|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  95 96 [97] 98 99   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
10.3.2013 0:16:52   
Sanchy
Ma znam i ja to a pedijatar tesko da ce znati i sta je lisozimuser posted image ,oni po meni imaju neko opste znanje i sluze odprilike kao meni lekar opste prakse..,user posted image ...a bas me zanima

< Poruku je uredio Sanchy -- 10.3.2013 0:17:32 >

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 2401
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
11.3.2013 14:03:03   
Sandricak
Mi sutra punimo 10 meseci... a jedemo sve i svasta... od povrca sve jedemo, od mesa piletinu, junetinu, teletinu, od voca babane, jabuje, kruske. jedemo cokolino, keksolino, griz, palentu, plazmu, kinder cokoladu, paradajiz sos...
pijemo caj od kamilice, vodu i sok od kajsije, breskve i jabuke. rodili smo se sa 3.710, a sad imamo 8.700...


(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 2402
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
12.3.2013 11:46:31   
Nestrpljivaa
Evo i mene nije me bilo dugo,Kako ste mi? Moja mala nece da jede voce pre ga je jela jako puno a sada jedva pojede jabuku ili bananu.A jedemo od povrca sve malo supice ,jede i vocni jogurt i ovako jogurt sa hlebom,kajmak,sir svasta i bas voli.

< Poruku je uredio Nestrpljivaa -- 12.3.2013 11:47:48 >

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 2403
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
12.3.2013 22:04:10   
tijana86
Molim vas hitan odgovor sta se moze desiti bebi od 9 meseci ako u sebe unese cimet , orascic , karanfilic i kafu . Pametna baba je dala Boki medenjak .

_____________________________

Vukasin i Bogdan moj zivot , moja sreca , moj razlog da se ujutru probudim !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2404
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
12.3.2013 22:19:49   
sneza24
Možda mu ništa neće biti, prati situaciju pa ćeš videti.

_____________________________

Nije vazno sto ne cinimo dobro, vazno je da ne cinimo zlo. - Mesa Selimovic

(odgovor članu tijana86)
Direktna veza do poruke: 2405
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
12.3.2013 22:21:03   
minnica
Ne verujem da od začina može da bude nešto opasno, a i mala je to količina. Posmatraj dete i nemoj paničiti.

(odgovor članu tijana86)
Direktna veza do poruke: 2406
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
12.3.2013 22:21:48   
Modessty
ma neće mu biti ništa! Danilo jede cimet, tj griz sa cimetom od 7. meseca. Doduše kafu nije još probao user posted image
Ne brini se! To su tako mizerne količine u tim kolačićima da stvarno nije strašno.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 2407
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
12.3.2013 22:22:33   
Sesilija 83
neverujem da ce biti neka reakcija....

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 2408
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
12.3.2013 22:24:48   
tijana86

Hvala vam svima !!! Izvinite sto sam vas smarala , ma uplasila sam se jer sam cula da neki od tih sastojaka izaziva gusenje .

_____________________________

Vukasin i Bogdan moj zivot , moja sreca , moj razlog da se ujutru probudim !

(odgovor članu Sesilija 83)
Direktna veza do poruke: 2409
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
12.3.2013 22:25:17   
zoća
ništa cimet u njegovom uzrastu je već dozvoljenuser posted image a i zdrav je
IZVORNA PORUKA: tijana86

Molim vas hitan odgovor sta se moze desiti bebi od 9 meseci ako u sebe unese cimet , orascic , karanfilic i kafu . Pametna baba je dala Boki medenjak .



_____________________________

staza sreće je kratka zato koračaj lagano

(odgovor članu tijana86)
Direktna veza do poruke: 2410
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
13.3.2013 0:24:49   
pandina
Taman htedoh to da kazem.

(odgovor članu zoća)
Direktna veza do poruke: 2411
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
13.3.2013 0:25:56   
pandina
Inace, bila je prica o paradajzu. Kupila sam u DM-u flasu cistog paradajza 99,9%, uz 0,1% morske soli. Preporucujem.

(odgovor članu pandina)
Direktna veza do poruke: 2412
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
25.3.2013 22:36:40   
Sanchy
Kupila sam i ja i danas dala M.da proba cist paradajiz na kasicicu uopste mu se nije dopaouser posted image onda sam ga umuvala u grasak i piletinu pa je pojeo sve..,a posto je to bas velika flasa a rok trajanja tri cetiri dana od otvaranja ja sam i sebi sipala jednu casicu i mogu reci da je bas ukusanuser posted image

