|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Sonoma dijeta
13.12.2013 10:08:17   
minnica
IvaMark, sad vidim da si nam se priključila. Ja ti želim čvrstu volju i rezultat bar kao moj. user posted image


_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Sonoma dijeta
13.12.2013 10:10:45   
ivaMark
Hvala minnice, veruj da me tvoj rezultat i pogurao da krenem user posted image

< Poruku je uredio ivaMark -- 13.12.2013 10:17:30 >


_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Sonoma dijeta
13.12.2013 17:25:33   
ivaMark
A kiseo kupus salata? Ili svez kupus? user posted image

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Sonoma dijeta
13.12.2013 18:54:39   
minnica
ja kad napišem kupus salata, to je svež, a ovo je kiseli kupus. user posted image

< Poruku je uredio minnica -- 13.12.2013 18:56:05 >


_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Sonoma dijeta
13.12.2013 19:40:04   
ivaMark
Jooj, minni... nisam lepo napisala. Htela sam da pitam da li moze kiseli kupus ili samo svez sme.
Pisem kao nepismenko, sto na um-to na drum user posted image

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Sonoma dijeta
13.12.2013 19:42:51   
Moiraina

IZVORNA PORUKA: minnica

Posle tri nedelje 7 kg u minusu! user posted image

user posted image Pa svaka čast! user posted image
Vidim da je ova tema već neko vreme aktivna, ali tek sada sam se nakanila (iliti usudila) da vidim šta se piše. Ja kad čujem reč "dijeta" odmah ogladnim user posted image Ali moram da priznam da sam se posle prvog porođaja hranila slično ovome i za kratko vreme sam skinula trudničke kile + još 5kg pride (tad sam ostala trudna sa 58kg, godinu i par meseci posle prvog porođaja sam došla do 53kg). Pre neki dan sam rešila da definitivno moram da se pozabavim skidanjem kg koje sam nabacila u drugoj trudnoći i baš sam redukovala količinu hrane, izbacila slatko, više na poslu ne kupujem gluposti iz pekare već nosim hranu od kuće... i rezultat je za sada -1kg (četvrti dan). Jedino ne znam kako bih izbacila voće, sada i nije neki izbor ali mandarine npr. jedem svaki dan (kad me uhvati kriza za slatkim), jabuke takođe. Pratiću vas, valjda dobijem neku ideju oko ishrane, ali ne verujem da ću se striktno pridržavati ove dijete.

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Sonoma dijeta
13.12.2013 21:09:28   
Anoniman
ne shvatam jednu stvar, npr. u tom prvom delu dijete, te dozvoljene stvari - kako se pripremaju? samo se bare ili se mogu normalno kuvati?

(odgovor članu Moiraina)
  Direktna veza do poruke: 157
   RE: Sonoma dijeta
13.12.2013 21:12:25   
minnica
IvaMark, ja jedem i kisele salate, pa i kupus. On je ionako izuzetno zdrav, pa ne vidim zašto ne.
Moiraina, ako nemaš puno viška, dovoljno je da izbaciš prženu hranu, proizvode od belog brašna i slatkiše. Ja sam se tako hranila između trudnoća i stvarno nisam imala problema većih sa kilogramima. U trudnoći sam se već opustila i posle porođaja sam opet krenula baš dosta količinski da jedem, pa sam morala da presečem dok se nisam potpuno uprasila. Sad ću opet za novogodišnje praznike malo opuštenije, ali ću se truditi da ne preterujem i u januaru nazad na sonomu.

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Sonoma dijeta
13.12.2013 21:15:10   
minnica

IZVORNA PORUKA: ksena

ne shvatam jednu stvar, npr. u tom prvom delu dijete, te dozvoljene stvari - kako se pripremaju? samo se bare ili se mogu normalno kuvati?


Ja barim, dinstam na malo ulja ili pečem u rerni u pekaču sa poklopcem bez masnoće (meso), može i na gril tiganju, na roštilju. Tako spremam i kad nisam na dijeti. Jako retko pržim bilo šta.

