|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  59 60 [61] 62 63   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Epiduralna DA ili NE
19.1.2013 21:26:47   
bojanica7
jeste, skolica i disanje mnogo znaci. ja sam isto kao ti sve, samo bez epidurala. pribrana, slusala, disala i prezivelauser posted image

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 1501
   RE: Epiduralna DA ili NE
19.1.2013 21:35:19   
bea83
jedina mana epidurala je što ne traje 40 danauser posted image

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 1502
   RE: Epiduralna DA ili NE
5.2.2013 9:59:45   
Sladja80
sme li epi da se primi ako zena ima prosirene vene na nogama?

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 1503
   RE: Epiduralna DA ili NE
5.2.2013 10:02:04   
Tiziana
Pitaj doktora...ja znam da epi ne mogu d aprime zene sa deformitetima kicme,a za ovo nikad nisam cula.ali svakako bolje da proveris.

(odgovor članu Sladja80)
Direktna veza do poruke: 1504
   RE: Epiduralna DA ili NE
12.2.2013 13:02:11   
kamena81
juče sam imala pregled, bebac ima 3200, a dr misli da se neću poroditi pre 01.03.2013. što mi i jeste jedan od dva termina, tako da mi je rekao da pripremim papire za carski, pa ćemo poslednji pregled odraditi 28.02.2013. pa ako proceni da treba 01.03. bi mi odradio carski, jer neće prirodno da me poradja ako beba ima preko 4kg, mada mi je rekao da za svaki slučaj uplatim i epidural ako bi porodjaj krenuo ranije a ako ne pare se svakako vraćaju, sad sam malo smirenija ;-)))) pozdrav svima

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 1505
   RE: Epiduralna DA ili NE
12.2.2013 13:28:27   
Torbica
Kamena, jesam bila u pravu?user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu kamena81)
Direktna veza do poruke: 1506
   RE: Epiduralna DA ili NE
12.2.2013 13:32:06   
kamena81
odmah sam se toga setila kada mi je sve izložio, na kraju ja ga pitam jel za carski treba komisija a on kao komisija to sam ja user posted image

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 1507
   RE: Epiduralna DA ili NE
12.2.2013 13:37:25   
Torbica
Ma on je nase sunce veliko. Muser posted image nogo sam mu zahvalna za sva tri porodjaja, svaki put se izljubimo na redovnim kontrolama.user posted image
Jako mi je drago da si se smirila, i javi se kako je sve proslo! Srecno!

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu kamena81)
Direktna veza do poruke: 1508
   RE: Epiduralna DA ili NE
12.2.2013 13:38:53   
kamena81
hvala puno, javljam obavezno kako je sve prošlo, kisssssssss

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 1509
   RE: Epiduralna DA ili NE
19.3.2013 20:12:59   
Rosita
E ovako, evo teksta TEKST, malo zastarelog, ali izrečenog od strane poznatog nam autoriteta;

e sad, vi sigurno sve znate pa se ne smarajte kompletnim čitanjem, citiraću ovaj pasus :

Anestetik se daje kada se stekne povoljan akušerski nalaz, kada su kontrakcije jake i sinhronizovano dolaze na dva do tri minuta. Kontrakcije traju 45 sekundi do jednog minuta. Drugi uslov je da je grlić otvoren dva do tri poprečna prsta, odnosno tri do pet centimetara, a treći uslov je prokidanje vodenjaka, ili kada on pukne spontano, kod kuće. Ako izlazi plodova voda, kontrakcije često budu jače, pa se sa davanjem anestetika počinje što je pre moguće.

Drugi uslov, da li to znači da je ovo minimum otvorenosti, a ako je otvorenost veća, takođe može?

(odgovor članu kamena81)
Direktna veza do poruke: 1510
   RE: Epiduralna DA ili NE
19.3.2013 20:18:47   
Tiziana
Da,moras da budes tako nesto otvorena,sto ti vec jesi i valjda kad je beba glavom vec sa 6-7 prstijune mogu da ti daju epidural...meni prvi put beba isla guzom pa sam dobila..

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1511
   RE: Epiduralna DA ili NE
19.3.2013 20:22:07   
Rosita
Znači, može i da se okasni. Al ajd, kako već bude.

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 1512
   RE: Epiduralna DA ili NE
19.3.2013 20:25:56   
Sanja90
Licno ja nisam za epidural,jer meni uopste nije trebao u oba porodjaja pa mi nece trebati ni za treci,ali i skup je mnogo,vise od pola suprugove plate...

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 1513
   RE: Epiduralna DA ili NE
19.3.2013 20:37:37   
jovicaa
ja sam dobila epdiural kada sam bila 3-4 cm otvorena. sto je 2-3 prsta

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 1514
   RE: Epiduralna DA ili NE
19.3.2013 20:41:02   
Rosita
Jovicee, to se ja raspitujem jer sam sad 3 prsta a nemam još bolove.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 1515
   RE: Epiduralna DA ili NE
19.3.2013 22:50:49   
Tiziana
Moze i da se okasni.Meni je prvi put zena rekla kad sam panicno kukala da sam se ja 'prijavila' za epidural,da je sreca da je beba guzom jer sam 6 prstiju otvorena i da ide glavom ne bi bilo smisla, da cu i ovakosa bebom guzom nadole da se porodim za jednu dozu epidurala iako se karlicne bebe sporije spustaju,odnosno za 2h i zaista je tako i bilo. dobila epi u pola 6, u 7.40 se porodila..