(odgovor članu pandina)
Direktna veza do poruke: 2413
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
26.3.2013 16:41:18   
Sanchy
Ovu temu iygleda niko ne posecuje ,svi su na od tri do sest bez obzira na uzrastuser posted image user posted image ...imam jednu nedoumicu,pricali smo skoro o parmezanu i ustanovili da je on itekako zdrav za decu medjutim u nedoumici sam oko vremena njegovog uvodjenja s obzirom da u sebi sadrzi lisozim koji je protein belanca a i vrlo je slan...pa sam privremeno odustala od njega,Onda sam sinoc slucajno usla na neki hrvatski forum i tamo mame mahom odlazu uvodjenje mlecnih proizvoda a kada pocnu dosta koriste abc sirni namaz e sad posto ga i mm i ja konzumiramo sad sam citala sastav pise mleko,vrhnje,so,vrhnje je pavlaka jel?Uopste nisam pametna oko ovih mlecnih proizvoda,kazu kravlje mleko sto kasnije a svi ovi drugi proiyvodi se isto prave od kravljeg mleka ...Mi smo za sada uveli samo jogurt,koji mu se ne dopada pa mu dajem nestle jogurt i kajsija ili sama sastavim jogurt i neku vocku ,palentu isto ne voli tako da ne mogu ni sa tim da mu dajem...ne znam ,mladi sir mozda prvo

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 2414
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
26.3.2013 22:17:16   
milicicak
Sanchy, lisosim je enzim koji razlaze glikozidne veze u velikim molekulima. Osnovna uloga mu je u razgradnji celijskog zida gram pozitivnih bakterija. Nalazi se u vecim kolicinama u belancu ali ga ima i u suzama, pljuvacki, majcinom mleku. Dobar je jer smanjuje ucestalost proliva kod dece. Ono sto je bitno je je jedan od proteina belanca koji moze izazvati alergiju kod dece ali u malom procentu. Nadam se da sam pomogla...
A sto se mlecnih proizvoda tice... probaj sa mladim sirom (taj abc hvale) i pavlakom... i jos jedna stvar. Kada si prvi put dala detetu ad mleko izlozila si ga svim potencijalnim alergenima kojih ima u kravljem mleku. Mlecni proizvodi su laksi za varenje jer imaju manje laktoze, pretpostavljam da se zbog toga preporucuju... a kravlje mleko kao osnovna hrana se ne preporucuje jer je odnos masti/proteini/seceri neodgovarajuci za bebe. Ja licno smatram da bi moglo da se uvede u ishranu kada beba pocne da jede mlecne kasice (npr kada se kuva griz).
Toliko od mene... pozdravljam te

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 2415
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
26.3.2013 22:28:06   
Torbica
Od svih fermentisanih mlecnih proizvoda moja deca su najvise volela pavlaku, tako je i dan danas. Od prvog probanja pa naovamo... Secam se da sam bila u cudu sa cerkom koja je znala sa 10 meseci da slisti ihahaj pavlake za dorucak, sa hlebom. Pola minimum a nekad i vise, rekord je bila cela, ali to se desilo mozda dva puta. Sir mladi je prolazio sa testeninama, pitama, kajganom kad se uvede i belance. Jogurt su voleli isto, ali sve to sam uvodila sa 9 meseci pa nadalje, kako je stizalo na red. Tvrde sireve i parmezan nisam davala bebama.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2416
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
26.3.2013 23:08:19   
Sanchy
Hvala Vam,videcu sta cu sledece,parmezan definitivno odlazem,...

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 2417
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
27.3.2013 8:37:39   
jovicaa
aleksandar i sad obozava kiselo mleko i pavlakuuser posted image a voleo ih je i kao beba od pocetka. ako vidi pavlaku na stolu, nema sanse nista drugo da jede

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 2418
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
9.4.2013 19:10:21   
Leax

IZVORNA PORUKA: Torbica
Od svih fermentisanih mlecnih proizvoda moja deca su najvise volela pavlaku, tako je i dan danas.


I moj sin je obozava user posted image Sada smo u desetom mesecu i od mlecnih proizvoda mu dajem jos i jogurt a mleko (sterilno-kravlje) smo tek nedavno poceli da koristimo ali za pripremu griza i sl. Jos uvek radije rucka voce , i bilo sta sto ima slatkasti ukus, dok sa mesno-povrtnim kasicama nije bas odusevljen ali porucka i njih samo dosta sporije i u manjoj kolicini od vocnih.

_____________________________

-Strasno je to kad imate da ispricate nesto vazno a nemate kome. A jos je strasnije kad imate kome, a nemate sta.-
-Samo kukavice vole po nekoliko zena. Hrabri muskarci ne plase se rizika da vole samo jednu zenu.-
-Dušan Radović-

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 2419
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
11.4.2013 10:57:55   
soni
I mi klopamo sve i svasta, ali ne voli jogurt da pije..najvise voli ala kajmak ili pavlaku u popari ili palenti..jel vase beb piju jogurt ili ga isto mesate???

kada ste ubacile paradajz u ishranu i kako spremate?? i jel bebama jos uvek spremate odvojeno , samo kuvano pasirano ili dajete sto i vama...
ja sam njoj npr davala grasak koji kuvam normalno samo bez zaprske i zacina, isto tako boraniju..