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Sonoma dijeta
13.12.2013 21:16:23   
adulence
Hej zene evo i mene nesto sam se ulenjila da pisem tj imam blagu krizu gladna sam stalno,osecam se kao rupa bez dna...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Sonoma dijeta
13.12.2013 21:20:17   
ivaMark
I mislila sam da moze, ali rekoh ajde da pitam user posted image
Evo ga mm JEDE upravo, grrrrrrrr.....
Posle porodjaja skinula sam samo 2kg... stala na vagu pre neki dan i videla da sam ih vratila i onda sam rekla sebi: neces vise, nikada nisam imala ovoliki visak user posted image , bila bih sretna da skinem 10kg, danas je dan 2. i nije lose samo sto mi fale vocke i sir, a vece pre nego sto sam odlucila da se bacim na "sonoma" rezim sam potopila psenicu za tonus. I tu imam jedno pitanje: koje su dimenzije te posude u kojoj ga pecete? Uh, mislim da cu svakoga dana ovde da pisem i postavljam glupava pitanja user posted image

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Sonoma dijeta
13.12.2013 21:37:08   
Moiraina

IZVORNA PORUKA: minnica
Moiraina, ako nemaš puno viška, dovoljno je da izbaciš prženu hranu, proizvode od belog brašna i slatkiše. Ja sam se tako hranila između trudnoća i stvarno nisam imala problema većih sa kilogramima. U trudnoći sam se već opustila i posle porođaja sam opet krenula baš dosta količinski da jedem, pa sam morala da presečem dok se nisam potpuno uprasila. Sad ću opet za novogodišnje praznike malo opuštenije, ali ću se truditi da ne preterujem i u januaru nazad na sonomu.

Prženo ne jedem, tj. ne pravim ništa što se prži na ulju već godinama, skroz sam se odvikla od toga, čak me redovno zaboli želudac kad pojedem nešto prženo kod moje mame. Problem mi je testenina koju obožavam i koju spremam na hiljadu i jedan način i uvek ispadne super ukusna (i kalorična). I slatkiši user posted image Njih sam sada svela na minimum, jedino što pojedem kockicu crne čokolade svaki dan user posted image Nemam neki ogroman višak, sada imam 64kg, ali ja sam niska i sitne građe pa se svaki višak baš primeti. Ali eto, znači mi i taj 1 kg dole za 4 dana, to mi je znak da ne treba nešto previše da korigujem ishranu, samo da izbacim te problematične namirnice (testeninu i slatkiše) što mi i nije toliki problem koliko sam mislila da će biti, imala sam krizu samo prvi dan, sad mi je već ok. Prvi cilj mi je 58kg, ako skinem još neki kg preko toga - super.
Inače i ja sam se u trudnoćama prilično opustila, pogotovo u drugoj poučena iskustvom posle prve, jer sam tada uspela prilično da smršam, pa sam se vodila logikom - ako sam tada uspela, uspeću opet. Ali eto, da sam u trudnoći malo više vodila računa o ishrani, sada ne bih imala problem.

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Sonoma dijeta
13.12.2013 21:47:44   
adulence
Jao,jao iva mogu misliti kako ti je ja mastam o nekoj brzoj hrani tipa pomfritu ,pljeski,ali to je proslost ni ja nemam puno viska ali sam niska jako i onda sam kao trutic...no sve cemo biti fit samo da se bodrimo...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Sonoma dijeta
13.12.2013 21:54:48   
minnica

IZVORNA PORUKA: ivaMark

I mislila sam da moze, ali rekoh ajde da pitam user posted image
Evo ga mm JEDE upravo, grrrrrrrr.....
Posle porodjaja skinula sam samo 2kg... stala na vagu pre neki dan i videla da sam ih vratila i onda sam rekla sebi: neces vise, nikada nisam imala ovoliki visak user posted image , bila bih sretna da skinem 10kg, danas je dan 2. i nije lose samo sto mi fale vocke i sir, a vece pre nego sto sam odlucila da se bacim na "sonoma" rezim sam potopila psenicu za tonus. I tu imam jedno pitanje: koje su dimenzije te posude u kojoj ga pecete? Uh, mislim da cu svakoga dana ovde da pisem i postavljam glupava pitanja user posted image


Ja imam onaj kalup za hleb, duguljasti. Ne znam koje su tačno dimenzije, ali obično napravim od testa oblik koji mi odgovara i pečem na običnom plehu na pek papiru. Inače, tonus kupujem, nisam ga još nikad sama pravila, a videla sam taj recept.

