|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
31.10.2014 12:50:48   
milicicak
Meni su te instant bile spas, moram priznati... u palenti se davila ali griz, poparu, ovsene pahuljice skuvane kao kasu nije htela da lizne... a instant je odmah prihvatila :) i sad ih rado rucka i cesto trazi :)

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 376
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
31.10.2014 13:55:30   
Rosita
Boze, ja sam vec po malo i zaboravila. Valjda zato sto smo mi veceru jako kasno uveli, nista specijalno uvece on nije jeo zadugo. Ako bih stavljala voce to je bilo malo banane, da bi griz skuvan na vodi imao ukus, dodam tu i tamo jos nesto, kuvala sam na kompotu griz. I D je jeo i dan danas pojede nestle 8 zitarica kao i mini buba, ali sad na biljnom mleku pa je to super stvar. Pred prvi rodjendan cini mi se krenula sam sa bilnjim mlekom, ovseno, kokosovo i na tome kuvala. Palentu slanu nikad nije jeo a ne pamtim kad sam mu ponudila, daaavnooo. Posle prvog rodjendana smo krenuli sa bademovim, lesnikovim. Uglavnom, vecerati je poceo oko 10, 11 meseci.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 377
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
31.10.2014 14:20:35   
mama krava
Drage moje,

ja sam kupus pravila sa mlekom od krave user posted image , jos nisam probala varijantu sa nekim biljnim mlekom, tj moram priznati da ih nisam pravila bar par meseci user posted image ....

ali stavicu recepat user posted image , ovde cim stignem...veceras npr..

Pozz drage

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 378
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
1.11.2014 8:57:15   
branki*
drage mame,listacu i unazad kad imam vise vremena da vidim sta ste spremale,ali evo na brzaka...kad imate vremena,pisite..kako ste spremale proju i makarone?znaci,nisam ukinula jaja,niti gluten,samo kazein.da li mogu da stavljam onaj biljni kackavalj iz maxija?
imam jedan recept za proju sa kiselom vodom bez mleka,a cime da zamenim sir?

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 379
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
1.11.2014 9:04:38   
milicicak
Branki, ne mozes da stavljas biljni kackavalj iz Maxija, prepun je kazeina. U stvari, svi ti biljni sirevi su puni kazeina. Mozes da probas sa tofu sirom.
Ja pravim proju sa tikvicama. Izrendam 2 tikvice, posolim da se malo iscede pa to dodam umesto sira. Imas recept negde na prethodnim stranama.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 380
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
1.11.2014 9:10:55   
branki*
nisam znala to za biljne kackavalje,svasta...
hvala,potrazicu recept sa tikvicama.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 381
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
1.11.2014 9:14:15   
milicicak
Vec neko vreme u Maxiju, Merkatoru i Rodi na tim odeljcima sa biljnim sirevima pise da su u njih dodati proteini mleka i soje... Ali ti uvek mozes da procitas deklaraciju pa da vidis. U svakom slucaju proveri. Ja izbegavam soju, ti ne moras...

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 382
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
1.11.2014 9:19:46   
branki*
ok,videcu u svakom slucaju,soju cu da ostavim,da vidim prvo ovaj kazein.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 383
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
1.11.2014 11:26:37   
Peace*
Ja proju pravin sa slaninom, ili sa parizerom.
Deca bas vole, vise nego sa sirom.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 384
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
1.11.2014 13:14:55   
Rosita
Peace, daj komlpetan recept sa slaninom, sa projom bas kuburim, nikad je ne jede, treba mi da bude socna! Sto se tice makarona, to je mislim jedina namirnica koju u ludilu ne bi progutao. ima ih dosta koje ne ljubi, ali uzme zalogaj, dva makar, ali makarone... tako da nemam pojma, nemam ideju. Nista od tih biljnih sireva nije ok, nazalost. Mozda se mogu neki prelivi za makarone spremati sa bilnjim mlekom, malo brasna, nesto od aromaticnih zacina , jaje, i tako nekako, nemam bas ideju, mi ne jedemo.

Otkrila sam ovog proizvodjaca http://www.fanico.rs/, je l neko probao nesto?

Nisam za cestu upotrebu kupovnog, ali volim da znam da ima nesto bezbedno kad je stiska sa vremenom. Kupila sam heljdine pogacice > Heljdine pogačice , bez belog brašna i šećera, - heljdino brašno, integralno pšenično brašno, ražano brašno, mekinje, maslinovo ulje, lan,suncokret. Videcu kakve su user posted image

Edit. Ima neki proizvodjac u zdravoj hrani, cini mi se Entuzijazam se zove, pa u friziderima bude nekad heljdina pita sa visnjama, ima ih vise, ja sam ovu uzimala. Tu su kore od heljde, visnje i fruktoza. D je isto probao, juce sam mu poslala parce u vrtic jer nisam stigla da spremim nista, a oni su jeli heljdine pogacice sa sirom.

