|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  94 95 [96] 97 98   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
29.1.2013 19:07:21   
Sanchy
Uopste mu se ne svidja jogurt,,videcu sutra sa povrcem..bas bezveze

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 2376
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
29.1.2013 22:36:31   
Sesilija 83
Ne mora da znaci da ga nece hteti,
Moja K se u pocetku mrstila na jogurt i kiselo mleko,samo lizne i strese se pa pljune a sad obozavauser posted image

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 2377
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
30.1.2013 12:24:50   
cesarica
drage mame ja imam sina Davida koji sada ima 10 mjeseci,on je nasa prva beba pa me zanima vase misljenje o nasem nacinu ishrane. On sisa jos uvijek,ujutru i uvece pred spavanje,podoj traje nekih 5 minuta. ujutru za dorucak mu dajem cokolino ili poparicu a u nju zumance (zumance jede svako drugo jutro)i kajmak ili kiselu pavlaku,ili palentu sa pavlakom i kuvanim zumancetom + jogurt,ili pirinac sa bananom ili griz sa (jabukom) bananom ili plazmu sa vockom (banana ili jabuka). mjerica nam je nepuna casica od 200ml. uzina nam je vocka (nekad tikva sa bananom i sl.)rucak nam je svaki dan meso sa povrcem (krompir,brokoli,pasulj,kupus,grasak,pirinac,praziluk,prokulice i blitvu)(jagnjetina,teletina,piletina koji su prethodno skuvani sa sargarepom crnim i crvenim lukom izblendani i podijeljeni u male teglice da bi ih zamrznula i svaki dan vadila razlicitu u koju dodam povrce sveze skuvano) za veceru mu dam slicno sto i za dorucak ali naravno ono sto nije tog dana imao za dorucak to mu dam za veceru. od voca smo dok je bila sezona probali sve osim bobicastog voca,nemamo problema sa alergijom pa jede i mandarine a narandzu samo sok. Ne znam jeli ovako pravilno pa bih htjela vase misljenje. David je rodjen sa 3450 a sada ima 8490 dr kaze da bi trebao da ima vecu kilazu ali nama ne polazi za rukom...on jede oko 4-5 puta cvrstu hranu kao sto rekoh za obrok pojede dvije trecine casice od 200ml...i to moramo da se zabavljamo u toku jela da na pola ne bi odustao...pa eto znacilo bi mi vase misljenje,hvala

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2378
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
30.1.2013 12:29:35   
cesarica
drage mame ja imam sina Davida koji sada ima 10 mjeseci,on je nasa prva beba pa me zanima vase misljenje o nasem nacinu ishrane. On sisa jos uvijek,ujutru i uvece pred spavanje,podoj traje nekih 5 minuta. ujutru za dorucak mu dajem cokolino ili poparicu a u nju zumance (zumance jede svako drugo jutro)i kajmak ili kiselu pavlaku,ili palentu sa pavlakom i kuvanim zumancetom + jogurt,ili pirinac sa bananom ili griz sa (jabukom) bananom ili plazmu sa vockom (banana ili jabuka). mjerica nam je nepuna casica od 200ml. uzina nam je vocka (nekad tikva sa bananom i sl.)rucak nam je svaki dan meso sa povrcem (krompir,brokoli,pasulj,kupus,grasak,pirinac,praziluk,prokulice i blitvu)(jagnjetina,teletina,piletina koji su prethodno skuvani sa sargarepom crnim i crvenim lukom izblendani i podijeljeni u male teglice da bi ih zamrznula i svaki dan vadila razlicitu u koju dodam povrce sveze skuvano) za veceru mu dam slicno sto i za dorucak ali naravno ono sto nije tog dana imao za dorucak to mu dam za veceru. od voca smo dok je bila sezona probali sve osim bobicastog voca,nemamo problema sa alergijom pa jede i mandarine a narandzu samo sok. Ne znam jeli ovako pravilno pa bih htjela vase misljenje. David je rodjen sa 3450 a sada ima 8490 dr kaze da bi trebao da ima vecu kilazu ali nama ne polazi za rukom...on jede oko 4-5 puta cvrstu hranu kao sto rekoh za obrok pojede dvije trecine casice od 200ml...i to moramo da se zabavljamo u toku jela da na pola ne bi odustao...pa eto znacilo bi mi vase misljenje,hvala

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2379
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
2.3.2013 13:10:26   
pandina
Mene zanima sta dajete sve od voca? Osim jabuke, banane, suvih sljiva i kajsija, bundeve (doduse to je povrce), sta jos dajete u ovo doba godine?
Smem li jos nesto od suvog voca? Mozda smokve, grozdje i urme? Kada sme svezi ananas?

