|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 17 [18] 19   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Čekamo dve crtice 02/15 [chat]
27.2.2015 12:47:23   
Maraj
Lily87 vrlo verovatno da ti kasni od utrogestana. Meni je kasnilo 4-5 dana od kada sam prestala sa utrogestanom.

(odgovor članu Sosa Mena)
Direktna veza do poruke: 426
   RE: Čekamo dve crtice 02/15 [chat]
27.2.2015 13:31:02   
Lili87
Maraj, hvala ti puno na odgovoru...
Mislila sam da mi niko nece pomoci.
Pretpostavila sam da je od toga, ali nesto mi
neda mira. Znam da nije trudnoca, nekako je to za mene
naucna fantastika, ali dok ne dobijem potajno se nadam.
Hvala ti puno jos jednom!!!!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 427
   RE: Čekamo dve crtice 02/15 [chat]
27.2.2015 13:35:24   
Maraj
Taj progesteron ti ne da da dobijes. Jos ako si ga stavljala vaginalno ko ja... dok ga ne izbacis skroz nista od dobijanja. Mozes da uradis betu ako ce ti biti lakse...

(odgovor članu Lili87)
Direktna veza do poruke: 428
   RE: Čekamo dve crtice 02/15 [chat]
27.2.2015 14:32:43   
bebilule
Samo da vam mahnem. Ja brojim dane do novog UZ da vidimo da li je crna tačkica postala veća, da li se pojavio zametak, srce.... Pokušavam ostati pribrana, smirena i na zemlji ali priznajem - teško je user posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 429
   RE: Čekamo dve crtice 02/15 [chat]
27.2.2015 15:19:37   
Lili87
Da Maraj,
stavljala sam ga vaginalno i u nedelju mi je bila zadnja vaginaleta.
Onda bi trebalo uskoro da dobijem, a za betu nekako nemam snage.
Bojim se da se ne razocaram jos vise...i izvini ako sam dosadna malo,
ali mi je lakse kada mogu sa nekim da podelim muku. U svojoj okolini nisam
bas naisla na razumevanje. Svi nas gledaju cudno sto jos nemamo dece i ne odobravaju
to sto cemo najverovatnije morati na VTO.

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 430
   RE: Čekamo dve crtice 02/15 [chat]
27.2.2015 15:36:32   
bebilule
Lili, ne razumijem se u progeseron ali što se tiče drugog dijela i neodobravanja okoline, pretpostavljaš šta ću ti reći. Uostalom šta ko ima i da zna, neka pretpostavljaju, pitaju...neka rade šta žele. Glavu gore, svojim putem i ka svome cilju user posted image

(odgovor članu Lili87)
Direktna veza do poruke: 431
   RE: Čekamo dve crtice 02/15 [chat]
27.2.2015 15:44:33   
Lili87
Hvala puno na podrsci...
Ali jos mi je tesko da se naviknem na ovu situaciju,
jer nisam verovala da bas ja mogu da imam taj problem.
Nisam nekako razmisljala o svemu tome dok nismo poceli
da pravimo bebu. Tek sada vidim koliko ustvari ima zena
sa slicnim problemom.
Tebi zelim sve najbolje i da bude sve u redu.

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 432
   RE: Čekamo dve crtice 02/15 [chat]
27.2.2015 15:50:54   
Maraj
Lily87 sve smo mi prosle kroz to. Ovde su sve devojke sa slicnim ili iszim problemom zato se i razumemo. Ja sam tako isto mislila da se to uvek desava drugom dok mene nije snaslo. Nemoj se obazirati na okolinu. Probaj koliko mozes da se ogradis. Znas ono sto me ne boli to me i ne dotice. Tako ja gledam na ljude u mojoj okolini. Jednostavno oni nemaju problem i nemaju razumevanje za nas. Ja sam 5-6 god muku mucila. Rauvlacili nas lo lekarima radili dve IUI pa ma VTO i hvala Bogu VTO je uspela. Evo me u 9.nedelhi. Nemoj gubiti nadu, pa i da odes na VTO nista to nije strasno. Vazno je da mi dodjrmo do nasrg cilja a to je user posted image