< Poruku je uredio Rosita -- 1.11.2014 13:28:21 >


_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 385
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
5.11.2014 10:26:48   
Peace*
Joj Rosi, zaboravila sam.
Pišem popodne, mada isti je kao sa sirom, samo stavim slaninu.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 386
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
5.11.2014 17:55:08   
mama krava
IZVORNA PORUKA: mama krava

Jutros gledala neku decu u ugostiteljskoj školi kako prave...

Možda se i odvažim da pravim jer ide samo žumance u testo....

Sastojci
400 gr pšeničnog brašna tip 400
50 gr integralnog brašna i 50 gr prosenog brašna
1,5 dl ulja
1,5 dl kisele vode
30 gr kvasca
1 žumance
5 gr soli
5 gr šećera

filovala ajvarom

Pripremanje

Brašno, integralno brašno i so pomešati. Dodati rastopljen kvasac, ulje, kiselu vodu, žumance i zamesiti glatko i kompaktno testo. Testo ostaviti da odmori 5 minuta.
Testo razviti u obliku kruga prečnika 50 cm. Seći na osam jednakih delova i na svaki naneti po malo ajvara. Zaviti testo u obliku kroasana i ostaviti da odmori oko 5 minuta. Premazala sa malo masti kako bi se semenkice odozgo zalepile
Peći na temperaturi od 180°S oko 15 minuta, sa ventilatorom




Drage moje ja ovo sinoc spremala i mnooooogo se brzo prave i super su mekane i ukusne. Evo moje veliko dete pita da li ih jos ima. Osam velikih mi je izašlo!

user posted image

< Poruku je uredio mama krava -- 5.11.2014 17:57:19 >

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 387
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
5.11.2014 19:15:38   
milicicak
Milkice, probacemo user posted image
Zene, koliko recepata stavljate ovde, pretvoricu se u trokrilni sifonjer user posted image al nema veze, samo da nam decica lepo i raznovrsno ruckaju user posted image

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 388
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
6.11.2014 9:12:48   
Peace*
Ja sam juče pravila "one naše" kiflice.
Deci dala testo da se igraju, do kraja su napravili svako sebi po jednu veeeeliku user posted image , ispekli smo, i deca pojela u slast! user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 389
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
6.11.2014 9:25:10   
Peace*
Juče sam bila kod mm-ove sestre i pravila nam je kolač! Ljuuuudi user posted image user posted image user posted image

user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 390
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
9.11.2014 13:04:44   
mama krava

IZVORNA PORUKA: mama krava

Apple pie iliti pita od jabuka

testo

170gr margarina (lepse je sa puterom, ali sta sad...)
250gr brasna
6 kasika ledeno hladne vode

Testo zamesiti, podeliti na dva dela i staviti u frizider da odmori

fil
oko 1 kg jabuka, ja volim kiselih, oljustene i naseckane na listice
50gr suvog grozdja
1 vanilin secer ili 2
1 kasika secera
1 kasika gustina
1 kasika dzema od kajsija
sok i kora jednog limuna
cimet, muskatni orah

Polovinu testa istanjiti na debljinu od oko 0.5cm i staviti u tepsiju (najbolje onu za pite sa talasastom ivicom), tako da deo testa prelazi precnik za min 5 cm. Obavezno izbusiti viljuskom, pa preko sipati fil i preko staviti i drugu polovinu rastanjenu na identican nacin. Pokupiti ivice i napraviti vencic i takodje izbusiti viljuskom. Ovako...

user posted image

Peci oko pola sata na temp 200 C. Ja stavim ispod tepsije obavezno i veliki pleh, jer mi UVEK iscuri fil.

user posted image

Preko pecene i malo prohladjene pite stavim i glazuru od prah secera (kao za rozen) od 150gr prah secera, 2 kasike vrele vode, sok pola limuna, kasicisa ulja. I ovako izgleda razbucana... Prijatno!

user posted image


Zoboravih da napisem da u testo obavezno ide i prstohvat soli user posted image

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 391
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
9.11.2014 16:15:27   
mama krava
JAFFA kuglice

Sastojci

300 g keksa s ukusom kakaa, ciljam na Oreo

150 ml soka od narandze

1vanil secer

2 velike kasike pekmeza od narandze ili kajsije

1 rebro cokolade

naribana korica narandze

1 kasicica meda

Priprema

Keks samleti ili ga dobro usitniti, preliti sokom, izmesati, dodati med, pekmez, van. secer i otopljenu cokoladu, na kraju umesati koricu narandze, sve dobro izmesati da se sastojci povezu. Najbolje rukama sjediniti smesu, staviti u frizider 30 minuta i zatim oblikovati kuglice ili oblike po zelji. Dodati jos malo keksa ako se smjesa cini mekana. Uvaljati u mleveni keks ili po zelji. Moze se staviti na foliju u neki kalup pa kasnije rezati.

