|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Inhalacije
26.11.2013 8:48:36   
bea83
Ja došla da ovde da tražim Torbicu a vidim zahuktalo seuser posted image  Kako ja uvek upadnem kad je vrućeuser posted image

Treba mi savet - Viktor krči ko parna lokomotiva a ništa mu  ne curi iz nosa, negde gore mu stoji, jedva diše kad legne, trpam mu fiziološki, izvlačim ali to je zanemarljiva količina, kao da većina ostane negde gore. Inače ima izražen treći krajnik pa ovo krčanje i hrkanje nije neuobičajno.
E sad me zanima da li da ga inhaliram(imamo inhalator) i sa čime?

Prošli put sam napravila haos jer mu se streptokoka iz nosa spustila u grlo od inhaliranja pa sam sad malo u strahu, mada mislim da je sad čist, stavljali smo Marocen do pre nedelju dana tako da bi trebao da je ok

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Inhalacije
26.11.2013 8:53:17   
Peace*
Nije stvar stava, stvar je različiitih iskustava i različitih saveta lekara.

Prosto ne znam zašto mora da se insistira na nečemu. Da ne bude da ke*am, i ja sam bila takva (isključiva), pa sam shvatila da takvim stavom ne dobijam ništa, već gubim.
Dajte žene, manite se rasprave, nema smisla, jer to nema veze sa nama već sa savetima lekara, a znate da se ti saveti razlikuju od momenta uvođenja kašica, preko dubka, pa do cipelica za prohodavanje, da ne nabrajam dalje. Dajte da svaka od nas može da napiše svoj stav, kao i komentar na tuđ post, bez svađe. Prosto, svako argumentuje svoje iskustvo i stav, neko se sa tim argumentom složi, neko ne. Mislim, na kraju krajeva svako će da uradi onako kako misli da je ispravno, ali neka postoji mogućnost da čitamo različite stavove. user posted image



_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Inhalacije
26.11.2013 12:16:46   
Torbica
Bea, ja bih ga inhalirala efedrinom, 1.5ml fizioloskog sa 5 kapi efedrina. Da mu to malko razmeksa i "skupi" sluznicu, to je klasican dekongestiv, za rinitis, a ovako u inhalaciji ima dobar efekat. Na 8 sati, molicu lepo! user posted image Salu na stranu, nas pedijatar uvek savetuje efedrin inhalacije na 8h, pa ja tako po njoj. Ovo mu ne moze naskoditi a moze mu osloboditi malo gornje disajne puteve. E sad, tu je ono - ako je samo do krajnika, pitanje je koliko je efikasna inhalacijauser posted image Probaj, brzxo ces videti radi li. user posted image
Peace, svaka ti je zlatna!user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Inhalacije
26.11.2013 12:27:14   
Janncica
Mi smo zavrsili sa nasim inhalacijama.On je sad superiska.Nema kaslja,ni krcanja.
Nisam znala da se podigla tolika rasprava zbog mojih 3 puta na dan inhalacija. user posted image
A koliko lekari lupaju,moram da napisem da je jedan pedijatar cak rekao nekoj mami da inhalacije u snu znace samo 20%,jer dete plitko dise i ne iskoristi to lepo.Kao,bolje je i da place,nego da se iha dok spava. user posted image
Mi smo se inhalirali na 8h.I hvala drrugaricama koje su me prosvetlile. user posted image user posted image

_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Inhalacije
26.11.2013 12:31:05   
Torbica
Jancice, u pravu si, ima stvarno raznovrsnih saveta, no, jedno je sigurno, svaciji "rad" se vidi pre ili kasnije..
Samo nek je beban dobro! user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Inhalacije
26.11.2013 12:37:09   
vikiveki
Torbice,reci mi za šta se koristi u inhalacijama spalmotil a za šta efedrin i berodual...Zanima me ima li kakvih i kojih razlika između ovih lekova...jer meni moj pedijatar samo savetuje spalmotil.Nestrpljivo čekam odgovor

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Inhalacije
26.11.2013 12:37:59   
bea83
Znala sam da ću dobiti stručan odgovor user posted image  Jel su to posebne kapi za inhalaciju ili one obične za nos?

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Inhalacije
26.11.2013 12:59:23   
Torbica
Bea, obicne za nos ali imaju odlican efekat u inhalaciji. samo ih ukapas kao i bilo koje druge kapi. Mi evo vec godinu dana iskljucivo ovako koristimo kapi za nos, nasa dr je protivnik kapanja direkt na sluznicu. Ja sam zadovoljna. Ona uvek kaze da se nosic leci propiranjem, aspiracijom sekreta i inhalacijama efedrinom. user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Inhalacije
26.11.2013 13:04:10   
Olga75
ja sam se onomad prestravila od efedrina i do sada ga nisam nikako koristila
naime zver je sa nekih dve i po zavrsila u decijoj bolnici u NS i cimreka nam je bila devojcica kojoj je tata ukapavao efedrin i pala joj je temp na nekih 34 , otkucaji , pritisak , dete je bilo skroz modro , obliveno znojem a ledeno user posted image
bas je dramaticno izgledala

