su user posted image user posted image user posted image  jako ih često pravimo

(odgovor članu pepino)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Brze rum kokos kuglice
20.5.2010 16:21:48   
Tata_Miki
Cao svima

Posto sam ja lajk za kuvanje-peciva, a moram pod hitno do sutra uvece nesto da imam kao ove kuglice (obklada je u pitanju) treba mi hitno vasa pomoc.

Nisu mi jasne kolicine za kakao, margarin i rum. O kakvoj kasiki je prica: velika za supu ili one manje za kafu!?. Citao sam da je neko stavio 150g margarina, zar to nije malo puno!?

Hvala unapred

< Poruku je uredio Tata_Miki -- 20.5.2010 16:22:59 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Brze rum kokos kuglice
20.5.2010 16:27:08   
pepino
Ja sam ih sinoc pravila,a inace nisam ni ja inace vjesta kolacima,ne da nisam vec sam polijena,da se ne lazemo...user posted image
Ja sam stavljala veliku kasiku i margarina i kakaa,a rum sam odprilike malo toknula sto bi rekliuser posted image ,ni ja nisam znala koliko se stavlja i omasila sam,slabo se osjeti,ali ja sam stavljala onu rum aromu,ako ces stavljati pravi rum nemoj puno,bice prejake,a ako ga i stavis premalo neces omasiti jer dobre su i bez njega!
Srecno,nadam se da ce ti dobre ispasti,brze su i jednostavne bas!

(odgovor članu Tata_Miki)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Brze rum kokos kuglice
20.5.2010 16:28:31   
pepino
Kasiku za supu

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Brze rum kokos kuglice
20.5.2010 17:04:38   
Tata_Miki
Hvala pepino na brzom odgovoru!

Veceras cu pokusati moju srecu sa tim kuglicama, pa javljam aku uspem nesto da smuljam.

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Brze rum kokos kuglice
20.5.2010 19:08:17   
Delijagirl
Pepino pa ja sam napisala odprilike 300g mlevenego keksa posto mi se cinilo da sam toliko imala a stvarno nisam sigurna :)

Tata miki ja se nadam da ceju dobro uspeti kuglice

Vucko.ba user posted image user posted image user posted image bravo za devojcicu posalji je kod mene na odmor da ih valjamo zajedno user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu Tata_Miki)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Brze rum kokos kuglice
20.5.2010 19:18:03   
anci 81
Joj,gde bas sad da naletim na temu o kolacima,kad se borim da ne izletim iz kuce po nesto slatko...user posted image  user posted image  user posted image

(odgovor članu Delijagirl)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Brze rum kokos kuglice
20.5.2010 19:18:50   
Delijagirl
Sorry anci :D

_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu anci 81)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Faširane snicle
Ringerajin kuvar: Maraj
Bele pihtije
Ringerajin kuvar: Maraj



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here