(odgovor članu Lili87)
Direktna veza do poruke: 433
   RE: Čekamo dve crtice 02/15 [chat]
27.2.2015 15:56:34   
Lili87
Divno, čestitam ti!!!
Ja se ne plasim te VTO, ali sam jako pesimista.
Ne znam što, ne mogu da se izborim sama sa sobom.
Mislim da mi ni VTO nece pomoci, da jednostavno nisam te srece...
Da ne mogu dobiti bebu... Stalno me opsedaju te misli i pitam se
šta sam ja to zgrešila da mi je tako??

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 434
   RE: Čekamo dve crtice 02/15 [chat]
27.2.2015 16:07:09   
Maraj
Nemoj molim te rako razmisljati. I sama znas da je sve psiha. Ako ubedis sebe da ne mozes da zatrudnis i sama znas da ce to ici tesko. Tvoj m i ti ste jedno drugom podrska. Uhvatite problem u ruke i pocnite da ga resavate. Moras verovati u uspeh da bi do njega i doslo.
Razumem te u potpunosti
Skoro je bila ta IUI i jos si pod utiskom. Isreno male su sanse uspesnosti IUI. Tako to shvati i nastavi dalje. Iz nekog razloga mi moramo da se potrudimo da dodjemo do svojih bebica. Al sto je moj drugarica jednom rekla, svaka zena koja ima matericu moze da rodi!

(odgovor članu Lili87)
Direktna veza do poruke: 435
   RE: Čekamo dve crtice 02/15 [chat]
27.2.2015 16:13:33   
Lili87
Hvala ti puno, punooo....
Ne znaš koliko mi je lakse kada mogu
da pričam sa nekim ko me razume.
Ja sam svesna svega, ali nekad kao da u
meni postoje dve osobe.
Imam ogromnu zelju da drzim svoju bebu, ali
me ubija ta neizvesnost koliko još moram da čekam??

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 436
   RE: Čekamo dve crtice 02/15 [chat]
27.2.2015 16:20:12   
Maraj
Znam sve. I mene je ubijalo to sto svi oko nas imaju decu samo mi ne. Jos kad me neko pita sta cekam zasto nemam dece, kao da mi lupi samar. Dodje to sve na svoje. Jednostavno treba vreme i debeli zivci. A zivce treba da cuvas sutra za bebanauser posted image

(odgovor članu Lili87)
Direktna veza do poruke: 437
   RE: Čekamo dve crtice 02/15 [chat]
27.2.2015 16:25:41   
Lili87
😘😘😘
Hvala ti do neba....
Javicu šta se dešava...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 438
   RE: Čekamo dve crtice 02/15 [chat]
27.2.2015 22:05:03   
Lisa Simpson
Preseljena sam u mart. Stiglauser posted image

(odgovor članu Lili87)
Direktna veza do poruke: 439
   RE: Čekamo dve crtice 02/15 [chat]
28.2.2015 9:28:34   
Lili87
I ja sam dobila :(
Šta mislite? Da li vredi i dalje da pokušavam sa
inseminacijama ili da odmah tražim VTO?
Doktor predlaze da uradim tri insemi. ali s obzirom
da idem privatno, to je novcano malo manje od jedne VTO....

