|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  98 99 [100] 101 102   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Inseminacija III deo
12.12.2014 9:41:10   
njanja52
Isla sam na redovan ginekoloski pregled, potrefilo se da je sada, kada sam pocela sa terapijom user posted image i onda sam rekla doktoru za stimulaciju

< Poruku je uredio njanja52 -- 12.12.2014 9:47:34 >


_____________________________

Zapamti: snovi postaju stvarnost, samo trebaš verovati.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 2476
   RE: Inseminacija III deo
12.12.2014 17:18:14   
kokolom
Meni su sve mere na ultrazvuku u visegradskoj i dz razlicite, a ni jedan od njih nije stari. Vise verujem onome u Visegradskoj

(odgovor članu njanja52)
Direktna veza do poruke: 2477
   RE: Inseminacija III deo
15.12.2014 12:35:06   
njanja52
Bila danas u Visegradkoj, 8. D.C., endometrijum 5 mm, jedan folikul od 10 mm, ponovo idem u petak... Cini mi se da je ovaj folikul mali, sta vi mislite?

_____________________________

Zapamti: snovi postaju stvarnost, samo trebaš verovati.

(odgovor članu kokolom)
Direktna veza do poruke: 2478
   RE: Inseminacija III deo
15.12.2014 21:56:06   
madre
pa sta znam, ne razumem se specijalno u folikule, ali rekla bih da nije mali. evo ti moj primer... 5og novembra sam imala folikul od 11mm, ovulacija se dogodila 11og novembra i zatrudnela sam (ne znam koliki je tada bio ali kao da je vaznouser posted image )

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu njanja52)
Direktna veza do poruke: 2479
   RE: Inseminacija III deo
15.12.2014 21:58:08   
njanja52
Koji ti je D.C. bio 5. novembra?

_____________________________

Zapamti: snovi postaju stvarnost, samo trebaš verovati.

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 2480
   RE: Inseminacija III deo
15.12.2014 22:10:57   
madre
eeeh, 32dcuser posted image zato i nisam htela da pisem, da te ne zbunjujem. moji ciklusi su jakooo neredovni!

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu njanja52)
Direktna veza do poruke: 2481
   RE: Inseminacija III deo
15.12.2014 22:13:06   
njanja52
Hahaha, pa dobro onda :) Cestitam na user posted image

_____________________________

Zapamti: snovi postaju stvarnost, samo trebaš verovati.

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 2482
   RE: Inseminacija III deo
15.12.2014 22:19:15   
madre
ebi ga, kratko je trajala ta sreca, neslavno se zavrsilo.

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu njanja52)
Direktna veza do poruke: 2483
   RE: Inseminacija III deo
15.12.2014 22:20:34   
njanja52
Oooo, pa nisam znala user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Zapamti: snovi postaju stvarnost, samo trebaš verovati.

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 2484
   RE: Inseminacija III deo
15.12.2014 22:38:40   
Kiškum
Je li stimulacija obavezna kad se radi inseminacija? I da li je obavezno da se uradi laparo ako imam urađen HSG da bih imala pravo na inseminaciju?
Hvala vam user posted image

(odgovor članu njanja52)
Direktna veza do poruke: 2485
   RE: Inseminacija III deo
16.12.2014 9:49:58   
nata11

IZVORNA PORUKA: Kiškum

Je li stimulacija obavezna kad se radi inseminacija? I da li je obavezno da se uradi laparo ako imam urađen HSG da bih imala pravo na inseminaciju?
Hvala vam user posted image


Nije obavezna stimulacija ukoliko imas dobre folikule rade i iz prirodnog, kao ni laparo ako imas HSG.

_____________________________





(odgovor članu Kiškum)
Direktna veza do poruke: 2486
   RE: Inseminacija III deo
16.12.2014 10:24:24   
Kiškum
Hvala puno, Nato :)

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 2487
   RE: Inseminacija III deo
22.12.2014 19:25:31   
Maraj

IZVORNA PORUKA: Kiškum

Je li stimulacija obavezna kad se radi inseminacija? I da li je obavezno da se uradi laparo ako imam urađen HSG da bih imala pravo na inseminaciju?
Hvala vam user posted image

Ja sam radila dve inseminacije. Jedna je bila stumulisana klomifenom a druga iz prirodnog ciklusa. Samo ti je hsg obavezan pred inseminaciju

(odgovor članu Kiškum)
Direktna veza do poruke: 2488
   RE: Inseminacija III deo
26.12.2014 12:53:10   
lidijana
kiškum, čitam forume i vezi inseminacije. Ja sam radila dve IUI, obe nisu uspele.user posted image Kakvo je tvoje iskustvo?

