|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  96 97 98 [99] 100   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
14.6.2013 18:34:13   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: zeljo

Kad ste bebama pocele da uvodite ribu i koju? mogu li fileti oslica?


mi smo sa 9 meseci uveli - losos, list i jos jedna vrsta koje ne mogu da se setim.

(odgovor članu zeljo)
  Direktna veza do poruke: 2451
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
14.6.2013 18:40:13   
Moiraina

IZVORNA PORUKA: adulence

evo i vas da pitam.....
zene kupila sam danas u dm neku kasicu za koju n pise daje za bebe pise pire od jabuke i manga...pise 100%voce,organski proizvodibez upotrebe genetske tehnologije...pa me zanima da li je neko to kupovao i davao bebama...


Ako misliš na one Alnatura, ja to kupujem i dajem, doduše nisam tu sa mangom, ali davala sam čistu jabuku, jabuku+kajsiju (mnogo kiselo, pa sam mešala sa bananom) i jabuku+krušku.

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 2452
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
14.6.2013 20:52:37   
adulence
Da,da alnaturine...i kad uopste moze da se daje mango?

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 2453
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
14.6.2013 20:57:22   
nina26
mozes Adulence slobodno da joj das mangouser posted image

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 2454
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
14.6.2013 20:58:02   
nina26
au cekaj, zeznula sam se, ja sam mislila za avokado, a za mango ne znamuser posted image

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 2455
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
14.6.2013 21:02:39   
igorino
Mogu da pristupim portalu ali poeni se nemicu.Zna li neko sta se desava user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2456
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
18.6.2013 12:10:43   
Zemunka85
Do kada guliti koru sa jabuke, kruske? Da li guliti koru sa tresnje, visnje, kajsije, breskve, paprike?

Koji jogurt ima od 2,8-3,2% mm a da ima i probiotske kulture?

Hvala

(odgovor članu igorino)
Direktna veza do poruke: 2457
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
18.6.2013 12:28:56   
vonavoj
Mislim da ima dukat LGG i ABT jogurt,šabačka mlekara!

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 2458
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
18.6.2013 12:42:56   
pocahontas
ja i dalje sve gulim, do kada cu, nemam pojma...mada sam joj pre nekih nedelju dana ispasirala 3-4 visnje, cisto da proba i njih tada nisam ogulila, ali ovo sto redovno jede sveze, jabuke, kruske, breskve, gulim.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 2459
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
18.6.2013 12:53:50   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: igorino

Mogu da pristupim portalu ali poeni se nemicu.Zna li neko sta se desava user posted image user posted image


Takmičenje je završeno u petak.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu igorino)
Direktna veza do poruke: 2460
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
19.6.2013 0:22:44   
Bebilina
Mango je jedna od prvih vocki koja se moze dati.
Riba od 7og meseca, masna, bela, sad vec i sardine itd.
Ne gulim sve sto moze da sazvace, ako krene da pljuje sa sledeceg pancetta skinem. Jede grozdje, kruske, nektarine sve sa koricom, jabuku uglavnom ljustim, papriku jede svezu.

Moj sina obozava masline i cak jede sirove pecurke. Jos uvek nisam naisla na namirnicu ili jelo koje je odbio. Gurman mali user posted image

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2461
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
19.6.2013 21:24:42   
Bebilina
Mi smo pre par dana jeli lubenicu, dinju jos pre, jagode isto cim su izasle sveze lokalne. U stvari nema voca i povrca koje nismo probali, tacnije hrane u globalu, osim zitarica, kravljeg mleka, meda, belanca, oraha, soli i secera. Sve ostalo smo do 10m jeli, ukljucujuci i neke egzoticne stvarcice tipa zmajevo voce koje ja obozavam. On sve (skoro) proba sa nama user posted image

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 2462
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
20.6.2013 13:14:21   
pocahontas
da li skidate one sitne, sitne zilice sa juneceg buta kad spremate bebama?

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 2463
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
21.6.2013 18:55:05   
soni
meni luna nece voce sem banana..dajem joj i borovnicu, breskvu , krusku, jabuku...... samo hoce one iz teglice, sveze nista :(

isto nece ni ribu...user posted image

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 2464
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
21.6.2013 18:56:45   
Zemunka85
Soni, moja nece ni iz teglice. Uzasnu muku mucim sa vocem, a povrce svo voli.

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 2465
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
23.6.2013 1:52:58   
Yula

IZVORNA PORUKA: Bebilina

Mi smo pre par dana jeli lubenicu, dinju jos pre, jagode isto cim su izasle sveze lokalne. U stvari nema voca i povrca koje nismo probali, tacnije hrane u globalu, osim zitarica, kravljeg mleka, meda, belanca, oraha, soli i secera. Sve ostalo smo do 10m jeli, ukljucujuci i neke egzoticne stvarcice tipa zmajevo voce koje ja obozavam. On sve (skoro) proba sa nama user posted image


A zasto jos uvek ne jede zitarice?

