|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Alergije na hranu
10.5.2012 12:05:49   
Anoniman
To je ona belo-žuta tubice, jel?
To je Luka prošle godine dobio za alergiju na sunce, ako se varam, baš ću da pogledam na toj temi.
Zaista je prošlo za 2-3 dana.

(odgovor članu tijatija)
  Direktna veza do poruke: 151
   RE: Alergije na hranu
10.5.2012 12:09:01   
Anoniman
Da, Synopen je dobio.

Žene, skinite decu, u stanovima je haos, sva vrućina se uvukla u stanove od kada je napolju malo svežije. user posted image

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 152
   RE: Alergije na hranu
10.5.2012 12:15:17   
tijatija
Jeste, belo zuta tubica, valjda ce proci ... samo kad nije od hrane , ja sam se mogla zakleti da je od nje user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Alergije na hranu
25.5.2012 14:09:33   
New Mom
Još smo u fazi posmatranja ekcema koji se Kolji pojavio (imao 6 nedelja). Ne znamo zbog čega.
Interesuje me info - ako je neka alergija na hranu koju je dobio zbog moje ishrane, kako ide ta eliminacija namirnica? Ima li neki redosled i na koliko dugo se isprobava?

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Alergije na hranu
25.5.2012 14:34:49   
Snelle
NM, možda je bolje da ti odgovori Tasha, jer je njen Marko alergičan na veći  broj namirnica. Kod Lane su posumnjali odmah na mleko, pa su mi samo to izbacili iz ishrane. Da li sumnjaju na neku namirnicu? Jedeš li jaja, mlečne proizvode, citruse, jesi li jela jagode, jezgrasto voće? Šta je ono što ne jedeš?
P.S. Rekla si mi da su zelene stolice, ima li sluzi, končića krvi?

< Poruku je uredio Snelle -- 25.5.2012 14:35:42 >


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Alergije na hranu
25.5.2012 14:38:57   
New Mom
Jedem ponekad (retko) jaja i jedem mlečne proizvode, ostalo ništa. Baš pazim - ništa od kikirikija, jagoda, lešnika, čokolade, citrusa itd.
Ima sluzi u stolici, ali on je sada i prehlađen, curi mu nos i dr smatra da je od toga.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Alergije na hranu
25.5.2012 14:40:27   
Snelle
A jesu li sigurni da je od hrane? Da nije od praška, omekšivača, kupke?

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Alergije na hranu
25.5.2012 16:14:34   
New Mom
Prašak ne znam, koristim Persil sensitive ali jako malo i sa 2 ispiranja, bez omekšivača.
Kupka je sapun SebaMed i to ne na lice.

Ne znaju još, ali prva sumnja je moja ishrana.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Alergije na hranu
25.5.2012 19:32:00   
Verus
Sa Helenom je bilo dovoljno da izbacim sve mlecno i soju (soju sam vise iz predostroznosti), reagovala je pozitivno odmah: nije bilo vise krvi ni sluzi u stolici, nije bilo grceva.  Prvo se pokusa najgore: mleko, sladoled, jogurt, sirevi.  Nije bilo dovoljno pa sam ukinula SVE sto ima kazein i bilo sta od mleka: sto znaci pazljivo citanje namirnica.

Sa Olijem druga prica.  Ukidanje svega mlecnog i soje nije urodilo plodom.  On je doduse PUNO vise krvario i imao sluzave, kisele stolice.  Ne zaboravi da on ima i refluks, podvezan jezik (otezavalo sisanje, gutao puno vazduha, pio samo "prednje" mleko, puno laktoze koja mu je dodatno opterecivala "oderana" creva). 

Ne nabrajam ovo ostalo: jagode, citruse, orasaste plodove itd.  To ne jedem nikako.  E sad, posle PUNO eksperimentisanja (probali smo i specijalne formule dok sam ja samo pumpala, i to nije pomoglo), ja krecem na TED, ili ti total elimination diet.  Cele 2 nedelje jedem samo ovo:  curetinu, jagnjetinu, pirinac, krompir (obican i slatki), tikvice, krusku i razredjen sok od kruske.  Smor, ali izguram 2 nedelje (teska dijeta mi pokrene zuc ali to je druga prica..).

Onda polako uvodis namirnice i pratis.  Ide se sa manje alergentnim, kao sto su breskve, avokado, cvekla itd.  Ne jedes nikako mlecno i ovo ostalo.  Ja takodje nisam smela jesti govedinu: od toga je isto krvario. 

I malo po malo sam uspela da nastavim da dojim, sredile mu se stolice, i sve je ok po tom pitanju, ekcem nestao itd.  Mada, jos uvek povraca, ali on sam po sebi ima i refluks, tako da tu ne mogu puno toga da uradim da mu pomognem.

I da, najbolja stvar koju sam uradila (i zalim sto ih nisam poslusala i uradila mu to u bolnici kad se rodio), je sto sam mu secnula jezik.  Tad je prestao da guta vazduh kad sisa, mogao je opet normalno da se uhvati (mleko je curelo oko usta ranije) itd.  Sve u svemu puno faktora koji su kreirali gadne probleme.