(odgovor članu Lisa Simpson)
Direktna veza do poruke: 440
   RE: Čekamo dve crtice 02/15 [chat]
28.2.2015 10:09:38   
Maraj
Lily87 tako sam i ja krenula sa inseminacijama na kraju zavrsila na VTO i to privatno. Hvala Bogu pa sam mm nagovorila da idemo privatno. Ta dr Ivanovic iz klinike Ivanovic mi je otkrila da imam trombofiliju i antinuklearna antitela i da je to vrlo verovatno uzrok nasih dotadasnjih neuspeha. Mogla sam da radim jos 33 IUI ne verujem da bi sa tim mojom rezultatima uspelo. Sa terapijom moja VTO je uspela.
Inace drzavno te parametare proveravaju tek nakon 2 neuspele VTO. Uzas. Za to vreme izgubis zivce. Jeste da san te analize platila oko 40 000 al su konacno našli problem. Do tad je sbe bilo uredu. Uhvatili se za spermogram mm. Gluposti. Ako cemo iskreno dovoljan je 1 za oplodnju al dr se uhvate za spermogram kad ne znaju sta drugo.
Nas je spasila dr Goca Ivanovic iz bolnice Ivanovic.

(odgovor članu Lili87)
Direktna veza do poruke: 441
   RE: Čekamo dve crtice 02/15 [chat]
28.2.2015 13:50:20   
Lili87
Maraj, a koliko traje taj proces VTO?
Nisam se raspitivala... Da li moze da se zavrsi sve za mesec
dana ili ipak treba duže? S obzirom da je sve u redu i kod mene
i kod muža...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 442
   RE: Čekamo dve crtice 02/15 [chat]
28.2.2015 16:51:17   
Maraj
Pa moze ja sam sad imala VTO sa zamrznutim embrionom i sve bilo gotovo za mesec dana. Al pre prve vto dr mi je obavljala razne pretrage tipa imunologija; ogtt test, trombofilije, pracenje folikula.... I onda kad smo nasli problem krenuli u postupak

(odgovor članu Lili87)
Direktna veza do poruke: 443
   RE: Čekamo dve crtice 02/15 [chat]
28.2.2015 17:52:53   
Lili87
Aha.. Hvala ti....
A kolika je uspesnost da uspe iz prvog puta?

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 444
   RE: Čekamo dve crtice 02/15 [chat]
28.2.2015 18:19:21   
Maslacak15
lili nebih da te obeshrabrujem to je naravno licna odluka, ne znam sve detalje ali mi se cini da malo zuris sa zeljom za VTO. Koliko cujem pokusavate godinu i po dana. Znam da je tebi jako mnogo ali realno nije dugo. Ako je sudeci po nicku ti si verovatno 87 godiste znaci jos uvek vrlo mlada. Najiskrenije pre bilo kakve VTO trebalo bi da budes stvarno sigurna da je sve apsolutno u redu. A iskustvo me uci da ginekolozi precesto to govore zenama a da u stvari osnovni testovi nisu uradjeni. I meni su govorili dve ipo godine da je sve ok, pa se ispostavilo da bas nije bilo, i kad je resena ta sitnica ostadoh trudna bez problema. Moja kuma je pokusavala da zatrudni pet godina i bar sedam lekara joj je reklo strpi se sve je ok da bi se ispostavilo da ima hipofunkciju stitne+ insulinsku rezistenciju. Pod terapijom je brzo zatrudnela.
Mozda ti uopste ne treba VTO. Sa druge strane VTO nije carobni stapic. Ako endokrinoloski sistem nije uskladjen moze da se desi da ne uspe i to vise puta. Statistika ne znaci mnogo. Bude zena sa ozbiljnim problemima, pa VTO uspe iz prve a bude i " idiopatski sterilitet- znaci ne zna se razlog" pa ne uspeva po tri cetiri puta. U tom smislu VTO je nepredvidiva. Reproduktivna medicina nije predvidiva. Generalno gledano stopa uspesnosti je oko 30 % po pokusadju. Ko sto rekoh VTO uvek treba da je opcija, ali je mnogo bolje proveriti da li je moguce izbeci je.....