(odgovor članu cesarica)
Direktna veza do poruke: 2380
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
2.3.2013 15:46:51   
branki*
ja sam davala i krusku.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu pandina)
Direktna veza do poruke: 2381
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
2.3.2013 19:29:18   
sneza24
Pandina smeš breskvu, višnju, dalje neznam, stao mi mozak. user posted image

_____________________________

Nije vazno sto ne cinimo dobro, vazno je da ne cinimo zlo. - Mesa Selimovic

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 2382
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
2.3.2013 21:38:14   
peca
Kruske,kivi,narandze... Kupim povremeno teglicu necega sto nema sad u ponudi :)

_____________________________

....neko radi sve po Bozjoj volji a ipak je sirotinja, neko zna celu bibliju napamet a i dalje je zivotinja...

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 2383
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
3.3.2013 22:18:26   
pandina
Davala sam kruske kad ih je bilo, a sad mi se sve cini da vrtim jedno te isto u razlicitim kombinacijama jabuka-banana-bundeva-suve kajsije i sljive. Zato me bas zanimalo sta od suvog voca dajete i kad ste pocele?


(odgovor članu peca)
Direktna veza do poruke: 2384
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
3.3.2013 22:33:57   
pandina
Cesarice, mi smo napredniji jer je i rodjen sa velikom tezinom, pa ne bih znala da ti kazem da li tvoj David dobro napreduje ili ne, ali u svakom slucaju tezina zavisi i od aktivnosti same bebe. Nije svejedno ako je mirniji ili ako je aktivniji i nemiran pa tako trosi dosta vise energije. Najvaznije je, po mom misljenju, kako se on tebi cini, izgleda li lepo uhranjeno i zdravo ili ne.
Trebalo bi da u tom periodu pojede BAREM 200 g za obrok, ali ja nisam za to ni da se detetu daje na silu hrana, da se animira na sve moguce nacine da bi mu se kad zine ubacio zalogaj. Samo polako i opusteno.

Sto se tice spremanja hrane, mozda bi trebalo da izbegnes zamrzavanje skuvanog mesa. Ne znam da li sam te dobro razumela, ali ukoliko je meso bilo zaledjeno pa onda termicki obradjeno, pa opet zamrznuto to nikako ne bi trebalo dati bebi. Mozes pripremiti sveze meso i povrce, zamrznuti, pa dati bebi kad se odmrzne i zagreje, ali i tada se gubi dosta hranljivih sastojaka. Ja to radim vrlo retko, ali svakako je najbolje da dajes sveze pripremljenu hranu, barem onda kada si u mogucnosti. Ili mozes napraviti duplu meru, pa staviti u frizider za sutra. Mozda te nisam dobro razumela, ja se raspisah, ali eto, mozda ce koristiti.

Vazno je i dobro kombinovati namirnice, da se hranljivi sastojci sto bolje iskoriste. Mislim da ima tabela ovde negde u forumu, ne secam se tacno gde sam je videla. Mogu ti poslati na pp ako bude trebalo.

A imas i temu Napredovanje bebe po mesecima gde mozes da proveris koliko otprilike u proseku bebe zaista imaju u tom periodu.

< Poruku je uredio pandina -- 3.3.2013 22:35:33 >

(odgovor članu pandina)
Direktna veza do poruke: 2385
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
6.3.2013 14:40:07   
pandina

IZVORNA PORUKA: pandina

Davala sam kruske kad ih je bilo, a sad mi se sve cini da vrtim jedno te isto u razlicitim kombinacijama jabuka-banana-bundeva-suve kajsije i sljive. Zato me bas zanimalo sta od suvog voca dajete i kad ste pocele?




Juhuuuuuuuuuuuuu, ima li koga da napise koju na ovo moje pitanjeuser posted image
A zanima me i jos jedna stvar. Probali smo kupovnu kasicu u kojoj je bio paradajz i lepo je to prihvatio. Znam da se najpre daje kuvani paradajz, pa me zanima smem li mu dati onaj kupovni kuvani paradajz jer ovaj moj iz bakine zimnice ima dosta ulja na vrhu flase.