Moze i druga vrsta keksa i dodati 1-2 zlice kakaa, ali keks s ukusom kakaa je predivan za ovaj kolacic, budu tamne i finog ukusa. Ako neko voli sladje moze u smesu dodati i malo secera.
Cokolade se moze staviti i vise





(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 392
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
9.11.2014 18:56:21   
branki*
ja danas pravila makarone.samo sam ih prokuvala u slanoj vodi,i posle zapekla sa jajima u rerni.na pola kese makarona stavila 3 jajeta,malo posolila.boza jeouser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 393
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
9.11.2014 21:00:51   
little_one
Super Branki! Polako, ja otkad sam uvela jaja ponovo vec vidim milijardu kombinacija za klopu koje nisam imala dok nisam jela jaja. Tako da samo hrabro, ima da se jede koliko hoces stvari user posted image A tu su i biljna mlijeka za zamjenu po potrebi.

Nama je danas 5 mjeseci od kad sam na eliminacionoj dijeti bez mlijeka, soje i jaja, stim da sam jaja uvela prije nekih cca 20tak dana.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 394
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
9.11.2014 21:27:31   
Rosita

IZVORNA PORUKA: branki RR

ja danas pravila makarone.samo sam ih prokuvala u slanoj vodi,i posle zapekla sa jajima u rerni.na pola kese makarona stavila 3 jajeta,malo posolila.boza jeouser posted image


Super branki! Tako je teta za d spremala u vrticu, on nije hteo. Evo sutra su makarone, bice gladan. Sta da mu radim. I druga deca nesto ne vole pa ne jedu taj dan to.


_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 395
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
9.11.2014 21:44:35   
branki*
da,rosi,ti rece da da damjan ne voli i ne jede makarone nikakve...
jeste nasli recept za proju?ja imam jedan,dala mi mod,po njemu sam pravila i jeo je.

< Poruku je uredio branki RR -- 10.11.2014 8:58:17 >


_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 396
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
9.11.2014 22:11:25   
Rosita
Daj i taj recept, nece da skodi :)
Damjan je ovaj moj antimakaronac :)

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 397
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
10.11.2014 8:55:20   
Peace*
PROJA

1/2 čaše kukuruznog brašna
1/2 čaše pš.brašna
1/3 pr.za pecivo
1/2 čaše kisele vode
30ml vode
30ml ulja
1 jaje
slanina

to je za baš malu vatrostalnu, revimo da je vatrostalna dimenzija 20_x_30cm.
Možda bi bilo još sočnije ako dodate kašiku ajvara, al moj stariji sin ne voli, pa zato ne stavljam.

Nisam pravila davno, al to nađoh u svesci sa receptima, tako da, sigurno tako pravim. user posted image

< Poruku je uredio Peace* -- 10.11.2014 8:56:02 >


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 398
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
10.11.2014 9:00:23   
branki*

2 čaše (od jogurta) belog brašna

1 čaša projenog brašna (ili kukuruzne palente)

1,5 čaša gazirane mineralne vode

1/2 čaše ulja

3 jaja

1 kesica praška za pecivo

Sve to izmešaš lepo kašikom da postane glatka smesa. U to možeš da dodaš povrće, npr paradjaz, papriku, možeš nešto suhomesnato ako jede ili kečap.

to je recept po kom sam ja pravila,ja nisam dodavala nista od suhomesnatog,niti povrca.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 399
   RE: Jelovnik beba sa alergijom na kazein (pro...
10.11.2014 9:05:34   
Peace*
Ja inače proju pravim po ovom receptu KLIK, i idealna je! Živela Mod! user posted image user posted image

Mogla bih po tom receptu praviti sada ustvari, umesto mleka/vode da dodam biljno (hoće li sladiti od bademovog???), i umesto sira da nasečem slanine.

E, pa, ebite se user posted image , moram probati večeras. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dojenje: "Bubuljice" na bradavicam...
Neverovatno je koliko priroda pažljivo brine o svakom detalju! Pogledajte video o tome koliko su važne te sitne tačkice ...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

вртић.
пеперутка16

Који вртић похађа ваше дете?

Click Here