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1516
   RE: Epiduralna DA ili NE
19.3.2013 22:53:35   
Tiziana
Ja vam svima iskreno zelim porodjaje kao moje.Prvi krenuo oko 2h nocu,dok sam se opasuljila sta mi se desava bilo vec 3h,dok sam se spremila(jer nista nisam bila spakovala,beba poranila 3 nedelje) i dok smo stilgi na kliniku bilo vec 4h,dok sam zavrsila administraciju,klistir,tusiranje,uz itd vec pola 6 i tad sam usla u box,sve ostalo kako sam malopre napisala...drugi put dosla bez bolova,dobila epi,izasla iz boxa bez bolova..znaci za pozeleti..

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 1517
   RE: Epiduralna DA ili NE
20.3.2013 10:24:46   
Sladja80
koliko ima dezurnih anesteziologa u smeni? ja samo razmisljam da nece biti slobodan u tom momentu,a i ako imam izabranog ko mi garantuje da ce doci,mozda u tom momentu sedi negde i cirka pivo user posted image

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 1518
   RE: Epiduralna DA ili NE
20.3.2013 10:37:10   
Tiziana
Ne brini,docice!!! :-) Ako se dogovoris sa njim,on ocekuje i zahvalnost od tebe tako da ce doci...Ima ih po dvoje,uvek.

(odgovor članu Sladja80)
Direktna veza do poruke: 1519
   RE: Epiduralna DA ili NE
20.3.2013 10:45:02   
Sladja80
zahvalnost?! divota em 17000 hiljada bolnici em i njemu da se zahvalim user posted image

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 1520
   RE: Epiduralna DA ili NE
20.3.2013 10:48:05   
Tiziana
Niko ne kaze da treba da mu das!:-) ali posto se nada, docice..:-)

(odgovor članu Sladja80)
Direktna veza do poruke: 1521
   RE: Epiduralna DA ili NE
20.3.2013 10:49:08   
Tiziana
BEz zezanja,u Frontu je taj epidural postao rutina,nema potrebe da se nesto unapred dogovara itd.jedino ako bas zelis nekog posebnog iz nekog razloga da ti dodje u pola dana pola noci,onda ok da se unapred dogovoris.

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 1522
   RE: Epiduralna DA ili NE
20.3.2013 10:56:56   
Pretty78
tri puta sam se poradjala sa epi i preporucujem ga svima, divota. Rekla sam koleginici sa posla kad je trebala da se porodi da uzme epi a ona me pogledala onako sa visine i kaze: ne pada mi na pamet ja cu sve prirodno (u fazonu mani me zeno gluposti, nisam ja slabic ko ti) i posle me zove i kaze: ceo porodjaj sam te spominjala...kud nisam uzela epidural user posted image user posted image

_____________________________

Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas.Ne znam mesto na kom živi ili počiva;Ne znam zašto nju i san mi java pokriva;Možda spava, i grob tužno neguje joj stas.Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas!!

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 1523
   RE: Epiduralna DA ili NE
20.3.2013 11:09:51   
Sladja80
tiziana ja ti verujem,stvarno citajuci ovde ove postove ukapirala sam da su svi dobri,ne zelim ja nikog posebnog,samo da se osiguram da ce biti tu,nista vise,nemam pojma jos cu razmisliti,a tvoje porodjaje stalno iscitavam iznova i iznova pa se tesim,meni je termin 27 jun a ja vec sad komotno mogu u lazu bas sam sama sebi nabila neku tremu i strah da je to strasno!
pretty78 uh sto volim te takve mucenice grrrrr user posted image

(odgovor članu Pretty78)
Direktna veza do poruke: 1524
   RE: Epiduralna DA ili NE
20.3.2013 11:15:00   
Tiziana
Ma i ja sam se plasila.Ne tako intenzivno i dugo,ali jesam.To je normalno.Cak sam se drugi put mnogo vise tripovala nego prvi.Valjda prvi put nemas pojma sta te ceka,a drugi vec imas jedno dete pa ti onda svasta padne na pamet. I sad je skroz glupo da ti ja kazem nemoj da se plasis,jer nemas zaista razloga,ali to je jace od tebe i tako je. Ja sam se pred kraj prve trudnoce vise uplasila ideje da bih mogla da zavrsim na c.rezu jer je beba karlicno,nego prirodnog porodjaja. Mene to vise uzasava!
Ali opusti se,imas ti jos vremena. Pitaj dr kod kog vodis trudnocu vezano za anesteziologe,on/ona ce ti najbolje reci kako stoje stvari i da li da trazis nekog posebno ili ne.

(odgovor članu Sladja80)
Direktna veza do poruke: 1525
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  59 60 [61] 62 63   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  59 60 [61] 62 63   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Previše guranja tokom porođaja krivo za po...
U Velikoj Britaniji, trenutni projekat babica postiže odlične rezultate u smanjenju porođajnih razderotina jednostavno n...
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here