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Inhalacije
26.11.2013 13:12:04   
Torbica

IZVORNA PORUKA: vikiveki

Torbice,reci mi za šta se koristi u inhalacijama spalmotil a za šta efedrin i berodual...Zanima me ima li kakvih i kojih razlika između ovih lekova...jer meni moj pedijatar samo savetuje spalmotil.Nestrpljivo čekam odgovor

Ima razlike naravno.
Spalmotil je aloprol - to je bronhodilatator koji se daje da se smanji opstrukcija, znas ono kad "svira", s tim da se daje da olaksa iskasljavanje, da se "olabave" donji disajni putevi.
Berodual je kombinacija dva leka, fenoterol i ipratropijum bromid, isto se koristi kao bronhodilatator, klasican lek za bronhitis, i naravno astmu. Ovo sve Peace zna i bolje, jer koristi kod deteta. Ja cu probati ovako malo srpski da ti docaram.
Efedrin su ti klasicne kapi za nos, dekongestiv, za rinitis i daje se da se malo "otpusi" nosic, da dodje do vayokonstrikcije odnosno da se ta natecena i prokrvljena sluznica vrati u normalu.
Ovde jos mozda da spomenemo bisolvon, on se daje kad je prisutan slajm, kako bi se razgradio. user posted image

Valjda nism mnogo zakomplikovala.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Inhalacije
26.11.2013 13:14:43   
Torbica
Oldzi, zbog takvih stvari se ne ukapava direktno, ovako u inhalaciji je vrlo bezbedan, tako nam je nasa dr rekla. Koristila sam tako vise puta i nikad nikakvih problema nismo imali, naprotiv. A to ko zna kako i koliko je ukapavao, strasno....Eto, i obicne kapi za nos ako se ne koriste kako treba, belaj.....user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Inhalacije
26.11.2013 13:18:22   
bea83
Hvala punouser posted image Obustaviću Operi P koji mu stavim uveče pred spavanje da bi bolje disao i ubacujem inhalaciju efedrinom

Inače bisovon je super, naša dr nam ga uvek daje za izbacivanje šlajma i vrlo brzo deluje, uglavnom mu dajem da pije kapi ali može i da se inhalira

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Inhalacije
26.11.2013 13:19:27   
vikiveki
Ako sam te dobro razumela Efedrin su kapi za nos a mogu se stavljati i u rastvor za inhalacij
A adrianol kapi imaju li sličnosti sa efedrinom
P.S:Izvini ako te sad malo gnjavim


< Poruku je uredio vikiveki -- 26.11.2013 13:22:47 >


_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Inhalacije
26.11.2013 13:23:55   
Olga75

IZVORNA PORUKA: Torbica

Oldzi, zbog takvih stvari se ne ukapava direktno, ovako u inhalaciji je vrlo bezbedan, tako nam je nasa dr rekla. Koristila sam tako vise puta i nikad nikakvih problema nismo imali, naprotiv. A to ko zna kako i koliko je ukapavao, strasno....Eto, i obicne kapi za nos ako se ne koriste kako treba, belaj.....user posted image

ma strasno jadno dete se namucilo user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Inhalacije
26.11.2013 13:29:02   
Torbica
IZVORNA PORUKA: vikiveki

Ako sam te dobro razumela Efedrin su kapi za nos a mogu se stavljati i u rastvor za inhalacij
A adrianol kapi imaju li sličnosti sa efedrinom
P.S:Izvini ako te sad malo gnjavim


Dobro si razumela, kapi su za nos ali se stave u inhalaciju.
Adrianol su isto kapi za nos ali drugog sastava, nije efedrin, dva su leka. U NS efedrin imas da kupis jedino u Zelenoj apoteci u Futoskoj 89.
Ne gnjavis me uopste, pa zato je forum. user posted image
Olga, ja sam opet videla strasne stvari od kravljeg mleka (nije tema) pa ga mi godinama ne koristimo... Tacno znam na sta mislis. Ljubim te
Bea, sad se set_ih za bisolvon - prvi put kad nam je dr rekla da pijemo kapi???!!!! ja se pogubila, pa kako to, to su kapi za inhalaciju??? A ona kaze - pre 20 godina su se uredno pile pa se pojavio sirup... I uglavnom bude 3*10 kapi, na 8h user posted image

< Poruku je uredio Torbica -- 26.11.2013 13:32:15 >


_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Inhalacije
26.11.2013 13:37:25   
vikiveki
Hvala Torbice
A što se tiče preterane upotrebe lekova jes da ovo možda nije tema,ali mojoj Viki dok je bila kod njenog tate godinu dana,izgleda su preččesto davali Bactrim pa je dobila alergiju, i u knjižici joj stoji da je alergična na bactrim.Torbi da li je to moguće od prečestog uzimanja da je dobila alergiju

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Inhalacije
26.11.2013 13:46:55   
bea83
A ja se pogubila kad nam je rekla da te iste kapi koristimo za inhalaciju, ja mislila da se samo pijuuser posted image  A kaže da su bolje od sirupa jer duže traju a pritom ovaj moj kilavko ima problem sa gutanjem sirupa (ljubi ga majka sve mu je gadno) pa mi je lakše da mu dam 10-15 kapi nego par mililitara sirupa, manje se otima user posted image

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Inhalacije
26.11.2013 15:15:03   
Peace*
Ovo sve Peace zna i bolje, jer koristi kod deteta.


