|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Maloletna trudnica
29.7.2009 23:19:10   
guppy RR
Evo temica koju ste tražili.
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Maloletna trudnica
29.7.2009 23:27:03   
Natasajvc
Imam prijateljicu, ciji sin, treba da postane otac ovih dana. Devojka sa kojom ce dobiti bebu ima svega, 16 godina. Njemu je 19. Niko od njih nije zavrsio skolu, a mislim da su je i napustili. Zive kod njenih roditelja, bez sredstava za zivot. Nemaju nikakvog zivotnog iskustva,nemaju skolu....nemaju ni saznanje sta ih ceka. Moj je utisak da ih sve zabavlja.Cesto razmisljam o tome, kako da im pomognem. Ne materijalno, a i to nije iskljuceno. Kako ih osvestiti, naterati da zavrse skole, da rade...

_____________________________

Moje ljubavi najvece
Tara, Tijana, Sanja, Nenad i Rada

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Maloletna trudnica
29.7.2009 23:28:05   
guppy RR
A možda je njima tako OK?
Mislim... videćemo kakav je "relality shock" kad dobiju bebu....
Ja im ne bi nudila pomoć dok oni ne daju ljudima do znanja da im pomoć treba.

(odgovor članu Natasajvc)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Maloletna trudnica
29.7.2009 23:32:37   
mihi
Ja mislim da su tu zakazali roditelji, kako su to dozvolili? Ne pametujem nego da li biste se Vi sa tim tek  tako složile? Nije samo roditi dete treba mu nešto u životu pružiti, ma i ona je dete 16 godina, šta ona zna šta je čeka, Meni je to sve suludo skrozuser posted image .

(odgovor članu Natasajvc)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Maloletna trudnica
29.7.2009 23:32:44   
Natasajvc
Mozda si u pravu, a ja sve mislim mladi su, deca su, mora neko da ih pouci da makar tu skolu zavrse, da ne dzabalebare...Problem je i sto su njihovi roditelji radjali rano, a skolu batalili... Valjda model iz porodice precrtan.

_____________________________

Moje ljubavi najvece
Tara, Tijana, Sanja, Nenad i Rada

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Maloletna trudnica
29.7.2009 23:32:45   
Jeca*
Pa, ako njeni roditelji nemaju osećaj da im čine "magareću uslugu" mislim da im ti nikako ne možeš pomoći. Čak možeš biti i krivac jednog dana, ako se umešaš. Ima ona narodna koju mnogo volim "ko sa decom spava upišan se budi" user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Maloletna trudnica
29.7.2009 23:35:14   
Natasajvc
IZVORNA PORUKA: Jeca RR

Pa, ako njeni roditelji nemaju osećaj da im čine "magareću uslugu" mislim da im ti nikako ne možeš pomoći. Čak možeš biti i krivac jednog dana, ako se umešaš. Ima ona narodna koju mnogo volim "ko sa decom spava upišan se budi" user posted image

Bice da je tako.user posted image


_____________________________

Moje ljubavi najvece
Tara, Tijana, Sanja, Nenad i Rada

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Maloletna trudnica
30.7.2009 10:04:18   
guppy RR
Ja se tu stvarno ne bi mešala. To je njihova porodična stvar. Ako njihovi roditelji sa tim mogu da spavaju, onda možeš i ti.

Mi živimo u svetu, u kojem čvrsto verujemo da treba sa takvim stvarima sačekati, prvo završiti školu, naći bar neki posao itd. A treba dopustiti mogućnost da nekim ljudima to nije potrebno i da mogu/znaju izgurati i na drugačiji način. Nije svako, ko nije kao mi, lošiji od nas ili glup što ne razume "smisao"... svako nosi u svom srcu svoj smisao života.