(odgovor članu pandina)
Direktna veza do poruke: 2386
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
6.3.2013 18:54:48   
Sanchy
I ja cu uskoro da uvedem parad.imam nameru da kupim svez pa da ga kuvam tj.dinstam na maslinovom ulju ,dodam malo praziluka i time mu prelijem krompir i meso ,mislim da ce biti njam..inace suseno voce mu ne dajem jer je puno secera a i cesto se u procesu susenja sumporise da bi odrzalo boju sto mi se nesto ne dopada bas..

< Poruku je uredio Sanchy -- 6.3.2013 19:05:27 >

(odgovor članu pandina)
Direktna veza do poruke: 2387
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
6.3.2013 21:51:12   
Torbica

IZVORNA PORUKA: pandina


IZVORNA PORUKA: pandina

Davala sam kruske kad ih je bilo, a sad mi se sve cini da vrtim jedno te isto u razlicitim kombinacijama jabuka-banana-bundeva-suve kajsije i sljive. Zato me bas zanimalo sta od suvog voca dajete i kad ste pocele?




Juhuuuuuuuuuuuuu, ima li koga da napise koju na ovo moje pitanjeuser posted image
A zanima me i jos jedna stvar. Probali smo kupovnu kasicu u kojoj je bio paradajz i lepo je to prihvatio. Znam da se najpre daje kuvani paradajz, pa me zanima smem li mu dati onaj kupovni kuvani paradajz jer ovaj moj iz bakine zimnice ima dosta ulja na vrhu flase.



Ja nisam deci davala suvo voce, nego svakih par dana ubacim po neku teglicu breskve, kajsije, sljive, tj onoga sto nije u sezoni.. A vrtim isto sto i ti, sta cu... jabuke, banane, kruska kad naleti i bundeva. E sad, ovih dana cu mu dati avokado, ima da se nadje lepih kod nas, a jako su hranljivi (gvozdje, vitamini, minerali od kojih kalijuma cini mi se 5 puta vise nego banana), nemaju secera, poprilicno su neutralnog ukusa pa se lako mesaju sa ostalim vocem. Eto ti tema za razmisljanje, izguglaj malko, avokado je bomba. Pozz


_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu pandina)
Direktna veza do poruke: 2388
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
6.3.2013 22:10:38   
Anoniman
Ja sam od suvog prvo davala sljive, i to radi stolice ili ako mislim da moze da promeni malo voce pa skuvam sljivu i u toj vodi kuvam palentu ili ovsene pahuljice. Kad smo poceli sa raznovrsnijom hranom, kuvala sam je i sa slanim kasicama da bi ga privolela da pojede nesto sta je razmisljao da li mu se svidja ili ne.
Ostalo suvo sam dala taman posle prvog rodjendana jer nam se potrefilo da su tada i slavlja pa je jeo u kolacima/slatkisima whatever, i to da skinem i to sa vrata (da vidim da li smeta), tako da nismo posle ni jeli tako sta - moze da se nadje uvek sveze.
Sljive sam inace dobila neprskane, pa oprala, rascepila i zamrzla polovine. Papriku isto, paradajz sam sadila cherry, pa i njega zamrzavala, tako da jede to.
Da sam se setila i sa kajsijama bi isto, al' kasno Marko ...
Shvatam gde ti je problem, prdavac se rodio taman na vreme da uvodjenje namirnica dodje prirodno. Mozda sada da se fokusiras na uvodjenje toga sto imas na raspolaganju, mislim da je i ovo malo voca sasvim ok pa da je suvo suvisno.

(odgovor članu Torbica)
  Direktna veza do poruke: 2389
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
7.3.2013 16:10:51   
pandina
I to sto kazete, onda ce ostalo suvo voce jos da saceka.
Avokado mi nije pao na pamet, ako naletim na njega probacemo i to.
Danas prvi put probamo kelerabu :)

A paradajz nisam zamrzavala nazalost, a ne volim da kupujem paradajz zimi ni sebi a kamoli bebi.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2390
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
7.3.2013 17:01:51   
Sanchy
Ne pravim razliku izmedju parad.iz uvoza,zimi ,koji stize zamrznut pa je samim tim svaki mikrob unisten(a i vise verujem strancima nego nama)i onoga koji se leti moze naci na pijaci a koji seljaci prskaju li prskaju takodje van svake kontrole...najbolje je kada neko ima svoju bastu pa uzgaja parad,i zna sta jede,,meni ne uspeva ali zato krastavac imam svoj ,samo zalivan,cele sezone ...e to je prava stvaruser posted image ...inace kupili smo avokado ,sutra je na menijuuser posted image