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 28.2.2015 18:30:32 >

(odgovor članu Lili87)
Direktna veza do poruke: 445
   RE: Čekamo dve crtice 02/15 [chat]
28.2.2015 18:34:55   
Maraj
Slazem se u potpunosti sa Maslacak. Meni je to i bio problem sto su me dr ubedjivali da je sve uredu i da samo treba da se opustim.... A kao sto rekoh ispostavilo se da imam i antitela i trombofiliju. Iz tog razloga sam zahvalna mojoj dr koja mi je to otkrila tj dala mi upute sta da proverim.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 446
   RE: Čekamo dve crtice 02/15 [chat]
28.2.2015 18:36:35   
Lili87
Pa nisam pametna... Ne znam šta da radim.
Vadila sam hormone, u redu je sve. Testove na klamidiju,
vaginalni sekret, i jos neke osnovne stvari i sve je bilo u redu.
Isla sam kod dva ginekologa i pitala da li treba jos nesto, odgovor je bio
Vi ste mladi, opustite se... Ovaj sada doktor je predlozio inseminacije,
ako to ne uspe onda VTO.
Ne znam sta bih mogla jos od analiza da uradim?
Nikad nisam imala nekih problema, uvek redovno dobijam, nikad mi nije nesto kasnilo...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 447
   RE: Čekamo dve crtice 02/15 [chat]
28.2.2015 18:41:03   
Ivanka 75
Lili, moja drugarica je uradila 11 inseminacija a kod nje i njenog muza sve bilo u redu, nijedna nije uspela. Prosle godine je u 29oj godini rodila devojcicu zacetu prirodnim putem.
Ovo ti govorim zato sto je o.a inseminacije pocela da radi odmah posle spontanog, sa 23 godine, mislila je da nesto nije u redu sa njom, radila razne analize da bi na kraju zacela prirodnim putem.
Opusti se i uzivaj user posted image

(odgovor članu Lili87)
Direktna veza do poruke: 448
   RE: Čekamo dve crtice 02/15 [chat]
28.2.2015 19:01:56   
Maslacak15
Lilly da li si stvarno radila sve hormone? Da li su radjene insulinemije na primer? Test opterecenja glukozom+ insulinemije. Da li je TSH ispod dva?? Da li je proveravan lutealni progesteron ? Da li je odnos FSH i LH 1? Da li je radjen SHBG ?? Da li ovulatorni estradiol premasuje 200 pg/ml pred ovulaciju? Da li folikuli imaju preko 20 mm? Drugo, ali isto tako vazno, radila si inseminacije ali da li si proverila provodiljivost jajovoda? HSG ?? to samo za pocetak... a onda slede stvari koje je pominjala Marej trombofilije, antitela itd. Sto sv emoze da ometa zacesce. Precesto, stvarno precesto doktori u stvari ne urade testove, ili urade par povrsnih stvari i odmahnu glavom. A ti si jos mlada sigurno ti govore strpi se ima vremena. Nedavno je postovala jedna clanica sa LH 12 kojoj je sve vreme govoreno da je to OK. A LH 12 uopste nije OK nego je jasan znak policisticnih jajnika i rizik za pobacaje... itd.. Nebih da gresim dusu i da te ubedjujem da ti nesto fali ka dnisam videla rezultate ali nesto sumnjam da su se bavili preterano detaljno do sada tobom sa 28 godina i godinu ipo dana pokusavanja...

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 449
   RE: Čekamo dve crtice 02/15 [chat]
28.2.2015 19:09:21   
Lili87
Nisam radila sve to... Isla sam na produvavanjr jajnika, a
od hormona sam radila te neke osnovne. Znam da ih je bilo oko desetak,
da sam platila 100 eur analize...mozda kada odem ponovo mi kazu jos nesto detaljnije
šta da uradim.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 450
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  15 16 17 [18] 19   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 17 [18] 19   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Bakterijska vaginoza
Najnovije preporuke svetskih stručnjaka su da bakterijsku vaginozu, koja je u 50 odsto slučajeva asimptomatska, ne treba...
Kako se ponašati nakon embriotransfera?
Prokrvite svoje krvne sudove kretanjem i svežim vazduhom. Šetnja definitivno oslobađa od stresa. Takođe je značajno i sk...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here