I tako.  Sad samo cekam 6ti mesec da moze duze da sedi (sad vec moze sam iako je 4m1n star), pa da krenu kasice i da se bar malo smiri refluks.

Srecno NM, pitaj ako ti sta treba, pomoci cu sa svim sto znam iz iskustva.
IZVORNA PORUKA: New Mom

Još smo u fazi posmatranja ekcema koji se Kolji pojavio (imao 6 nedelja). Ne znamo zbog čega.
Interesuje me info - ako je neka alergija na hranu koju je dobio zbog moje ishrane, kako ide ta eliminacija namirnica? Ima li neki redosled i na koliko dugo se isprobava?

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Alergije na hranu
25.5.2012 19:55:52   
Verus
I da zaboravih da ne jedem ni hleb, ni makarone, nista sto ima brasno: samo proizvode od pirincanog brasna i kukuruza. 

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Alergije na hranu
25.5.2012 21:42:29   
New Mom
OK, da vidim da li sam skopčala. Savetuješ da prvo odradim kao što si te 2 nedelje potpune eliminacije svega, pa nadalje polako da uvodim?
I nama je resica skraćena, imamo sledeće nedelje zakazano da to secnemo. A za ekcem ćemo pratiti ovaj mesec, tako nam dr rekla.
Hvala ti, Verus!user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Alergije na hranu
25.5.2012 22:08:23   
Snelle
Taman sam htela da ti odgovorim, ali vidim da ti je Verus već sve objasnila. Ja bih za svaki slučaj izbacila i kupku, kupala bih ga samo vodom, čisto da budem sigurna da nije to u pitanju.
Držim fige, srećno!

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Alergije na hranu
26.5.2012 11:55:30   
Verus
Pokusaj prvo bez mlecnog, vecini deci bude bolje nakon par dana iako se telo cisti pune dve nedelje ili duze-ipak je Oli bio tezak slucaj...ako nije bolje kroz nekih nedelju,ti pokusaj ovu eliminacionu. Mislim da bi krvario u pelenu kao OLi da je tezi slucaj. DRzim fige da je samo virus!
IZVORNA PORUKA: New Mom

OK, da vidim da li sam skopčala. Savetuješ da prvo odradim kao što si te 2 nedelje potpune eliminacije svega, pa nadalje polako da uvodim?
I nama je resica skraćena, imamo sledeće nedelje zakazano da to secnemo. A za ekcem ćemo pratiti ovaj mesec, tako nam dr rekla.
Hvala ti, Verus!user posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Alergije na hranu
17.10.2013 17:02:29   
madamme
Zene, iscitala sam dobar deo,,,,ali ipak da pitam...bejani se pojavio ekcem na kolenu...cim je usla u peti mesec. Dajem jo Milupa pirincane kase, da li je moguce da je od toga ili od mog mleka? Jedem mlecne proizvode, jaja...sve normalno...probacu da izbacim ....ma izbacicu sve to...ne znam da li da nastavim sa kasama ili da prekinem na neko vreme? Mazem ekcem flogocidom i pantenolom...ovih dana mi se cini i da joj je glavica oznojena i vruca...nema temperaturu...

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Alergije na hranu
17.10.2013 17:43:10   
Yula
Mozda nije nista od hrane, ali nemas sta da izgubis ako na neko vreme povuces pahuljice iz ishrane, i svoje i bebine. Mom detetu je smetao pirinac i to integralni.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu madamme)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Alergije na hranu
17.10.2013 18:05:39   
madamme
Yula, hvala, probacu. Ona lepo jede i sve joj se svidja,a doskora je slabo jela, zbog zuba. Sad ima dve donje jedinice, izbile su joj pre puna 4 meseca. Videcemo kako ce biti sa ekcemom, ne kupam je cesto i trudim se da je mazem...

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Alergije na hranu
17.10.2013 18:13:19   
madamme
jos jedno glupo pitanje, svi smo u kuci bili prhladjeni, prvo muz, pa ja, pa starije dete, ona sa temperaturom. moze li to biti uzrok ekcema?

(odgovor članu madamme)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Alergije na hranu
17.10.2013 21:47:30   
Yula
Ja mislim da moze. Zaista mislim da nema potrebe da iz svoje ishrane izbacujes mlecno i jaja. Uskoro ces bebi sve to uvoditi u ishranu pa ces odmah videti da li joj nesto ne prija. Ne mozes ni da zamislis sta sve bebama moze da smeta i kako sve moze da se manifestuje. Ipak, u velikoj vecini slucajeva to se preraste.