Ne znam ja puno o tome.

Spalmotil nismo koristili.

Uvek dobije Berodual, i na redovnoj je terapiji Flixotide-om (pauzirali smo letos).

Efedin koristim kada su jako začepljeno, kada lije voda iz nosa ili kod laringitisa.

Recimo, od juče ga posmatram i nemam pojma šta bih sa njim. Ujutru su bile zelene sline, a posle... staaaalno šmrca, a kad izvlačim nema ništa, par kapi providnog. user posted image Stavila sam mu Olynth, a onda sam skontala sinoć kad je legao da stalno guta (sliva se), vidim da kašlje, za sada iskašljava ali imam utisak da će ovaj put zaribati. Uključila sam inhalacije fiziološkim 3x na dan (samo danju, pošto je čist fiziološki user posted image ), kupila rotkvu, izdubiću pa će i to da pije za iskašljavanje... Jao nisam raspoložena za bronhitis. user posted image

< Poruku je uredio Peace* -- 26.11.2013 15:17:34 >


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Inhalacije
26.11.2013 15:58:49   
Torbica
Vivieki, nema pravila kod alergije, nekad odmah a nekad nakon vise puta, niko to ne moze da tvrdi da je od preceste upotrebe.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Inhalacije
26.11.2013 16:17:42   
Torbica
Peace, i mi koristimo Berodual uvek, Spalmotil nismo, ali sam na nekoliko mesta procitala da ste na prevenciji bili, pa mozda dodas nesto na moj komentar.
Nadam se da necete zakaciti bronhitis user posted image David je imao nedavno, bez temp, 7 dana inhalacija Berodualom, 3x i proslo je brzo....

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Inhalacije
26.11.2013 16:25:35   
vikiveki
Ma meni dr uvek samo daje spalmotil pa neznam da to nije malo preterano,mislim da postoje i neki drugi lekovi jer nije svaki kašalj isti

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Inhalacije
26.11.2013 20:33:03   
Torbica
Viviveki, naravno, suv bez slajma, produktivan sa slajmom. Inhalacije se i odredjuju spram vrste kaslja, opstrukcije tj spazma ili ne....

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Inhalacije
27.11.2013 8:54:12   
Peace*
Juče popodne dosadni kašalj: kah kah kah kah kah, ni zrelo, ni suvo... dosadno. Uveče zvrcnem dr, ne javlja se. Prošli bronhitis je bio baš takav, skroz netipičan, ja ga obično prepoznam u ranom stadijumu jer sam astmatičar, ali prošli put nisa, a ovo je ličilo na to. Odlučim da dam dozu beroduala na svoju ruku (ipak ide noć), i dok sam spremala inh, on povrati slince jednom. Inhaliram ga, slince povrati drugi put. Toliko je kašljao da je jedva zaspao. Par puta noćas je kašljao, e to noćas je već zvučalo kao laringitis, pa sam se pokajala što sam dala berodual a ne efedrin. Jutros smo poranili, dr Basara poslušala pluća - čista user posted image , grlo malko crveno, virusno, takvo virusno grlo daje laringijalni kašalj. Kao terapiju smo dobili 3x na dan user posted image 1,5ml fiziološkog, 5 kapi efedrina, 0,3 Pantenola, i Aerius sirup uveče, 3 dana za redom. Kaže još noćas nećemo spavati, al već sutra ćemo biti ok. user posted image Čak smo se ubedili i da u vrtić može da ode jer mu realno nije ništa.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Inhalacije
27.11.2013 9:33:18   
Torbica
Peace, Djole je prosle nedelje imao laringitis, sve isto, Basara, inhalacije. user posted image S tim da nije isao u vrtic, a i smetao je drugoj deci, nisu od njegovog kaslja mogli da spavaju, ostavila sam ga kuci, a stvarno je brzo proslo. user posted image Kaze da je gadan taj virus, i kad prodje prvih 48h ide na bolje. Vratila sam ga u ponedeljak u vrtic.user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Inhalacije
27.11.2013 11:41:15   
Peace*
Moj ide u vrtić od 9-13h, tako da ne spava tamo. Malo se poigra, užina i dođe kući. Zato je i odobrila vrtić jer je rekla da time ne remetimo inhalacije.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here