|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Nedelja trudnoće/UZ
13.1.2009 9:31:50   
Anoniman
Nisam znala kako da imenujem temu... guppy, ako znaš bolje, molim te!

Pitanje je sledeće.

Ja sam saznala za trudnoću u 5oj nedelji. Kada sam otišla kod dr, pre nego što me je pregledala, rekla mi je da je moguće da ne vidi trudnoću na UZ jer je prerana trudnoća. Ipak, videla je. Plod je imao 1,5mm.

Zanima me, dal se na UZ može videti trudnoća i ranije? U 4oj nedelji? Pre 4te ne znam zašto bi postojala indikacija gledanja toga kada menstruacija još nije izostala.

Ustvari sam se zbunila, sada je gagi u temi Kafa, grudi... napisala da je u 4oj nedelji, a već nekoliko dana znamo da je trudna i bila je već kod lekara, ako sam dobro u toku.

Sve u svemu me zanima, koja je najranija trudnoća koju UZ može očitati?
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Nedelja trudnoće/UZ
13.1.2009 11:15:03   
Jeca*
MISLIM u petoj nedelji. Tad sam i ja saznala i takođe je bilo pitanje može li se videti na UZ.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Nedelja trudnoće/UZ
13.1.2009 11:29:47   
Lu
Sad gledam svoju trudničku knjižicu,posljednja M. 24.02.
28.03.bila na pregldu i piše 9. tjedan trudnoćeuser posted image
Kako je to mogućeuser posted image
Tada sam imala prvi vaginalni UZ i vidjela se trudnoća.

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Nedelja trudnoće/UZ
13.1.2009 11:34:22   
Anoniman
Štamparska greška? user posted image  Ne može biti 9ta nedelja. A jesi se porodila 31-nu nedelju nakon tog pregleda?

Ne mogu da verujem da si 3 god nakon tog pregleda to primetila. user posted image  Ja sam napamet znala nalaze. user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Nedelja trudnoće/UZ
13.1.2009 11:42:44   
Lu
IZVORNA PORUKA: Tasha

Štamparska greška? user posted image  Ne može biti 9ta nedelja. A jesi se porodila 31-nu nedelju nakon tog pregleda?

Ne mogu da verujem da si 3 god nakon tog pregleda to primetila. user posted image  Ja sam napamet znala nalaze. user posted image


31 NEDJELJI???
Ja sad neznam,sva sam zbunjena,pa moja zadnja slika sa UZ je 36 ta plus 5dana,a predviđeni porod za 21 dan,znači 25.11.
To je bilo 04.11. i 25.11. se porodila
Znači u 39.nedjelji,tako piše i na otpusnici. 

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Nedelja trudnoće/UZ
13.1.2009 11:46:02   
Lu
Eh da uglavnom,rodio se 8 dana ranije,sa nepunih 40 tjedana.

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Nedelja trudnoće/UZ
13.1.2009 11:46:36   
Anoniman
Nisis dobro razumela moj post! user posted image

Trudnoća traje 40 nedelja (bi trebala da traje), pitanje je bilo, ako si na tom pregledu bila u 9-oj nedelji, porođaj bi trebao uslediti 31-nu nedelju nakon tog pregleda (otprilike). To sam te pitala, da li si se porodila 31-nu nedelju nakon tog pregleda u gde ti piše da si u 9-oj nedelji?

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Nedelja trudnoće/UZ
13.1.2009 11:54:07   
Anoniman
Od 28.3. kada ti je dr napisala da si u 9-oj nedelji (i pogrešila), do 25.11. kada si se porodila ima 34 nedelje. Ako si se porodila u 39-oj nedelji, onda si 28.3. bila u 5-oj nedelji.

Kiss

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Nedelja trudnoće/UZ
13.1.2009 11:54:43   
Lu
Mora da je to bilo 28.04. 9 tjedana
jer 29.05. upisala 13 tjedana i dalje se sve slaže,
sigurno je sestra pogriješilauser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Nedelja trudnoće/UZ
13.1.2009 11:56:11   
Anoniman
Da, ili tako kako ti kažeš.

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Nedelja trudnoće/UZ
13.1.2009 12:00:00   
Lu
Bezveze se uzruja,
a što sam poletila da gledam po nalazimauser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Nedelja trudnoće/UZ
13.1.2009 12:41:56   
vladana
E Tasha pošto vidim da si upućena u dosta toga molim te kaći mi ako znaš šta bi mogao da znači nalaz u 21.nedelji: U POSTELJIČNOM TKIVU PRISUTAN VEĆI BROJ HIPOEHOGENIH ODJEKA! Doktor mi je rekao da ne brinem jer to nije ništa strašno ali kada je primetio te odjeke bio je vidno zabrinut i glasno je razmišljao pa je rekao „Ovde ima nešto što mi se ne sviđa“. Pokušao je da mi objasni da su to neka jezerca krvi u posteljici koja nisu opasna ali ako se ne povuku da ću morati u BGd kod specijaliste. Na pregledu posle 3 nedelje stanje je se znatno popravilo ali se pitam zna li košta je to konkretno ?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Nedelja trudnoće/UZ
13.1.2009 13:01:12   
Anoniman
user posted image  Ne znam, ali sam otvorila temu.