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 2466
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
23.6.2013 1:55:00   
Yula

IZVORNA PORUKA: Zemunka85

Do kada guliti koru sa jabuke, kruske? Da li guliti koru sa tresnje, visnje, kajsije, breskve, paprike?

Koji jogurt ima od 2,8-3,2% mm a da ima i probiotske kulture?

Hvala


Ja detetu i dalje ljustim voce, tipa jabuke, kruske, breskve, kajsije... Tresnje, grozdje i slicno jede celo.
Inace moje dete ima 2 godinice.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 2467
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
23.6.2013 9:21:44   
pandina

IZVORNA PORUKA: pocahontas

da li skidate one sitne, sitne zilice sa juneceg buta kad spremate bebama?


Ne, sve ostavljam, nista ne skidam.

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 2468
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
23.6.2013 9:34:08   
Bebilina

IZVORNA PORUKA: Yula


IZVORNA PORUKA: Bebilina

Mi smo pre par dana jeli lubenicu, dinju jos pre, jagode isto cim su izasle sveze lokalne. U stvari nema voca i povrca koje nismo probali, tacnije hrane u globalu, osim zitarica, kravljeg mleka, meda, belanca, oraha, soli i secera. Sve ostalo smo do 10m jeli, ukljucujuci i neke egzoticne stvarcice tipa zmajevo voce koje ja obozavam. On sve (skoro) proba sa nama user posted image


A zasto jos uvek ne jede zitarice?


Evo Yula, pisala sam u 6-9:


IZVORNA PORUKA: Bebilina


IZVORNA PORUKA: little_one
Bebilina zasto vi ne koristite zitarice....nisam u toku...

LO zato sto bebe ne mogu da ih svare jako dugo, nekad cak do pune 2god.
Problem je sto u sistemu za varenje nemaju protein amilazu koji sluzi za varenje zitarica. Malo ga ima u pljuvacki, Ali nedovoljno u crevima. Tako da zitarice rsum prave, prolaze kroz creva, gomilaju se u obliku toksina u tkivima i organima, izazivaju alergijske reakcije i cak postaju kancerogene.
Ima tako puno izbora za kuvanje bez njih barem u toku prve godine, kad bude napunio godinicu onda mozda pocnemo po malo, ali videcemo kako reaguje. Prve se reakcije vide u stolici- nesvarene bele tackice, gromuljice. Cera mi je rano pocela da ih vari, sin sa 6m kad smo probali nije i zato nismo produzili davanje. Imamo za nekoliko dana zakazano kod nutricioniste pa videcemo koje ideje ima za ovaj uzrast.

Inace svi koji daju zitarice jedan savet: gledajte da ih dajete sa bananom i probiotskim jogurtom. Banana pomaze varenje zitarica, probiotske kulture obnavljaju crevnu floru, tako da su tada posledice smanjene.



_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 2469
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
27.6.2013 9:46:31   
little_one
Evo i nas u ovoj temici! Juce smo napunili 9 mjeseci i evo sta dosada sve jedemo!

Povrce : Krompir, mrkva, bundeva, tikvice, karfiol, brokuli, grasak, mahune, blitva, spinat, crveni luk, paradajz, (nadam se da nesto nisam promasila)

Voce: jabuka, kruska, kajsija, breskva, visnje, tresnje, sljiva, banane

Zitarice: riza, proso, 8 zitarica (nestle), kukuruz (palenta) i psenica (griz, hljeb)

Meso: teletina, junetina, piletina, riba (oslic)

Jaje (zumance)

Inace dr je rekla da sad moze sve da jede osim bjelanceta a da bjelance probam kroz pitu ili neko jelo gdje ide jaje pa da oprezno probamo pa ako nema reakcije da uvedemo i bjelance. Od voca planiram sledece da probamo dinju i lubenicu, a od povrca papriku....kako ste vi uvodili papriku...da li se moze npr izdinstati luk, paprika i paradajz i tako dati (naravno da se paradajz i paprika ogule) ili da i to skuvam...

I da, da li pravite pitu od sira za bebe ili sa tikvicama?

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 2470
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
27.6.2013 10:41:57   
Bebilina
LO ja mu papriku dala svezu, isecenu na trakice i on to grickao. A kao jelo dinstala sa piletinom i mladim lukom. user posted image

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 2471
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
27.6.2013 10:42:27   
Zemunka85
Nama je danas deset__ meseci, pored toga sto si ti uvela, uveli smo jos:

curetina, celer, paskanat, kelerabu, praziluk, cvekla, kelj, kupus, paprika, dinju, lubenicu, k mleko, pavlaka, jogurt, testenina, plazma, avokado..i kroz kaice boga pitaj sta jos, posto smo svasta, od dozvoljenog za njen uzrast probali i kroz teglice i u prahu.. A pravila sam joj i par puta veceru sa kravicom.

Ni na sta nije reagovala.
Papriku sam kuvala pa ljustila.

A belance je kroz testeninu jela. Nenamerno doduse, ali eto. A ostane i koja mrvica kada joj ispecem zumance na puteru.