(odgovor članu Natasajvc)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Maloletna trudnica
30.7.2009 10:14:41   
Anoniman
 Slična tema: Deca rađaju decu KLIK

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Maloletna trudnica
30.7.2009 10:14:42   
NadaR
ja znam za jedan svijetli primjer... ne mora da ispadne lose sve.
Moj komsija je dobio sina kad je imao 20 a njegova djevojka 17!
Svi su bili ubijedjenni da je propast neizbjezna!
Medjutim, on je poceo da radi u firmi, da pomaze na selu roditeljima a zauzvrat dobio hranu a i novac ... ona zavrsila srednju, kasnije upisala visu za fizioterapeuta...
Decko ce sad u prvi razred a ona je ponovo trudna!
Skucili se,lijepi ,mladi.. Odusevila sam se kad sam ih vidjela na svadbi neki dan!
Bitno je samo da oni prihvate tu odgovornost, da shvate da je beba zauvijek tu... da im se zivot mijenja iz korijena...user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Maloletna trudnica
30.7.2009 11:49:33   
Natasajvc
IZVORNA PORUKA: nnaaddaa

ja znam za jedan svijetli primjer... ne mora da ispadne lose sve.
Moj komsija je dobio sina kad je imao 20 a njegova djevojka 17!
Svi su bili ubijedjenni da je propast neizbjezna!
Medjutim, on je poceo da radi u firmi, da pomaze na selu roditeljima a zauzvrat dobio hranu a i novac ... ona zavrsila srednju, kasnije upisala visu za fizioterapeuta...
Decko ce sad u prvi razred a ona je ponovo trudna!
Skucili se,lijepi ,mladi.. Odusevila sam se kad sam ih vidjela na svadbi neki dan!
user posted image user posted image user posted image
Bitno je samo da oni prihvate tu odgovornost, da shvate da je beba zauvijek tu... da im se zivot mijenja iz korijena...user posted image


_____________________________

Moje ljubavi najvece
Tara, Tijana, Sanja, Nenad i Rada

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Maloletna trudnica
30.7.2009 12:05:57   
magnetic
Moje ujne sin iz prvog braka(znaci meni nije nista)isto je postao otac sa 19 god.,a njegova cura majka sa 17.Oboje su napustili skole,zive kao podstanari,on se zaposlio kao fizikalac.Ono sto meni jako smeta kada ih vidim je sto im je cigareta non-stop u ustima(za sta mora da se ima para),a kada se porodila nije mogla da doji,pa su bebu hranili sa kupovnim pasterizovanim kravljim mlekom,jer nisu imali za drugo.

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Natasajvc)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Maloletna trudnica
30.7.2009 20:36:11   
Kiki BG
IZVORNA PORUKA: Natasajvc

Mozda si u pravu, a ja sve mislim mladi su, deca su, mora neko da ih pouci da makar tu skolu zavrse, da ne dzabalebare...Problem je i sto su njihovi roditelji radjali rano, a skolu batalili... Valjda model iz porodice precrtan.


POTPISUJEM

(odgovor članu Natasajvc)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Maloletna trudnica
30.7.2009 23:03:23   
Jovanovici
Nnaaddaa, u pravu si, ne mora sve da bude mracno.
Svaka im cast, uspeli su da odgaje dete, da zavrse skolu, da se zaposle i skuce...
Sad cekaju i drugu bebu!!!!

(odgovor članu Kiki BG)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Maloletna trudnica
31.7.2009 8:11:49   
NadaR
Mislim da to sve zavisi od toga kakve su osobe... koliko su svjesni trudnoce,bebe... da to nije igra i da ne mogu otici..
Mada ,postoji mogucnost da jednog dana pomisle da su propustili zivot,izlaske, da su neizivljeni pa da krenu da to nadoknadjuju... To ne bi bilo dobro!