(odgovor članu Kiškum)
Direktna veza do poruke: 2489
   RE: Inseminacija III deo
26.12.2014 15:44:28   
Maraj
Lidijana mali je procenat uspesnosti IUI. Ja sam dve radila. Sada sam pre VTO uradila trombofilije i imunologiju. Ispalo je da tu imam problem i da sam verovatno mogla da radim jos 10 IUI, ne verujem da bi uspele.

(odgovor članu lidijana)
Direktna veza do poruke: 2490
   RE: Inseminacija III deo
29.1.2015 15:04:58   
leila79
Pozdrav svima,

nova sam na forumu, ali nakon 3 inseminacije, želim da se aktivnije uključim, čujem vas i delim svoje iskustvo sa vama.

Ukratko, imam 35, a mm 40 god. Spermogram mu je odličan, meni je histeroskopski odstranjen endometrijalni polip prošle godine u februaru i, o istom trošku, laparoskopski je utvrđeno da mi je levi jajovod OK, a desni oskudno prohodan. Rađene su dve neuspešne inseminacije, posle kojih sam prirodno zatrudnela u junu 2014., ali je usledio missed ab. u 9. G.N...

Za razliku od prethodnih praćenja, prilikom poslednjeg (januar 2015.) ovulacija je bila baš na desnom jajniku. Rađena je IUI, nije uspela. Idemo dalje za koji dan, javljam vam se uskoro i želim sve najbolje!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2491
   RE: Inseminacija III deo
29.1.2015 15:22:34   
makicapakica
Svi nalazi su nam bili ok. Ja sam nakon toga nosila nalaze u BGD u kliniku BIS Intermedicus, dr Nebojsa Radunovic i on mi je kazao da jos trebam AMH i histeroskopiju ili HSG uraditi. Zatim sam na histeroskopiji bila i otklonjen mi je polip sa unutrasnjeg dijela materice a kanali su prohodni. Dosta imam folikula na oba jajnika, ali ce ipak da mi radi stimulaciju za inseminaciju, i akobogda sledeci mjesec da cekam rezultate.

Imam nedoumice oko inseminacije. Da li cu trebati da odmaram ili je to takodje normlan proces u kome mogu i da radim i sve regularno?

(odgovor članu leila79)
Direktna veza do poruke: 2492
   RE: Inseminacija III deo
29.1.2015 15:58:30   
Nina777
leila79: Meni je putem HSG utvrđena slabija prohodnost levog jajovoda (tecnost je prosla nakon trećeg ubrizgavanja) a folikul mi je kad god sam pratila na levom jajniku; radila sam inseminaciju pre dva dana i to komentarisla sa doktorom a on mi je rekao da se ne opterecujem time, da sve moze da prodje kuda treba da prodje, nije ni meni to bas najjasnije..
makicapakica: nakon inseminacije ležiš u ordinaciji 15-30 minuta i preporuka je da tog dana odmaraš kući, posle sve normalno. Možeš ti odmah normalno da funkcionišeš (inseminacija ne boli, može da bolucka kasnije malo) ali preporučuju da se malo tog dana odleži...

(odgovor članu makicapakica)
Direktna veza do poruke: 2493
   RE: Inseminacija III deo
29.1.2015 21:30:59   
makicapakica

IZVORNA PORUKA: Nina777

leila79: Meni je putem HSG utvrđena slabija prohodnost levog jajovoda (tecnost je prosla nakon trećeg ubrizgavanja) a folikul mi je kad god sam pratila na levom jajniku; radila sam inseminaciju pre dva dana i to komentarisla sa doktorom a on mi je rekao da se ne opterecujem time, da sve moze da prodje kuda treba da prodje, nije ni meni to bas najjasnije..
makicapakica: nakon inseminacije ležiš u ordinaciji 15-30 minuta i preporuka je da tog dana odmaraš kući, posle sve normalno. Možeš ti odmah normalno da funkcionišeš (inseminacija ne boli, može da bolucka kasnije malo) ali preporučuju da se malo tog dana odleži...


Hvala Nina...