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Sonoma dijeta
14.12.2013 10:24:54   
adulence
Hej zenice,evo ja sam danas puno bolje sto se tice ishrane i raspolozenja,unela sam jednu novinu u svoju ishranu,a to je da za veceru jedem posna mesa i zeleno povrce...sve ostalo.je isto...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Sonoma dijeta
14.12.2013 10:35:35   
minnica
Adulence, to je idealna večera. user posted image

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Sonoma dijeta
14.12.2013 20:51:40   
adulence
Da minice dosta dugo proucavam hrono ishranu i vecera je striktno takva ,a posto je svi hvale odlucila sam se na to,ali i dalje se pridrzavam sonoma namirnica...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Sonoma dijeta
14.12.2013 20:58:24   
ivaMark
Uh, danas mm i ja otisli na klopu i narucim piletinu i pirinac bareni kao prilog... I na pola se setim da PIRINAC ne smeeem da jedeeem. Grrrrrrrrr. Ali nema veze, nastavljam dalje.
Adulence: zeleno povrce baris ili sirovo?
Sutra pecem Tonus pa javljam rezultate user posted image

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Sonoma dijeta
14.12.2013 21:11:46   
adulence
uglavnom jedem kao salatu kupus,zelena salata krastavac,a moze i bareno tipa brokoli,prokelj svasta nesto,a da za veceru jedem i belanca sa prazilukom ili sa sampinjonima ima sto kombinacija...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Sonoma dijeta
14.12.2013 21:33:55   
madamme
Pocinjem sutra user posted image
Sonoma je kao Atkins....dryala sam je ranije, radi.
Videcemo kako cu sad proci user posted image

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Sonoma dijeta
14.12.2013 22:06:59   
NadaR
Dobro nam dosla Madamme user posted image

Meni dosla mama pa ju M juri da mu svasta pravi . Ja ih ignorisem i necu da se druzim user posted image



_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu madamme)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Sonoma dijeta
15.12.2013 17:59:15   
ivaMark
Dan 4. prodje.
Inace: psi su pojeli moj tonus hleb jer je ispao user posted image spolja kao kamen a iznutra gnjecavo. Bas sam se iznervirala. A znam da mi to pecenje ne ide od ruke, pa makar bilo ovako jednostavno user posted image
Madamme, kako je kod tebe prosao dan?

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Sonoma dijeta
15.12.2013 18:19:30   
NadaR

IZVORNA PORUKA: adulence

Hej zene evo i mene nesto sam se ulenjila da pisem tj imam blagu krizu gladna sam stalno,osecam se kao rupa bez dna...



I ja danas isto ovako. Ne znam kuda bih sa sobom user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Sonoma dijeta
15.12.2013 19:56:53   
minnica
Drage moje, ja sam danas bila na rođendanu nkom i pojela parče torte. Dozvolila sam sebi tu slobodu jer sam stvarno bila disciplinovana skoro mesec dana. Ovih dana ću biti umerena, ali ću verovatno tu i tamo pojesti i nešto što ne treba jer nam ide slava, a rešila sam da se za slavu, ta dva dana i za Novu godinu hranim opuštenije, ali neću preterivati. I dalje sam tu da vas bodrim i pisaću dnevne menije za one dane kad jesu dijetalni, a danas je bio dijetalni do pola. user posted image

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Sonoma dijeta
16.12.2013 11:04:53   
ivaMark
Minni, samo napred. Zasluzila si predah, s"obzirom na tvoj rezultat dosadasnji.
Meni je rodjendan uskoro, pa smisljam neku varijantu "torte" za taj dan user posted image

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here