_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu madamme)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Alergije na hranu
17.10.2013 21:55:20   
madamme
Yula, kako me ohrabruje tvoj odgovor..mama mi je rekla da sam luda i preopterecena i da samo piljim u bebu...mislila sam da kupim srebrnu kremu da probam da joj to mazem, ali ne znam da li je za bebe. pitacu pedijatra. Raduje me sto deca sve prerastu, samo jos da do toga dodje user posted image

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Alergije na hranu
17.10.2013 22:57:15   
Yula
Draga, sve sam to vec prosla sa prvim detetom, bila sam prestrasena kako cu, sta cu, samo da svojim neznanjem ne naskodim bebi. Kako je vreme prolazilo dete je jacalo pa je tako preraslo alergije. Kao bebi se pojavila krv u kaki, sredilo se, imao je i ekcemcice, sredilo se i to... Nista samo od sebe, od petog meseca je pio specijalnu formulu, stolica se sredila. Ekceme sam tretirala pantenol kremom i to se sredilo. Kada su mu se pojavili opet sa 14-15 meseci, nije pomogao pantenol, svasta sam izbacivala iz ishrane i nista se nije promenilo. Onda kupim neku Mustelinu uljanu kupku kkoju su ovde neke zenice preporucivale, kao i neku njihovu kremu za ekcem i sredi se sve to.

Svasta sam ranije citala na netu i tripovala se sacuvaj Boze, ali sada sa drugim detetom sam mnogo opustenija.

Vazno je ne zanemarivati problem i ne zmureti pred njim, ali ne treba uvek pomisljati i ocekivati najgori moguci scenario.

Inace, moj Lazar je imao alergiju na jaja, jedinu dokazanu testovima, a sumnjala sam da ima netoleranciju na proteine kravljeg mleka. Pirinac kada sam mu uvodila, u tri navrata, pojavljivao mu se plik, kao ujed komarca. Prvi put je bio na grudima i bio je veliki, pojavio mu se i osipic po obrazima koji je pretio da preraste u ekcem. Drugi put mu se odmah po konzumaciji pojavio manji na obrazu. Opet se pojavio osip po obrazima. Treci put uvodjenje je dobro proslo. Koliko je on tada imao, ne znam sada tacno, ali verujem ne manje od 10 meseci.

Sada on jede sve i to vec odavno. Negde od 18-20 meseci jede i jaja. Od kada sam mu mlecno uvela to mu je omiljena hrana, znaci jogurti, pavlake, mleko, ma sve.

Mnoge detalje sam zaboravila, ali najvaznije od svega je to da sve to da se te decje alergije prerastu. Hvala Bogu da nije nista gore.

< Poruku je uredio Yula -- 17.10.2013 23:01:02 >


_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu madamme)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Alergije na hranu
18.10.2013 9:18:26   
Peace*
Kolika papazjanija sa pirinčem, dođe mi to toliko smešno, jer kao na pirinač nema alergije, a i kod nas je bio problem. Integralni nikada nisam ni uvela, jer se na njega osipao još gore nego na beli, a beli sam uvodila 8 meseci (3 pokušaja za to vreme) dok napokon nisam uspela.
Madamme, glavu gore, gledaj bebu i SLUŠAJ SEBE (za početak) a posle, ako bude potrebe, I LEKARA.
Ekcem se može pojaviti padom imuniteta. Recimo, kod mene, ako je starije dete bolesno sa temperaturom, kašljem, curenjem nosa i sl, mlađe prođe sa ekcemom i curenjem nosa (narodski: bolesti mu izađe na kožu.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Alergije na hranu
4.3.2014 10:28:00   
felika
Ako ste zainteresovani za ispitivanje i lecenje na Super Mora aparatu koji radi na bazi biorezonance. Lecenje je holistiko ,elektronsko homeopatski . Leci se sustina a ne simptomi. Felika

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Alergije na hranu
4.3.2014 10:39:56   
felika
Ako ste zainteresovani na ispitivanje alergije Super Mora aparatu koji je biorezonantan a leci holisticki,sustinski a ne simptomatski .

Ukoliko zelite da se reklamirate na forumu obratite se Dunji RR

< Poruku je uredio dijana1 RR -- 4.3.2014 10:42:15 >

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Alergije na hranu
4.3.2014 10:48:57   
felika

IZVORNA PORUKA: Snelle

NM, možda je bolje da ti odgovori Tasha, jer je njen Marko alergičan na veći  broj namirnica. Kod Lane su posumnjali odmah na mleko, pa su mi samo to izbacili iz ishrane. Da li sumnjaju na neku namirnicu? Jedeš li jaja, mlečne proizvode, citruse, jesi li jela jagode, jezgrasto voće? Šta je ono što ne jedeš?
P.S. Rekla si mi da su zelene stolice, ima li sluzi, končića krvi?

Koliko dete ima godina?

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Alergije na hranu
3.9.2014 18:13:06   
Mala Elena
Evo sad videh ovu temu i setih se....jela sam kikiriki u trudnoci .user posted image Da li toznaci da moze beba da mi bude alergicna na to ? Od kako sam se porodila nisam imala prilike da ga jedem...
da sam imala jela bih a onda bih sebi verovatno napravila problem i sekiraciju user posted image

(odgovor članu felika)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prepucijum - šta roditelji dečaka treba da...
Gotovo svi dečaci su rođeni sa uskim prepucijumom koji je spojen s glavićem. To je normalno fiziološko stanje i nije raz...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here