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Jovanovici)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Maloletna trudnica
31.7.2009 8:14:01   
marince1
Na nekom slavlju u jednom selu u mom kraju upoznala sam curu koja je mladja od mene i  ima dvoje prilicno velike dece.
Kad je snimila da sam trudna pitala me koje mi je dete po rede i ja joj kazem prvo.
Ona me prenerazeno gleda u smislu da sam debelo okasnila.
Imam 26 godina i jos mi dete nije krenulo u srednju skolu?!?Strasno!!!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Jovanovici)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Maloletna trudnica
31.7.2009 8:23:36   
dadaa
moram ovo da napisem..jedna moja dalja sestra se porodila u 16 god..ali slusajte pricu...kada je ostala trudna niko nije znao..stalno joj je bilo muka povracanje itd..kaze stomacni grip..i tako nedeljama..njen brat je isao u vojsku i kada sam je videla ona prava trudnica sa stomacicem nisam htela nista da ispitujem..ono je punih 8 meseci skrival trudnocu a njena pametna majka nije to primetila..i na kraju skolski lekar primeti i posalje je u bolnicu kod ginekologa gde su ustanovili trudnocu..posle nedelju dana usla je u 9 mesec i odmah se porodila..mama zove da pita jel ozdravila a njena mama kaze jeste..porodila se..i jos lupi pa nisam mogla da je teram da ocisti vec je usla u 9 mesecuser posted image koja lujka..mislim da su i roditelji kriva kako je njena majka mogla da ima  trudnicu u kuci a da to neprimeti..strasno

_____________________________

nikada nemoj ici vec napravljenom stazom..sam sebi napravi put

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Maloletna trudnica
7.8.2009 11:14:09   
Anoniman
Kad smo već kod zanimljivih priča....
Neki dan dok sam čekala kod genetičara, u čekaonici sedela jedna devojka sa mamom. Izgledala mi je kao možda kraj srednje (ali to se već dešavalo i u mojoj generaciji da su maturirale trudne). Uđu oni pre nas, pa odmah i nas prozovu (mene i mm). I na to sestrica nešto promrmlja kao "Bože strašno!". Oni ušli kod doktora, a mi seli da damo sestrici podatke, kad ona nama saopšti kako ta devojčica ima jedva 14 GODINA!!!!!!! I ne samo to, već kako ponosno živi sa ocem svog deteta, kojem je 26 godina user posted image , a njena draga mama je isto prvo rodila u 14-oj. E, sad ne znam je li joj ta devojčica prvo dete, jer bi mama tada imala 28 godina, a žena izgleda kao da joj je 50!
Znala sam da su današnja deca pomahnitala, ali nisam ni pretpostavljala kolikouser posted image
E, da- a onda smo dobili još jedan trač iz prve ruke- u SU mesečno imaju bar jednu devojčicu koja u 4. mesecu (kao sad ja) dolazi na genetiku, znači rodiće dete, a ima 13-15 godina!!! Pa vi vidite..............

(odgovor članu dadaa)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Maloletna trudnica
7.8.2009 12:21:06   
Rivana

IZVORNA PORUKA: dadaa

moram ovo da napisem..jedna moja dalja sestra se porodila u 16 god..ali slusajte pricu...kada je ostala trudna niko nije znao..stalno joj je bilo muka povracanje itd..kaze stomacni grip..i tako nedeljama..njen brat je isao u vojsku i kada sam je videla ona prava trudnica sa stomacicem nisam htela nista da ispitujem..ono je punih 8 meseci skrival trudnocu a njena pametna majka nije to primetila..i na kraju skolski lekar primeti i posalje je u bolnicu kod ginekologa gde su ustanovili trudnocu..posle nedelju dana usla je u 9 mesec i odmah se porodila..mama zove da pita jel ozdravila a njena mama kaze jeste..porodila se..i jos lupi pa nisam mogla da je teram da ocisti vec je usla u 9 mesecuser posted image koja lujka..mislim da su i roditelji kriva kako je njena majka mogla da ima trudnicu u kuci a da to neprimeti..strasno


Pa kako je mogla kriti stomak a da majka ne primati.....Uzas jedan.