(odgovor članu Nina777)
Direktna veza do poruke: 2494
   RE: Inseminacija III deo
30.1.2015 11:02:33   
leila79
Hvala Nina, i srećno :-)

(odgovor članu makicapakica)
Direktna veza do poruke: 2495
   RE: Inseminacija III deo
18.2.2015 0:46:32   
Lily84
Cao nova sam na forumu imam 30g, vec dugo vas citamja i mm pokusavamo čitavu vecnost da dobijemo dete 10g smo zajedno sad sam bila na 1 inseminaciji. Nije mi nikad proveravano prohodnost jajovoda njemu je ustanovljen mali broj spermatozoida. Pila sam klomifen1x1 samo jedan folikul na desnom jajniku 20mm i 20dc doktor je vec mislio da odustane kad je folikul porastao neznam koliki je bio endometrijum ali je rekao da je savrsen dugo nije video tako dobar. Inace mc imam na 33 dana, danas mi je 32 jos nisam dobila ali mislim da hocu kucni test mi je pokazao negativan nalaz betu tek u ponedeljak treba da vadim tako je rekao. Iducu cu raditi sa klomifenom od 2x1. Ako ne upali dem za Segedin. Jos jedan mali deo mene se nada da he test krivo pokazao. Neznam da li je iko od vas imao tako kasno sazrevanje folikula i volela bi da mi pomogne da li sam rano uradila test ili je morao biti pozotivan? Hvala veliki pozdrav za sve

(odgovor članu Zell)
Direktna veza do poruke: 2496
   RE: Inseminacija III deo
18.2.2015 19:31:26   
jess021
Lily, smatram da si za iui trebala uraditi hsg, a i sta znaci mali broj spermatozoida kod tm? Pitam jer postoji granica do koje se radi iui, a ispod koje dr odmah salju na vto. Pisem ti jer ne znam da li ides privatno, pa da ne dajes pare, ako realno sanse ne postoje. Nemoj da te obeshrabrim, samo zelim da sto pre nadjete pravi nacin i dobijes bebu.
Ako koristis utrogestan on sprecava krvarenje. Uradi betu u svakom slucaju.
Srecno!!

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Lily84)
Direktna veza do poruke: 2497
   RE: Inseminacija III deo
18.2.2015 21:08:49   
Lily84
cao jess021, hvala na odgovoru inace idem privatno 36.000,00 din je jedna inseminacija odma nam je rekao da su male sanse ali da mozemo da probamo posto je ovo laksi nacin neznam koliko se treba lezati posle VTO, i kakav je postupan nakon vracanja. Mali broj znaci da ima 8 a minimun je 40 na nalazu. Bio je jedanaest ali nakon 3 meseca pijenja neke terapije koju je dobio od uroga umesto da se poboljsa nalaz je jos losiji pa smo se odlucili na 2 pokusaja inseminacije i onda za kalli posto se dugo ceka na drzavnim klinikama. neznam da li je to uopste dovoljan br za inseminaciju mada sam ja insistirala da probama da je do ginekologa odma bi nas slao na VTO.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 2498
   RE: Inseminacija III deo
18.2.2015 21:16:36   
Lily84
zaboravila sam da ti napisem da utrogestan ne pijem, nije mi ni rekao da treba da ga pijem samo sam pila klomifen i dobila pregnil kada je folikul bio 20mm. jos uvek nisam dobila sacekacu 14 dan za kucni test a u ponedeljak to mi je 17-dan odO tad cu vaditi hsg. Ne nadam se bas puno vise sam skepticna spadam u grupu ljudi i da mi se desi recu nemoguce i betu ponoviti jedno 5 puta da se uverim. user posted image

(odgovor članu Lily84)
Direktna veza do poruke: 2499
   RE: Inseminacija III deo
18.2.2015 21:22:38   
Lily84
Htela bi da se nadovežen na poruku od Nina777: mene inseminacija nije bila bolna ali sutradan i naredna tri dana mi je stomak duplo natekao i bolio me poprilicno, mislim da to sve zavisi zvala sam ordinaciju da pitam da li je sve u redu jer nisam mogla da funkcionisem rekli su da jeste da sve zavisi od osobe do osobe. Stomak mi je jos uvek natecen enmogu da zakopcam farmerke koje mogu otkopcane inace da skinem ali mislim da je sad to vec jer treba da dobijem ako nedobijem u ponedeljak idem da vidim sta se desava nekad me malo zaboli ali ni blizu kao prvih 3 dana. Imala sam osecaj za viken da cu dobiti sad nemam ni taj osecaj.

(odgovor članu Lily84)
Direktna veza do poruke: 2500
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  98 99 [100] 101 102   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  98 99 [100] 101 102   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Retke bolesti deca češće nasleđuju od oca
Greške u očevoj DNK mogu biti uzročnici retkih bolesti kod dece, jer se upravo od očeva nasleđuje četiri puta više novih...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here