Inece sve sada grize dinju, krusku, bananu, jabuku, avokado, hled, keks...samo mulja :-)

< Poruku je uredio Zemunka85 -- 27.6.2013 10:49:05 >

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 2472
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
27.6.2013 19:48:27   
little_one
E da ja sam totalno zaboravila na mlijecne proizvode (jogurt, kiselo mlijeko, sir) i na tjesteninu kao i na paskanat i kelj...ostalo jos nismo...nikako da se nakanim...al valjda cu uskoro i ostalo...oduzi se uvodjenje po tri dana....ja se jos drzim tog pravila...zlu ne trebalo...

Bebilina hvala na savjetu, mogla bih i njoj da dam da malo gricka...prijace joj desnima i zubicima user posted image

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 2473
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
27.6.2013 21:27:35   
Bebilina
Lo evo bas malopre je u restoranu jeo svezu papriku, paradajz i krastavac. Umakao ih u puter sa belim lukom, posise puter pa pojede komad. Daj joj tako sta, da joj je interesantno i drzace joj paznju pa ce vise pojesti user posted image
Inace dal je skok u rastu ili sta vec, ja ne mogu da spremim koliko on moze da pojede ovih dana. Dupli obroci, bukvalno, grabi nase, otima sestri... Veceras sam morala da mu pored njegovog obroka od 300gr skinem svu piletinu sa moje pice i dam jos 200ml grckog jogurta. A mm me pita jel dovoljno jeo user posted image
Sinoc je vecerao kari, mm njemu odvojio pre soli, ja kad probam on malo ljut, al mali njupa sve u slast. user posted image user posted image
I usput smo u fazi koriscenja pribora. Ako je do sad bilo loma sad ga ima triput vise. Ako treba da se jede kasikom ja jednom, on drugom, vadi, prosipa, prebacuje iz ruke u ruku. Dam mu zato viljusku pa barem tecnost ne zahvata i ne prska na sve strane. user posted image

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 2474
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
29.6.2013 0:06:54   
Yula

IZVORNA PORUKA: Bebilina


IZVORNA PORUKA: Yula


IZVORNA PORUKA: Bebilina

Mi smo pre par dana jeli lubenicu, dinju jos pre, jagode isto cim su izasle sveze lokalne. U stvari nema voca i povrca koje nismo probali, tacnije hrane u globalu, osim zitarica, kravljeg mleka, meda, belanca, oraha, soli i secera. Sve ostalo smo do 10m jeli, ukljucujuci i neke egzoticne stvarcice tipa zmajevo voce koje ja obozavam. On sve (skoro) proba sa nama user posted image


A zasto jos uvek ne jede zitarice?


Evo Yula, pisala sam u 6-9:


IZVORNA PORUKA: Bebilina


IZVORNA PORUKA: little_one
Bebilina zasto vi ne koristite zitarice....nisam u toku...

LO zato sto bebe ne mogu da ih svare jako dugo, nekad cak do pune 2god.
Problem je sto u sistemu za varenje nemaju protein amilazu koji sluzi za varenje zitarica. Malo ga ima u pljuvacki, Ali nedovoljno u crevima. Tako da zitarice rsum prave, prolaze kroz creva, gomilaju se u obliku toksina u tkivima i organima, izazivaju alergijske reakcije i cak postaju kancerogene.

Ima tako puno izbora za kuvanje bez njih barem u toku prve godine, kad bude napunio godinicu onda mozda pocnemo po malo, ali videcemo kako reaguje. Prve se reakcije vide u stolici- nesvarene bele tackice, gromuljice. Cera mi je rano pocela da ih vari, sin sa 6m kad smo probali nije i zato nismo produzili davanje. Imamo za nekoliko dana zakazano kod nutricioniste pa videcemo koje ideje ima za ovaj uzrast.

Inace svi koji daju zitarice jedan savet: gledajte da ih dajete sa bananom i probiotskim jogurtom. Banana pomaze varenje zitarica, probiotske kulture obnavljaju crevnu floru, tako da su tada posledice smanjene.




E, ovo je da covek umre od smeha. To nije upuceno na tvoju adresu Bebilina, vec prosto ne mogu da verujem koliko se saveti "strucnjaka" razlikuju iz godine u godinu. Stvarno smesno. Pa pre dve godine kada sam ja bila u tim vodama oko ishrane beba, prva i osnovna stavka je bila ta da se krece sa zitaricama! Vise definitivno necu slusati nebulozne savete doktora koji se iz godine u godinu menjaju i ono sto su prethodne savetovali, vec naredne osudjuju kao nesto nedopustivo user posted image , bukvalno eksperimentisu na nasoj deci. Radicu sama onako kako smatram da treba.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 2475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  96 97 98 [99] 100   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  96 97 98 [99] 100   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







10 načina kako možeš pomoći prijateljici k...
Pomoć oko gostiju kojih nakon porođaja zaista ne manjka, korisni pokloni umesto skupih poklona za bebu i ohrabrivanje i ...
Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here