(odgovor članu dadaa)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Maloletna trudnica
7.8.2009 12:50:42   
dadaa
ona je inace sitnije gradje i mrsavica je pa se nije toliko ni primecivao..a majka to je posebna prica..9 meseci ima trudnicu u kuci i nema pojma..mi smo prvo mislili da je i ona krila..ali nazalost ona je ispala jos veci kreten nego sto smo mislili..

_____________________________

nikada nemoj ici vec napravljenom stazom..sam sebi napravi put

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Maloletna trudnica
7.8.2009 12:52:49   
Anoniman
Ali sitne trudnice jako teško mogu kriti stomak. U 5-om mesecu jednostavno iskoči...

(odgovor članu dadaa)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Maloletna trudnica
7.8.2009 12:53:33   
Rivana

IZVORNA PORUKA: dadaa

ona je inace sitnije gradje i mrsavica je pa se nije toliko ni primecivao..a majka to je posebna prica..9 meseci ima trudnicu u kuci i nema pojma..mi smo prvo mislili da je i ona krila..ali nazalost ona je ispala jos veci kreten nego sto smo mislili..


Kakva je to majka, da ne primeti da joj se sa detetom nesto desava, poznavala sam zenu koja je svojim cerkama dok su bile devojke proveravala da li su mecu dobile i znala datume bolje od njih kad treba da dobiju kaze zena necu da me nesto iznenadi user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu dadaa)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Maloletna trudnica
7.8.2009 13:00:03   
dadaa
kada sam je videla na ispracaju kod njenog brata ona je bila vec neki 5-6 mesec i ja sam odmah provalila..nije bio veliki stomak ali bilo je vise nego ocigledno..a za ostale kako nisu primecivali nemam pojma..ne zivimo u istom gradu i ne cujemo se..njena mama se jako naljutila.. posto je moja mama kada se ova vec porodila pitala kako nisu znala za trudnocu i  kako nije primetila da ova ne kupuje uloske...od tada je prekinut svaki kontakt..

_____________________________

nikada nemoj ici vec napravljenom stazom..sam sebi napravi put

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Maloletna trudnica
7.8.2009 13:04:37   
sneza24
I kod nas je jedna devojka svo vreme krila trudnocu a da otac i majka to nisu ni primetili a ja kad sam je videla odmah sam shvatila da je trudna otprilike 5-6 meseci.Jedino sto ona nije bila maloletna.

(odgovor članu dadaa)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Maloletna trudnica
7.8.2009 13:12:14   
barbara
nisu toliko godine ni bitne,bitno je koliko ste zreli!moj brat ima 32god i dvoje dece!on je toliko nezreo da se spusta na nivo deta od dve godine ko ce koga zadnji udariti!njegova zena kaze za mm koji ima 24god da je on mnogo zreliji i da se ponasa kao da je njemu 32!moj brat nece da radi bilo gde,ode pije po celi dan i noc!mm radi kao grederista-na grederu masina za pripreme za asvalt,on kaze gazdi nemoj me zezati ja cu otici na lopati raditi ali da imam svoj dan i komad!kaze mu gazda ti bi stvarno ostavio masinu i otisao na lopatu?on mu rekao naravno sve bi radio da moje dete i zena imaju sta jesti!gazda mu pruzio ruku i rekao svaka cast na takvom razmisljanju!mm je i antialkoholicar,ne pusac!ponosna sam na svog muza!tako mozda i ovi opstanu i budu uspesni!vazno je samo na vreme sazrenuti!

_____________________________

David mamin unjavac!!!!!!!!!!!!!

Slogom rastu male stvari,a neslogom i najvece se raspadaju!

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Pol deteta na osnovu oblika stomaka i drugog?
Može li se na osnovu oblika trudničkog stomaka ili nečeg drugog odrediti pol deteta? Imate stomak u obliku lopte, gadne ...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here