Hipoehogeni odjeci u posteljičnom tkivu KLIK

(odgovor članu vladana)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Nedelja trudnoće/UZ
13.1.2009 13:21:51   
Koka Loka
Pitanje je kada je došlo do začeća, retko se to potrefi sa UZV u dan.

Na mom prvom UZV u drugoj trudnoći, trudnoća je bila "stara" 5+5 (znači 6. nedelja) i videli su se, a i čuli otkucaji srca.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Nedelja trudnoće/UZ
13.1.2009 13:31:23   
Koka Loka
Evo drage moje trudnjače da vam pomognemuser posted image

http://www.justmommies.com/pregnancy_calendar.php

Kliknite, ubacite svoj termin porođaja. Imate opciju on line i opciju da odštampate. Ja sam odštampala i pratila svaki dan šta se dešava sa bebicom i sa mnom.
Od provog dana poslednje menstruacije pa do samog porođaja - po danima i datumima.

Videćete kako se razvija beba i šta se dešava sa vašim telom, iz dana u dan, iz nedelje u nedelju.


(odgovor članu Koka Loka)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Nedelja trudnoće/UZ
13.1.2009 14:16:07   
Anoniman
Koka, i na RR postoji kalendar trudnoće.

(odgovor članu Koka Loka)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Nedelja trudnoće/UZ
13.1.2009 14:39:43   
Koka Loka
Znam, videla sam.
Ovaj prikazuje iz dana u dan, npr. nedelja 4+1 - vaša beba je od danas embrion, pa 4+2... 4+3... sve sa datumima i danima, pa 5+1 vašoj bebi danas počinje da kuca srce....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Nedelja trudnoće/UZ
14.1.2009 0:46:21   
kumara
Ja sam po nekoj racunici 4 nedelje i 2-3 dana trudna i vidi se tackica na UZ velicine 4,6 mm. Mada mi je jedna druga dr rekla da treba da prodje 5 nedelja da bi bilo sta moglo da se vidi... user posted image

(odgovor članu Koka Loka)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Nedelja trudnoće/UZ
15.1.2009 19:45:26   
guppy RR
Kod nas savetuju da se UZ radi tek oko 9. nedelje trudnoće... kao tad se najbolje vidi ima li trudnoće ili nema i kuca li srce.

Meni su radili prvi put u 7 3/7 i bile su dve tačkice od 1mm......... JAOOOOOoooooooo, sad vidim u knjižici da je to bilo tačno pre 2 godine na današnji dan!!! Kako lepo sećanje... taj prvi UZ...

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Nedelja trudnoće/UZ
15.1.2009 22:01:14   
kumara
guppy user posted image

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Nedelja trudnoće/UZ
16.1.2009 9:55:18   
MERYEN
Meni su u petoj videli i to jedva,sledeci ultrzvuk u  devetoj i bolje se videlo.

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Nedelja trudnoće/UZ
16.1.2009 12:50:24   
sonja999s
i meni se u 5 nedelji videla samo tackica ( to je valjda gestacijski mesak), u 9 sam cula otkucaje srca. jako je bilo slatko, nije jos imao rucice ni nozice a srce je kucalo.a u 12nedelji je sve bilo razvijeno, sve smo videli

(odgovor članu MERYEN)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Nedelja trudnoće/UZ
16.1.2009 13:26:54   
BINCE
Meni se u nepunoj 4-toj sedmici vidjela tackica....al,je dok.po nekim jos znakovima znala da je to to i da je oplodjeno jajasce na pravom putu....user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu sonja999s)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Nedelja trudnoće/UZ
4.10.2009 19:35:34   
dzepna venerica
meni je ustanovljena 5 ili 6 nedelja trudnoce.  prre dva dana na vaginalnom ultrazvuku izmerila mi je tak meshak da je 7,1. pa me zanima da li neko zna ili se seca iz svg iskustva da li je to u redu u toj nedelji... LJUBIM VAS

_____________________________

That''''s the way it goes! ljubaV.

(odgovor članu BINCE)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Nedelja trudnoće/UZ
4.10.2009 21:36:41   
ema31
I meni je vidjen mesak u 5-toj nedelji i nista mi posebno nije bilo receno ,sem da dodjem za 4 nedelje da vidimo sta se desava i kako se plod razvija...Idem 13.10...

(odgovor članu dzepna venerica)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here