(odgovor članu pandina)
Direktna veza do poruke: 2391
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
7.3.2013 17:25:20   
Olga75
a ko zna kako se avokado bere user posted image
ja sam uvek bila u dilemi kod tog " egzoticnog " da li je to bas to i da li ce jer nema ga ovde napraviti neki dar-mar kod bebe

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 2392
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
7.3.2013 17:48:04   
Sanchy
KLIK.....nista veci dar mar ne moye da napravi od banane recimo,koja takodje nije vocka sa naseg podneblja..inace avokado je jedna od najsvarljivijih namirnica i cak se preporucuje dati bebama medju prvim namirnicama kada prelaze na nemlecnu ishranu..ja to nisam znala pa sam malo cituckala i odlucila da je vremeuser posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 2393
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
7.3.2013 17:55:50   
Olga75
pa i banana i smokva i maslina su " egzoticni "
iza sve sem smokve ( imam je u dvoristu ) nemam pojma kad je zrelo i kad se zapravo jede user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 2394
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
7.3.2013 18:50:58   
Sanchy
Kad kora malo vuce na braon a on na dodir malo meksi,e tad je zreo,inace uvodim ga i u sopstvenu ishranu jer mu je jedan od svojstava da povecava kiseonik u celiji te na taj nacin oksidise bilo kakvog uljeza,prekanceroznim celijama ne dozvoljava da se razviju u kancer itd.......to ja izguglah e sad ako oni lazu lazem i ja vasuser posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 2395
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
7.3.2013 23:38:29   
Torbica

IZVORNA PORUKA: Sanchy

Ne pravim razliku izmedju parad.iz uvoza,zimi ,koji stize zamrznut pa je samim tim svaki mikrob unisten(a i vise verujem strancima nego nama)i onoga koji se leti moze naci na pijaci a koji seljaci prskaju li prskaju takodje van svake kontrole...najbolje je kada neko ima svoju bastu pa uzgaja parad,i zna sta jede,,meni ne uspeva ali zato krastavac imam svoj ,samo zalivan,cele sezone ...e to je prava stvaruser posted image ...inace kupili smo avokado ,sutra je na menijuuser posted image


Eto, suuper!user posted image Inace fora je da se tanko oguli kora jer je najhranljiviji deo upravo ispod kore. Ja od njega pravim fenomenalan domaci eurokrem. Dakle avokado, kakao i kokosovo ulje, malo meda po ukusu, izblendam, jako zdravo a ukus fenomenalan. Klinci vole a ne gutaju kojesta. user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 2396
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
7.3.2013 23:39:51   
Torbica
oo, htedoh da citiram Pandinu, gotova sam za danas, nema veze, oba bebca ce da uzivaju! Ljubim vas

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 2397
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
7.3.2013 23:57:58   
Sanchy
Hvala za recept,prepisala..,kad bude med na meniju posle prvog rodj.user posted image

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 2398
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
9.3.2013 0:23:36   
Sanchy
Imam jedno pitanje,dosta smo pricali o parmezanu i njegovoj hranljivosti kada su bebci u pitanju ,e sad ja sam kupila zanetti parmezan a sad procitah da u sebi sadrzi konzervans lisozim a to je prirodni protein izolovan iz belancevina jaja ,,,pa se sad pitam smem li da dam bebcu ovaj parmezanuser posted image

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 2399
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
9.3.2013 22:37:48   
Torbica
Sanchy, ja nisam davala bebama parmezan. Bezbedno je ako je taj lizozim iz zumanca, jel, posto u ovom periodu bebci uveliko jedu zumance, ali ako je iz belanca, onda ne znam, najbolje da pitas pedijatra. Pozz

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 2400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  94 95 [96] 97 98   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  94 95 [96] 97 98   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Neverovatan trik: uspavajte bebu za jedan ...
video
Internetom kruži neobičan trik. Jedan tata, koji je na sve moguće načine pokušavao da uspava bebu, to je i uspeo sa veom...
Pokloni koje mame zaista žele nakon rođenj...
Pokažite svoju podršku, ohrabrenje i ljubav poklonima za drugu bebu koje bi svaka mama volela...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here