_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu Leax)
Direktna veza do poruke: 2420
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
11.4.2013 12:08:03   
Leax
Draga Soni , moj bebac voli da pije i sam jogur,t mada su to jos uvek male kolicine, pa ga ne mesam sa drugom hranom.
Paradajz zbog mogucnosti alergije ne cu davati pre prvog rodjusa. A posto je rodjen krajem juna onda cemo sacekati nas iz baste pa cu bar znati da nije naprskan sa svim i svacim. Neke obroke (npr supa)i ja pocnem zajedno da spremam pa njemu odvojim deo hrane a ovaj nas zacinim , dodam zaprsku i sl. Mislim da je to ok sto od jednog posla praviti dva. user posted image Ali kada nama pravim nesto sto beban jos ne rucka onda njemu pravim posebno. Posto je deset_i mesec i ima samo tri zubica tako da ne zna jos uvek da sitni hranu ja mu dajem pasiranu .user posted image

< Poruku je uredio Leax RR -- 11.4.2013 12:09:32 >


_____________________________

-Strasno je to kad imate da ispricate nesto vazno a nemate kome. A jos je strasnije kad imate kome, a nemate sta.-
-Samo kukavice vole po nekoliko zena. Hrabri muskarci ne plase se rizika da vole samo jednu zenu.-
-Dušan Radović-

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 2421
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
1.5.2013 0:17:07   
pandina
Zavisi sta je na nasem meniju. Ako su u pitanju namernice koje mu nisam uvela, njemu kuvam posebno, inace zajedno. Odvojim posebnu ciniju za njega, zbog zacina koje ja bas bas bas volim. ILi nama zacinim na kraju.

Mi smo bili na prolivu (verovatno zbog zubica), pa kako nista od probiotika nije delovalo, davala sam mu grisine, smoki i supicu iz kesice. Stvarno je delovalo i nemamo vise problema sa stolicom, ali nemam nameru da mu dajem grickalice na dalje. A raduje me sto vidim da mu se bas i ne dopadaju. Ali zato je supu iz kesice udavio, skicao je koliko mu se svidela user posted image

Kako ste uveli pomorandzu-mandarinu-limun? Ja bih uvela, doduse nemamo jos godinu dana.

(odgovor članu Leax)
Direktna veza do poruke: 2422
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
1.5.2013 1:19:29   
Bebilina
Nas delija sutra puni 9 meseci i tamani sve sto mu se servira. Da ne cuje zlo jos nijedan ukus nije odbio dosad.
Meso bi jeo po celi dan, bilo koje vrste. Jede jagnjetinu, piletinu, curetinu, pacetinu i telecu i pilecu dzigericu.
Jede i par vrsta ribe, 2 puta nedeljno.
Zumanac od pocetka dohrane, isto i za mlecne proizvode. Tu su mu glavni Parmesan, labne, cheddar, feta, pastirski sir, pavlaka, jogurt. Ako je jogurt kiseliji on se onako strese user posted image i produzi.
Od povrca svo korenasto osim krompira, bundevu, tikvice, brokoli, karfiol, grasak.
Voce: avocado, banana, papaya, jabuka, kruska, sljiva, breskva, borovnica.
Jos i puter, kokosovo i maslinovo ulje, zacine poput cimeta i zacinsko bilje poput bosiljka i jos sijaset drugih.
Zitarice ne jede uopste. Isto i so i secer, kao i kupljenu hranu, gricalice, bilo sta procesirano, gotovo...
Interesantno je da voli jake ukuse, npr crni i beli luk, ren, voli dete hranu za odrasle. Nista nismo pasirali, od prvog dana je na celim komadima i sa samo 2 zuba (a do pre mesec dana i bez njih) on sredi i meso i bilo sta sto treba sazvakati. user posted image

Citruse sam ceri uvodila posle prvog rodjendana, prvo dodavala sok u hranu (npr limun u quinoa) pa posle davala sladje varijante poput klementine i nektarine u komadima.
Paradajz sam njoj sa 8-9 meseci mislim, potapala ga u vrelu vodu da mu se kora lakse oljusti, i onda dodavala u jelo. Sa 10m je jela svez cherry.

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu pandina)
Direktna veza do poruke: 2423
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
1.5.2013 9:22:54   
branki*
ja sam citruse uvela tako sto sam mu dala malo pomorandzu da mulja,skinula sam opnicu...jeo je pomorandzu.imao je oko godinu dana.mozda malo pre...

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 2424
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
1.5.2013 9:47:52   
milicicak
Bebilina, negde si pisala da pravis bananu u foliji sa sokom od pomorandze, bila bih ti zahvalna da napises kako :)
pandina, mi smo krenuli sa pomorandzom sa oko 11 meseci, prvo sam joj dala parcence da sisa (jos nije imala zube) pa polako povecavala kolicinu... sad gospodjica ponekad pojede i celu pomorandzu ako joj se svidi :)

< Poruku je uredio milicicak -- 1.5.2013 9:51:15 >

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 2425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  95 96 [97] 98 99   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  95 96 [97] 98 99   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Neverovatan trik: uspavajte bebu za jedan ...
video
Internetom kruži neobičan trik. Jedan tata, koji je na sve moguće načine pokušavao da uspava bebu, to je i uspeo sa veom...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here